Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Αλήθεια το πιστεύεις??? Δε ξέρω, απ τη μία είμαι χαρούμενη που κάναμε ένα βήμα, απ την άλλη με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου. Δεν έχω διαβάσει και πολλά θετικά για τη σπερματέγχυση. Συν του ότι έχω και αυτούς τους πόνους και φοβάμαι μήπως έχω κάτι άλλο και δε το ξέρω. Βέβαια είχαμε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα στη σπερματέγχυση. Ο γιατρός το είδε τέλειο... Δε ξέρω... Με κυριεύουν και οι φόβοι μου...

Όχι όχι να μην φοβάσαι καθόλου. Και μη σου πω ότι τα πονακια θα είναι για καλό σίγουρα δεν μπορεί να τα νιώθεις τυχαία μετα την σπερματεγχυση.  Βέβαια σε καταλαβαίνω 9 μέρες φαίνονται πάρα πολλές αλλά θα περάσουν που θα πάει... ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα από το γιατρό, είδαμε σάκο και κάτι φαινόταν μέσα να ασπρίζει μικρό μικρό. Δεν είδαμε δυστυχώς τίποτα παραπάνω μου είπε ίσως είναι νωρίς δεν μπορεί να μου απαντήσει πως θα εξελιχθεί. Θα ήθελε να δει κάτι παραπάνω από ότι μου είπε αλλά δε μπορεί να αποκλείσει τίποτα. Να ξαναπάω σε 10 μέρες για υπέρηχο πάλι κ θα δούμε... Τι να πω μακάρι να πάει καλά αν κ έφυγε αρκετά η ελπίδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα από το γιατρό, είδαμε σάκο και κάτι φαινόταν μέσα να ασπρίζει μικρό μικρό. Δεν είδαμε δυστυχώς τίποτα παραπάνω μου είπε ίσως είναι νωρίς δεν μπορεί να μου απαντήσει πως θα εξελιχθεί. Θα ήθελε να δει κάτι παραπάνω από ότι μου είπε αλλά δε μπορεί να αποκλείσει τίποτα. Να ξαναπάω σε 10 μέρες για υπέρηχο πάλι κ θα δούμε... Τι να πω μακάρι να πάει καλά αν κ έφυγε αρκετά η ελπίδα... 

Κορίτσι μου γλυκό μπορεί να μη σε ξέρω αλλά σε νιώθω.Και οι δύο είχαμε προηγούμενες αποτυχημένες εγκυμοσύνες και  όταν δεν βλέπουμε ενθουσιασμένο το γιατρό η καρδιά μας πηγαίνει τρεις και δύο,αλλά αυτή τη φορά θα τα καταφέρουμε!Να σκεφτόμαστε θετικά (και εγώ αύριο θα πάω) και νομίζω πως μας το χρωστάει και εμάς ο Θεός.Μην απελπιζεσαι και μην στεναχωριέσαι.Μιλα με τους ανθρώπους σου και βγάλε εκεί το τι αισθάνεσαι και μην το ξανασυζητησεις μέχρι να ακούσεις σε δέκα μέρες τα καλά νέα!Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστεύω πως θα έχει θετική έκβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα από το γιατρό, είδαμε σάκο και κάτι φαινόταν μέσα να ασπρίζει μικρό μικρό. Δεν είδαμε δυστυχώς τίποτα παραπάνω μου είπε ίσως είναι νωρίς δεν μπορεί να μου απαντήσει πως θα εξελιχθεί. Θα ήθελε να δει κάτι παραπάνω από ότι μου είπε αλλά δε μπορεί να αποκλείσει τίποτα. Να ξαναπάω σε 10 μέρες για υπέρηχο πάλι κ θα δούμε... Τι να πω μακάρι να πάει καλά αν κ έφυγε αρκετά η ελπίδα... 

