Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω συμπτώματα εγκυμοσυνης με αρνητική χοριακη


Katrin91

Recommended Posts

Καλησπερα! ΤΕΡ 15/8/20 με κυκλο περιπου 26-29ημερων.Ειχα επαφές όλες τις γόνιμες μέρες. Στην πιθανη ημερομηνία ωορηξιας είχα για μερικές ώρες έντονα συμπτώματα οπως πονο στη μέση και στην κοιλιά. Απο 1/9 εχω συμπτώματα εγκυμοσυνης.πολυ εντονο πρηξιμο στο στηθος, πονους στη μέση, τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά και εναλλαγές διάθεσης..κατι που με έκανε να προβληματιστω για πιθανη κυηση γιατί είναι συμπτώματα που δεν τα εχω αισθανει ξανά. Χθες έκανα τεστ το οποιο βγήκε αρνητικό. Σήμερα 4ημερες πριν την περιοδο έκανα μια χοριακη η οποία βγήκε αρνητική. Υπάρχει περιπτωση να είμαι έγκυος και να μην φαίνεται ακόμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου katrin. Πολύ πιθανόν να μη φαίνεται ακόμα, υπάρχουν περιπτώσεις που και στις δύο μέρες καθυστέρησης είχαν αρνητικά τεστ αλλά η χοριακη έδειξε εγκυμοσύνη. Να μην αγχώνεσαι, να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά! Σου το εύχομαι! Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να μην απογοητεύεσαι γιατί η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!

Εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vivi.ol είπε:

Γεια σου katrin. Πολύ πιθανόν να μη φαίνεται ακόμα, υπάρχουν περιπτώσεις που και στις δύο μέρες καθυστέρησης είχαν αρνητικά τεστ αλλά η χοριακη έδειξε εγκυμοσύνη. Να μην αγχώνεσαι, να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά! Σου το εύχομαι! Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να μην απογοητεύεσαι γιατί η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!

Εύχομαι ότι καλύτερο!

Σ ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Μπορεί να είσαι, μην χάνεις την ελπίδα. Άλλωστε ακόμη δεν έχεις καθυστέρηση.

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Μπορεί να είσαι, μην χάνεις την ελπίδα. Άλλωστε ακόμη δεν έχεις καθυστέρηση.

Σ ευχαριστώ πολυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katrin91 εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς ακόμα!!! Περίμενε να κάνεις τεστ την ημέρα που κανονικά θα σου ερχόταν περίοδος καλύτερα!!! Μην χάνεις την ελπίδα σου!!! Το σώμα σου το ξέρεις εσύ καλύτερα από όλους. Περιμένουμε τα νέα σου!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

@Katrin91 εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς ακόμα!!! Περίμενε να κάνεις τεστ την ημέρα που κανονικά θα σου ερχόταν περίοδος καλύτερα!!! Μην χάνεις την ελπίδα σου!!! Το σώμα σου το ξέρεις εσύ καλύτερα από όλους. Περιμένουμε τα νέα σου!!😊

Καλημέρα!!! Ευχαριστω παρα πολυ! Μου δίνετε κουράγιο! Θα σας στείλω.. 2 και σημερα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katrin91 είπε:

Καλημέρα!!! Ευχαριστω παρα πολυ! Μου δίνετε κουράγιο! Θα σας στείλω.. 2 και σημερα 😋

Katrin μου σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυουλα. Πολλές φορές το σώμα μας ξέρει καλύτερα. Εγώ πιστεύω όμως ότι η χοριακη θα έδειχνε κάτι. Αν μου έλεγες μόνο για τεστ τότε θα άλλαζε το πράγμα γιατί πολλές φορές πέφτει έξω. Να έχεις όμως τόσα συμπτώματα από τόσο νωρίς μου φαίνεται λίγο δύσκολο (αν και όχι αδύνατο). Μήπως έκανες πιο αργά ωορρηξία για αυτό να τα ένιωθες αυτά; Τώρα πως είσαι! Νιώθεις ακόμα το ίδιο;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Katrin μου σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυουλα. Πολλές φορές το σώμα μας ξέρει καλύτερα. Εγώ πιστεύω όμως ότι η χοριακη θα έδειχνε κάτι. Αν μου έλεγες μόνο για τεστ τότε θα άλλαζε το πράγμα γιατί πολλές φορές πέφτει έξω. Να έχεις όμως τόσα συμπτώματα από τόσο νωρίς μου φαίνεται λίγο δύσκολο (αν και όχι αδύνατο). Μήπως έκανες πιο αργά ωορρηξία για αυτό να τα ένιωθες αυτά; Τώρα πως είσαι! Νιώθεις ακόμα το ίδιο;💗

Καλησπερα Ευάγγελε! (Με εκλπλησει θετικά που ένας άντρας ενδιαφέρεται και απαντάει σ αυτό το φόρουμ) 

Ποτε στα τόσα χρόνια δεν είχα συμπτωματα στην ωορηξια περα απο ηπιο πονο στη μέση..ουτε μέρες μετά γι αυτό και μπήκα σε σκέψεις.

