Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πριν 1 ώρα το έκανα.. Να το επαναλάβω λες δηλαδή το απογευματάκι; 

Εγώ αυτά τα τεστ τα έκανα 2 φορές τη μέρα....πρωί και απόγευμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Εγώ αυτά τα τεστ τα έκανα 2 φορές τη μέρα....πρωί και απόγευμα!! 

Και θετικό συνήθως πότε έβλεπες; εγώ τα πήρα δοκιμαστηκα και πήρα λίγα να κάνω ένα τη μέρα.. Δεν ήξερα αν θα τα χρησιμοποιήσω κιόλας σίγουρα.. Και η αλήθεια είναι ότι δε θα ξανά πάρω γτ με κάνουν να το σκέφτομαι περισσότερο και να αγχώνομαι ότι δεν έχω ωορρηξία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Ήμουν κάπου 5-6 εβδομάδων (δε θυμάμαι αν ήταν όμως 5η ή 6η)κ δε φαινόταν τίποτα, όπως λες,μόνο σάκος κ   μια τελίτσα που λες κ εσυ... Σου έκανε κολπικο υπέρηχο ή από την κοιλιά;;Ειχα όμως πολυ σταθερό κυκλο, δεν είχε καθυστερήσει η συλληψη δηλαδή.... 

Και εμένα έτσι τα ίδια, και εγώ πιστεύω ότι ξέρω πότε έκανα και δεν καθυστέρησε. Κολπικό έκανα.. 

Εσυ πόσο είσαι? Κοντεύεις να γεννήσεις νομίζω? Με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και θετικό συνήθως πότε έβλεπες; εγώ τα πήρα δοκιμαστηκα και πήρα λίγα να κάνω ένα τη μέρα.. Δεν ήξερα αν θα τα χρησιμοποιήσω κιόλας σίγουρα.. Και η αλήθεια είναι ότι δε θα ξανά πάρω γτ με κάνουν να το σκέφτομαι περισσότερο και να αγχώνομαι ότι δεν έχω ωορρηξία.. 

Έβλεπα λίγο εντονότερη γραμμή από τις προηγούμενες μέρες το πρωί για παράδειγμα και γινόταν φουλ έντονη το απόγευμα. 2 κύκλους τα χρησιμοποίησα. 2 φορές τη μέρα να τα κάνεις κοπέλα μου....Είναι καλύτερα!! Θα τη δεις τη γραμμή να γίνεται όλο και πιο έντονη.....θετικό είναι εφόσον η γραμμή ελέγχου και η άλλη γραμμή είναι σχεδόν το ίδιο έντονες...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Το "Ημερολόγιο μου"! Την έχω απλά για να σημειώνω την περίοδο μου και για το διάγραμμα της θερμοκρασίας. Δεν εμπιστεύομαι εφαρμογές για να μου "δειξουν" την ωορρηξία μου για παράδειγμα.....

Αυτό έχω και εγώ και στις μέρες της ωορρηξία εμένα βγάνει σωστό μέχρι τώρα, σε σύγκριση με τα υγρά μου πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Πριν 1 ώρα το έκανα.. Να το επαναλάβω λες δηλαδή το απογευματάκι; 

Ναι κάνε ένα κατά τις 4-5 να δούμε. Εγώ έκανα πρωί- απόγευμα γιατί είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερο επειδή μπορεί η μεγάλη αύξηση να γίνει απόγευμα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αν κάνεις μόνο πρωί να την χάσεις. Και το χειρότερο θα πιστεύεις ότι δεν έκανες ωορρηξία! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά αλλά σε εμένα έπιασε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Να σου ζήσει το κουκλάκι σου!

Αχ μακάρι!😃 Με μια θετική χοριακη σου εύχομαι! Να μας γράψεις τα νέα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Μακάρι κορίτσι μου, σε θυμάμαι από τότε που είχα ξεκινήσει και γω προσπάθειες και συ ήσουν ακόμα στους πρωτους μηνες προσπαθειών. Χαρηκα παρα πολύ όταν είδα πως ήσουν έγκυος!! Πω πω πως περνάει ο καιρός 10 μηνών ο μικρός ήδη;; Μακάρι να είναι θετική και η χοριακη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Τι καλά!!!!! Μακάρι κούκλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Αχχχχχ βρε αχχχχ🤗🙏🙏 αναμένω νέα σου φιλενάδα.. γιουχουυυυυυυ🤣🤣🤣👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μακάρι κορίτσι μου, σε θυμάμαι από τότε που είχα ξεκινήσει και γω προσπάθειες και συ ήσουν ακόμα στους πρωτους μηνες προσπαθειών. Χαρηκα παρα πολύ όταν είδα πως ήσουν έγκυος!! Πω πω πως περνάει ο καιρός 10 μηνών ο μικρός ήδη;; Μακάρι να είναι θετική και η χοριακη σου!! 

