Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έχω τελικά είμαι στις γόνιμες μέρες άν και καθυστέρησαν και με έκανα λίγο να ανησυχήσωαλλά όλα καλά,προσπαθώ κάθε μέρα  να βρεθώ με τον άντρα μου όμως λόγο της μετακόμισης δεν περιμένω πολλά,συνεχίζω να μετράω την θερμοκρασία μου και εύχομαι να τα καταφέρουμε  .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έχω τελικά είμαι στις γόνιμες μέρες άν και καθυστέρησαν και με έκανα λίγο να ανησυχήσωαλλά όλα καλά,προσπαθώ κάθε μέρα  να βρεθώ με τον άντρα μου όμως λόγο της μετακόμισης δεν περιμένω πολλά,συνεχίζω να μετράω την θερμοκρασία μου και εύχομαι να τα καταφέρουμε  .

 

Screenshot_20200922-221444_My Calendar.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Αν δεν κάνω λάθος εσύ είσαι που έχεις ένα μπεμπακι 10μηνων.Σου εύχομαι σύντομα και με το δεύτερο🤰🥰!

@Ελενακι12 ευχαριστώ για τις ευχές σου!Να χαίρεσαι και εσύ τα παιδάκια σου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

 

Screenshot_20200922-221444_My Calendar.jpg

Δεν βλέπω άνοδο θερμοκρασίας που να σηματοδοτεί ωορρηξία κορίτσι μου...Μήπως την κάνεις λίγες μέρες αργότερα....; Κανεις και τεστ ωορρηξίας συγχρόνως; Τι κύκλο εχεις συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια μου τα όμορφα... Βρήκα ευκαιρία κ είπα να σας πω ένα γεια.... Χάθηκα η αλήθεια γιατί είχα κάποια προβληματάκια κ η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν κ πολύ καλά ψυχολογικά αλλά οκ..... Εσείς τι κάνετε πως είστε????? Καλά τι να πω με την μικρή μου έχω τρελαθεί τελικά καλά λένε ότι έχουν διαφορά αγόρι με κορίτσι 😁😁😁γερά να είναι τα παιδάκια μας❤️

Ελενάκι μου πόσο χάρηκα που είδα μήνυμα σου! 😃Πάντα σε σκέφτομαι!!!! Εύχομαι ότι σε στεναχώρησε κορίτσι μου να μείνει πια στο παρελθόν.

Φαντάζομαι θα τρέχεις με δύο μωρά! Καλά τα κορίτσια την έχουνε την τσαχπινια τους! Φαντάζομαι τι χαρουλες θα σου κάνει η μοντελαρα μας! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέχασα να σας πω, βάλτε με για επόμενη περίοδο 17/10!! Θα σε βάλω και φωτο με το θερμοδιαγραμμα (Η συνήθεια που έγινε λατρεια) 🤣🤣 Γιατρός που είδε το διάγραμμα ολόκληρου του κύκλου μου είπε ότι φαίνεται Καλή η ωχρινικη φάση και φαιβεται ωορρηξία στη μέση του κύκλου κανονικά. Δεν ξέρω γιατί η δικιά μου γυναικολος είπε ότι δεν βλέπει ωορρηξία!!! 🙄🙄 Όπως και να έχει, πήρα τεστ ωορρηξίας να κάνω αυτόν τον κύκλο και θα κάνω και υπέρηχο για να επιβεβαιώσω την ωορρηξία μου και ελπίζω να είναι τυχερός αυτός ο μήνας!!! @Kostef να με ενημερώσεις, σε σκέφτομαι έντονα. @Beatricee υπέροχα νέα!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Στείλε μας μπεμπεδοσκονη!!

20200923_092424.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna90 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Εύχομαι γρήγορα να γεμίσει και η δική σου κοιλίτσα με ένα υγιέστατο σποράκι!Δεν ξέρω αν έχεις παιδάκι, αλλά αν έχεις να το χαίρεσαι!😘

@Kostef κορίτσι μου γλυκό εύχομαι όλα να σου πάνε καλά σήμερα!Η σκέψη μου είναι μαζί σου γιατί ειλικρινά δέθηκα μαζί σου λόγω του ότι είμαστε πολύ κοντά στις συλλήψεις!Εύχομαι να ακούσεις μια δυνατή καρδούλα σήμερα και να δεις ένα τέλειο σποράκι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά πιθανών μόνο οι κοπέλες που έχουν προχωρήσει με κάποια μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής θα μπορέσουν να μου απαντήσουν. Όταν λοιπόν ξεκινάς τον έλεγχο της ωορρηξίας και η ωοληψία ή η σπερματέγχυση πέφτει να γίνει Κυριακή τότε πώς κινούνται οι γιατροί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έχω τελικά είμαι στις γόνιμες μέρες άν και καθυστέρησαν και με έκανα λίγο να ανησυχήσωαλλά όλα καλά,προσπαθώ κάθε μέρα  να βρεθώ με τον άντρα μου όμως λόγο της μετακόμισης δεν περιμένω πολλά,συνεχίζω να μετράω την θερμοκρασία μου και εύχομαι να τα καταφέρουμε  .

καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!εγω το πάω μερα παρα μερα εκτός από σκ που ειναι 2 μερες συνεχόμενα...κάποια θα πετύχουμε 

@Beatricee με το καλο κοριτσι μου!!να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

@Kostef ευχομαι ολα να ειναι καλα !!έχω αγωνια και εγω να δω τι εγινε...

στα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι να ερθει σύντομα το πολυπόθητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά πιθανών μόνο οι κοπέλες που έχουν προχωρήσει με κάποια μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής θα μπορέσουν να μου απαντήσουν. Όταν λοιπόν ξεκινάς τον έλεγχο της ωορρηξίας και η ωοληψία ή η σπερματέγχυση πέφτει να γίνει Κυριακή τότε πώς κινούνται οι γιατροί?

Καλημέρα... Δε μπορεί να σου κάνει άλλη μέρα την σπέρματεγχυση η την εμβρυομεταφορα ..εγώ ήμουν σε κέντρο κ εννοείται ήταν ανοιχτά..δεν είναι παιχνίδι να την κάνουμε οπότε θέλουμε.. θέλει συγκεκριμένη ημέρα!! Οπότε θα κατέβει στο ιατρείο του κ θα σ την κάνει υποθέτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα... Δε μπορεί να σου κάνει άλλη μέρα την σπέρματεγχυση η την εμβρυομεταφορα ..εγώ ήμουν σε κέντρο κ εννοείται ήταν ανοιχτά..δεν είναι παιχνίδι να την κάνουμε οπότε θέλουμε.. θέλει συγκεκριμένη ημέρα!! Οπότε θα κατέβει στο ιατρείο του κ θα σ την κάνει υποθέτω!!!

Σ ευχαριστώ που μου απάντησες. Εγώ δεν είμαι σε κέντρο και την σπερματέγχυση μου την κάνει ο γιατρός στο ΙΑΣΩ όπου νομίζω ότι Κυριακές το κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής δεν είναι ανοιχτό. Αλλά γι αυτό ρωτάω, μήπως κάποια κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω από μένα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Σ ευχαριστώ που μου απάντησες. Εγώ δεν είμαι σε κέντρο και την σπερματέγχυση μου την κάνει ο γιατρός στο ΙΑΣΩ όπου νομίζω ότι Κυριακές το κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής δεν είναι ανοιχτό. Αλλά γι αυτό ρωτάω, μήπως κάποια κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω από μένα???

Για το Ιασώ δε γνωρίζω αλλά Μ φαίνεται περίεργο δλδ άμα πέφτει Κυριακή σπερματεγχυση η έξωσωματικη τι κάνουν την ακυρώνουν?? Δε νομίζω .. ειδικά στην Ετ που παίρνεις φάρμακα κ όλα πρέπει να πάνε ρολοι ... Όπως κ στην σπερματεγχυση δεν γίνεται να σ βάλει λάθος μέρα.. συζήτησε το μαζί του.. ρώτησε τον τι γίνεται σ αυτή τη περίπτωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η A&O είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά πιθανών μόνο οι κοπέλες που έχουν προχωρήσει με κάποια μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής θα μπορέσουν να μου απαντήσουν. Όταν λοιπόν ξεκινάς τον έλεγχο της ωορρηξίας και η ωοληψία ή η σπερματέγχυση πέφτει να γίνει Κυριακή τότε πώς κινούνται οι γιατροί?

Αν πέσει Κυριακή θα την κάνουν Κυριακή την ωοληψία, τα περισσότερα κέντρα είναι ανοιχτά τις Κυριακές για τέτοιες περιπτώσεις. Οι εμβρυολόγοι πχ πάνε κάθε μέρα.. Δεν έχει σημασία αν είναι Κυριακή ή αργία.. Μόνο στην εμβρυομεταφορά μπορούν να καθορίσουν την ημέρα που τους βολεύει αν πας σε τεχνητό κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Για το Ιασώ δε γνωρίζω αλλά Μ φαίνεται περίεργο δλδ άμα πέφτει Κυριακή σπερματεγχυση η έξωσωματικη τι κάνουν την ακυρώνουν?? Δε νομίζω .. ειδικά στην Ετ που παίρνεις φάρμακα κ όλα πρέπει να πάνε ρολοι ... Όπως κ στην σπερματεγχυση δεν γίνεται να σ βάλει λάθος μέρα.. συζήτησε το μαζί του.. ρώτησε τον τι γίνεται σ αυτή τη περίπτωση.. 

