Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη ή όχι;


ioli92

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι 25 ετών, με κύκλο 25-26 ημερών και 4 μέρες έμμηνο ρύση. Τελευταία μου περίοδος ήταν 19 εως 22 Αυγούστου, οι μέρες ωορρηξίας ήταν από 28/8 εώς και 1/9 όπου και είχα ελεύθερη επαφή. Προχθές ξεκίνησα να βλέπω καφέ υγρά στο σκούπισμα και χθες μου ήρθε περίοδος, σχεδόν 10 ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία. Δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι 2η μέρα ''περιόδου'' και δεν έχω την ίδια αιμορραγία με χθες και χωρίς κανένα σύμπτωμα. Γνωστή με παρέπεμψε στο να κάνω τεστ, όπου και έκανα σήμερα αλλά με μηδαμινά αχνή τη δεύτερη γραμμή. 
Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; ή αλλαγή κύκλου;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ioli92 είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι 25 ετών, με κύκλο 25-26 ημερών και 4 μέρες έμμηνο ρύση. Τελευταία μου περίοδος ήταν 19 εως 22 Αυγούστου, οι μέρες ωορρηξίας ήταν από 28/8 εώς και 1/9 όπου και είχα ελεύθερη επαφή. Προχθές ξεκίνησα να βλέπω καφέ υγρά στο σκούπισμα και χθες μου ήρθε περίοδος, σχεδόν 10 ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία. Δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι 2η μέρα ''περιόδου'' και δεν έχω την ίδια αιμορραγία με χθες και χωρίς κανένα σύμπτωμα. Γνωστή με παρέπεμψε στο να κάνω τεστ, όπου και έκανα σήμερα αλλά με μηδαμινά αχνή τη δεύτερη γραμμή. 
Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; ή αλλαγή κύκλου;;;;; 

Η δεύτερη γραμμή βγήκε αλλα άχνη εννοοεις 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Η δεύτερη γραμμή βγήκε αλλα άχνη εννοοεις 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο? 

Ναι, σήμερα έκανα το τεστ και ήταν πολύ αχνή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ioli92 είπε:

Ναι, σήμερα έκανα το τεστ και ήταν πολύ αχνή.

Μήπως το αίμα ήταν εμφυτευσης;;; δεν κάνεις μια χοριακή; ή ένα τεστακι σε 2 μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Μήπως το αίμα ήταν εμφυτευσης;;; δεν κάνεις μια χοριακή; ή ένα τεστακι σε 2 μέρες; 

Δεν έχω καθόλου εμπειρία από αίμα εμφύτευσης. Ξεκίνησα να βγάζω μόνο καφέ στο σκούπισμα και την επόμενη (χθες) μου έγινε πιο κόκκινο και με περισσότερη ροή. Τώρα μειώθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ioli92 είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι 25 ετών, με κύκλο 25-26 ημερών και 4 μέρες έμμηνο ρύση. Τελευταία μου περίοδος ήταν 19 εως 22 Αυγούστου, οι μέρες ωορρηξίας ήταν από 28/8 εώς και 1/9 όπου και είχα ελεύθερη επαφή. Προχθές ξεκίνησα να βλέπω καφέ υγρά στο σκούπισμα και χθες μου ήρθε περίοδος, σχεδόν 10 ημέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία. Δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι παρόμοιο. Είναι 2η μέρα ''περιόδου'' και δεν έχω την ίδια αιμορραγία με χθες και χωρίς κανένα σύμπτωμα. Γνωστή με παρέπεμψε στο να κάνω τεστ, όπου και έκανα σήμερα αλλά με μηδαμινά αχνή τη δεύτερη γραμμή. 
Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης; ή αλλαγή κύκλου;;;;; 

