Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν είμαι καθόλου καλά....


Recommended Posts

στις On 6/9/2020 at 11:15 ΜΜ, ο/η andriandri είπε:

Καλό είναι αυτό που κάνεις αυτές τις εξετάσεις στον ίδιο, να μην τρέχεις κιόλας απ' εδώ και απ' εκεί. Εύχομαι την Πέμπτη που θα πας να σου πει ότι έφυγε. Δεν έχεις καμία ενόχληση τώρα? Μπορείς και περπατάς κανονικά?

Και μένα η πρώτη μου εξωσωματική δεν πέτυχε μάλλον και εμένα λόγω της θρομβοφιλιας, μετά το ανακαλύψαμε.

Σήμερα από το απόγευμα και μετά έχω πολύ πόνο στην κοιλιά και αίμα αρκετό με κάτι τεραστια κομμάτια....😭😭😭 Δεν ξέρω σαν τεράστια βλέννα ειναι. Φοβάμαι.... Ο γιατρός στο τηλέφωνο είπε στον άντρα μου ότι δεν τον ανησυχεί και ότι έτσι καθαρίζει..... Για τον πόνο είπε είναι οκ να πάρω panadol.

Ελπίζω αύριο να είμαι πιο καλα και το μωράκι μου να είναι οκ. Δεν το νοιωθω και εύκολα επειδή είναι μικρό ακόμη. Εσύ το νοιώθει?

 

Ναι κορίτσι μου πήγματα ειναι και θα φύγουν! Σ λεω 1μιση μήνα το είχα.. Από την αρχή περπατούσα δεν ήθελε να ειμαι τελείως ξάπλα! Αλλά τώρα έχω αναθαρρυνει λίγο κ πάω πιο άνετα στις κινήσεις μου! Θα περάσει κορίτσι μου κανε υπομονή και από δέξου το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2020 at 12:22 ΜΜ, ο/η Katrin91 είπε:

Καλησπερα! Είναι αγχωτικό όλο αυτό που περνας. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να έχεις θετική σκέψη και ψυχολογία για να νοιώθεις και καλυτερα! Όταν ήταν έγκυος η μητέρα μου σε μένα είχε αιμορραγιες από πολυ νωρίς και ήταν ξαπλωμένη σχεδόν όλη την εγκυμοσυνη. Με τη βοήθεια του γιατρου και έχοντας πιστη γεννήθηκα υγιέστατη με φυσιολογικό τοκετό !!! Ευχομαι ότι καλυτερο! 

Ευχαριστώ katrin91, αυτό κάνω, υπομονή. Ετσι και αλλιώς δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά. Χθες ήρθε στο σπίτι ένας πάτερ πολύ δικός μας και έκανε αγιασμό, μου μίλησε και αυτός αρκετά και με βοήθησε. Μου είπε ότι και η γυναίκα του στον 5ον μήνα ξαφνικά ένα βράδυ είχε πολύ αιμοραγια, τόση που αναγκάστηκαν να πετάξουν το στρώμα λέει. Από τότε έμεινε ξάπλα μέχρι να γεννήσει και ευτυχώς όλα καλά. Τελικά είναι τόσες πολλές οι γυναίκες που βασανίζονται στην εγκυμοσύνη με αιμοραγιες....

Το γεγονός ότι μου απαγόρευσαν να δουλεύω νομίζω μου στοίχισε πολυ. Γιατί όσο και να κουραζομουν και να αγχωνομουν για τη δουλειά, τώρα που δεν έχω με τι να ασχολούμαι, όλο σκέφτομαι, σκέφτομαι....

Σε ευχαριστώ πάντως όπως και να έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2020 at 12:27 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Ναι κορίτσι μου πήγματα ειναι και θα φύγουν! Σ λεω 1μιση μήνα το είχα.. Από την αρχή περπατούσα δεν ήθελε να ειμαι τελείως ξάπλα! Αλλά τώρα έχω αναθαρρυνει λίγο κ πάω πιο άνετα στις κινήσεις μου! Θα περάσει κορίτσι μου κανε υπομονή και από δέξου το! 

