Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νιώθω ότι δεν θα τα καταφέρουμε....


Recommended Posts

Διαβάζω τις ιστορίες σας και βλέπω πραγματικά πόσο πολεμίστριες είστε και δεν το βάζετε κάτω και με περισσότερο καιρό προσπαθειας...
Εγώ γιατί νιώθω πως εχω ήδη κουραστεί...
1 χρόνος προσπάθειας και κάτι και αποτέλεσμα μηδέν...με υψηλό κατακερματισμό ο σύζυγος,λαμβάνει τις βιταμίνες που του έδωσε ο ουρολόγος αλλά τίποτα...
Η εξωσωματική μονόδρομος κι εγώ νιώθω ήδη χαμένη..είμαι και φοβιτσιαρα..
Περνάνε όλα απ' το μυαλό μου...
Θα πονέσω ;θα ακούσουμε ευχάριστα τουλάχιστον;κι αν όχι ;αν δε δουλέψει ούτε αυτο;
ώρες ώρες έχουμε τις τριβές μας σα ζευγάρι επί του θέματος τι κάνουμε ,τι άλλο χρειάζεται,αν κάτι έπρεπε να γίνει αλλιώς..θα αντέξει η σχέση μας τη δοκιμασία ;
Στις οικογένειες μας να το πούμε;ή θα μας αγχωσει χειρότερα;αλλά μπορείς να περνάς κάτι τέτοιο και να προσποιείσαι πως όλα είναι καλά;
Συγγνώμη αν σας ρίχνω..ξέρω ότι πολλές τα καταφερατε και πολλές το παλυευετε με δύναμη και σθένος..
Ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Διαβάζω τις ιστορίες σας και βλέπω πραγματικά πόσο πολεμίστριες είστε και δεν το βάζετε κάτω και με περισσότερο καιρό προσπαθειας...
Εγώ γιατί νιώθω πως εχω ήδη κουραστεί...
1 χρόνος προσπάθειας και κάτι και αποτέλεσμα μηδέν...με υψηλό κατακερματισμό ο σύζυγος,λαμβάνει τις βιταμίνες που του έδωσε ο ουρολόγος αλλά τίποτα...
Η εξωσωματική μονόδρομος κι εγώ νιώθω ήδη χαμένη..είμαι και φοβιτσιαρα..
Περνάνε όλα απ' το μυαλό μου...
Θα πονέσω ;θα ακούσουμε ευχάριστα τουλάχιστον;κι αν όχι ;αν δε δουλέψει ούτε αυτο;
ώρες ώρες έχουμε τις τριβές μας σα ζευγάρι επί του θέματος τι κάνουμε ,τι άλλο χρειάζεται,αν κάτι έπρεπε να γίνει αλλιώς..θα αντέξει η σχέση μας τη δοκιμασία ;
Στις οικογένειες μας να το πούμε;ή θα μας αγχωσει χειρότερα;αλλά μπορείς να περνάς κάτι τέτοιο και να προσποιείσαι πως όλα είναι καλά;
Συγγνώμη αν σας ρίχνω..ξέρω ότι πολλές τα καταφερατε και πολλές το παλυευετε με δύναμη και σθένος..
Ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς

