Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα τρελαθούμε μ αυτή την περίοδο...


Katerina1993

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.... 

Προσπαθούμε αρκετό καιρό για παιδάκι... Λοιπόν μου συνέβη το εξής:

Αρχές Αυγούστου φύγαμε για διακοπές, δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε δεν ξέρω πότε μου έρχεται... Υπολόγιζα όμως στις μέρες των διακοπών... Δεύτερη μέρα διακοπών σκούπιζομαι και έχω καφέ.... Οπότε λέω ήρθε... Από κει και μετά όμως τίποτα.... Παίρνω την γυναικολογο μου και μου λέει, λίγο το μπάνιο στην θάλασσα,λιγο το άγχος σταμάτησε.. Μου λέει μόλις χαλαρώσεις θα έρθει... Γυρνάμε, χαλαρώνω και μετά από μια βδομάδα έρθει, έρχεται... Ξανά καφέ υγρά... Εντάξει λέω ήρθε και ηρεμώ... Όλη την ημέρα είχα αίμα μόνο στο σκούπισμα... Από κει και πέρα μου κράτησε 5 μέρες ως συνήθως αλλά μόνο καφέ υγρά... 

Υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη??? 

Η γιατρός είναι σε διακοπές οπότε κλείσαμε ραντεβού μόλις γυρίσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γεια σας κορίτσια.... 

Προσπαθούμε αρκετό καιρό για παιδάκι... Λοιπόν μου συνέβη το εξής:

Αρχές Αυγούστου φύγαμε για διακοπές, δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε δεν ξέρω πότε μου έρχεται... Υπολόγιζα όμως στις μέρες των διακοπών... Δεύτερη μέρα διακοπών σκούπιζομαι και έχω καφέ.... Οπότε λέω ήρθε... Από κει και μετά όμως τίποτα.... Παίρνω την γυναικολογο μου και μου λέει, λίγο το μπάνιο στην θάλασσα,λιγο το άγχος σταμάτησε.. Μου λέει μόλις χαλαρώσεις θα έρθει... Γυρνάμε, χαλαρώνω και μετά από μια βδομάδα έρθει, έρχεται... Ξανά καφέ υγρά... Εντάξει λέω ήρθε και ηρεμώ... Όλη την ημέρα είχα αίμα μόνο στο σκούπισμα... Από κει και πέρα μου κράτησε 5 μέρες ως συνήθως αλλά μόνο καφέ υγρά... 

Υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη??? 

Η γιατρός είναι σε διακοπές οπότε κλείσαμε ραντεβού μόλις γυρίσει.... 

Φυσικά και μπορεί να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστακι; Σου έχει τύχει ξανά αυτό; Εντάξει να επηρεάσει η θάλασσα αλλά τόσο πολύ!

Μακάρι να είσαι !💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Φυσικά και μπορεί να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστακι; Σου έχει τύχει ξανά αυτό; Εντάξει να επηρεάσει η θάλασσα αλλά τόσο πολύ!

Μακάρι να είσαι !💗

Δεν τα πάω καλά με τα τεστ.... Σε προηγούμενη επιτυχημένη σύλληψη που δυστυχώς δεν κατάφερε να είναι τελειομηνη έκανα 7 τεστ όλα αρνητικα και η χοριακη ήταν 150... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Δεν τα πάω καλά με τα τεστ.... Σε προηγούμενη επιτυχημένη σύλληψη που δυστυχώς δεν κατάφερε να είναι τελειομηνη έκανα 7 τεστ όλα αρνητικα και η χοριακη ήταν 150... 

Ω! Απίστευτο! Μήπως τα έκανες νωρίς; Παρόλα αυτά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να κάνεις ένα! Η καλύτερα κάνε μια χοριακη γιατί είναι περίεργο να έχεις μόνο καφέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ω! Απίστευτο! Μήπως τα έκανες νωρίς; Παρόλα αυτά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να κάνεις ένα! Η καλύτερα κάνε μια χοριακη γιατί είναι περίεργο να έχεις μόνο καφέ. 

Μπα την ημέρα που βγήκε θετική η χοριακη έκανα από περιέργεια 2 και ήταν αρνητικά.... Είχα μια μέρα αίμα.... Αλλά μόνο στο σκούπισμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Μπα την ημέρα που βγήκε θετική η χοριακη έκανα από περιέργεια 2 και ήταν αρνητικά.... Είχα μια μέρα αίμα.... Αλλά μόνο στο σκούπισμα... 

Σου έχει τύχει ξανά αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σου έχει τύχει ξανά αυτό;

Να έχω καφέ και αίμα μια μέρα όχι... Πρώτη φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina1993 είπε:

Να έχω καφέ και αίμα μια μέρα όχι... Πρώτη φορά... 