Πόσο είσαι ρε αγάπη??? Λογικό να μη βλέπει κάτι ακόμα.. εδώ εγώ που μπαίνω στον τρίτο κ δε καταλαβαίνω τι βλέπω ακόμα.. άλλωστε ούτε αίμα ούτε τίποτα δεν έχεις.. σε 10 μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά. Υπομονή τώρα μέχρι τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πόσο είσαι ρε αγάπη??? Λογικό να μη βλέπει κάτι ακόμα.. εδώ εγώ που μπαίνω στον τρίτο κ δε καταλαβαίνω τι βλέπω ακόμα.. άλλωστε ούτε αίμα ούτε τίποτα δεν έχεις.. σε 10 μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά. Υπομονή τώρα μέχρι τότε... 

Τωρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα μάλλον υπερεβαλα., μόλις είχα βγει από το ιατρείο και τα έβλεπα πολύ δραματικά!! Εντάξει υπομονή θέλει 10 μέρες μου είπε. 6 κ 1 είμαι θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού. Άλλωστε ο σάκος είχε δύο τελίτσες μέσα δεν ήταν μικρός κ άδειος σαν άλλες φορές. 7 εκατοστά έγραφε ο υπέρηχος μέγεθος σάκου. Καλός θα είναι δεν μου είπε κάτι αντίθετο? Τέλος πάντων θα δειξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τωρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα μάλλον υπερεβαλα., μόλις είχα βγει από το ιατρείο και τα έβλεπα πολύ δραματικά!! Εντάξει υπομονή θέλει 10 μέρες μου είπε. 6 κ 1 είμαι θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού. Άλλωστε ο σάκος είχε δύο τελίτσες μέσα δεν ήταν μικρός κ άδειος σαν άλλες φορές. 7 εκατοστά έγραφε ο υπέρηχος μέγεθος σάκου. Καλός θα είναι δεν μου είπε κάτι αντίθετο? Τέλος πάντων θα δειξει!! 

Ναι ακριβώς , τώρα που ηρεμησες τα σκέφτηκες καλύτερα. Καλά είσαι κ θα το δεις σε 10 μέρες ουυυυ θα έχει μεγαλώσει κ θα το ακούσετε κιόλας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τωρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα μάλλον υπερεβαλα., μόλις είχα βγει από το ιατρείο και τα έβλεπα πολύ δραματικά!! Εντάξει υπομονή θέλει 10 μέρες μου είπε. 6 κ 1 είμαι θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού. Άλλωστε ο σάκος είχε δύο τελίτσες μέσα δεν ήταν μικρός κ άδειος σαν άλλες φορές. 7 εκατοστά έγραφε ο υπέρηχος μέγεθος σάκου. Καλός θα είναι δεν μου είπε κάτι αντίθετο? Τέλος πάντων θα δειξει!! 

Νωρίς δεν είναι για να δεις κάτι άλλο;; συνήθως ο γιατρός την 6η εβδομάδα βλέπει απλά αν είναι ενδομητριο.. Θα πανε όλα καλά 😊😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Τωρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα μάλλον υπερεβαλα., μόλις είχα βγει από το ιατρείο και τα έβλεπα πολύ δραματικά!! Εντάξει υπομονή θέλει 10 μέρες μου είπε. 6 κ 1 είμαι θα ξαναπάω την επόμενη εβδομάδα θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού. Άλλωστε ο σάκος είχε δύο τελίτσες μέσα δεν ήταν μικρός κ άδειος σαν άλλες φορές. 7 εκατοστά έγραφε ο υπέρηχος μέγεθος σάκου. Καλός θα είναι δεν μου είπε κάτι αντίθετο? Τέλος πάντων θα δειξει!! 

