Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

επειδη κ εγω εχω μεγαλο κυκλο και ασταθή ,να μετρήσεις τοτε τον μεγαλύτερο σου κυκλο για το τεστ...τωρα αν όλα πάνε καλά τα πονακια περιοδου δεν ειναι κατι εκτός αν έχεις αιμα,αυτο σε εγκυμοσύνη..αλλιως τι να πω αν εχεις καθυστερηση μπορει να ειναι και βιοχημική, αλλα καλυτερα κανε χοριακη και μιλα και με τον γιατρό σου.

Ευχαριστώ πολύ!!!Αύριο θα πάω γ χοριακη κ κινούμαι ανάλογα.Καλη μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!💗 

Εγώ μόλις ετοίμασα πρωινό και περιμένω τον άντρα μου, που πετάχτηκε κάπου, για να φάμε όλοι μαζί! Ελπίζω να μην αργήσει γιατί πεινάωωωωωωω!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Εμείς ξυπνήσαμε, βγάλαμε το σκυλάκι μας βόλτα, κάναμε καφεδάκι και τώρα μολις έβαλα ένα κέικ στο φούρνο!! Στον υπνο μου είδα αίμα...βασικά ότι κατούρησα αίμα και ότι είχα αίμα όταν σκουπιστηκα. Υποθέτω ότι το είδα επειδή έχω το νου μου συνέχεια στην περίοδο....!!! Σας παραθέτω και τη φωτο για τη σημερινή θερμοκρασία μου...

20200920_094258.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα! Άλλη μια νύχτα δεν κοιμήθηκα καλά έβλεπα υπερηχους στον ύπνο μου! Σήμερα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς πλησιαζει το ραντεβού μου να δω τι γίνεται.... 

Εδώ ηρακλειο τελικά το απόγευμα χθες άνοιξαν οι ουρανοί.... Έκανε χαλασμο. Σήμερα έχει συννεφιά και το μενού έχει γιουβαρλακια!!!!! Μιαμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Εμείς ξυπνήσαμε, βγάλαμε το σκυλάκι μας βόλτα, κάναμε καφεδάκι και τώρα μολις έβαλα ένα κέικ στο φούρνο!! Στον υπνο μου είδα αίμα...βασικά ότι κατούρησα αίμα και ότι είχα αίμα όταν σκουπιστηκα. Υποθέτω ότι το είδα επειδή έχω το νου μου συνέχεια στην περίοδο....!!! Σας παραθέτω και τη φωτο για τη σημερινή θερμοκρασία μου...

20200920_094258.jpg

Καλημέρα!! Καλό είναι!! Αν ήταν δικό μου  θα έλεγα ότι δε θα μ ερχόταν αύριο περίοδος η δική μ πέφτει πολύ.... Πόσες μέρες έχεις β φάση? Η αυτό προσπαθείς να δεις με το θερμοδιαγραμμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!💗 

Εγώ μόλις ετοίμασα πρωινό και περιμένω τον άντρα μου, που πετάχτηκε κάπου, για να φάμε όλοι μαζί! Ελπίζω να μην αργήσει γιατί πεινάωωωωωωω!😆

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Εμείς ξυπνήσαμε, βγάλαμε το σκυλάκι μας βόλτα, κάναμε καφεδάκι και τώρα μολις έβαλα ένα κέικ στο φούρνο!! Στον υπνο μου είδα αίμα...βασικά ότι κατούρησα αίμα και ότι είχα αίμα όταν σκουπιστηκα. Υποθέτω ότι το είδα επειδή έχω το νου μου συνέχεια στην περίοδο....!!! Σας παραθέτω και τη φωτο για τη σημερινή θερμοκρασία μου...