Melodyy μου πως είσαι? Πηγές σήμερα στον γιατρό? Τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε?

Εγώ συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο..... Αίμα το πρωί και μετά μόνο στο σκουπισμα. Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2020 at 11:48 ΠΜ, ο/η andriandri είπε:

Κορίτσια βοήθεια, 

Δεν είμαι καθόλου καλά. Είμαι στην 17η εβδομάδα και κάθε 15 μέρες έχω αιμοραγια λόγω ενός αιματωμστος που δεν λέει να φύγει. Είμαι όλη μέρα ξάπλα και σηκώνομαι για τουαλέτα μόνον. Περνώ διάφορα φαρμακα, κυρίως προγεστερόνη. 

Τις τελευταίες 3 μέρες νοιωθω χαλιά, τόσο σωματικά όσο και ψυχολογικά. Νοιωθω πως δεν θα τα καταφέρω να ολοκληρώσω την εγκυμοσύνη μου. Σήμερα έχω ροζ αίμα και από χτες ο γιατρός μου ξεκίνησε χάπια για να σταματήσει την αιμοραγια. Νοιωθω κουρασμένη στο φουλ, κάνω δύο βήματα και νομίζω θα σωριαστω κάτω, έχω ταχυπαλμιες και τάση για εμετό. 

Φοβάμαι πολύ... Πώς όλες οι έγκυες ηρεμούν μετά τον 3ον μήνα και εγώ μέρα με τη μέρα είμαι χειροτερα? 

Μήπως πάω για αποβολή με αυτά τα συμπτώματα?

Καλημέρα! Δυστυχώς είμαστε πολλές που ταλαιπωρούμαστε!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Κάνε υπομονή, προσπάθησε να είσαι χαλαρή γιατί τα μωράκια μας νιώθουν ότι νιώθουμε, μη σε παίρνει από κάτω, θα τα καταφέρεις και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά σε λίγους μήνες και κάτι που με κάνει να νιώθω καλύτερα είναι ότι της μιλάω (μπέμπα περιμένω❤️❤️) να κρατήσει γερά και θα τα καταφέρουμε!!! εγώ ειμαι στη 28η από την αρχή της εγκυμοσύνης είμαι στο κρεββάτι για διαφορετικούς λόγους, στην αρχή αποκόλληση, μετά τροφοβλαστη και στη συνέχεια συσπασης, δε τολμω να σηκωθώ και πονάω, παίρνω και εγώ ένα φαρμακείο χάπια, ούτε στο μπαλκόνι δε βγαίνω, υπομονή και θα τα καταφέρουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα! Δυστυχώς είμαστε πολλές που ταλαιπωρούμαστε!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Κάνε υπομονή, προσπάθησε να είσαι χαλαρή γιατί τα μωράκια μας νιώθουν ότι νιώθουμε, μη σε παίρνει από κάτω, θα τα καταφέρεις και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά σε λίγους μήνες και κάτι που με κάνει να νιώθω καλύτερα είναι ότι της μιλάω (μπέμπα περιμένω❤️❤️) να κρατήσει γερά και θα τα καταφέρουμε!!! εγώ ειμαι στη 28η από την αρχή της εγκυμοσύνης είμαι στο κρεββάτι για διαφορετικούς λόγους, στην αρχή αποκόλληση, μετά τροφοβλαστη και στη συνέχεια συσπασης, δε τολμω να σηκωθώ και πονάω, παίρνω και εγώ ένα φαρμακείο χάπια, ούτε στο μπαλκόνι δε βγαίνω, υπομονή και θα τα καταφέρουμε!!! 

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις!!! Και εγώ κοριτσάκι περιμένω! Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν είχες την αποκόλληση πονουσες χαμηλά? Έχω πονους χαμηλά ειδικά την νύχτα που δεν βολευομαι στον ύπνο. Ώρες ώρες έχω και πόνο δεξιά χαμηλά και δεν καταλαβαίνω γιατί?