Εγώ πάντως στην θέση σου θα έκανα μια χοριακη. Δεν νομίζω να είχα υπομονή μέχρι να με δει ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ πάντως στην θέση σου θα έκανα μια χοριακη. Δεν νομίζω να είχα υπομονή μέχρι να με δει ο γιατρός!

Λόγω άγχους δημιουργώ πολλά ψυχοσωματικα... Οπότε έχω απογοητευτεί πολλές φορές και τώρα το παίρνω πιο χαλαρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1993 είπε:

Λόγω άγχους δημιουργώ πολλά ψυχοσωματικα... Οπότε έχω απογοητευτεί πολλές φορές και τώρα το παίρνω πιο χαλαρά... 

Ναι αλλά αν είσαι έγκυος και πρέπει να πάρεις κάτι πχ προγεστερονη για το αιματακι;;; κάνε ένα τεστακι... Θα σου φύγει και το άγχος και δε θα έχεις και απορια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι αλλά αν είσαι έγκυος και πρέπει να πάρεις κάτι πχ προγεστερονη για το αιματακι;;; κάνε ένα τεστακι... Θα σου φύγει και το άγχος και δε θα έχεις και απορια.. 

Θα πάω την Δευτέρα να κάνω μια χοριακη.... Γιατί τα τεστ δεν μ πάνε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου ακριβώς το ίδιο και εγώ από την Δευτέρα μέχρι σήμερα αίμα μόνο στα σκουπισματα και την Τετάρτη το πρωί ένα πολύυυ αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης και εχθές το βράδυ έκανα πάλι τεστ γιατί δεν κρατήθηκα ίδιας εταιρίας και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο αιμα περιόδου καθόλου. Λέω και εγώ αύριο να κάνω μια χοριακη. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάρεις ευχάριστα νέα αύριο. Να μας γράψεις οπωσδήποτε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elena92 είπε:

Κατερίνα μου ακριβώς το ίδιο και εγώ από την Δευτέρα μέχρι σήμερα αίμα μόνο στα σκουπισματα και την Τετάρτη το πρωί ένα πολύυυ αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης και εχθές το βράδυ έκανα πάλι τεστ γιατί δεν κρατήθηκα ίδιας εταιρίας και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο αιμα περιόδου καθόλου. Λέω και εγώ αύριο να κάνω μια χοριακη. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάρεις ευχάριστα νέα αύριο. Να μας γράψεις οπωσδήποτε ❤️

Να πας κοπέλα μου για χοριακή. Υπάρχουν πολλές κοπέλες με αρνητικά τεστ και ήταν πολύ εγκυούλες!!! Στο εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Να πας κοπέλα μου για χοριακή. Υπάρχουν πολλές κοπέλες με αρνητικά τεστ και ήταν πολύ εγκυούλες!!! Στο εύχομαι!!! 

Ευχαριστώ πολύ annie μου για τα όμορφα λόγια που μου έγραψες. Η περίπτωση μου είναι λίγο ιδιαίτερη. Δυστυχώς φοβάμαι για βιοχημικη κύηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2020 at 7:06 ΜΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Θα πάω την Δευτέρα να κάνω μια χοριακη.... Γιατί τα τεστ δεν μ πάνε.... 

Έκανες την χοριακή κορίτσι μου? Πήρες αποτελέσματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elena92 είπε:

Έκανες την χοριακή κορίτσι μου? Πήρες αποτελέσματα? 

Τελικά δεν πήγα... Γιατί έχω πολύ χαμηλή θερμοκρασία για να είμαι.... Θα περιμένω να γυρίσει ο γιατρός να κάνουμε υπέρηχο... Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Τελικά δεν πήγα... Γιατί έχω πολύ χαμηλή θερμοκρασία για να είμαι.... Θα περιμένω να γυρίσει ο γιατρός να κάνουμε υπέρηχο... Εσύ? 

Εγώ πήγα αλλά βγήκε 0 και η γιατρός μου είπε ότι ήταν βιοχημικη... Θα πάω και εγώ να με ελέγξει μόλις καθαρίσω. Αιμα έχεις ακόμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2020 at 6:20 ΜΜ, ο/η Elena92 είπε:

Εγώ πήγα αλλά βγήκε 0 και η γιατρός μου είπε ότι ήταν βιοχημικη... Θα πάω και εγώ να με ελέγξει μόλις καθαρίσω. Αιμα έχεις ακόμα? 

Πως ξέρει ότι υπήρξε εγκυμοσύνη... Τεσπα.... Μου κράτησε 5 μέρες ως συνήθως.... Απλά όλες της μέρες είχα λίγο καφέ αίμα.... Μονο την πρώτη είχα κόκκινο, μόνο στο σκούπισμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...