Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η αννι είπε:

εχει κοριτσι μου...ακομα μετα απο μια ωρα φαινεται...Δεν ξερω πραγματικα τι να σκεφτω...

 

Πω πω σκέτη τρέλα είναι αυτό.. Και γω τη βλέπω... Δεν πας να κάνεις άλλη μια χοριακη; Βασικά πάρε το γιατρό σου να σου πει τι προτείνει και ο ίδιος. Ίσως κάνανε λάθος στο μικροβιολογικό. Για να δείχνει στα ουρα, έστω και άχνα στο αίμα είναι ήδη ανεβασμένη θεωρητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πω πω σκέτη τρέλα είναι αυτό.. Και γω τη βλέπω... Δεν πας να κάνεις άλλη μια χοριακη; Βασικά πάρε το γιατρό σου να σου πει τι προτείνει και ο ίδιος. Ίσως κάνανε λάθος στο μικροβιολογικό. Για να δείχνει στα ουρα, έστω και άχνα στο αίμα είναι ήδη ανεβασμένη θεωρητικά.

Ναιιι..έχεις δίκιο...Θα τον πάρω τηλ.το απόγευμα.Ευχαριστω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η A&O είπε:

Γιατί ρε γαμώτο να είναι τόσο δύσκολο για μερικές από μας? Στεναχωριέμαι... Τι να πω... Μια μέρα θα τα καταφέρουμε, που θα πάει...

Ναι θα τα καταφέρουμε!!!!Όσο χρόνο κι αν μας πάρει θα έρθει η σειρά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πω πω σκέτη τρέλα είναι αυτό.. Και γω τη βλέπω... Δεν πας να κάνεις άλλη μια χοριακη; Βασικά πάρε το γιατρό σου να σου πει τι προτείνει και ο ίδιος. Ίσως κάνανε λάθος στο μικροβιολογικό. Για να δείχνει στα ουρα, έστω και άχνα στο αίμα είναι ήδη ανεβασμένη θεωρητικά.

Οντως κι εμενα μου φαινεται λιγο περιεργο να δειχνει το τεστ και οχι η χοριακη....Γιατι το τεστ δεν ειναι αρνητικο.....το δικο μου το τεστ που ηταν οντως αρνητικο και κατω απο την λαμπα που το εβαζα γραμμη δεν ειχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Τελικα μιλησα με τον ενδοκρινολόγο μ κ έδωσε dostinex για την ανεβασμένη Προλακτινη. Όσες είχατε θεμα κ ξέρετε μπορείτε να μ πειτε ποσο σας πήρε για να πέσει η τιμη; 

Εγώ με 106 προλακτινη λαμβάνω 2 χάπια ολόκληρα την εβδομαδα. Είμαι στον δεύτερο μήνα θεραπείας και ο γιατρός είπε  ότι δεν θα κάνω εξετάσεις πριν το τέλος Οκτωβρίου. @αννι αν δεν λαμβάνεις κάποιο χάπι που αποδεδειγμένα να επιρεαζει για ψευδώς  θετικό σε τεστ, μιλά με τον γιατρό σου και κάνε ξανα χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Η σημερινή ενημέρωση. Σταθερά πάνω ακόμα η θερμοκρασία, αλλά πονάω, οπότε η κυρία δεν με ξέχασε και θα έρθει τις επόμενες μέρες...

20200918_115500.jpg

Κορίτσι μου πολύ καλό το βρίσκω πάντως εγώ... Δες κ αύριο αν έχει πέσει. Αν δε πέσει θεωρώ κάτι καλό βρίσκεται μέσα σου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Ναι θα τα καταφέρουμε!!!!Όσο χρόνο κι αν μας πάρει θα έρθει η σειρά μας!!!

Ξανά κάνε κοπέλα μου χοριακη.... Κ εγώ θα ξανά προσπαθήσω την Δευτέρα. Αν δε μου έρθει μέχρι τότε. Θερμοκρασία μετράς καθόλου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η αννι είπε:

εχει κοριτσι μου...ακομα μετα απο μια ωρα φαινεται...Δεν ξερω πραγματικα τι να σκεφτω...

 

Εγώ θα σου έλεγα υπομονή να κάνεις χοριακη τη Δευτέρα. Να πω από την αρχή ότι πιστεύω πως είσαι έγκυος αλλά είναι καθυστερημένη σύλληψη και έκανες το τεστ "νωρίς". 

