Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Μπορει να το εκανες νωρις το τεστακι κοριτσι μου κ να εχεις καθυστερημενη συλληψη κ να μην ανιχνευεται ακομη η ορμονη.Περιμενε λιγες μερες ακομη κ αν δε σου ερθει ξανακανε.Η αδερφη μου με αρνητικο τεστ κ ειναι κοντα 10 εβδομαδων 😉

αχ μην μου λετε τετοια κοριτσια και με γεμιζετε ελπιδα...εχω ενα παιδακι βεβαια αλλα θα θελαμε κ αλλο..θα δω τι θα γινει...αν καθυστερησει κ αλλο θα ξανακανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ποιο τεστακι είναι αυτό που βγάζει γραμμή στο αρνητικό; 

εκανα το predictor early τρομαρα μου...μια ροζ γραμμη αρνητικο ,δυο ροζ γραμμουλες θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μήπως είναι θετικό κ σε μπέρδεψε!!δεν άκουσα ξανά για ροζ αρνητική γραμμή!!

 

οχι κοριτσι μου..μακαρι να ηταν...εκανα το predictor early .μια ροζ γραμμουλα ειναι αρνητικο ,2 ροζ γραμμουλες θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μου ήρθε έμπνευση....Μπήκε ο Οκτώβρης με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές!!

Τέλειο!!!!Πάμε λοιπον!Περιμένουμε να το ανοιξεις και να μας καλέσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Πολύ καλή καλημέρα και από εμένα. Προχωράμε σε 2ο κύκλο σπερματέγχυσης και αυτή την φορά το κάναμε με χάπια. Πήρα τα κλομιφέν. Υποθέτω τα ξέρετε. Χθες όμως 8η μέρα που πήγα για υπέρηχο είδαμε 4 ωοθυλάκια με μέγεθος 12-14 χιλ και ένα το οποίο είχε πάρει φόρα και είχε μεγαλώσει στα 18 χιλ. Μου είπε ο γιατρός να ξανα πάω σήμερα και αν δούμε ότι μεγαλώνουν τα μικρά θα προχωρήσουμε με αυτά και θα αφήσουμε το μεγάλο να σπάσει και να χαθεί. Αλλιώς θα προχωρήσουμε πάλι με το 1. Έχετε να μου πείτε κάτι πάνω σε αυτά που σας έγραψα? Έχει συμβεί σε καμία? Θα είναι ώριμο το 18αρι ή τσάμπα το προχωράμε? Ξέρετε....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

Καλή δύναμη κορίτσι μου!Να πας μια βόλτα να αλλάξεις παραστάσεις και να χαλαρώσεις.Το χρειάζεσαι μετά από όσα πέρασες...Την συμπαράσταση μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

Φυσικά και να πας! Να πάρεις τον αέρα σου! Θα χαρεί και το ζουζουνακι που θα πάει βολτιτσα με την μανούλα!

Ήθελα να σου πω κι εγώ για θρομβοφιλια αλλά επειδή έγραψες ότι δεν ήθελες να το ψάξεις δίστασα. Κατά την γνώμη μου είναι κρίμα να μην το ψάξεις έστω με τα βασικά. Γιατί να στερήσεις από τον εαυτό σου μια τόσο μεγάλη χαρά να ξανά γίνεις μητέρα. Εξάλλου τα εμπόδια για να τα προσπερνάμε δεν είναι;💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχει τύχη σε κάποια να κανει ωορηξια και να σπάει το ωοθηλακιο αλλά χωρίς ωάριο μέσα οπότε να μην συμβαίνει εγκυμοσύνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

 Καλημέρα ❤️ Πέρα από το αν θες να συνεχίσεις ή όχι την προσπάθεια για 2ο παιδάκι πιστεύω ότι η θρομβοφιλια είναι μια από τις εξετάσεις που πρέπει να γίνονται απαραίτητα σε όλους μας.. Η μαμά μου που δεν γνώριζε τι πάει να πει θρομβοφιλια εκτός ότι στις εγκυμοσύνες της είχε περάσει πολύ άσχημα με προεκλαμψιες κλπ εγώ κανονικά ήμουν δίδυμη και κατάφερα να μεγαλώσω μόνο εγώ. Δεν γνώριζαν τότε τι συμβαίνει. Το ανακαλυψαμε τώρα ότι έχει από έμφραγμα και καπάκι εγκεφαλικό. Φάνηκε περίεργο στον γιατρό γιατί είναι μια σχετικά αδύνατη γυναίκα και δεν καπνίζει. Της έκανε εξετάσεις και τσουπ να ο παράγοντας v leiden καθώς και ο mthfr. Οπότε πέρα από την εγκυμοσυνη πρέπει να το κάνουμε για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε τον οργανισμό μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Φυσικά και να πας! Να πάρεις τον αέρα σου! Θα χαρεί και το ζουζουνακι που θα πάει βολτιτσα με την μανούλα!