Kostef μου είναι νωρίς πιστεύω. Σημασία έχει ότι είδατε σάκο! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είδε δύο κουκιδιτσες! Λες να είναι δύο!!😃😃😃😃😃 Τι υπέροχο να είναι διδυμακια!🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Kostef μου είναι νωρίς πιστεύω. Σημασία έχει ότι είδατε σάκο! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είδε δύο κουκιδιτσες! Λες να είναι δύο!!😃😃😃😃😃 Τι υπέροχο να είναι διδυμακια!🤗🤗🤗🤗

Μακάρι να γίνει έμβρυο κι ας είναι και ένα χάχα!!! Δεν το πιστεύω να είναι 2 απλά ήταν τόσο μικρό αυτό που φαινόταν που ισα το έπιανε ο υπέρηχος. Φαινόταν να υπάρχει κάτι μέσα στο σάκο αλλά δεν μπορούσαμε να δούμε τίποτα άλλο. Απλά ανησύχησα που δεν είδαμε λεκιθικο ασκό. Διάβαζα από άλλες κοπέλες ότι αυτό έβλεπαν νωρίς. Τέλος πάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει τι να κάνουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Πόσο είσαι ρε αγάπη??? Λογικό να μη βλέπει κάτι ακόμα.. εδώ εγώ που μπαίνω στον τρίτο κ δε καταλαβαίνω τι βλέπω ακόμα.. άλλωστε ούτε αίμα ούτε τίποτα δεν έχεις.. σε 10 μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά. Υπομονή τώρα μέχρι τότε... 

Είσαι έγκυος ρε κορίτσιι;; Απίστευτο συγχαρητήριαα...έχω χάσει πολλά από τότε που γέννησα!!! Πολύ χάρηκα μπράβο 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Kostef σε 10 μέρες θα δεις οτι κακώς ανήσυχες κ ότι το σπορακι σας μεγαλώνει!! ❤️ 

Σε άλλα νέα, μόλις ξύπνησα έβαλα θερμόμετρο, μια μέρα πριν κατέβει η περίοδος. Δεν ξέρω πως μου ήρθε.. όχι ότι περίμενα κάτι αλλά οπως κ να έχει προσγειωθηκα πρωινιατικα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Είσαι έγκυος ρε κορίτσιι;; Απίστευτο συγχαρητήριαα...έχω χάσει πολλά από τότε που γέννησα!!! Πολύ χάρηκα μπράβο 😍❤️

Ναιιι κορίτσι μου είναι 7+5 σήμερα με δίδυμακια.. έκανα την εξωσωματικη. 👶👶❣️🙏 Φιλάκια πολλά στο μπεμπακι σου να δώσεις, να το χαίρεσαι.. ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Kostef σε 10 μέρες θα δεις οτι κακώς ανήσυχες κ ότι το σπορακι σας μεγαλώνει!! ❤️ 

Σε άλλα νέα, μόλις ξύπνησα έβαλα θερμόμετρο, μια μέρα πριν κατέβει η περίοδος. Δεν ξέρω πως μου ήρθε.. όχι ότι περίμενα κάτι αλλά οπως κ να έχει προσγειωθηκα πρωινιατικα!!! 

Καλημέρααα.. παρακολουθείς καθημερινά την θερμοκρασία σου?? Γιατί αν τη μετρήσεις μόνο σήμερα , δεν έχει σημασία ..δε μπορείς να βγάλεις συμπεράσμα.. 🤗οπότε στην αναμονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μακάρι να γίνει έμβρυο κι ας είναι και ένα χάχα!!! Δεν το πιστεύω να είναι 2 απλά ήταν τόσο μικρό αυτό που φαινόταν που ισα το έπιανε ο υπέρηχος. Φαινόταν να υπάρχει κάτι μέσα στο σάκο αλλά δεν μπορούσαμε να δούμε τίποτα άλλο. Απλά ανησύχησα που δεν είδαμε λεκιθικο ασκό. Διάβαζα από άλλες κοπέλες ότι αυτό έβλεπαν νωρίς. Τέλος πάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει τι να κάνουμε.... 