Μια χαρα θα τα καταφερετε !!μη σκεφτεσαι αρνητικα κοριτσι.προχωρα δυναμικα..και ολα καλά θα πανε στο λεω με σιγουρια!εξωσωματικη μονοδρομος δε τη γλυτωσαμε τι να κανουμε ;θα το υποστεις οπως πολλες,και παλι καλά να λεω εγω ..καποιες εχουμε πολυ πιο πολλα θεματα και δυσκολα και παλι τα καταφεραμε.μην πτοησε, πεισμωσε και να σκεφτεσαι οτι συντομα θα εισαι εγκυος γιατί θα εισαι!!!εγω στους γονεις το ειπα μονο στη μαμα μου γιατι ηθελα κ βοηθεια ,πατερα δεν εχω και ο αντρας μου σε κανεναν στους γονεις του το ειπε αφου περασε το τριμηνο..καθολου δε θα πονεσεις!! Απλα θα πας 3-4 φορες για εξετασεις/ παρακολουθηση δεν ειναι τοσο τραγικό!!προγραμμα θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Διαβάζω τις ιστορίες σας και βλέπω πραγματικά πόσο πολεμίστριες είστε και δεν το βάζετε κάτω και με περισσότερο καιρό προσπαθειας...
Εγώ γιατί νιώθω πως εχω ήδη κουραστεί...
1 χρόνος προσπάθειας και κάτι και αποτέλεσμα μηδέν...με υψηλό κατακερματισμό ο σύζυγος,λαμβάνει τις βιταμίνες που του έδωσε ο ουρολόγος αλλά τίποτα...
Η εξωσωματική μονόδρομος κι εγώ νιώθω ήδη χαμένη..είμαι και φοβιτσιαρα..
Περνάνε όλα απ' το μυαλό μου...
Θα πονέσω ;θα ακούσουμε ευχάριστα τουλάχιστον;κι αν όχι ;αν δε δουλέψει ούτε αυτο;
ώρες ώρες έχουμε τις τριβές μας σα ζευγάρι επί του θέματος τι κάνουμε ,τι άλλο χρειάζεται,αν κάτι έπρεπε να γίνει αλλιώς..θα αντέξει η σχέση μας τη δοκιμασία ;
Στις οικογένειες μας να το πούμε;ή θα μας αγχωσει χειρότερα;αλλά μπορείς να περνάς κάτι τέτοιο και να προσποιείσαι πως όλα είναι καλά;
Συγγνώμη αν σας ρίχνω..ξέρω ότι πολλές τα καταφερατε και πολλές το παλυευετε με δύναμη και σθένος..
Ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς

Ούτε θα πονέσεις, ούτε είναι τόσο τραγική διαδικασία όσο νομίζεις. Το σημαντικό είναι να βρεις καλό γιατρό με τον οποίο να αισθάνεσαι άνετα και ασφάλεια. Ναι σίγουρα είναι λίγο ψυχοφθόρα διαδικασία, βέβαια προσωπικά για εμένα ήταν προτιμότερο από το όλο άγχος των προσπαθειών για φυσική σύλληψη κάθε μήνα γιατί αισθανόμουν πως όντως κάτι έκανα και πως ήμουν στον σωστό δρόμο. Είστε μικροί και οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. Και μεις 30 εγώ και 36 ο σύζυγος με θεματακι στο σπέρμα και ίσως στις σάλπιγγες πιάσαμε με την πρώτη και τώρα είμαι στον 5ο και περιμένω τα διδυμάκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Διαβάζω τις ιστορίες σας και βλέπω πραγματικά πόσο πολεμίστριες είστε και δεν το βάζετε κάτω και με περισσότερο καιρό προσπαθειας...
Εγώ γιατί νιώθω πως εχω ήδη κουραστεί...
1 χρόνος προσπάθειας και κάτι και αποτέλεσμα μηδέν...με υψηλό κατακερματισμό ο σύζυγος,λαμβάνει τις βιταμίνες που του έδωσε ο ουρολόγος αλλά τίποτα...
Η εξωσωματική μονόδρομος κι εγώ νιώθω ήδη χαμένη..είμαι και φοβιτσιαρα..
Περνάνε όλα απ' το μυαλό μου...
Θα πονέσω ;θα ακούσουμε ευχάριστα τουλάχιστον;κι αν όχι ;αν δε δουλέψει ούτε αυτο;
ώρες ώρες έχουμε τις τριβές μας σα ζευγάρι επί του θέματος τι κάνουμε ,τι άλλο χρειάζεται,αν κάτι έπρεπε να γίνει αλλιώς..θα αντέξει η σχέση μας τη δοκιμασία ;
Στις οικογένειες μας να το πούμε;ή θα μας αγχωσει χειρότερα;αλλά μπορείς να περνάς κάτι τέτοιο και να προσποιείσαι πως όλα είναι καλά;
Συγγνώμη αν σας ρίχνω..ξέρω ότι πολλές τα καταφερατε και πολλές το παλυευετε με δύναμη και σθένος..
Ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς

Καλησπέρα σου κοριτσι μου! Όλα αυτά που σκέφτεσαι ειναι απόλυτα φυσιολογικά... Κάτι που το θεωρούμε δεδομένο σε κάποιες δε μας έρχεται καθόλου εύκολα.... Ωστόσο όμως είναι ένας λόφος και όχι ένα τεράστιο βουνό... Δε χρειάζεται να τα σκέφτεσαι όλα μαζί αλλά να κάνεις ένα βήμα τη φορά... Πάρε ανάσα, βάλε τις σκέψεις σου σε τάξη, βρες έναν γιατρό που εμπιστεύεσαι και ξεκίνα βήμα βήμα.. Και θα πάει καλά... Όσες είχαμε θέμα κατά βάση από το σύζυγό τα καταφέραμε πολύ πιο εύκολα.. Βήμα βήμα αυτό να θυμάσαι... Σε 2 μήνες θα έχεις ξεμπερδέψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2020 at 11:39 ΜΜ, ο/η Vivi_ είπε:

Διαβάζω τις ιστορίες σας και βλέπω πραγματικά πόσο πολεμίστριες είστε και δεν το βάζετε κάτω και με περισσότερο καιρό προσπαθειας...
Εγώ γιατί νιώθω πως εχω ήδη κουραστεί...
1 χρόνος προσπάθειας και κάτι και αποτέλεσμα μηδέν...με υψηλό κατακερματισμό ο σύζυγος,λαμβάνει τις βιταμίνες που του έδωσε ο ουρολόγος αλλά τίποτα...
Η εξωσωματική μονόδρομος κι εγώ νιώθω ήδη χαμένη..είμαι και φοβιτσιαρα..
Περνάνε όλα απ' το μυαλό μου...
Θα πονέσω ;θα ακούσουμε ευχάριστα τουλάχιστον;κι αν όχι ;αν δε δουλέψει ούτε αυτο;
ώρες ώρες έχουμε τις τριβές μας σα ζευγάρι επί του θέματος τι κάνουμε ,τι άλλο χρειάζεται,αν κάτι έπρεπε να γίνει αλλιώς..θα αντέξει η σχέση μας τη δοκιμασία ;
Στις οικογένειες μας να το πούμε;ή θα μας αγχωσει χειρότερα;αλλά μπορείς να περνάς κάτι τέτοιο και να προσποιείσαι πως όλα είναι καλά;
Συγγνώμη αν σας ρίχνω..ξέρω ότι πολλές τα καταφερατε και πολλές το παλυευετε με δύναμη και σθένος..
Ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς

Είναι λογικό να έχεις κουραστεί. Εγώ μετά από 6 χρόνια προσπαθειών το άκουσμα της εξωσωματικής μου έφερε ξανά την ελπίδα. Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο φοβιτσιαρα από εμένα! Δεν έχω πονέσει καθόλου. Κάνω την πρώτη μου προσπάθεια αυτόν τον καιρό. Ανυπομονώ να δω το αποτέλεσμα! Κάνε την έρευνα σου και όπου νιώσεις ότι σε καλύπτει εκεί να καταλήξεις. Σου εύχομαι σύντομα τα καλύτερα να σου έρθουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλη μου καλη σου μέρα και καλό Σεμπτέμβριο, έχε υπομονη Πίστη αντοχη κουράγιο και όλα θα πραγματοποιηθουν όλες μας έχουμε τις ιστορίες μας και τις δυσκολίες αλλά συνεχιζουμε τις προσπαθειες μας, μην απελπιζεσαι ΑΣΕ το άγχος στην άκρη και επίκεντρο σου στον στοχο σας. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και με αποτυχίες και επιτυχίες η διαδικασία δεν ειναι τιποτε μηβσε προβληματίζει πόνος μηδενικος. Ενημερωσου καλα και ώρες γιατρό που εμπιστεύεται. Συγκρούσεις θα υπσρχουν στη σχέση αλλα περιαστικές. Οσο για γονεις οπως νιώθεις εγώ δεν το έκρυψαν απο την πρώτη στιγμη ουτε στον κυκλο μου και δεν με ζαλιζαν στο θέμα παιδιού. Ευχομαι ολόψυχα γρήγορα με το μωρο σας. Εγώ είμαι στον 9ο χρονο προσπαθειών και ακομη συνεχιζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σας...είστε όλες υπέροχες 
Ειλικρινά μου δίνετε κουράγιο...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες μας και να γράψουμε εδώ με τη σειρά μας  ότι τα καταφέραμε κι εμείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα παραπάνω...θα ήθελα να σας ρωτήσω γνωρίζοντας ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός...πως ξεκινάμε ;πώς ξεκινήσατε εσείς ;

Δηλαδή κλείσατε ραντεβού σε διάφορα κέντρα εξωσωματικής;ή βρήκατε πρώτα κάποιον γυναικολόγο εξωσωματικο;

