Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τέλεια νέα και  τα δικά σου! Πόσο σου είπε ότι είσαι κορίτσι μου? Από απορία επειδή έχω βγάλει τα μάτια μου στο ίντερνετ λεκιθικο ασκό είδες εσύ??? Μακάρι σε λίγες μέρες να ακούσουμε και οι δύο καρδούλα και να πάνε όλα τέλεια!!! 

Όχι κορίτσι μου δεν μου είπε.Παρολα αυτά μου είπε αυτό που φανταζομουν ότι είμαι με καθυστερημένη σύλληψη.Αν σε βοηθάει καθόλου νομίζω ότι η σύλληψη έγινε 23 Αυγουστου.

Όχι δεν είδα ούτε λεκιθικο σάκο (πρώτη φορά τον ακούω) αλλά είδαμε τις βουλιτσες που είπες και εσύ.Θα δεις όλα καλά θα μας πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν μου είπε.Παρολα αυτά μου είπε αυτό που φανταζομουν ότι είμαι με καθυστερημένη σύλληψη.Αν σε βοηθάει καθόλου νομίζω ότι η σύλληψη έγινε 23 Αυγουστου.

Όχι δεν είδα ούτε λεκιθικο σάκο (πρώτη φορά τον ακούω) αλλά είδαμε τις βουλιτσες που είπες και εσύ.Θα δεις όλα καλά θα μας πάνε!!!

Μακάρι κοπέλα μου θετικές σκέψεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι κάνε ένα κατά τις 4-5 να δούμε. Εγώ έκανα πρωί- απόγευμα γιατί είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερο επειδή μπορεί η μεγάλη αύξηση να γίνει απόγευμα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αν κάνεις μόνο πρωί να την χάσεις. Και το χειρότερο θα πιστεύεις ότι δεν έκανες ωορρηξία! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά αλλά σε εμένα έπιασε!💗

Λοιπόν είναι ακόμα πιο αχνό. Και δεν είχα πιει υγρα. Είχα να πάω επίτηδες 3 ώρες και πάνω τουαλέτα. Τεσπα σκέφτομαι μηπως ήταν θετικό το Σάββατο το απόγευμα γτ το πρωί ήταν πιο σκούρο από όλες τις άλλες φορές και έκανα ωορρηξία χθες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Λοιπόν είναι ακόμα πιο αχνό. Και δεν είχα πιει υγρα. Είχα να πάω επίτηδες 3 ώρες και πάνω τουαλέτα. Τεσπα σκέφτομαι μηπως ήταν θετικό το Σάββατο το απόγευμα γτ το πρωί ήταν πιο σκούρο από όλες τις άλλες φορές και έκανα ωορρηξία χθες.. 

Δοκίμασε και αύριο αν θες για σιγουριά. Μπορεί όμως και να έκανες ήδη και να μην την " έπιασες". Αυτό που έχει σημασία όμως πάνω από όλα είναι να κάνεις τις προσπάθειες σου!💏😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δοκίμασε και αύριο αν θες για σιγουριά. Μπορεί όμως και να έκανες ήδη και να μην την " έπιασες". Αυτό που έχει σημασία όμως πάνω από όλα είναι να κάνεις τις προσπάθειες σου!💏😉

Μόνο χθες δεν κάναμε κάτι..απο την Πέμπτη δεν τον είχα αφήσει σε ησυχία.. Θα συνεχίσω όμως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Αυτό έχω και εγώ και στις μέρες της ωορρηξία εμένα βγάνει σωστό μέχρι τώρα, σε σύγκριση με τα υγρά μου πάντα. 