Αχ πέρασες και εσύ αρκετά...  Τι είναι η τροφοβλαστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2020 at 1:45 ΜΜ, ο/η andriandri είπε:

Melodyy μου πως είσαι? Πηγές σήμερα στον γιατρό? Τι σου είπε?

Ωχ τώρα το είδα! Όλα καλά κανόνισα κ στις 22 για β επιπέδου! Εσύ πως είσαι;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ωχ τώρα το είδα! Όλα καλά κανόνισα κ στις 22 για β επιπέδου! Εσύ πως είσαι;;;;; 

Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη στον γιατρό. Ελπίζω να έχει φύγει το αιματωμα η έστω να έχει μικρύνει... Αίμα έχω το πρωί πιο πολύ, μετά μόνο στο σκούπισμα. Έκανα μια βλακεία - πείραμα ψες... Δεν έβαλα το υπόθετο που είναι για να καθαρίζει τον κόλπο για να δω αν είναι αυτό λόγω αυτού που έχω τόσο αίμα το πρωί... Όντως σήμερα δεν είχα τόσο αλλά νομίζω ότι πρέπει να βάζω τα υπόθετα γιατί όντως έτσι καθαρίζει... 

Εσένα τι σου είπε? Έφυγε το αιματωμα? Εγώ β' επιπέδου έχω 8/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andriandri είπε:

Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη στον γιατρό. Ελπίζω να έχει φύγει το αιματωμα η έστω να έχει μικρύνει... Αίμα έχω το πρωί πιο πολύ, μετά μόνο στο σκούπισμα. Έκανα μια βλακεία - πείραμα ψες... Δεν έβαλα το υπόθετο που είναι για να καθαρίζει τον κόλπο για να δω αν είναι αυτό λόγω αυτού που έχω τόσο αίμα το πρωί... Όντως σήμερα δεν είχα τόσο αλλά νομίζω ότι πρέπει να βάζω τα υπόθετα γιατί όντως έτσι καθαρίζει... 

Εσένα τι σου είπε? Έφυγε το αιματωμα? Εγώ β' επιπέδου έχω 8/10.

Φυσικά κ πρέπει να τα βάζεις κ μην κάνεις βλακειες και το παίρνεις πάνω σου... Ξέρει κ ο γιατρός σ τι κάνει κ το σώμα σου.. Προφανώς όταν βάζεις κολπικά κάτι έχεις περισσότερες εκκρίσεις.. Έφυγε ναι... Εεεε πέρασαν κ 2 μήνες σχεδόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Φυσικά κ πρέπει να τα βάζεις κ μην κάνεις βλακειες και το παίρνεις πάνω σου... Ξέρει κ ο γιατρός σ τι κάνει κ το σώμα σου.. Προφανώς όταν βάζεις κολπικά κάτι έχεις περισσότερες εκκρίσεις.. Έφυγε ναι... Εεεε πέρασαν κ 2 μήνες σχεδόν! 

Ναι το ξερω ότι έκανα βλακεία όμως είχα αυτή τη περιέργεια... απόψε θα συνεχίσω κανονικά τα υποθετα. 

Μπράβο! Πολύ χαίρομαι για σενα! Φαντάζομαι ξαλαφρωσες ε! Άρα τωρα μπορεις και κίνησε κανονικά? Τα ζουζούνια σου πόσο μεγάλωσαν? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η andriandri είπε:

Ναι το ξερω ότι έκανα βλακεία όμως είχα αυτή τη περιέργεια... απόψε θα συνεχίσω κανονικά τα υποθετα. 

Μπράβο! Πολύ χαίρομαι για σενα! Φαντάζομαι ξαλαφρωσες ε! Άρα τωρα μπορεις και κίνησε κανονικά? Τα ζουζούνια σου πόσο μεγάλωσαν? 

 

 

Αρκετά τα σκατουλια! Σκέψου κάποιες κλωτσιές μπορείς να τις νιώσεις κ με χέρι! Κάθε βδομάδα τώρα παίρνουν αρκετά! Θα δω την εξέλιξη την Τρίτη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2020 at 3:53 ΜΜ, ο/η andriandri είπε:

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις!!! Και εγώ κοριτσάκι περιμένω! Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν είχες την αποκόλληση πονουσες χαμηλά? Έχω πονους χαμηλά ειδικά την νύχτα που δεν βολευομαι στον ύπνο. Ώρες ώρες έχω και πόνο δεξιά χαμηλά και δεν καταλαβαίνω γιατί?