Ουτε εμένα είχε δει λεκιθικο ασκό και είχα πανικοβληθει. .... Όπως λένε κ τα κορίτσια ίσως είναι νωρίς.... Έχε πιστη!!! Όλαα να πανε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Ενημερωση θερμοκρασίας όπως κάθε πρωί. Δεν είμαι πολύ καλά η γυναικολος μου, μου είπε ότι δεν φαίνεται να έχω κάνει ωορρηξία ! 😭😭😭

20200915_074753.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!! Ενημερωση θερμοκρασίας όπως κάθε πρωί. Δεν είμαι πολύ καλά η γυναικολος μου, μου είπε ότι δεν φαίνεται να έχω κάνει ωορρηξία ! 😭😭😭

20200915_074753.jpg

Καλημέρα. Απ' το διαγραμμα μόνο έβγαλε το συμπέρασμα? Θα μπορούσε να σ κάνει κ υπέρηχο να δει αν έσκασε το ωοθηλακιο.. επίσης εσύ δεν είχες υγρά? Δεν ένιωσες κάτι?? Μην απογοητεύσαι.. δεν είναι πολύ συνηθισμένο να μη κάνουμε ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα. Απ' το διαγραμμα μόνο έβγαλε το συμπέρασμα? Θα μπορούσε να σ κάνει κ υπέρηχο να δει αν έσκασε το ωοθηλακιο.. επίσης εσύ δεν είχες υγρά? Δεν ένιωσες κάτι?? Μην απογοητεύσαι.. δεν είναι πολύ συνηθισμένο να μη κάνουμε ωορρηξία. 

Ναι μόνο από το θερμοδιαγραμμα. Κάποια στιγμή που της είπα ότι θέλω να ελέγχω αν κάνω ωορρηξία, είπε να πάρω τεστ από το φαρμακείο. Υγρά όχι δεν είχα, απλά είχα πονακια. Ήμουν πεπεισμένη ότι έκανα ωορρηξία..... 😭😭😭 Πάντως ο γιατρός στο gyn.gr που είδε το διάγραμμα (έως τώρα 22η μέρα εστω) μου είπε ότι φαίνεται να τα πηγαίνω καλά. Δεν ξέρω....Δεν ξέρω....να αλλάξω γιατρο;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια. Έχω να γράψω ένα μήνα περίπου αλλά δεν σας ξεχνώ. Χθες έκανα την αυχενικη μου και ευτυχώς όλα βαίνουν καλά.. Περνάω πολύ δύσκολα με εμετούς και νοσηλεία συχνά πυκνά αλλά δεν βαρυγκομω...ηθελα να στείλω για να δώσω δύναμη σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν. Βλέπετε και εγώ είχα δύο παλλινδρομες και πίστευα ότι το όνειρο για μένα θα μείνει όνειρο. Ακόμα είναι πολύ νωρίς αλλά μετά την αυχενικη κάπως χάρηκα δεν σας το κρυβω. Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Ναι μόνο από το θερμοδιαγραμμα. Κάποια στιγμή που της είπα ότι θέλω να ελέγχω αν κάνω ωορρηξία, είπε να πάρω τεστ από το φαρμακείο. Υγρά όχι δεν είχα, απλά είχα πονακια. Ήμουν πεπεισμένη ότι έκανα ωορρηξία..... 😭😭😭 Πάντως ο γιατρός στο gyn.gr που είδε το διάγραμμα (έως τώρα 22η μέρα εστω) μου είπε ότι φαίνεται να τα πηγαίνω καλά. Δεν ξέρω....Δεν ξέρω....να αλλάξω γιατρο;;;; 

Δε ξέρω δε μπορώ να κρίνω αλλά τσεκαρε την αν έχεις αμφιβολίες.. δε μπορεί να σ λέει απ' το θερμοδιαγραμμα κ μόνο ότι δεν έκανες ωορηξια. Μακάρι να Σαι έγγυος να της πας το τεστ να της πεις να!!! Δες , Δεν έκανα ωορηξια😂👶🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Ουτε εμένα είχε δει λεκιθικο ασκό και είχα πανικοβληθει. .... Όπως λένε κ τα κορίτσια ίσως είναι νωρίς.... Έχε πιστη!!! Όλαα να πανε καλά! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Θυμάσαι πόσο ήσουν? Όταν δεν τον είχε δει? Σαν κ εμένα είδες καθόλου μια σκιουλα άσπρη στο σάκο μόνο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θυμάσαι πόσο ήσουν? Όταν δεν τον είχε δει? Σαν κ εμένα είδες καθόλου μια σκιουλα άσπρη στο σάκο μόνο? 

