Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός γιατί πήγα στο γιατρό που μ είχε κάνει την αυχενική. Αυτό με αγχωσε που δεν είδα αυτό το δαχτυλίδι που λες, μόνο μια μικρή κουκκίδα αχνοφαινοταν... 

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, κοιτούσα τώρα τον 1ο μου υπέρηχο. Λοιπόν 5 + 6 και είχαμε δει 2 σάκους με δυο κουκκίδες μέσα. Μια στον καθένα. Σε 2 λήψεις δεν φαίνονται καν οι κουκκίδες μόνο οι σάκοι. Και σκέψου πως εγώ εκείνη την ώρα είχα αιμορραγία και δεν ήταν τίποτα, μικρή αποκόλληση.  Και το μηχάνημα του γιατρού είναι πιο καινούργιο πεθαίνεις. Είναι ο εξωσωματικός μου και ιατρείο κάνει στο κέντρο μέσα. Μετά από 2 βδομάδες που πήγαμε ακούσαμε και τις καρδούλες τους. Όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός γιατί πήγα στο γιατρό που μ είχε κάνει την αυχενική. Αυτό με αγχωσε που δεν είδα αυτό το δαχτυλίδι που λες, μόνο μια μικρή κουκκίδα αχνοφαινοταν... 

μηπως θελει λιγο χρόνο, λογικά πιο ξεκάθαρη εικόνα θα έχεις σε 10 μερες που θα πας.εγω πιστευω ολα θα ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι @lactaki @Kostef LC WAIKIKI, τα πιο φθηνά και αρκετά ποιοτικά ρούχα εγκυμοσύνης που βρήκα. Πήρα 1 κολάν, 1 τζιν σορτσάκι και 1 υφασμάτινο παντελόνι με 30€ στο σύνολο. Και H&M για σουτιέν όταν χρειαστείτε. Τα 2 25€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λοιπόν για να μη πτοουμαστε και για θετική σκέψη πήγα κ πήρα τα παντελόνια που παράγγειλα. Έτσι κ αλλιώς θα μου χρειαστούν αν όχι τώρα κάποια άλλη στιγμή!!! 

@lactaki και @Σταυρι και οποία άλλη κοπέλα ενδιαφέρεται βέβαια, πήρα το τζην από το Λητώ lovida λέγεται το νούμερο 40. Είμαι 1.73 μου έρχεται καλά στο ύψος γιατί έχω ένα θέμα με τα παντελόνια, κάθεται καλα στη μέση κ όχι πιο κάτω. Περιφέρεια 105 μέση 95. Είναι εφαρμοστό αν είχα 2 κιλά παραπάνω θα έπρεπε να πάρω μεγαλύτερο νούμερο αλλά μου είπαν ότι ανοίγει με τη χρήση σαν όλα τα τζην. Πάντως μου άρεσε πολύ από κοντά οπωε τη φώτο ειναι

Και το κολάν ελαστικό μια χαρά για τα λεφτά του. Και το κολάν 40 νούμερο το πήρα μια χαρά μου έρχεται. 

εγω στις εγκυμοσυνες το κολάν απο τα Λητώ ειχα πάρει, πολυ καλο αυτο φορούσα συνέχεια!!με φαρδιά απο πάνω μπλούζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα χθες πήγα στον γιατρό είμαι 5+5 και με είπε αρχίζει να σχηματίζεται το έμβρυο και άκουσα καρδουλα οποίο γλυκός ήχος με είπε απλώς με το ιστορικό που έχω να είμαστε επιφυλακτικοί με είπε να πάω σε 2 ευδομαδες ελπιζω να μην παει τίποτα στραβά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μια χαρά θα το χρειαστείς. Αααα καλέ εσύ είσαι ψηλό κορίτσι.. εγώ 1,57 χαχαχαχαα😂😂θα πάρω ένα παντελονι , θα φτιάξω κ άλλο τόσο κοντυμα που θα θέλει.. 🤣