Καλησπέρα σε όλες όλες!! Κι εγώ αυτή την εφαρμογή έχω και μέχρι στιγμής τον κύκλο μου το βγάζει ακριβώς!! Μόνο που ενώ μου έβγαζε ωορρηξια για Δευτέρα εγώ τελικά έκανα το Σάββατο. Βέβαια δεν φταίει η εφαρμογή αυτή μετράει 14 μέρες πριν την περίοδο απλά φαίνεται ή ότι έκανα νωρίτερα ωορρηξια ή η δεύτερη φάση του κύκλου μου διαρκεί 16 και όχι 14 μέρες που πιστευα.. Το καλο είναι οτι δεν την χάσαμε την ωορρηξια!!! Χάσαμε βέβαια τις προηγούμενες μέρες αλλά δεν πειράζει άλλωστε μπορεί να ειναι μια και τυχερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες όλες!! Κι εγώ αυτή την εφαρμογή έχω και μέχρι στιγμής τον κύκλο μου το βγάζει ακριβώς!! Μόνο που ενώ μου έβγαζε ωορρηξια για Δευτέρα εγώ τελικά έκανα το Σάββατο. Βέβαια δεν φταίει η εφαρμογή αυτή μετράει 14 μέρες πριν την περίοδο απλά φαίνεται ή ότι έκανα νωρίτερα ωορρηξια ή η δεύτερη φάση του κύκλου μου διαρκεί 16 και όχι 14 μέρες που πιστευα.. Το καλο είναι οτι δεν την χάσαμε την ωορρηξια!!! Χάσαμε βέβαια τις προηγούμενες μέρες αλλά δεν πειράζει άλλωστε μπορεί να ειναι μια και τυχερη

Πράγματι μια κ καλή μπορεί να είναι..!!! Δε τη χάσατε.. ναι μωρέ το κινητό πάει στατιστικά όχι ακριβώς.. κ μένα δεν πετυχαίνε ακριβώς την ωορρηξία ούτε την περίοδο.. 

Τελικά όλα καλά με το σπερμοδ. Τι σας είπε ο γιατρός σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Starrr τι εγινε;;; Μάθαμε για τη χοριακη;;

Δύο βγήκε. Άρα αρνητική. Για την ώρα. Μου είπε αν δε μου έρθει περίοδος έως σκ. Να επαναλάβω τη Δευτέρα.!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πράγματι μια κ καλή μπορεί να είναι..!!! Δε τη χάσατε.. ναι μωρέ το κινητό πάει στατιστικά όχι ακριβώς.. κ μένα δεν πετυχαίνε ακριβώς την ωορρηξία ούτε την περίοδο.. 

Τελικά όλα καλά με το σπερμοδ. Τι σας είπε ο γιατρός σας??

Μας είπε ότι είναι λίγο οριακό αλλά δεν βλέπει κανένα ιδιετερο πρόβλημα και ότι μπορεί να τεκνοποιησει και δεδομένου του ιστορικού μας είναι μια χαρά.. Ο άντρας μου είναι 53 χρονων καπνιστή και έχει κάνει αφαίρεση του ενός ορχι... Εδώ που τα λέμε ούτε εμείς περιμέναμε ότι θα έχει το σουπερ σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δύο βγήκε. Άρα αρνητική. Για την ώρα. Μου είπε αν δε μου έρθει περίοδος έως σκ. Να επαναλάβω τη Δευτέρα.!!!! 

Κορίτσι κι εγώ στην εξέταση της προγεστερονης είχα τιμή 17ng,νομίζω δεν είναι το όριο το 15 αλλά πιο υψηλό... Με κάθε επιφύλαξη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δύο βγήκε. Άρα αρνητική. Για την ώρα. Μου είπε αν δε μου έρθει περίοδος έως σκ. Να επαναλάβω τη Δευτέρα.!!!!

Την επόμενη φορά...ως τότε να χαίρεσαι το μπεμπακι σου!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι κι εγώ στην εξέταση της προγεστερονης είχα τιμή 17ng,νομίζω δεν είναι το όριο το 15 αλλά πιο υψηλό... Με κάθε επιφύλαξη 😊

Η μικροβιολογος μου το είπε. Τι ν σου πω.... Εκείνη με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ μου μέτρησε κ τη χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η μικροβιολογος μου το είπε. Τι ν σου πω.... Εκείνη με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ μου μέτρησε κ τη χοριακη. 