Μήπως μπερδευεσαι κορίτσι μου γιατί αν σου είχε έρθει 19/8 περίοδος σύμφωνα με τον κύκλο σου περιμένεις 12-13. Δεν έχει σημασία πάντως πόσο αχνή είναι η γραμμή αρκεί να υπάρχει. Σου φαίνεται διαφορετική η περίοδος σου; Αν ναι μήπως είναι αίμα εγκυμοσύνης!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μήπως μπερδευεσαι κορίτσι μου γιατί αν σου είχε έρθει 19/8 περίοδος σύμφωνα με τον κύκλο σου περιμένεις 12-13. Δεν έχει σημασία πάντως πόσο αχνή είναι η γραμμή αρκεί να υπάρχει. Σου φαίνεται διαφορετική η περίοδος σου; Αν ναι μήπως είναι αίμα εγκυμοσύνης!💗

ναι, κανονικά περίμενα περίοδο μετά τις 12/9. Πως ακριβώς είναι το αίμα εγκυμοσύνης;;;;;;; 😲 πιο πολύ καφετίζει γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι, γενικα και αχνη να ειναι η δευτερη γραμμη θεωρειται θετικο το τεστ!! Αν θες περιμενε 2-3 μερες ακομα και κανε μια χοριακη αιματος καλυτερα που ειναι πιο αξιοπιστη!! Ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που θες😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ioli92 είπε:

ναι, κανονικά περίμενα περίοδο μετά τις 12/9. Πως ακριβώς είναι το αίμα εγκυμοσύνης;;;;;;; 😲 πιο πολύ καφετίζει γενικά.

Δεν έχει κάτι το διαφορετικό το αίμα που μπορεί να έχει μια γυναίκα στην εγκυμοσύνη. Εξαρτάται τον οργανισμό και από πού προέρχεται. Αν είναι αίμα εμφύτευσης ή από κάτι άλλο. Μόνο εσύ μπορείς να το καταλάβεις αυτό που ξέρεις τον οργανισμό σου. Εγώ για να σου εξηγήσω είχα καφέ και λίγο αιματακι όταν περίμενα αλλά ήμουν έγκυος. Στην αρχή πίστεψα ότι ήταν περίοδος αλλά επειδή ξέρω τον οργανισμό μου κατάλαβα ότι κάτι άλλο συνέβαινε. Δεν είχα κανονική ροή κι ύστερα μου κόπηκε εντελώς. Η μαμά μου από την άλλη σε εμένα είχε 5-6 ημέρες αίμα κανονικό τις ημέρες που περίμενε και δεν το κατάλαβε ότι ήταν έγκυος. Εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να επαναλάβεις ένα τεστακι κι αν βγει πάλι θετικό να μιλήσεις με τον γιατρό σου για σε καθοδηγήσει.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioli92 καλημέρα κορίτσι, άχνη γραμμή σημαίνει θετικό!!! Λοιπόν για να το σιγουρέψεις πήγαινε να κανεις μια χοριακη και πάρε μετά το γιατρό σου τηλέφωνο. Το αιματακι μπορεί να σημαίνει διαφορα. Εγώ είχα αυτό που λέμε αίμα εμφύτευσης όπου ήταν καφέ σταγόνες στο σκούπισμα 2-3 φορές. Μετά από μια βδομάδα όμως είχα πολλά καφέ και αίμα κατέβασα λόγω αποκόλλησης όπου συνέχισα να βλέπω σχεδόν καθ όλη τη διάρκεια του 1ου τριμήνου. Μόνο ο γιατρός μπορεί να σου πει τι συμβαίνει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μου έχει συμβεί και μένα αυτό ενδιάμεσα σε περιόδους και ο γυναικολόγος μου το θεωρούσε σημάδι πιθανής εγκυμοσύνης (αίμα εμφύτευσης), με παρέπεμπε να κάνω τεστ ή χοριακή αλλά επειδή έχω πολυκυστικές ωοθήκες δεν ήταν παρά μια ανωμαλία του κύκλου. Ωστόσο, αχνή γραμμή σε τεστ σημαίνει ανίχνευση χοριακής οπότε είναι θετικό σημάδι!! Συμβουλεύσου τον γιατρό σου και ενημέρωσέ μας και εμάς!!! Μακάρι να είναι αυτό που θέλεις!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη από τη στιγμή που είδες άχνη γραμμούλα. Και να ενημερώσεις το γιατρό σου για το αποτέλεσμα. Σου εύχομαι ότι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...