20200920_094258.jpg

Καλημερα!Το αίμα είναι οτι κάτι σύντομα θα συμβει!Εύχομαι να είναι το πολυποθητο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef  αυτό προσπαθώ να δω. Αν κάνω ωορρηξία και αν η Β φάση κρατάει όσο πρεπει! Τον προηγούμενο μήνα (που δεν έκανα σε όλον κύκλο θερμομετρηση, αλλά ξεκίνησα λίγο πριν την περιοδο) η θερμοκρασία μου έπεσε την ίδια μέρα που μου ήρθε. Δεν έχω πολλές ελπίδες.....πονάω αρκετά και συχνά 2 μέρες τώρα....υποτίθεται ότι περιμένω αύριο.  @αννι λες ε; Δεν ξέρω πολλά από όνειρα και πιστεύω ότι απλά το είδα επειδή σκέφτομαι συνέχεια την περίοδο.........τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Kostef  αυτό προσπαθώ να δω. Αν κάνω ωορρηξία και αν η Β φάση κρατάει όσο πρεπει! Τον προηγούμενο μήνα (που δεν έκανα σε όλον κύκλο θερμομετρηση, αλλά ξεκίνησα λίγο πριν την περιοδο) η θερμοκρασία μου έπεσε την ίδια μέρα που μου ήρθε. Δεν έχω πολλές ελπίδες.....πονάω αρκετά και συχνά 2 μέρες τώρα....υποτίθεται ότι περιμένω αύριο.  @αννι λες ε; Δεν ξέρω πολλά από όνειρα και πιστεύω ότι απλά το είδα επειδή σκέφτομαι συνέχεια την περίοδο.........τι να πω!!

Δε θέλω να σε ξεσηκώνω αλλά να ξέρεις και στην αρχή της εγκυμοσύνης έχεις πονάκια περιόδου. Δεν έχουν καμμία διαφορα.. Εύχομαι να μη σου έρθει και να έρθει ένα μπουμπουκάκι σε 9 μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Δε θέλω να σε ξεσηκώνω αλλά να ξέρεις και στην αρχή της εγκυμοσύνης έχεις πονάκια περιόδου. Δεν έχουν καμμία διαφορα.. Εύχομαι να μη σου έρθει και να έρθει ένα μπουμπουκάκι σε 9 μήνες!!

Ναι το έχω ξαναδιαβασει αυτό, αλλά αληθεια νιώθω ότι θα μου έρθει....Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, τίποτα απολύτως!! Μόνο καθαρούς πόνους περιόδου........! 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Ναι το έχω ξαναδιαβασει αυτό, αλλά αληθεια νιώθω ότι θα μου έρθει....Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, τίποτα απολύτως!! Μόνο καθαρούς πόνους περιόδου........! 😥

Βρε και γω μόνο συμπτώματα περιόδου είχα, και σκέψου ότι ήταν πιο έντονα λόγω εξωσωματικής από τα φάρμακα. Το έχουν πει σίγουρα πολλές φορές τα κορίτσια μην ψάχνετε για συμπτώματα δεν υπάρχουν... Μόνο η καθυστέρηση.. 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι το έχω ξαναδιαβασει αυτό, αλλά αληθεια νιώθω ότι θα μου έρθει....Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, τίποτα απολύτως!! Μόνο καθαρούς πόνους περιόδου........! 😥

Κι εγώ πονάκια ,τραβήγματα...πόνο μέσης....όλα τα έχω...κούραση και υπνηλία...Νιώθω ότι κάτι έγινε...αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Βρε και γω μόνο συμπτώματα περιόδου είχα, και σκέψου ότι ήταν πιο έντονα λόγω εξωσωματικής από τα φάρμακα. Το έχουν πει σίγουρα πολλές φορές τα κορίτσια μην ψάχνετε για συμπτώματα δεν υπάρχουν... Μόνο η καθυστέρηση.. 🤞🤞🤞

Εεεε ξέρεις πως είναι αυτά...όλα μας φαίνονται συμπτώματα χαχαχχαχα....Και όλα μπορεί και να μην είναι...Το μυαλό κάνει διάφορα παιχνίδια ..λίγο να πάρει αέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κι εγώ πονάκια ,τραβήγματα...πόνο μέσης....όλα τα έχω...κούραση και υπνηλία...Νιώθω ότι κάτι έγινε...αλλά...