Ναι αισίως δέκα μηνών. Δέκα μήνες εντελώς αυπνη είμαι. Κ μάλλον θα συνεχίσω. 😂😂😂😂 Κ εγώ σε θυμάμαι. ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αχχχχχ βρε αχχχχ🤗🙏🙏 αναμένω νέα σου φιλενάδα.. γιουχουυυυυυυ🤣🤣🤣👶

😂😂😂😂😂 Φαντάζεσαι??? Είδες.. Εσύ ξεμπερδεύεις με δίδυμα.... Θα με φτάσεις με δύο... Κ εγώ δύο γέννες.... Αχχχ... 🤣🤣 Κι αυτή η μικροβιολογος. Τι γίνεται? Με ξέχασε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι αισίως δέκα μηνών. Δέκα μήνες εντελώς αυπνη είμαι. Κ μάλλον θα συνεχίσω. 😂😂😂😂 Κ εγώ σε θυμάμαι. ❤️❤️❤️❤️

Αχ αστα και γω με δίδυμα δε νομίζω να κοιμηθώ μετά τη γεννα για τα επόμενα 3 χρόνια... Πάρε τηλέφωνο στο μικροβιολογικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

😂😂😂😂😂 Φαντάζεσαι??? Είδες.. Εσύ ξεμπερδεύεις με δίδυμα.... Θα με φτάσεις με δύο... Κ εγώ δύο γέννες.... Αχχχ... 🤣🤣 Κι αυτή η μικροβιολογος. Τι γίνεται? Με ξέχασε??? 

.....να μας ενημερώσεις!!! Να μας στείλεις και λίγο μπεμπεδοσκονη κι εσυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Και εμένα έτσι τα ίδια, και εγώ πιστεύω ότι ξέρω πότε έκανα και δεν καθυστέρησε. Κολπικό έκανα.. 

Εσυ πόσο είσαι? Κοντεύεις να γεννήσεις νομίζω? Με το καλό!!! 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Ναι, είμαι στον 9ο.Σε ευχαριστωωω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Ευχομαι κορίτσι μου η χοριακη να δείξει ότι ακριβώς επιθυμείς ότι είναι να είναι για καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Είμαι από τις παλιές εδώ. Έχω ένα μωράκι 10 μηνών. Κ με παρακολουθεί ενδοκρινολογος η οποία μου είπε να κάνω προγεστερόνη επτά μέρες μετά την ωορρηξία. Εγώ εω ακατάστατος κύκλο. Αλλά υπολογίζω στο περίπου με θερμοκρασία. Έκανα λοιπόν την Δευτέρα, χθες, προγεστερόνη, η οποία βγήκε αυξημένη. Κ με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κ τώρα περιμένω μήπως δείξει κ η χοριακη!!! 

Να σου ζήσει το πρώτο και ευχομαι τέλεια νέα και για τη χοριακη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

😂😂😂😂😂 Φαντάζεσαι??? Είδες.. Εσύ ξεμπερδεύεις με δίδυμα.... Θα με φτάσεις με δύο... Κ εγώ δύο γέννες.... Αχχχ... 🤣🤣 Κι αυτή η μικροβιολογος. Τι γίνεται? Με ξέχασε??? 

Χαχαχαχα για να δουμεεεεεεε ... Ήταν πολύ υψηλή δλδ? Παίζει να έχεις κ καθυστερήση?? ...μήπως να την πάρεις τηλ ? χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ αστα και γω με δίδυμα δε νομίζω να κοιμηθώ μετά τη γεννα για τα επόμενα 3 χρόνια... Πάρε τηλέφωνο στο μικροβιολογικό.. 

Ε τώρα απόγευμα θα ανοίξουν θα μου τα στείλει. Φίλη μου είναι. Τώρα με ήδη ένα μωρό δεν έχω κ πολύ άγχος. Αν ήταν πέρυσι θα χα πάρει δέκα φορές. 🤣🤣🤣 Πότε έχεις πητ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχα για να δουμεεεεεεε ... Ήταν πολύ υψηλή δλδ? Παίζει να έχεις κ καθυστερήση?? ...μήπως να την πάρεις τηλ ? χαχα

Δεν ξέρω. Νομίζω δενε χω καθυστέρηση... Ήταν με όριο το 15. Κ είχα 18!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό και αυτή τη φορά το σποράκι είναι μέσα στη μήτρα.Δεν είδαμε έμβρυο αλλά όπως και στην @Kostef φαίνεται το εμβρυϊκό υλικό οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.

Εσείς τι κάνετε;τα νέα σας... @Starrr σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική η χοριακη σου!

@Xrita με έναν πόνο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε τώρα απόγευμα θα ανοίξουν θα μου τα στείλει. Φίλη μου είναι. Τώρα με ήδη ένα μωρό δεν έχω κ πολύ άγχος. Αν ήταν πέρυσι θα χα πάρει δέκα φορές. 🤣🤣🤣 Πότε έχεις πητ? 

4/02 αλλά αν φτάσουμε μέχρι 7/01 θα μου τα πάρει. Καλά σίγουρα τώρα είσαι πιο χαλαρή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό και αυτή τη φορά το σποράκι είναι μέσα στη μήτρα.Δεν είδαμε έμβρυο αλλά όπως και στην @Kostef φαίνεται το εμβρυϊκό υλικό οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.

Εσείς τι κάνετε;τα νέα σας... @Starrr σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική η χοριακη σου!

@Xrita με έναν πόνο κορίτσι μου!

Τέλεια νέα και  τα δικά σου! Πόσο σου είπε ότι είσαι κορίτσι μου? Από απορία επειδή έχω βγάλει τα μάτια μου στο ίντερνετ λεκιθικο ασκό είδες εσύ??? Μακάρι σε λίγες μέρες να ακούσουμε και οι δύο καρδούλα και να πάνε όλα τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...