Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι η Τασούλα 33 χρόνων μητέρα δύο αγοριών 11&8 ετων.. πέρσυ τον Οκτώβριο έμαθα ότι ήμουν έγκυος στο τρίτο μου παιδι,τον Ιανουάριο κ τέλειος ξαφνικά που ήμουν 17 εβδομάδων περίπου απέβαλα χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία κ χωρις να έχει προηγηθεί κατι ούτε παθολογικό ούτε στις εξετάσεις μου...σήμερα μετά από 7 μήνες είμαι έγκυος στον δεύτερο μηνα...πήγα στον γιατρό όλα είναι καλά κ φυσιολογικά αλλα εγώ είμαι πολύ αγχωμενη κ χωρίς να το θέλω συγκρίνω τα δύο περιστατικά αλλά χωρίς να το θέλω..θέλω την άποψη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Τασούλα 1987 είπε:

Καλησπέρα είμαι η Τασούλα 33 χρόνων μητέρα δύο αγοριών 11&8 ετων.. πέρσυ τον Οκτώβριο έμαθα ότι ήμουν έγκυος στο τρίτο μου παιδι,τον Ιανουάριο κ τέλειος ξαφνικά που ήμουν 17 εβδομάδων περίπου απέβαλα χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία κ χωρις να έχει προηγηθεί κατι ούτε παθολογικό ούτε στις εξετάσεις μου...σήμερα μετά από 7 μήνες είμαι έγκυος στον δεύτερο μηνα...πήγα στον γιατρό όλα είναι καλά κ φυσιολογικά αλλα εγώ είμαι πολύ αγχωμενη κ χωρίς να το θέλω συγκρίνω τα δύο περιστατικά αλλά χωρίς να το θέλω..θέλω την άποψη σας...

Γειά σου Τασούλα μου! Να σου ζήσουν τα αγόρια σου και με το καλό να έρθει το νέο μέλος στην οικογένεια σας.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι λογικό να φοβάσαι όμως στην πραγματικότητα πρόκειται για δύο διαφορετικές εγκυμοσύνες. Ότι έγινε έγινε! Είναι πολύ δύσκολο το ξέρω γιατί το έχω περάσει. Κι εγώ όταν έμεινα ξανά φοβόμουν συνεχώς και με το παραμικρό. Έτρεμα στην ιδέα ότι μπορεί να περάσω πάλι το ίδιο. Αν θέλεις την γνώμη μου όμως άφησε πίσω σου ότι έγινε και απόλαυσε το γεγονός ότι μεγαλώνει μέσα σου ακόμα ένα μωράκι. Στην τελική ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν θα κερδίσεις τίποτα με αρνητικές σκέψεις. Φόρτωσε το μυαλό σου μόνο με όμορφες εικόνες! Έχε πίστη, άκου τον γιατρό σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά!💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2020 at 6:00 ΜΜ, ο/η marina22 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου! Ανοιγω κ εδω ενα θεματακι! Για να δουμε, υπαρχει καποια αλλη μανουλα που να γενναει τον Απριλιο;; 

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ γεννάω Απρίλιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Τασούλα μου! Να σου ζήσουν τα αγόρια σου και με το καλό να έρθει το νέο μέλος στην οικογένεια σας.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι λογικό να φοβάσαι όμως στην πραγματικότητα πρόκειται για δύο διαφορετικές εγκυμοσύνες. Ότι έγινε έγινε! Είναι πολύ δύσκολο το ξέρω γιατί το έχω περάσει. Κι εγώ όταν έμεινα ξανά φοβόμουν συνεχώς και με το παραμικρό. Έτρεμα στην ιδέα ότι μπορεί να περάσω πάλι το ίδιο. Αν θέλεις την γνώμη μου όμως άφησε πίσω σου ότι έγινε και απόλαυσε το γεγονός ότι μεγαλώνει μέσα σου ακόμα ένα μωράκι. Στην τελική ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν θα κερδίσεις τίποτα με αρνητικές σκέψεις. Φόρτωσε το μυαλό σου μόνο με όμορφες εικόνες! Έχε πίστη, άκου τον γιατρό σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά!💗 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου κ τις συμβουλές σου έτσι είναι αλλά είναι φορές που δεν το? ελέγχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2020 at 10:35 ΠΜ, ο/η Τασούλα 1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ γεννάω Απρίλιο..

Κ εγω (λογικα) πρωτα ο Θεος! Καλως ηρθες κορίτσι μου!! Ποσο εισαι;; Εγω συμφωνα με τελ. περιοδο ειμαι 5+4. Πηγαμε γιατρο την Τεταρτη, ειδαμε σακο κ λεκιθικο ασκο! Ραντεβου παλι σε 15 μερες κ εχω τρελο αγχος να ακουσω καρδουλα❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Εχω πολυ αγχος, θελω πολυ να ακουσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...