Εσύ έχεις και θετικά τεστ στα χέρια σου....λίγη υπομονή για να κάνεις χοριακη αύριο....Εγώ δεν έχω τολμήσει να κάνω τεστ.....ΙΣΩΣ να κάνω αύριο πρωί αν δεν μου έχει έρθει......Αλλά θα μου έρθει το ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εσύ έχεις και θετικά τεστ στα χέρια σου....λίγη υπομονή για να κάνεις χοριακη αύριο....Εγώ δεν έχω τολμήσει να κάνω τεστ.....ΙΣΩΣ να κάνω αύριο πρωί αν δεν μου έχει έρθει......Αλλά θα μου έρθει το ξέρω....

Ναι...και μια χοριακή 3.0 ....Τι θα κάνει;; Θα ανέβει η θα με τρελάνει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Ναι...και μια χοριακή 3.0 ....Τι θα κάνει;; Θα ανέβει η θα με τρελάνει;;;

Είχες και κάτι καφέ που σταμάτησαν 😜 ξαναειδες τίποτα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Εεεε ξέρεις πως είναι αυτά...όλα μας φαίνονται συμπτώματα χαχαχχαχα....Και όλα μπορεί και να μην είναι...Το μυαλό κάνει διάφορα παιχνίδια ..λίγο να πάρει αέρα....

Το ξέρω και πολύ καλά κορίτσι μου.. Θα έρθει σε όλες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αν και για σένα πιστεύω πως έχει έρθει ήδη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Είχες και κάτι καφέ που σταμάτησαν 😜 ξαναειδες τίποτα? 

@αννι είχες καφέ;;; Εγώ είχα μόνο αυτή τη φορά καφέ 3 μέρες πριν τη χοριακη και ήμουν έγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Είχες και κάτι καφέ που σταμάτησαν 😜 ξαναειδες τίποτα? 

οχι...αυτά ήταν μια μέρα και τέλος!χαχαχαχχ!Καθαρότατη...Πονάω όμως και αυτό με φοβίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Το ξέρω και πολύ καλά κορίτσι μου.. Θα έρθει σε όλες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αν και για σένα πιστεύω πως έχει έρθει ήδη... 

Αμήν Παναγία μου!!!!Ναι είχα καφέ 4 μέρες μετά από επαφή...Γ αυτό και έκανα τεστ και χοριακή..όλα αχνά ...ίσα ίσα να τσιμπάνε...Πως λέμε μια πρέζα ζάχαρη ...μια πρέζα αλάτι...εεεεαυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@αννι είχες καφέ;;; Εγώ είχα μόνο αυτή τη φορά καφέ 3 μέρες πριν τη χοριακη και ήμουν έγκυος..

Σε ποια μέρα του κύκλου είδες τα καφέ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κ από εμένα! Άλλη μια νύχτα δεν κοιμήθηκα καλά έβλεπα υπερηχους στον ύπνο μου! Σήμερα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς πλησιαζει το ραντεβού μου να δω τι γίνεται.... 

Εδώ ηρακλειο τελικά το απόγευμα χθες άνοιξαν οι ουρανοί.... Έκανε χαλασμο. Σήμερα έχει συννεφιά και το μενού έχει γιουβαρλακια!!!!! Μιαμμμμ

Δεν έχεις πάει ακόμη κοπέλα μου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κ από εμένα! Άλλη μια νύχτα δεν κοιμήθηκα καλά έβλεπα υπερηχους στον ύπνο μου! Σήμερα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς πλησιαζει το ραντεβού μου να δω τι γίνεται.... 

Εδώ ηρακλειο τελικά το απόγευμα χθες άνοιξαν οι ουρανοί.... Έκανε χαλασμο. Σήμερα έχει συννεφιά και το μενού έχει γιουβαρλακια!!!!! Μιαμμμμ

Με το καλό να δεις το νινάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...