Ήθελα να σου πω κι εγώ για θρομβοφιλια αλλά επειδή έγραψες ότι δεν ήθελες να το ψάξεις δίστασα. Κατά την γνώμη μου είναι κρίμα να μην το ψάξεις έστω με τα βασικά. Γιατί να στερήσεις από τον εαυτό σου μια τόσο μεγάλη χαρά να ξανά γίνεις μητέρα. Εξάλλου τα εμπόδια για να τα προσπερνάμε δεν είναι;💗💗💗💗

Τι να Μ πείτε κ εσείς άστα.... Καθε μέρα που περνάει έχω κ διαφορετική απόφαση στο τι θα κάνω... Έλεγα δε ξαναπροσπαθω αλλά παραγγειλα βιταμίνες την επόμενη μέρα... Παράνοια σκέτη χαχα... 

Μετά έχω και καβατζα πενήντα τεστ ωορρηξίας να πάνε χαμένα χαχα... Άστα δε βγάζω άκρη κ εγώ με εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

 Καλημέρα ❤️ Πέρα από το αν θες να συνεχίσεις ή όχι την προσπάθεια για 2ο παιδάκι πιστεύω ότι η θρομβοφιλια είναι μια από τις εξετάσεις που πρέπει να γίνονται απαραίτητα σε όλους μας.. Η μαμά μου που δεν γνώριζε τι πάει να πει θρομβοφιλια εκτός ότι στις εγκυμοσύνες της είχε περάσει πολύ άσχημα με προεκλαμψιες κλπ εγώ κανονικά ήμουν δίδυμη και κατάφερα να μεγαλώσω μόνο εγώ. Δεν γνώριζαν τότε τι συμβαίνει. Το ανακαλυψαμε τώρα ότι έχει από έμφραγμα και καπάκι εγκεφαλικό. Φάνηκε περίεργο στον γιατρό γιατί είναι μια σχετικά αδύνατη γυναίκα και δεν καπνίζει. Της έκανε εξετάσεις και τσουπ να ο παράγοντας v leiden καθώς και ο mthfr. Οπότε πέρα από την εγκυμοσυνη πρέπει να το κάνουμε για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε τον οργανισμό μας.. 

Έχω σε μεγάλη υπόληψη το γιατρό που είχα στο νοσοκομείο, είναι κορυφή και έχει πολύ κόσμο. Ήμουν σε λίγο άσχημη κατάσταση που αν δεν μου το έλεγε αυτός να σ πω την αλήθεια δεν θα το έψαχνα καν. Εγώ είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα γι'αυτό δεν ξέρω αν θα έχω κάτι. Η μαμά σου είναι καλά τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Έχω σε μεγάλη υπόληψη το γιατρό που είχα στο νοσοκομείο, είναι κορυφή και έχει πολύ κόσμο. Ήμουν σε λίγο άσχημη κατάσταση που αν δεν μου το έλεγε αυτός να σ πω την αλήθεια δεν θα το έψαχνα καν. Εγώ είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς κανένα πρόβλημα γι'αυτό δεν ξέρω αν θα έχω κάτι. Η μαμά σου είναι καλά τώρα?

Ναι έχει περάσει ακριβώς ένας χρόνος και έχει συνέλθει εντελώς.. ❤️

Εμένα άρχισαν τα πονακια στη μέση και στην κοιλιά.. Οπότε αύριο θα κάνει την εμφάνιση της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα έκανα τα τεστακια! Το πρώτο είναι 12η ημέρα το δεύτερο και το τρίτο 13η ( πρωί- απόγευμα) και το τελευταίο πριν λίγο. Άρα σήμερα έχω ωορρηξία λογικά. Η αλήθεια είναι ότι έχω και πονάκια από τα ξημερώματα. Αλλά στεναχωριέμαι γιατί δεν είχαμε επαφή από την Δευτέρα και μόνο το βράδυ σήμερα μπορούμε. Λέτε να την χάσει τελικά την νύφη ο γαμπρός; 

Πόσο να περιμένει πια;😄

 

 

IMG_20200930_123142.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου τα έκανα τα τεστακια! Το πρώτο είναι 12η ημέρα το δεύτερο και το τρίτο 13η ( πρωί- απόγευμα) και το τελευταίο πριν λίγο. Άρα σήμερα έχω ωορρηξία λογικά. Η αλήθεια είναι ότι έχω και πονάκια από τα ξημερώματα. Αλλά στεναχωριέμαι γιατί δεν είχαμε επαφή από την Δευτέρα και μόνο το βράδυ σήμερα μπορούμε. Λέτε να την χάσει τελικά την νύφη ο γαμπρός; 