Είμαι ακόμη 3 μέρες πριν την περιοδο τα συμπτώματα παραμενουν απλώς προστεθηκαν και μερικές ημικρανίες φαντάζομαι όμως ότι παιζει ρόλο που ξεκίνησα παλι να δουλευω..  

Επισης όταν άρχισε να πριζεται τόσο το στήθος μου δυο μερες μετά ξεκίνησα τις pregnacure conception τις οποίες προχθες και σταμάτησα μήπως με κάποιο τρόπο αυτές επιδείνωσαν τα συμπτώματα που δεν νομίζω . . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katrin91 είπε:

Καλησπερα Ευάγγελε! (Με εκλπλησει θετικά που ένας άντρας ενδιαφέρεται και απαντάει σ αυτό το φόρουμ) 

Ποτε στα τόσα χρόνια δεν είχα συμπτωματα στην ωορηξια περα απο ηπιο πονο στη μέση..ουτε μέρες μετά γι αυτό και μπήκα σε σκέψεις.

Είμαι ακόμη 3 μέρες πριν την περιοδο τα συμπτώματα παραμενουν απλώς προστεθηκαν και μερικές ημικρανίες φαντάζομαι όμως ότι παιζει ρόλο που ξεκίνησα παλι να δουλευω..  

Επισης όταν άρχισε να πριζεται τόσο το στήθος μου δυο μερες μετά ξεκίνησα τις pregnacure conception τις οποίες προχθες και σταμάτησα μήπως με κάποιο τρόπο αυτές επιδείνωσαν τα συμπτώματα που δεν νομίζω . . 

 

Katrin μου δεν είμαι άντρας! Απλά μπερδεύτηκα όταν έκανα τον λογαριασμό γιατί νόμιζα ότι ζητούσε όνομα πατρός!😆 Είπα να το αλλάξω αλλά το βρίσκαμε και λίγο αστείο  με τα κορίτσια εδώ να υπάρχει κι ένας " άντρας" στην παρέα! Κι έτσι παρέμεινε για να δίνει μια άλλη νότα! 😄

Έχεις καιρό που προσπαθείς ελεύθερα; Εγώ για παράδειγμα όταν άρχισα τις προσπάθειες είχα και πονάκια χαμηλά. Έχω διαβάσει ότι κι άλλες κοπέλες ένιωθαν το ίδιο με εμένα.

Τις βιταμίνες δεν εννοείς; Άρα δεν πιστεύω να σε επηρέασαν κάπου! 

Το πιο αξιόπιστο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση. Για αυτό εγώ λέω να περιμένεις 1-2 ημέρες και τότε να κάνεις το οτιδήποτε!

Εύχομαι πάντως να κρατάς σε λίγες ημέρες θετικό τεστακι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια.. Σε 2 ημέρες περιμενω περιοδο και σήμερα προσεξα στο εσώρουχο μερικα καφέ υγρά.. Λογικά μου έρχεται περιοδος .. Αυτά τα νέα από εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2020 at 7:02 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Katrin μου δεν είμαι άντρας! Απλά μπερδεύτηκα όταν έκανα τον λογαριασμό γιατί νόμιζα ότι ζητούσε όνομα πατρός!😆 Είπα να το αλλάξω αλλά το βρίσκαμε και λίγο αστείο  με τα κορίτσια εδώ να υπάρχει κι ένας " άντρας" στην παρέα! Κι έτσι παρέμεινε για να δίνει μια άλλη νότα! 😄

Έχεις καιρό που προσπαθείς ελεύθερα; Εγώ για παράδειγμα όταν άρχισα τις προσπάθειες είχα και πονάκια χαμηλά. Έχω διαβάσει ότι κι άλλες κοπέλες ένιωθαν το ίδιο με εμένα.

Τις βιταμίνες δεν εννοείς; Άρα δεν πιστεύω να σε επηρέασαν κάπου! 

Το πιο αξιόπιστο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση. Για αυτό εγώ λέω να περιμένεις 1-2 ημέρες και τότε να κάνεις το οτιδήποτε!

Εύχομαι πάντως να κρατάς σε λίγες ημέρες θετικό τεστακι!💗

Γελασα πολυ να ξέρεις με το ότι δεν είσαι άντρας😂 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...