Γιατί σ λεω για Δευτέρα, στη περίπτωση που είναι όλα καλά αν ήταν η χοριακη χθες 3 το Σάββατο θα είναι 6 δηλαδή πάλι μικρό νούμερο που δε θα μπορεί ο γιατρός να βγάλει συμπέρασμα και θα σου λένε για γκρίζες ζώνες κλπ. Οπότε καλύτερα κατά τη γνώμη μου να κάνεις υπομονή άλλες 2 μέρες και να δεις ένα μεγάλο νούμερο τη Δευτέρα από το οποίο θα βγαίνει ένα ασφαλές συμπέρασμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ξανά κάνε κοπέλα μου χοριακη.... Κ εγώ θα ξανά προσπαθήσω την Δευτέρα. Αν δε μου έρθει μέχρι τότε. Θερμοκρασία μετράς καθόλου?? 

Ελα κοπέλα μου...Δεν ξέρω πότε ακριβως πρεπει να μετραω τη θερμοκρασία..Το πρωί;;Εχτες παντως ολη μερα ειχα 36.7 36.8 και σημερα το πρωι 37 ...Τωρα σα να έπεσε το απογευμα... 36.5 και ξανα πηγε 36,9....Πρεπει να παραμενει σταθερα ψηλα;;;Εμένα ανεβοκατεβαινει μαλλον...Βεβαια σε άλλες περιπτωσεις είμαι πολύ χαμηλή σε θερμοκρασία..Ναι θα παω Δευτερα  για χοριακή...αν δεν αδιαθετήσω ως τοτε...Στο μεταξύ εχω τραβηγματάκια σαν κράμπες...Εσυ έχεις μέρες καθυστέρηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Εγώ με 106 προλακτινη λαμβάνω 2 χάπια ολόκληρα την εβδομαδα. Είμαι στον δεύτερο μήνα θεραπείας και ο γιατρός είπε  ότι δεν θα κάνω εξετάσεις πριν το τέλος Οκτωβρίου. @αννι αν δεν λαμβάνεις κάποιο χάπι που αποδεδειγμένα να επιρεαζει για ψευδώς  θετικό σε τεστ, μιλά με τον γιατρό σου και κάνε ξανα χοριακη!!

Δεν λαμβάνω κάποιο χάπι κορίτσι μου ,ούτε έχω κανει ενέσεις...Κύκλος που με μπερδεύει...Πραγματικά δεν ξέρω.. Θα πάρω τον γιατρό και βλέπουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ θα σου έλεγα υπομονή να κάνεις χοριακη τη Δευτέρα. Να πω από την αρχή ότι πιστεύω πως είσαι έγκυος αλλά είναι καθυστερημένη σύλληψη και έκανες το τεστ "νωρίς". 

Γιατί σ λεω για Δευτέρα, στη περίπτωση που είναι όλα καλά αν ήταν η χοριακη χθες 3 το Σάββατο θα είναι 6 δηλαδή πάλι μικρό νούμερο που δε θα μπορεί ο γιατρός να βγάλει συμπέρασμα και θα σου λένε για γκρίζες ζώνες κλπ. Οπότε καλύτερα κατά τη γνώμη μου να κάνεις υπομονή άλλες 2 μέρες και να δεις ένα μεγάλο νούμερο τη Δευτέρα από το οποίο θα βγαίνει ένα ασφαλές συμπέρασμα. 

Αυτό κορίτσι μου που λες...Χρειάζεται να οπλιστώ με υπομονή τώρα και με ηρεμία μέχρι την Δευτέρα...εχεις δίκιο.. Ευχαριστώ και πάλι! Πολύ εξαντλητικό όλο αυτό ,αλλά χρειάζεται απλά ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Δεν λαμβάνω κάποιο χάπι κορίτσι μου ,ούτε έχω κανει ενέσεις...Κύκλος που με μπερδεύει...Πραγματικά δεν ξέρω.. Θα πάρω τον γιατρό και βλέπουμε ...

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι καθυστερημενη συλληψη κοριτσι μου!Οσες φορες ειχα εγω αρνητικη χοριακη ηταν 0.1 κ ποτε παραπανω.Απο εμενα κ τον μπεμπουλη μου στελνω μωρουδοσκονη σε ολες κ ειδικα σε σενα που εχεις την αγωνια σου.Θα περιμενω νεα σου! 

Κοριτσια μου 37 εβδομαδων σημερα κ εκει που φοβομασταν για προωρο τοκετο παμε φυσιολογικα.Με τη βοηθεια του Θεου κ του γιατρου μου τα καταφεραμε κ φτασαμε ως εδω με τοσα προβληματα που ειχα στην εγκυμοσυνη.Εχω φτιαξει βαλιτσα μαιευτηριου κ πλενω σιδερωνω τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου.Ανυπομονω να τον κρατησω αγκαλιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η st3llina είπε:

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι καθυστερημενη συλληψη κοριτσι μου!Οσες φορες ειχα εγω αρνητικη χοριακη ηταν 0.1 κ ποτε παραπανω.Απο εμενα κ τον μπεμπουλη μου στελνω μωρουδοσκονη σε ολες κ ειδικα σε σενα που εχεις την αγωνια σου.Θα περιμενω νεα σου! 