Πόσο να περιμένει πια;😄

 

 

IMG_20200930_123142.jpg

Από την Δευτέρα μέχρι σήμερα νομίζω μπορεί να κρατάει το σπέρμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

θα ερθει κοριτσακι μου,καλα θα κάνεις να τις κάνεις τις εξετασεις ναι για σιγουριά.οποτε νιώσεις έτοιμη εσυ και φυσικά έχεις το οκ απο τον γιατρό ξανα προσπαθείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου τα έκανα τα τεστακια! Το πρώτο είναι 12η ημέρα το δεύτερο και το τρίτο 13η ( πρωί- απόγευμα) και το τελευταίο πριν λίγο. Άρα σήμερα έχω ωορρηξία λογικά. Η αλήθεια είναι ότι έχω και πονάκια από τα ξημερώματα. Αλλά στεναχωριέμαι γιατί δεν είχαμε επαφή από την Δευτέρα και μόνο το βράδυ σήμερα μπορούμε. Λέτε να την χάσει τελικά την νύφη ο γαμπρός; 

Πόσο να περιμένει πια;😄

 

 

IMG_20200930_123142.jpg

λοιπόν το 2ο από πάνω είναι το πιο θετικό που σημαίνει ότι από 12 -48 ώρες θα γινει ωορρηξία την ημερα που ειναι παλι αχνο εχει γίνει. ιδανικα προσπαθείς 3 νερες συνεχόμενες απι το 1ο θετικό τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Τι να Μ πείτε κ εσείς άστα.... Καθε μέρα που περνάει έχω κ διαφορετική απόφαση στο τι θα κάνω... Έλεγα δε ξαναπροσπαθω αλλά παραγγειλα βιταμίνες την επόμενη μέρα... Παράνοια σκέτη χαχα... 

Μετά έχω και καβατζα πενήντα τεστ ωορρηξίας να πάνε χαμένα χαχα... Άστα δε βγάζω άκρη κ εγώ με εμένα...

Εγώ καταλαβαίνω από τα λεγόμενα σου ότι το θέλεις πολύ και δεν θα τα παρατήσεις κι αυτό με κάνει να χαίρομαι αφάνταστα! Άρα συνεχίζουμε δυναμικά!!!!!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η A&O είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πολύ καλή καλημέρα και από εμένα. Προχωράμε σε 2ο κύκλο σπερματέγχυσης και αυτή την φορά το κάναμε με χάπια. Πήρα τα κλομιφέν. Υποθέτω τα ξέρετε. Χθες όμως 8η μέρα που πήγα για υπέρηχο είδαμε 4 ωοθυλάκια με μέγεθος 12-14 χιλ και ένα το οποίο είχε πάρει φόρα και είχε μεγαλώσει στα 18 χιλ. Μου είπε ο γιατρός να ξανα πάω σήμερα και αν δούμε ότι μεγαλώνουν τα μικρά θα προχωρήσουμε με αυτά και θα αφήσουμε το μεγάλο να σπάσει και να χαθεί. Αλλιώς θα προχωρήσουμε πάλι με το 1. Έχετε να μου πείτε κάτι πάνω σε αυτά που σας έγραψα? Έχει συμβεί σε καμία? Θα είναι ώριμο το 18αρι ή τσάμπα το προχωράμε? Ξέρετε....?

Κορίτσι δνε ξέρω να σου πω. Εγώ όταν είχα πάρει πάλι ένα είχα κάνει η καημένη. 😂😂 Δες πως θα πάει σήμερα.. Τα άλλα ίσως σταματήσουν κ δνε μεγαλώσουν η να γίνουν κύστες...εγω θα συνέχιζα με το 18 αρι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η A&O είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πολύ καλή καλημέρα και από εμένα. Προχωράμε σε 2ο κύκλο σπερματέγχυσης και αυτή την φορά το κάναμε με χάπια. Πήρα τα κλομιφέν. Υποθέτω τα ξέρετε. Χθες όμως 8η μέρα που πήγα για υπέρηχο είδαμε 4 ωοθυλάκια με μέγεθος 12-14 χιλ και ένα το οποίο είχε πάρει φόρα και είχε μεγαλώσει στα 18 χιλ. Μου είπε ο γιατρός να ξανα πάω σήμερα και αν δούμε ότι μεγαλώνουν τα μικρά θα προχωρήσουμε με αυτά και θα αφήσουμε το μεγάλο να σπάσει και να χαθεί. Αλλιώς θα προχωρήσουμε πάλι με το 1. Έχετε να μου πείτε κάτι πάνω σε αυτά που σας έγραψα? Έχει συμβεί σε καμία? Θα είναι ώριμο το 18αρι ή τσάμπα το προχωράμε? Ξέρετε....?