Θα είχε τους λόγους της τότε 😊ίσως να έκανες πιο αργά ωορρηξια! Καλά αποτελέσματα από εβδομάδα να ευχηθώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Πριν 1 ώρα το έκανα.. Να το επαναλάβω λες δηλαδή το απογευματάκι; 

ααα δλδ μονο μια φορα κανεις?εγώ έκανα 2 τεστ ενα πρωι κ ενα απόγευμα για να την προλάβω την αύξηση της lh γιατι καποιες φορες μένει για λίγες ώρες κ μπορει να μην προλάβεις να την δεις αν κανεις 1 τεστ μονο.εγω εκανα συνηθως στις 10 και στις 17,00

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef μην αγχωνεσαι καθολου!! Δεν μπορει καν να μετρησει ποσο εβδομαδων εισαι σε αυτη την φαση που βρισκεσαι! Εγω πρωτο υπερηχο πηγα στις 5 εβδομαδες. Ειδαμε σακο κ λεκιθικο ασκο. Λεκιθικοδ ασκος ειναι αυτο το πραγματακι που βρισκεται μεσα στον σακο. Ειναι σαν ασπρο κυκλακι κ μεσα σε αυτο μεγαλωνει το μπεμπε. Αλλα σε αυτες τις εβδομαδες δεν φαινεται τιποτα. Μετα πηγα σε 15 μερες. Εκει ειχε σχηματιστει μωρακι. Ακουσαμε καρδουλα κ τοτε μετρησε την ηλικια κυησης μου. Μαλιστα με εβγαλε 4 μερες μεγαλυτερη! 
οποτε, υπαρχει περιπτωση να εχεις κανει καθυστερημενη συλληψη. Στο λεω γιατι εγω εχω κυκλο 26αρι. Οποτε σκεψου η συλληψη μου εγινε περιπου 10η με 11η μερα! Αρα πολυ νωρις!! Γι αυτο ειδα κ αυτα που ειδα την 5η εβδομαδα! Εννοειται κολπικο υπερυχο, ετσι; Σημασια εχουν οι διπλασιασμοι της χοριακης κ να δεις σακο στην φαση που εισαι! Ειλικρινα, ευχομαι μεσα απ την καρδια μου, να πανε ολα κατ’ευχην!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Θα δεις οτι ολα θα ειναι τελεια κ σε 10 μερες που θα πας, θα τα δεις ολα μεγαλυτερα❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

@Kostef μην αγχωνεσαι καθολου!! Δεν μπορει καν να μετρησει ποσο εβδομαδων εισαι σε αυτη την φαση που βρισκεσαι! Εγω πρωτο υπερηχο πηγα στις 5 εβδομαδες. Ειδαμε σακο κ λεκιθικο ασκο. Λεκιθικοδ ασκος ειναι αυτο το πραγματακι που βρισκεται μεσα στον σακο. Ειναι σαν ασπρο κυκλακι κ μεσα σε αυτο μεγαλωνει το μπεμπε. Αλλα σε αυτες τις εβδομαδες δεν φαινεται τιποτα. Μετα πηγα σε 15 μερες. Εκει ειχε σχηματιστει μωρακι. Ακουσαμε καρδουλα κ τοτε μετρησε την ηλικια κυησης μου. Μαλιστα με εβγαλε 4 μερες μεγαλυτερη! 
οποτε, υπαρχει περιπτωση να εχεις κανει καθυστερημενη συλληψη. Στο λεω γιατι εγω εχω κυκλο 26αρι. Οποτε σκεψου η συλληψη μου εγινε περιπου 10η με 11η μερα! Αρα πολυ νωρις!! Γι αυτο ειδα κ αυτα που ειδα την 5η εβδομαδα! Εννοειται κολπικο υπερυχο, ετσι; Σημασια εχουν οι διπλασιασμοι της χοριακης κ να δεις σακο στην φαση που εισαι! Ειλικρινα, ευχομαι μεσα απ την καρδια μου, να πανε ολα κατ’ευχην!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Θα δεις οτι ολα θα ειναι τελεια κ σε 10 μερες που θα πας, θα τα δεις ολα μεγαλυτερα❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά είναι δύσκολο. Δε ξέρω πως θα περάσουν πάλι οι μέρες. Μουτζωνομαι λίγο που δεν πήγα 3 - 4 μέρες πιο μετά για υπέρηχο. Αυτό που εγώ δεν είδα λεκιθικο κ οι περισσότερες διαβάζω είχατε δει με αγχώνει. Μακάρι να δω εξέλιξη μακάρι σε 10 μέρες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά είναι δύσκολο. Δε ξέρω πως θα περάσουν πάλι οι μέρες. Μουτζωνομαι λίγο που δεν πήγα 3 - 4 μέρες πιο μετά για υπέρηχο. Αυτό που εγώ δεν είδα λεκιθικο κ οι περισσότερες διαβάζω είχατε δει με αγχώνει. Μακάρι να δω εξέλιξη μακάρι σε 10 μέρες!!!!! 