Χρειάζεται κάτι που πρέπει να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων;

Σας ευχαριστώ και πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Σχετικά με τα παραπάνω...θα ήθελα να σας ρωτήσω γνωρίζοντας ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός...πως ξεκινάμε ;πώς ξεκινήσατε εσείς ;

Δηλαδή κλείσατε ραντεβού σε διάφορα κέντρα εξωσωματικής;ή βρήκατε πρώτα κάποιον γυναικολόγο εξωσωματικο;

Χρειάζεται κάτι που πρέπει να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων;

Σας ευχαριστώ και πάλι 

Θα επιλεξεις ενα κεντρο που εχεις ακουσει καλά λογια αλλα και το ενστικτο σου σου λεει οτι αυτος ο γιατρος ειναι για σενα, τελος!εγω αυτο εκανα πηγα απο την αρχη σε εναν γιατρο γνωστο που επελεξα και πιο πολυ για την εμπειρια του,και ευτυχως δεν επεσα εξω..αν αντεχει η τσεπη σου κανε και 2 επισκεψεις σε 2 και αποφασιζεις μετά!ρωτα μας και εδω γιατί υπαρχουνε πολλοι ασχετοι κ εκμεταλλευτες,εχω ακουσει πολλα κακα και στο αλλο φορουμ κ εχω σχηματισει αποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Σχετικά με τα παραπάνω...θα ήθελα να σας ρωτήσω γνωρίζοντας ότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός...πως ξεκινάμε ;πώς ξεκινήσατε εσείς ;

Δηλαδή κλείσατε ραντεβού σε διάφορα κέντρα εξωσωματικής;ή βρήκατε πρώτα κάποιον γυναικολόγο εξωσωματικο;

Χρειάζεται κάτι που πρέπει να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων;

Σας ευχαριστώ και πάλι 

Εμείς πήγαμε συστημένοι από τους γιατρούς μας σ ένα κέντρο. Δεν ψάξαμε άλλου γιατί μας κάλυψε ο γιατρός και γνωρίζαμε πως έχει εξαιρετικό εμβρυολογικό. Ανάλογα με το που βρίσκεσαι παίζει κ το κόστος του ραντεβού. πχ τα μεγάλα κέντρα της Θεσσαλονίκης το 1ο ραντεβού το έχουν δωρεάν τελείως. Μόνο αν κανεις την εξωσωματική πληρώνεις το κόστος αυτής κάθε αυτής. Εμένα μ είχαν προετοιμάσει και είχα πάει με όλες τις εξετάσεις που είχαμε και 3η μέρα του κύκλου έτσι ώστε να κάνουμε κατευθείαν υπέρηχο στον οποίο βλέπουν τη δυναμική των ωοθηκών. Γίνεται στην αρχή του κύκλου 2η-4η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2020 at 2:40 ΜΜ, ο/η Vivi_ είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σας...είστε όλες υπέροχες 
Ειλικρινά μου δίνετε κουράγιο...
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες μας και να γράψουμε εδώ με τη σειρά μας  ότι τα καταφέραμε κι εμείς!!

Να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε κ όλα θα πάνε καλά!!! Εμείς, πήγαμε συστημένα από μια φίλη εδώ στο φόρουμ.. κ δε το μετάνιωσα στιγμή.. έχουμε αρκετές τον ίδιο γιατρό εδώ κ ειναι στο Μητέρα.. γνώμη μου είναι να μη πας σε ονόματα τρελα , με εκπομπές, εμφανίσεις  , πολλά λόγια κ ιστορίες.. όπως σου είπε κ η @Nefeliap θα σου κάνει το κλικ κ αν μπορείς δες ένα δύο γιατρούς που θα σου προτεινουν.. στην εξωσωματικη πρέπει να ξέρεις που βαδίζεις, να έχεις έναν άνθρωπο να σε ενημερώνει για όλα κ να ρωτάει τη γνώμη σου.. όχι να κάνει ότι θέλει κ ας είναι γιατρός..να σου εξηγεί κ να αποφασίζετε μαζί!!! ( Για Όταν έρθει η ώρα της ωοληψιας το λέω κυριως αυτό)

Επίσης συμφωνώ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το κέντρο που θα επιλέξεις να έχει πολύ καλό εμβρυολογικο!!!!

Καλή επιτυχία!!!!🙏🙏👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...