Στην ετ μπορούν να σου ξεκινήσουν μια μέρα αργότερα την προγεστερόνη και να πάει για Δευτέρα. Αυτό γίνεται μόνο σε τεχνητό κύκλο και όχι σε φυσικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Στην ετ μπορούν να σου ξεκινήσουν μια μέρα αργότερα την προγεστερόνη και να πάει για Δευτέρα. Αυτό γίνεται μόνο σε τεχνητό κύκλο και όχι σε φυσικό.

Ααα πολύ σωστά.. εγώ έκανα σε φυσικό..🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ααα πολύ σωστά.. εγώ έκανα σε φυσικό..🙏😘

Κορίτσι μου συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι καθόλου τις ιστορίες με τόσες κοπέλες εδώ μέσα. Προχώρησες με εξωσωματική σε φυσικό κύκλο? Και πως έχεις διδυμάκια??? Πόσα χρόνια προσπαθούσατε για να πάρετε αυτή την απόφαση? Κι εγώ είμαι τόοοοσο μπερδεμένη και πιο πολύ φοβάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα σας!!έκανα χθες τεστ κ βγήκε θετικό!!!θα κάνω ακόμη ένα σήμερα!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!Με το καλό!Για σίγουρα πάνε κάνε και μια χοριακη σε ένα μικροβιολογικό!

Σου εύχομαι ολόψυχα μια υπέροχη και τελειομηνη κύηση!💗🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι καθόλου τις ιστορίες με τόσες κοπέλες εδώ μέσα. Προχώρησες με εξωσωματική σε φυσικό κύκλο? Και πως έχεις διδυμάκια??? Πόσα χρόνια προσπαθούσατε για να πάρετε αυτή την απόφαση? Κι εγώ είμαι τόοοοσο μπερδεμένη και πιο πολύ φοβάμαι. 

Δε πειραζει να ρωτάς ο,τι θες τόσες που είμαστε λογικό είναι... Λοιπόν, εμεις ξεκινήσαμε προσπάθειες το καλοκαίρι του 18. Τον Φλεβάρη  του 19 κ ενώ είχα αρχισει να ψαχνομαι πάνω σ έναν απλό υπέρηχο βρήκαμε μια κύστη η οποία ήταν ενδομητριωσης. Ήταν αρκετά μεγάλη οπότε έκανα λαμπαροσκοπικη επέμβαση τον Μάρτιο .. συνεχίσαμε τις προσπάθειες αλλά δεν... 1 χρόνο μετά φέτος δλδ η ενδομητριωση επέστρεψε με μια μικρή κύστη οπότε η θεραπεία της ήταν η εγκυμοσύνη κ μόνο.. δε γινόταν να την αφήσουμε να φουντώσει ξανά κ προχωρήσαμε σε εξωσωματικη.. όταν λέμε σε φυσικό κύκλο εννοώ ότι πήγαμε κανονικά με βάση την ωορρηξία μου κ 5 μέρες μετά έγινε η έμβρυομεταφορα.. τεχνητός κύκλος αν δε κάνω λάθος είναι να σου "φτιάξουν" την ωορρηξία την ημέρα που θέλουν να στο πω κ εκεί... Να γίνει τεχνητά δλδ.. 

Δεν άφησα χρόνο να περάσει , είχα προτείνει κ εγώ σπέρματεγχυση κ στους δύο γιατρούς μου αλλά με αποθάρρυναν.. γενικότερα ήταν ψυχοφθόρο για εμάς από ένα σημείο κ μετά να προσπαθούμε κ να έχει γίνει αυτοσκοπός.. πραγματικά όταν Μ είπανε οι γιατροί φθάνει προχωρα,  λυτρωθηκα κ χάρηκα να σ πω την αλήθεια. Μπήκα σ ένα δρόμο κ ήξερα τι  πρέπει να κάνω για να φθάσω στο στόχο μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! @Kostef καλα αποτελεσματα @Beatricee κ @DIAMANTW συγχαρητήρια να έχετε ομαλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες😊😊😊!!!ελπιζω να μη ξεχασα καποια αλλη κοπελα γιατι ειχα μερες να μπω κ τα διάβασα μαζεμενα τα νεα σας!!!!☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...