Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Σίγουρα η κάθε οικογένεια μεγαλώνει το παιδί της όπως θεωρεί σωστό κ το σέβομαι απόλυτα!!! Άλλωστε δεν υπάρχει μόνο μια αλήθεια κ ένα σωστό....εκτός κ αν μιλάμε για ακραίες περιπτώσεις παραμέλησης ή υπερπροστατευτικοτητας (εξίσου επικίνδυνη για εμένα)!!

Ομω η τρυφερότητα κ η αγάπη δεν τα κακομαθαινει.... Κακομαθημένο θα γίνει ένα παιδί όταν δεν έχει μάθει στο όχι κ νομίζει πως θα αλωνιζει, θα κάνει ότι θέλει όποτε θέλει! Τέτοιος όρια πρέπει να μπαίνουν από νωρίς....το να κλαίει επειδή δεν του κάνω το χατίρι εγώ προσωπικά το δέχομαι προσπαθώ να τον ηρεμήσω κ να του εξηγήσω το γιατί αλλά επιμένω στο όχι όταν χρειάζεται.... Αλλά ένα βρέφος(ή και μεγαλύτερο) που καλά καλά δεν ξέρει τι συμβαίνει γύρω του κ κλαίει γιατί πονάνε τα δόντια του ή φοβάται το βράδυ ή περνάει κάποιο στάδιο τι να κακομαθεις? Σε θέλει δίπλα του...  Και δεν το παίζω έξυπνη γιατί πολλές φορές έχω χάσει την ψυχραιμία μου από κούραση ή άγχος κ έχω ξεχάσει αυτά που λέω τώρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marzou είπε:

Το κανει ολο το βραδυ;;

κοιτα κατι ανυσηχιυο σιγουρα δεν ειναι...μπορει σαν παιδι να ειναι στο χαρακτηρα του να γυρναει μεχρι να βολευτει...μπορει επειδη ειναι ακομα πολυ μωρακι να μην εχει βρει ακομα τον τροπο να βολευεται...και μενα ειναι φορες που κανει αρκετη ωρα μεχρι να μεινει σε ενα σημειο και να μην κουνιεται!!

Δεν το κάνει όλο το βράδυ. Το κάνει πολλές φορές πριν ξυπνήσει κ μετά προσπαθώντας να κοιμηθεί. Αλλά μπορεί αυτό να το κάνει κ 2 κ, 3 φορές κ γ ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...