Αχ πέρασες και εσύ αρκετά...  Τι είναι η τροφοβλαστη?

Με το καλο να μας έρθουν οι μπεμπουλες μας❤️❤️ Δε πονάγα νομίζω στην αποκόλληση βέβαια ήταν μικρή, ίσα που είδα ροζ στο χαρτί, νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να νιώθεις τραβήγματα γιατί μεγαλώνει η μήτρα, το γιατρό σου τον έχεις ενημερώσει; η τροφοβλαστη είναι σαν την αμνιοπαρακεντηση αλλά γίνεται στη 12η εβδομάδα, σου τρυπανε τη κοιλίτσα και παίρνουν ιστό από τη τροφοβλαστη που είναι αυτό που μετά θα γίνει πλακούντα, εμείς έχουμε κσι οι δύο στίγμα κσι θέλαμε να δούμε αν έχει η μπέμπα, έχει πάρει μόνο το δικό μου, στη πρώτη εγκυμοσυνη το μωράκι είχε πάρει και τα δύο κσι κάναμε διακοπή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου σήμερα ενώ ξύπνησα καλά, το απόγευμα άρχισα να νοιωθω τρομερή αδυναμία σε σημείο που να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και όποτε γυρνάω το κεφάλι μου νοιωθω ζαλη. Το ίδιο έπαθα και χτες το απόγευμα εντομεταξυ. Μέτρησα την πίεση μου και ήταν πολύ χαμηλή 9 με 5. Την μέτρησα 2-3 φορές ανά 5λεπτο αλλά κυμαινόταν εκεί. Έφερε και η μαμά μου το δικό της πιεσόμετρο μπας και ήταν λάθος το δικό μου αλλά πάλι τα ίδια. Της ζήτησα να μου φτιάξει λίγο γιαούρτι με αγγούρι και μου έβαλε και λίγο αλάτι μέσα και το έφαγα με φρυγανια. Έχει δύο μέρες που με πέθαναν οι εμετοί και δεν μπορώ να φάω κάτι πιο βαρύ. Πίνω και αντιβίωση, τώρα είναι η 11η μερα.... Κανονικά πρέπει να την πάρω για 12 μέρες.  Τελικά μετά από λίγη ώρα αντί να νοιωθω καλύτερα, ενοιωθα να χάνομαι, τάση λιποθυμίας. Ευτυχώς ήταν μόλις ειχε σχολάσει ο άντρας μου και με έβαλε στο αυτοκίνητο να πάμε κατευθείαν σε μια γυναικολογική κλινική εδώ κοντά μας. Ο γιατρός ευτυχως με εξέτασε αμέσως, το μωρό μας είναι καλά, το αιματωμα όμως εκεί αν και πιο μικρό... Η πίεση μου μέχρι να φτάσουμε εκεί ήταν καλύτερη, πήγε 12 με 6. Ο γιατρός λέει ότι έπαιξε ρόλο ότι κινήθηκα....

Δεν μπορώ ρε κορίτσια, κουράστηκα.... Ήρθα σπίτι και κλείστηκα στο δωμάτιο μου δήθεν για να κοιμηθώ όπως είπε ο γιατρός να ξεκουραστώ και έβαλα τα κλάματα. Δεν αντέχω άλλο, έχω και ένα μικρό παιδί να φροντίσω που με ζητά συνέχεια. Νοιωθω και τύψεις για την μάνα μου που όλη μέρα από την ώρα που θα σχολάσει έχει το μωρο μου, της αδερφής μου, τον πατέρα μου που αύριο ξεκινά πάλι χημειοθεραπείες και είναι μέσα στα νεύρα. Τι να πρώτοπρολάβει και αυτή η καημένη. Από την άλλη αγχώνονται και αυτοί για μένα, ο πατέρας μου έτρεχε σαν τρελός να πάρει τον γιο μου που εκλεγε να έρθει μαζί μου στην κλινική. Δεν θέλω να τους επιβαρύνω άλλο.... Ο άντρας μου δουλεύει εκτός πόλης και έτσι δεν μπορει να είναι κοντά μου ανά πάσα στιγμή. Όσο για τα πεθερικά μου καλύτερα να μην το σχολιάσω... Μόνο για να ζητάνε είναι και όχι για να βοηθάνε....