Καλε δεν φαινονται παντα ολα! Αυτο σου κεω! Εχει να κανει με το ποτε εγινε η συλληψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά είναι δύσκολο. Δε ξέρω πως θα περάσουν πάλι οι μέρες. Μουτζωνομαι λίγο που δεν πήγα 3 - 4 μέρες πιο μετά για υπέρηχο. Αυτό που εγώ δεν είδα λεκιθικο κ οι περισσότερες διαβάζω είχατε δει με αγχώνει. Μακάρι να δω εξέλιξη μακάρι σε 10 μέρες!!!!! 

Αφού και εσύ είδες κάτι μέσα.. Καταλαβαίνω απόλυτα που αγχώνεσαι αλλά αλήθεια είχες τέλειο διπλασιασμό και παραπάνω.. Είσαι με μικρή εβδομάδα. Αυτή η εγκυμοσύνη θα προχωρήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αφού και εσύ είδες κάτι μέσα.. Καταλαβαίνω απόλυτα που αγχώνεσαι αλλά αλήθεια είχες τέλειο διπλασιασμό και παραπάνω.. Είσαι με μικρή εβδομάδα. Αυτή η εγκυμοσύνη θα προχωρήσει.. 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι όλα τα κορίτσια... Έφαγα κόλλημα με αυτό το λεκιθικο 😵😵😵😵😵😵 είναι και οι προηγούμενες εμπειρίες στη μέση ήρθε κ έδεσε χάχα.... Πάντως θα σταματήσω να σας γκρινιάζω κ θα περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ευχαριστώ πολύ και πάλι όλα τα κορίτσια... Έφαγα κόλλημα με αυτό το λεκιθικο 😵😵😵😵😵😵 είναι και οι προηγούμενες εμπειρίες στη μέση ήρθε κ έδεσε χάχα.... Πάντως θα σταματήσω να σας γκρινιάζω κ θα περιμένω! 

Δεν είναι γκρίνια.. Όλες μας λίγο πολύ το έχουμε περάσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...!!! Σήμερα η θερμοκρασια μου έδειξε 36.3, δλδ έπεσε σε σχέση μ2 χθες που είχα 36.5 (για μένα αυτή είναι ανεβασμένη γιατί κανονικά τα πρωινά έχω από 35.8 έως 36). Νιώθω ότι κατεβαίνει αίμα...Έχω ακόμα 5 μέρες περίπου για περίοδο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα...!!! Σήμερα η θερμοκρασια μου έδειξε 36.3, δλδ έπεσε σε σχέση μ2 χθες που είχα 36.5 (για μένα αυτή είναι ανεβασμένη γιατί κανονικά τα πρωινά έχω από 35.8 έως 36). Νιώθω ότι κατεβαίνει αίμα...Έχω ακόμα 5 μέρες περίπου για περίοδο....

Καλημέρα κορίτσι μου και τι σημαίνει αυτό δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα...!!! Σήμερα η θερμοκρασια μου έδειξε 36.3, δλδ έπεσε σε σχέση μ2 χθες που είχα 36.5 (για μένα αυτή είναι ανεβασμένη γιατί κανονικά τα πρωινά έχω από 35.8 έως 36). Νιώθω ότι κατεβαίνει αίμα...Έχω ακόμα 5 μέρες περίπου για περίοδο....

υπομονή θα δείξει...εμενα κατεβσινει την ιδια μερα που ειναι να ερθει κ η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...