Εγώ είχα πάρει 2 φορές κλομιφαίνη για σπερματέγχυση, η οποία δεν έγινε ποτέ. Την 1η φορά είχα 2 ωοθηλάκια αλλά μεγάλωσαν πολύ γρήγορα ενώ το ενδομήτριο ήταν λεπτό και την ακυρώσαμε και τη 2η φορά είχα 3 ωοθηλάκια εκ των οποίων το 1 μεγάλωσε πιο γρήγορα συγκριτικά με τα άλλα και είχε ξεπεράσει τα 22 εκατοστά οπότε ο γιατρός θεώρησε πως ήταν κυστικό και μου ακύρωσε πάλι τον κύκλο.  Μετά δεν μπήκα ξανά στη διαδικασία, άλλαξα γιατρό και έκανα εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα νομίζω ειμαι λίγο καλύτερα,από το Σάββατο που βγήκα ένιωθα αδυναμία κ εξάντληση. Λέω να επιχειρησω να πάω για ένα καφέ το απόγευμα έχω να βγάλω το παιδί έξω από το Σάββατο. Περιμένω κ εγώ το νέο θέμα αν κ δε θα προσπαθώ τον Οκτώβριο.

Με είδε ο γιατρός που είχα στη γέννα στο νοσοκομείο κ μου είπε να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλια. Για παν ενδεχόμενο αλλα κ για να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου έκλεισα να τις κάνω σε ένα μήνα. @Frogel νομίζω εκεί που είχες πάει κ εσύ. Κατά τα άλλα κόβω ζάχαρη πάλι δίαιτα να χάσω τη κοιλιά άλλη μια φορά βιταμίνες διατροφή!!

Στη σφυριδακη θα πας κορίτσι μου??να πας το αντιφωσφολιποδικο που έχω εγώ προκαλεί αποβολές τέτοιου είδους πολύ νωρίς πριν φανεί κάτι στον υπέρηχο..να κάνεις ότι μπορείς για να ηρεμήσεις ψυχικά κορίτσι μου..κουράγιο και αν είναι αυτό τουλάχιστον θα ξέρεις τι έφταιγε και τι πρέπει να κάνεις αν θελήσεις να ξανά προσπαθήσεις.. αν χρειαστείς κάτι πες μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Στη σφυριδακη θα πας κορίτσι μου??να πας το αντιφωσφολιποδικο που έχω εγώ προκαλεί αποβολές τέτοιου είδους πολύ νωρίς πριν φανεί κάτι στον υπέρηχο..να κάνεις ότι μπορείς για να ηρεμήσεις ψυχικά κορίτσι μου..κουράγιο και αν είναι αυτό τουλάχιστον θα ξέρεις τι έφταιγε και τι πρέπει να κάνεις αν θελήσεις να ξανά προσπαθήσεις.. αν χρειαστείς κάτι πες μου ❤️

Ναι σε αυτήν έκλεισα, ο γιατρός μου εκεί με έστειλε αλλά έχω ακούσει πολλά καλά λόγια . Σε ένα μήνα έκλεισα να πάω να δούμε κ από εκεί τι θα βγει. Πόσο κάνανε να βγουν τα αποτελέσματα σου ? Εγώ έκλεισα απογευματινό ραντεβού εκεί σου παιρνουν αιμα κ κάνεις επιτόπου τις εξετάσεις?

Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο στην παλινδρομη που είχες άκουσες καρδιά κ σταμάτησε η είχες κενό σάκο σαν εμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ είχα πάρει 2 φορές κλομιφαίνη για σπερματέγχυση, η οποία δεν έγινε ποτέ. Την 1η φορά είχα 2 ωοθηλάκια αλλά μεγάλωσαν πολύ γρήγορα ενώ το ενδομήτριο ήταν λεπτό και την ακυρώσαμε και τη 2η φορά είχα 3 ωοθηλάκια εκ των οποίων το 1 μεγάλωσε πιο γρήγορα συγκριτικά με τα άλλα και είχε ξεπεράσει τα 22 εκατοστά οπότε ο γιατρός θεώρησε πως ήταν κυστικό και μου ακύρωσε πάλι τον κύκλο.  Μετά δεν μπήκα ξανά στη διαδικασία, άλλαξα γιατρό και έκανα εξωσωματική.

Τώρα βγήκα απ το γιατρό. Το ένα είναι κυστικό 21 χ αλλά μεγαλώνουν απ την άλλη μεριά άλλα 2, 14 και 16 χιλ. Αύριο πάλι έλεγχο και βλέπουμε. Ελπίζω έστω να προχωρήσουμε με 2... τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...