Συγνώμη αν σας κούρασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η andriandri είπε:

Αχ κορίτσια μου σήμερα ενώ ξύπνησα καλά, το απόγευμα άρχισα να νοιωθω τρομερή αδυναμία σε σημείο που να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά και όποτε γυρνάω το κεφάλι μου νοιωθω ζαλη. Το ίδιο έπαθα και χτες το απόγευμα εντομεταξυ. Μέτρησα την πίεση μου και ήταν πολύ χαμηλή 9 με 5. Την μέτρησα 2-3 φορές ανά 5λεπτο αλλά κυμαινόταν εκεί. Έφερε και η μαμά μου το δικό της πιεσόμετρο μπας και ήταν λάθος το δικό μου αλλά πάλι τα ίδια. Της ζήτησα να μου φτιάξει λίγο γιαούρτι με αγγούρι και μου έβαλε και λίγο αλάτι μέσα και το έφαγα με φρυγανια. Έχει δύο μέρες που με πέθαναν οι εμετοί και δεν μπορώ να φάω κάτι πιο βαρύ. Πίνω και αντιβίωση, τώρα είναι η 11η μερα.... Κανονικά πρέπει να την πάρω για 12 μέρες.  Τελικά μετά από λίγη ώρα αντί να νοιωθω καλύτερα, ενοιωθα να χάνομαι, τάση λιποθυμίας. Ευτυχώς ήταν μόλις ειχε σχολάσει ο άντρας μου και με έβαλε στο αυτοκίνητο να πάμε κατευθείαν σε μια γυναικολογική κλινική εδώ κοντά μας. Ο γιατρός ευτυχως με εξέτασε αμέσως, το μωρό μας είναι καλά, το αιματωμα όμως εκεί αν και πιο μικρό... Η πίεση μου μέχρι να φτάσουμε εκεί ήταν καλύτερη, πήγε 12 με 6. Ο γιατρός λέει ότι έπαιξε ρόλο ότι κινήθηκα....

Δεν μπορώ ρε κορίτσια, κουράστηκα.... Ήρθα σπίτι και κλείστηκα στο δωμάτιο μου δήθεν για να κοιμηθώ όπως είπε ο γιατρός να ξεκουραστώ και έβαλα τα κλάματα. Δεν αντέχω άλλο, έχω και ένα μικρό παιδί να φροντίσω που με ζητά συνέχεια. Νοιωθω και τύψεις για την μάνα μου που όλη μέρα από την ώρα που θα σχολάσει έχει το μωρο μου, της αδερφής μου, τον πατέρα μου που αύριο ξεκινά πάλι χημειοθεραπείες και είναι μέσα στα νεύρα. Τι να πρώτοπρολάβει και αυτή η καημένη. Από την άλλη αγχώνονται και αυτοί για μένα, ο πατέρας μου έτρεχε σαν τρελός να πάρει τον γιο μου που εκλεγε να έρθει μαζί μου στην κλινική. Δεν θέλω να τους επιβαρύνω άλλο.... Ο άντρας μου δουλεύει εκτός πόλης και έτσι δεν μπορει να είναι κοντά μου ανά πάσα στιγμή. Όσο για τα πεθερικά μου καλύτερα να μην το σχολιάσω... Μόνο για να ζητάνε είναι και όχι για να βοηθάνε....

Συγνώμη αν σας κούρασα....