Χάχα εγώ έχω άλλο θέμα με τα παντελόνια, επειδή έχω ψηλό κορμό μάλλον μου έρχονται όλα χαμηλοκαβαλα. Για να πάρεις μια ιδέα για την εφαρμογη κ να συγκρίνεις έγραψα λεπτομέρειες γιατί εγώ είχα τη πολυτέλεια να τα δοκιμάσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, κοιτούσα τώρα τον 1ο μου υπέρηχο. Λοιπόν 5 + 6 και είχαμε δει 2 σάκους με δυο κουκκίδες μέσα. Μια στον καθένα. Σε 2 λήψεις δεν φαίνονται καν οι κουκκίδες μόνο οι σάκοι. Και σκέψου πως εγώ εκείνη την ώρα είχα αιμορραγία και δεν ήταν τίποτα, μικρή αποκόλληση.  Και το μηχάνημα του γιατρού είναι πιο καινούργιο πεθαίνεις. Είναι ο εξωσωματικός μου και ιατρείο κάνει στο κέντρο μέσα. Μετά από 2 βδομάδες που πήγαμε ακούσαμε και τις καρδούλες τους. Όλα θα πάνε καλά!!

Προσπαθώ να κάνω λαικ κ δε με αφήνει! Μακάρι να είναι κ εμένα έτσι τι να πω. Σήμερα είμαι πιο ψύχραιμη ούτως ή άλλως είναι όλα ρευστά! Θα δω κ κάτι ελαφριές στομαχικες ενοχλήσεις αν συνεχιστούν η αν σταματήσουν θα είναι μια ένδειξη κ αυτό σωστά? Σας ευχαριστώ πάντως όλα τα κορίτσια!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Σταυρι @lactaki @Kostef LC WAIKIKI, τα πιο φθηνά και αρκετά ποιοτικά ρούχα εγκυμοσύνης που βρήκα. Πήρα 1 κολάν, 1 τζιν σορτσάκι και 1 υφασμάτινο παντελόνι με 30€ στο σύνολο. Και H&M για σουτιέν όταν χρειαστείτε. Τα 2 25€

Θα το ψάξω κ αυτό, δεν το είχα βρει καθόλου αυτό το μαγαζί... Έχει σελίδα στο ίντερνετ για online? 

Εγώ σουτιέν θηλασμού πήρα από λαϊκή χάχα, μετά βολεύτηκα με κάτι φανελακια τιραντακια θηλασμού από hnm και φορούσα αυτά κατά κύριο λόγο από μέσα με επιθέματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια καλημέρα χθες πήγα στον γιατρό είμαι 5+5 και με είπε αρχίζει να σχηματίζεται το έμβρυο και άκουσα καρδουλα οποίο γλυκός ήχος με είπε απλώς με το ιστορικό που έχω να είμαστε επιφυλακτικοί με είπε να πάω σε 2 ευδομαδες ελπιζω να μην παει τίποτα στραβά 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλό που το είδατε!!! Όλα καλά να πάνε κ να έχεις τέλεια εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλό που το είδατε!!! Όλα καλά να πάνε κ να έχεις τέλεια εγκυμοσύνη! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!! Ενημερωση θερμοκρασίας όπως κάθε πρωί. Δεν είμαι πολύ καλά η γυναικολος μου, μου είπε ότι δεν φαίνεται να έχω κάνει ωορρηξία ! 😭😭😭

20200915_074753.jpg

Καλημέρα Άννα μου! Συμφωνώ με το lactaki πως έβγαλε συμπέρασμα από αυτό; Ο υπέρηχος μόνο θα μπορούσε να της δώσει σαφής απαντήσεις. Προσωπικά πριν κάποιους μήνες σταμάτησα να έχω πολλά υγρά στην ωορρηξία και φοβήθηκα. Νόμιζα ότι δεν κάνω. Παρήγγειλα από το ίντερνετ τεστακια και όντως είδα ότι έκανα κανονικά. Γιατί δεν το δοκιμάζεις κι εσύ; Αυτό το διάγραμμα είναι πολύ αγχωτικό πιστεύω! Εγώ πάντως δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ για την ακριβή θερμοκρασία του σώματος μας γιατί έχω 3 για τον μικρό και ποτέ δεν συμφωνούν!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Θα το ψάξω κ αυτό, δεν το είχα βρει καθόλου αυτό το μαγαζί... Έχει σελίδα στο ίντερνετ για online? 

Εγώ σουτιέν θηλασμού πήρα από λαϊκή χάχα, μετά βολεύτηκα με κάτι φανελακια τιραντακια θηλασμού από hnm και φορούσα αυτά κατά κύριο λόγο από μέσα με επιθέματα. 