καλημέρα!!εγω στην 3η εγκυμοσυνη ημουν 5+6 και είχαμε δει σάκο και το λεγόμενο δαχτυλίδι δλδ ενα στογγυλο με μια κουκίδα...καμια φορα παιζει ρολο και ο υπέρηχος...πχ σε αυτη την βδομαδα απο κατω κολπικά φαίνεται πιο καλα.μετα απο 2 βδομαδες άκουσα κ καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημέρα!!εγω στην 3η εγκυμοσυνη ημουν 5+6 και είχαμε δει σάκο και το λεγόμενο δαχτυλίδι δλδ ενα στογγυλο με μια κουκίδα...καμια φορα παιζει ρολο και ο υπέρηχος...πχ σε αυτη την βδομαδα απο κατω κολπικά φαίνεται πιο καλα.μετα απο 2 βδομαδες άκουσα κ καρδιά.

Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός γιατί πήγα στο γιατρό που μ είχε κάνει την αυχενική. Αυτό με αγχωσε που δεν είδα αυτό το δαχτυλίδι που λες, μόνο μια μικρή κουκκίδα αχνοφαινοταν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν για να μη πτοουμαστε και για θετική σκέψη πήγα κ πήρα τα παντελόνια που παράγγειλα. Έτσι κ αλλιώς θα μου χρειαστούν αν όχι τώρα κάποια άλλη στιγμή!!! 

@lactaki και @Σταυρι και οποία άλλη κοπέλα ενδιαφέρεται βέβαια, πήρα το τζην από το Λητώ lovida λέγεται το νούμερο 40. Είμαι 1.73 μου έρχεται καλά στο ύψος γιατί έχω ένα θέμα με τα παντελόνια, κάθεται καλα στη μέση κ όχι πιο κάτω. Περιφέρεια 105 μέση 95. Είναι εφαρμοστό αν είχα 2 κιλά παραπάνω θα έπρεπε να πάρω μεγαλύτερο νούμερο αλλά μου είπαν ότι ανοίγει με τη χρήση σαν όλα τα τζην. Πάντως μου άρεσε πολύ από κοντά οπωε τη φώτο ειναι

Και το κολάν ελαστικό μια χαρά για τα λεφτά του. Και το κολάν 40 νούμερο το πήρα μια χαρά μου έρχεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λοιπόν για να μη πτοουμαστε και για θετική σκέψη πήγα κ πήρα τα παντελόνια που παράγγειλα. Έτσι κ αλλιώς θα μου χρειαστούν αν όχι τώρα κάποια άλλη στιγμή!!! 

@lactaki και @Σταυρι και οποία άλλη κοπέλα ενδιαφέρεται βέβαια, πήρα το τζην από το Λητώ lovida λέγεται το νούμερο 40. Είμαι 1.73 μου έρχεται καλά στο ύψος γιατί έχω ένα θέμα με τα παντελόνια, κάθεται καλα στη μέση κ όχι πιο κάτω. Περιφέρεια 105 μέση 95. Είναι εφαρμοστό αν είχα 2 κιλά παραπάνω θα έπρεπε να πάρω μεγαλύτερο νούμερο αλλά μου είπαν ότι ανοίγει με τη χρήση σαν όλα τα τζην. Πάντως μου άρεσε πολύ από κοντά οπωε τη φώτο ειναι

Και το κολάν ελαστικό μια χαρά για τα λεφτά του. Και το κολάν 40 νούμερο το πήρα μια χαρά μου έρχεται. 

Μια χαρά θα το χρειαστείς. Αααα καλέ εσύ είσαι ψηλό κορίτσι.. εγώ 1,57 χαχαχαχαα😂😂θα πάρω ένα παντελονι , θα φτιάξω κ άλλο τόσο κοντυμα που θα θέλει.. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...