Κάνε υπομονή...σίγουρα θα περάσει και μετά θα είσαι πολύ πολύ ευτυχισμένη.....Που θα έχεις μια υπέροχη οικογένεια   ..εύχομαι τα καλύτερα για τον πατέρα σου ...και να περάσει τελείως αυτό.....βάλε λίγο μουσική κατσε στο σαλονι σου και απλά να συμμετέχεις όσο μπορείς με το παιδάκι σου....Μην κουράζεσαι γιατί μερικά μωράκια χρειάζονται μεγαλύτερη φροντίδα από την κοιλιά.....να ενημερώσεις τον γιατρό σου για την πίεση σου και να σου πει τι μπορείς να κάνεις εκείνη την ώρα.....Και πάνω απ όλα να ακούς τον γιατρό....Μην κάνεις πειράματα χαχα με το καλο σου εύχομαι ❣❣🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2020 at 9:06 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Κάνε υπομονή...σίγουρα θα περάσει και μετά θα είσαι πολύ πολύ ευτυχισμένη.....Που θα έχεις μια υπέροχη οικογένεια   ..εύχομαι τα καλύτερα για τον πατέρα σου ...και να περάσει τελείως αυτό.....βάλε λίγο μουσική κατσε στο σαλονι σου και απλά να συμμετέχεις όσο μπορείς με το παιδάκι σου....Μην κουράζεσαι γιατί μερικά μωράκια χρειάζονται μεγαλύτερη φροντίδα από την κοιλιά.....να ενημερώσεις τον γιατρό σου για την πίεση σου και να σου πει τι μπορείς να κάνεις εκείνη την ώρα.....Και πάνω απ όλα να ακούς τον γιατρό....Μην κάνεις πειράματα χαχα με το καλο σου εύχομαι ❣❣🙏🏼

Σ' ευχαριστώ πολύ sunset13!

Σήμερα ενοιωθα πιο καλα, δεν πήρα ούτε την αντιβίωση μου, κανονικά τελειώνει αύριο αλλά δεν μπορώ άλλο. Με εχει κάνει πολύ αδύναμη 10 μερες τώρα. Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι για δύο μέρες, ότι καλό ήταν να κάνει το έκανε νομίζω.... Απόψε άρχισαν και οι εμετοί πάλι.... 

Ουφφφ, περνώ βαθιά ανάσα και λέω στον εαυτο μου: υπομονή, 4,5 μήνες έμειναν!!!

Όσο για τον μπαμπά μου, προσεύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και να δράσει η χημειοθεραπεία. Νομίζω τον έχω δει κάπως πιο αισιόδοξο σήμερα! Ελπίζω να παραμείνει έτσι και αύριο που θα αρχίσει την θεραπεία. 

Ο Θεος να μας βοηθήσει όλους.

Συγνώμη, δεν σε ρώτησα, εσύ σε τι φάση είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε υπομονή καλή μου Κάνε υπομονή....Εγώ θα σου πω ότι περνάω τόσα και άλλα τόσα τα τελευταία 10 χρόνια που παλεύω  για ένα μωρό....ειλικρινα ...Αλλά λέω έχει ο Θεός θα έρθει...Τώρα τώρα..κάνω εγχυσεις ενδομητρίου μαζί με βιπραμισιν για 10 μέρες.και από σήμερα ξεκίνησα φλατζιλ και ζιναντολ ....συν ουμπικινολη 

....συν βιταμίνη C όταν το θυμηθώ...συν μπετα γκλουγκαν  ένα άλλο σκεύασμα...συν ντεα....Και φυσικά νεξιουμ και προβιοτικα ....Και άλλα δύο χάπια.....Μετά θα κάνω διέγερση...υστεροσκοπηση και εφόσον έχω μαζέψει έστω 4..5..έμβρυα υγιείς θα κάνω πρώτα ο Θεός την εμβρυομεταφορα 

Τι να κάνω το παλεύω...Για τους εμετούς Σ παρακαλώ ρωτα τον γιατρό σου να πάρεις αντιμετιλ έτσι λέγεται....Επίσης καλό είναι να πάρεις από μαγαζί με βότανα...τσάι λεμονανθους με τζίντζερ....το τζίντζερ βοηθάει πολύ στην.εμετιλα.....Καλή δύναμη κοπέλα μου ...με το καλό πάνω απ όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...