Κοριτσια μου 37 εβδομαδων σημερα κ εκει που φοβομασταν για προωρο τοκετο παμε φυσιολογικα.Με τη βοηθεια του Θεου κ του γιατρου μου τα καταφεραμε κ φτασαμε ως εδω με τοσα προβληματα που ειχα στην εγκυμοσυνη.Εχω φτιαξει βαλιτσα μαιευτηριου κ πλενω σιδερωνω τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου.Ανυπομονω να τον κρατησω αγκαλιτσα...

αχχ με συγκίνησες ειλικρινά!!Με έκανες και δάκρυσα!!Δεν σε γνωρίζω ,δεν με γνωρίζεις και νιωθεις την αγωνία μου!!!Σε ευχαριστω πολύ πολύ !Σου εύχομαι από καρδιάς να έχεις μια υπέροχο τοκετό εύκολο και ανώδυνο και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή και γερό μπέμπαρο!Τα φιλιά μου σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια από κάθε πλευρά που βρίσκονται!Να είμαστε όλες γερές να μπορούμε να απολαύσουμε αυτό το Θείο δώρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Οντως κι εμενα μου φαινεται λιγο περιεργο να δειχνει το τεστ και οχι η χοριακη....Γιατι το τεστ δεν ειναι αρνητικο.....το δικο μου το τεστ που ηταν οντως αρνητικο και κατω απο την λαμπα που το εβαζα γραμμη δεν ειχε!!!

Σκέτη τρέλα!Συμφωνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Οι ορμόνες φτιάχνουν πολυ γρήγορα να μην αγχώνεσαι.. μέσα σ ένα μήνα θα είσαι κομπλέ!!! Την τσεκαρεις βέβαια ξανά!! Τι δόση σου έδωσε??

Η τιμη μ ειναι γύρω στο 40. Μου είπε να παρω dostinex 1/4 Δευτέρα κ Πέμπτη κ να το παίρνω  βράδυ. Σε ενα μηνα επανεξέταση την 9 μερα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι καθυστερημενη συλληψη κοριτσι μου!Οσες φορες ειχα εγω αρνητικη χοριακη ηταν 0.1 κ ποτε παραπανω.Απο εμενα κ τον μπεμπουλη μου στελνω μωρουδοσκονη σε ολες κ ειδικα σε σενα που εχεις την αγωνια σου.Θα περιμενω νεα σου! 

Κοριτσια μου 37 εβδομαδων σημερα κ εκει που φοβομασταν για προωρο τοκετο παμε φυσιολογικα.Με τη βοηθεια του Θεου κ του γιατρου μου τα καταφεραμε κ φτασαμε ως εδω με τοσα προβληματα που ειχα στην εγκυμοσυνη.Εχω φτιαξει βαλιτσα μαιευτηριου κ πλενω σιδερωνω τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου.Ανυπομονω να τον κρατησω αγκαλιτσα...

Σε σκεφτόμουν πού και πού, πολύ χαίρομαι που φτάσατε μέχρι εδώ και πήγαν όλα καλά!! Εγώ γέννησα 40+1 με πρόκληση γιατί δεν έλεγε να βγει ο μικρούλης, σήμερα είναι 15 ημερών και τώρα που σου μιλάω τον έχω αγκαλιά θηλάζει και με κοιτάει με τα ματάκια του..σε λίγο καιρό θα έχεις κι εσύ τον μπέμπη σου αγκαλιά και θα έχεις ξεχάσει όλα όσα περάσατε💙 Με το καλό κορίτσι μου αλήθεια χάρηκα πολύ για σένα🥰💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Εγώ με 106 προλακτινη λαμβάνω 2 χάπια ολόκληρα την εβδομαδα. Είμαι στον δεύτερο μήνα θεραπείας και ο γιατρός είπε  ότι δεν θα κάνω εξετάσεις πριν το τέλος Οκτωβρίου. @αννι αν δεν λαμβάνεις κάποιο χάπι που αποδεδειγμένα να επιρεαζει για ψευδώς  θετικό σε τεστ, μιλά με τον γιατρό σου και κάνε ξανα χοριακη!!