Θεσσαλονίκη έχει κατάστημα αλλά και online. Εγώ κοπέλα μου μέχρι την 7η βδομάδα δεν είχα απολύτως τίποτα.. Και μετά μη φανταστείς πως είχα κάτι. Άλλαξε λίγο η γεύση μου και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές. Αυτά στο 1ο 3μηνο. Τώρα πάλι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα Άννα μου! Συμφωνώ με το lactaki πως έβγαλε συμπέρασμα από αυτό; Ο υπέρηχος μόνο θα μπορούσε να της δώσει σαφής απαντήσεις. Προσωπικά πριν κάποιους μήνες σταμάτησα να έχω πολλά υγρά στην ωορρηξία και φοβήθηκα. Νόμιζα ότι δεν κάνω. Παρήγγειλα από το ίντερνετ τεστακια και όντως είδα ότι έκανα κανονικά. Γιατί δεν το δοκιμάζεις κι εσύ; Αυτό το διάγραμμα είναι πολύ αγχωτικό πιστεύω! Εγώ πάντως δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ για την ακριβή θερμοκρασία του σώματος μας γιατί έχω 3 για τον μικρό και ποτέ δεν συμφωνούν!💗

Της είπα ότι θα πάρω τεστ ωορρηξίας όπως μου προτείνει και όταν δείξει θετικό μου είπε μετά από 24 ώρες να πάω να με έλεγξει υπερηχογραφικα. Δεν κατάλαβα τι μου είπες στο τέλος του μηνύματος....Κάτι δεν εμπιστεύεσαι αλλά μπερδεύτηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας, ξεκίνησα να καταγράφω την θερμοκρασία μου οι κοπέλες που το κάνετε, το θερμόμετρο το βάζετε στην μασχάλη ή κάτω από την γλώσσα;  @anna90 @zouzouna ίσως ξέρετε καλύτερα εσείς 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας, ξεκίνησα να καταγράφω την θερμοκρασία μου οι κοπέλες που το κάνετε, το θερμόμετρο το βάζετε στην μασχάλη ή κάτω από την γλώσσα;  @anna90 @zouzouna ίσως ξέρετε καλύτερα εσείς 😉

Κατω από τη γλώσσα κούκλα μου το βάζω εγώ....νομίζω είναι πιο σωστό το αποτέλεσμα. Σημασία πάντως έχει να μέτρα πάντα από το ίδιο σημείο, περίπου την ίδια ώρα το πρωί πριν κάνεις οτιδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κατω από τη γλώσσα κούκλα μου το βάζω εγώ....νομίζω είναι πιο σωστό το αποτέλεσμα. Σημασία πάντως έχει να μέτρα πάντα από το ίδιο σημείο, περίπου την ίδια ώρα το πρωί πριν κάνεις οτιδήποτε.

Αυτό έκανα και εγώ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου 💜💜💜 ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Αυτό έκανα και εγώ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου 💜💜💜 ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Το "Ημερολόγιο μου"! Την έχω απλά για να σημειώνω την περίοδο μου και για το διάγραμμα της θερμοκρασίας. Δεν εμπιστεύομαι εφαρμογές για να μου "δειξουν" την ωορρηξία μου για παράδειγμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω πάρει τεστακια ωορρηξίας.. Έχω ξεκινήσει από την 10η μέρα να κάνω.. Ακόμα τπτ όμως.. Έχω μπερδευτεί γτ χθες είχα πονακια λίγο και έχω κάποια υγρα. Δεν μου σκουρενει όμως το τεστακι 🙄 έχω κύκλο 29 ημερών 

16001639336046345956961734955554.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας, ξεκίνησα να καταγράφω την θερμοκρασία μου οι κοπέλες που το κάνετε, το θερμόμετρο το βάζετε στην μασχάλη ή κάτω από την γλώσσα;  @anna90 @zouzouna ίσως ξέρετε καλύτερα εσείς 😉

κατω απο την γλώσσα μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Της είπα ότι θα πάρω τεστ ωορρηξίας όπως μου προτείνει και όταν δείξει θετικό μου είπε μετά από 24 ώρες να πάω να με έλεγξει υπερηχογραφικα. Δεν κατάλαβα τι μου είπες στο τέλος του μηνύματος....Κάτι δεν εμπιστεύεσαι αλλά μπερδεύτηκα!!

