Μετάβαση σε περιεχόμενο

24 εβδομαδα


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Είμαι στην 24η εβδομάδα και έχω ατονια κάθε πρωί...Σέρνονται όλη μέρα λες και δεν έχω κοιμηθεί όλη νύχτα...αν πιω έναν καφέ με βοηθάει λιγο...Είναι φυσιολογικό???Πως αισθάνεστε εσείς στον 6 μήνα ??Δεν θελω να κάνω τίποτα και απορώ πως θα αντέξω μέχρι τον 9ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριαννουλα είπε:

Καλησπέρα!!!

Είμαι στην 24η εβδομάδα και έχω ατονια κάθε πρωί...Σέρνονται όλη μέρα λες και δεν έχω κοιμηθεί όλη νύχτα...αν πιω έναν καφέ με βοηθάει λιγο...Είναι φυσιολογικό???Πως αισθάνεστε εσείς στον 6 μήνα ??Δεν θελω να κάνω τίποτα και απορώ πως θα αντέξω μέχρι τον 9ο...

Καλησπέρα κοπέλα μου!!! Αιματοκρίτη ποσό έχεις;; Μήπως σου έπεσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!! Αιματοκρίτη ποσό έχεις;; Μήπως σου έπεσε; 

Καλές είναι οι εξετάσεις μου απ'οτι μου λέει ο γιατρός.Παιρνω και συμπληρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μαριαννουλα είπε:

Καλές είναι οι εξετάσεις μου απ'οτι μου λέει ο γιατρός.Παιρνω και συμπληρωμα...

Εγώ ένιωθα έτσι πολύ αδύναμη όταν μου έπεσε ο αιματοκρίτης,,, δεν ξέρω τ να σ πω.,, ο γιατρός σου τι σου λέει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαριαννουλα είπε:

Καλησπέρα!!!

Είμαι στην 24η εβδομάδα και έχω ατονια κάθε πρωί...Σέρνονται όλη μέρα λες και δεν έχω κοιμηθεί όλη νύχτα...αν πιω έναν καφέ με βοηθάει λιγο...Είναι φυσιολογικό???Πως αισθάνεστε εσείς στον 6 μήνα ??Δεν θελω να κάνω τίποτα και απορώ πως θα αντέξω μέχρι τον 9ο...

Κι εγώ νιώθω κουραση, είναι κ η ζέστη, είμαι κ συνέχεια στο σπίτι. 

Σήμερα εν τω μεταξύ πέρασα μια πολύ δύσκολη ημέρα με πολύ στρες που δυστυχώς δεν κάνει για το μωρό και νιώθω εξουθενωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ νιώθω κουραση, είναι κ η ζέστη, είμαι κ συνέχεια στο σπίτι. 

Σήμερα εν τω μεταξύ πέρασα μια πολύ δύσκολη ημέρα με πολύ στρες που δυστυχώς δεν κάνει για το μωρό και νιώθω εξουθενωμένη.

Μου λέει ότι είναι φυσιολογικό...κ εγώ μια μέρα που αγχώθηκα ήμουν χάλια κ έκανα εμετούς...ο 6ος περίμενα να είναι πιο χαλαρός αλλά είναι κ αυτός........έτσι θα είμαστε μέχρι τον 9ο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μαριαννουλα είπε:

Μου λέει ότι είναι φυσιολογικό...κ εγώ μια μέρα που αγχώθηκα ήμουν χάλια κ έκανα εμετούς...ο 6ος περίμενα να είναι πιο χαλαρός αλλά είναι κ αυτός........έτσι θα είμαστε μέχρι τον 9ο???

Είχα διαβάσει ότι το τρίτο τρίμηνο είναι κουραστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2020 at 9:27 ΠΜ, ο/η Μαριαννουλα είπε:

Μου λέει ότι είναι φυσιολογικό...κ εγώ μια μέρα που αγχώθηκα ήμουν χάλια κ έκανα εμετούς...ο 6ος περίμενα να είναι πιο χαλαρός αλλά είναι κ αυτός........έτσι θα είμαστε μέχρι τον 9ο???

Με το καλό το μωράκι σου!!

Αν οι εξετάσεις σου είναι καλές τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!! Εγώ που γενικά είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη με μηδέν συμπτώματα ακόμα κ το πρώτο τρίμηνο...στο τρίτο τρίμηνο είχα βαρύνει αρκετά....κιλά δεν είχα πάρει κατι τραγικό αλλά λαχανιαζα εύκολα, είχα δύσπνοια κ αν έκανα κάποια δουλειά π.χ στο σπίτι έπρεπε να κάνω διαλείμματα συχνά για ξεκούραση...δεν σου λέω κάθε μέρα αλλά συχνά!!!Εν τω μεταξύ όταν είναι κ καλοκαιρι η αυξημένη θερμοκρασία δεν βοηθάει(φαντάζομαι γιατί εγώ ήμουν χειμώνα στο τρίτο τρίμηνο....)

Πάντως μην προβληματιζεσαι όσο ο γιατρός σου τα βρίσκει όλα καλά!!!κάτσε τώρα που μπορείς κ απολαυσε καθισιο κ ύπνο 😝😝 απόλαυσε το.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...