Εμενα μ ειπε στον μηνα να το δω. Ισως επειδη δεν ειναι τοσο υψηλή η τιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Ελα κοπέλα μου...Δεν ξέρω πότε ακριβως πρεπει να μετραω τη θερμοκρασία..Το πρωί;;Εχτες παντως ολη μερα ειχα 36.7 36.8 και σημερα το πρωι 37 ...Τωρα σα να έπεσε το απογευμα... 36.5 και ξανα πηγε 36,9....Πρεπει να παραμενει σταθερα ψηλα;;;Εμένα ανεβοκατεβαινει μαλλον...Βεβαια σε άλλες περιπτωσεις είμαι πολύ χαμηλή σε θερμοκρασία..Ναι θα παω Δευτερα  για χοριακή...αν δεν αδιαθετήσω ως τοτε...Στο μεταξύ εχω τραβηγματάκια σαν κράμπες...Εσυ έχεις μέρες καθυστέρηση;;

Εγώ δεν ξέρω αν έχω καθυστέρηση γιατί δεν ξέρω τις ωορρηξιας μου. Μετράω θερμοκρασία. Λογικά αύριο θα μου ρθει περίοδος. Περιμένω δηλ. Κ εγώ τραβήγματα κια έχω. Κ εγώ τέτοια θερμοκρασία έχω..... Με τέτοια θερμοκρασία δεν αδιαθετεις πάντως. 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Η τιμη μ ειναι γύρω στο 40. Μου είπε να παρω dostinex 1/4 Δευτέρα κ Πέμπτη κ να το παίρνω  βράδυ. Σε ενα μηνα επανεξέταση την 9 μερα του κύκλου 

Κ εγώ 50 είχα.αλλα δεν πήρα ποτέ χαπάκι..... Οπότε σίγουρα θα φτιάξει γρήγορα κ σε σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν ξέρω αν έχω καθυστέρηση γιατί δεν ξέρω τις ωορρηξιας μου. Μετράω θερμοκρασία. Λογικά αύριο θα μου ρθει περίοδος. Περιμένω δηλ. Κ εγώ τραβήγματα κια έχω. Κ εγώ τέτοια θερμοκρασία έχω..... Με τέτοια θερμοκρασία δεν αδιαθετεις πάντως. 😀😀

Μακαρι μακαρι!!!!Κι εγω δεν ξερω ωορρηξιες...Ψιλο στα τυφλά πάω...Εύχομαι να μην αδιαθετήσεις και να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Σκέτη τρέλα!Συμφωνεις;;;

Να απόλυτα εγώ είμαι σίγουρη ότι είσαι έγκυος και ότι απλά έχεις καθυστερημενη σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι μου πολύ καλό το βρίσκω πάντως εγώ... Δες κ αύριο αν έχει πέσει. Αν δε πέσει θεωρώ κάτι καλό βρίσκεται μέσα σου.. ❤️

Μακάρι μακάρι μακάρι....Αλλά και πάλι δεν νομίζω γιατί χθες και σήμερα έχω κανονικούς πόνους περιόδου...έκανα και χθες (10 μέρες μετά την υποθετουσα ωορρηξία) τεστ αυτά που είναι σκέτο ταινία και βγήκε αρνητικό, αλλά δεν ήταν καν με πρωινά ουρά. Δεν ξέρω, πιστεύω ότι θα μου έρθει περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Να απόλυτα εγώ είμαι σίγουρη ότι είσαι έγκυος και ότι απλά έχεις καθυστερημενη σύλληψη 

Αμην!!!!!!Μακάρι μακαρι!Το εύχομαι ολόψυχα σύντομα ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Μακάρι μακάρι μακάρι....Αλλά και πάλι δεν νομίζω γιατί χθες και σήμερα έχω κανονικούς πόνους περιόδου...έκανα και χθες (10 μέρες μετά την υποθετουσα ωορρηξία) τεστ αυτά που είναι σκέτο ταινία και βγήκε αρνητικό, αλλά δεν ήταν καν με πρωινά ουρά. Δεν ξέρω, πιστεύω ότι θα μου έρθει περίοδος.

Έτσι ένιωθα κ εγώ κ ήμουν έγκυος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Μακάρι μακάρι μακάρι....Αλλά και πάλι δεν νομίζω γιατί χθες και σήμερα έχω κανονικούς πόνους περιόδου...έκανα και χθες (10 μέρες μετά την υποθετουσα ωορρηξία) τεστ αυτά που είναι σκέτο ταινία και βγήκε αρνητικό, αλλά δεν ήταν καν με πρωινά ουρά. Δεν ξέρω, πιστεύω ότι θα μου έρθει περίοδος.

Κράτα γερά κορίτσι μου!Μπορεί τα πονάκια να μην είναι περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...