Ότι έχω αγοράσει 3 διαφορετικά θερμόμετρα και όταν μετράω την θερμοκρασία του μικρού μου (όταν έχει πυρετό ή όταν νομίζω ότι είναι ζεστός) ποτέ δεν συμφωνούν μεταξύ τους. Το ένα μπορεί να λέει 36.6, το άλλο 36,9 το άλλο 37. Να σου πω ότι έχω αγοράσει και θερμόμετρο μετώπου! Αλλά εκείνο κι είναι ότι να ναι! Μάλλον πέταξα τα λεφτά μου γιατί δεν μου βγήκε καλό.

Πιστεύω πάντως ότι αυτό είναι το καλύτερο. Μόλις δεις θετικό να πας να σε δει. Μόνο έτσι θα βγάλετε ασφαλή συμπεράσματα. Αν και δεν νομίζω ότι δεν κάνεις ωορρηξία!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχω πάρει τεστακια ωορρηξίας.. Έχω ξεκινήσει από την 10η μέρα να κάνω.. Ακόμα τπτ όμως.. Έχω μπερδευτεί γτ χθες είχα πονακια λίγο και έχω κάποια υγρα. Δεν μου σκουρενει όμως το τεστακι 🙄 έχω κύκλο 29 ημερών 

16001639336046345956961734955554.jpg

σε ποια μερα του κυκλου εισαι?τα πονακια τα έχουμε για 2 λόγους ή γιατι μεγαλώνει το ωοθυλακιο ή γιατι γίνεται εκείνη την ώρα η ωορρηξία..εγω πχ εχω κ τα 2μπορει να εχω πονακια 2 βδομάδες και στον εντονο πονο να ειναι η ωορρηξία...πάντως οχι ακομα δεν εχει κάνει..μάλλον σε λίγες μέρες αν πονας και εχεις και υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

σε ποια μερα του κυκλου εισαι?τα πονακια τα έχουμε για 2 λόγους ή γιατι μεγαλώνει το ωοθυλακιο ή γιατι γίνεται εκείνη την ώρα η ωορρηξία..εγω πχ εχω κ τα 2μπορει να εχω πονακια 2 βδομάδες και στον εντονο πονο να ειναι η ωορρηξία...πάντως οχι ακομα δεν εχει κάνει..μάλλον σε λίγες μέρες αν πονας και εχεις και υγρά 

Στην 14η μέρα είμαι.. Πονακια είχα χθες.. Υγρα έχω βασικά αρκετές μέρες τώρα που το σκέφτομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχω πάρει τεστακια ωορρηξίας.. Έχω ξεκινήσει από την 10η μέρα να κάνω.. Ακόμα τπτ όμως.. Έχω μπερδευτεί γτ χθες είχα πονακια λίγο και έχω κάποια υγρα. Δεν μου σκουρενει όμως το τεστακι 🙄 έχω κύκλο 29 ημερών 

16001639336046345956961734955554.jpg

Τι ώρα το έκανες σήμερα; Εμένα μου έχει τύχει να βγεί θετικό κατά τις 5 το απόγευμα ενώ το πρωί (10-11) η γραμμή να είναι αχνή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι ώρα το έκανες σήμερα; Εμένα μου έχει τύχει να βγεί θετικό κατά τις 5 το απόγευμα ενώ το πρωί (10-11) η γραμμή να είναι αχνή.

Πριν 1 ώρα το έκανα.. Να το επαναλάβω λες δηλαδή το απογευματάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θυμάσαι πόσο ήσουν? Όταν δεν τον είχε δει? Σαν κ εμένα είδες καθόλου μια σκιουλα άσπρη στο σάκο μόνο? 

Ήμουν κάπου 5-6 εβδομάδων (δε θυμάμαι αν ήταν όμως 5η ή 6η)κ δε φαινόταν τίποτα, όπως λες,μόνο σάκος κ   μια τελίτσα που λες κ εσυ... Σου έκανε κολπικο υπέρηχο ή από την κοιλιά;;Ειχα όμως πολυ σταθερό κυκλο, δεν είχε καθυστερήσει η συλληψη δηλαδή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...