Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γρομπαλακι στην μασχάλη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,εδώ και 2μερες έχω ανακαλύψει ένα γρομπαλακι(σαν εσωτερικό σπυράκι) στην δεξιά μασχάλη. Αμέσως σταμάτησα να βάζω αποσμητικο και να ξυριζω την περιοχή. Από βδομάδα θα δω τον γιατρό μου. Απλά έχω λιγάκι ανησυχήσει. Ξέρω ότι λόγω ορμονών παίζει να εμφανιστούν διάφορα τέτοια αλλά έχει συμβεί σε καμία σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Τα ιδια κι εγω!! στο τελος της εγκυμοσυνης εβγαλα γρομπαλακι οπως επισης και θηλωματακι...Στον δερματολογο που πηγα μου ειπε οτι ηταν ξεκαθαρα απο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα!!Τα ιδια κι εγω!! στο τελος της εγκυμοσυνης εβγαλα γρομπαλακι οπως επισης και θηλωματακι...Στον δερματολογο που πηγα μου ειπε οτι ηταν ξεκαθαρα απο αυτο!

Εγώ τελείωσα το 1ο τρίμηνο. Δεν πονάει αν δεν το πειράξω,δεν φαίνεται ιδιαίτερα αλλά να πω την αλήθεια στην αρχή φοβήθηκα πολύ γιατί έχουμε ιστορικό στην οικογένεια και ναι πάντα στο κακό το μυαλό μου. Μετά διάβασα ότι μπορεί να φταίει το αποσμητικο η το ξύρισμα και είπα να το αφήσω λίγο μήπως φύγει. Άλλωστε από βδομάδα θα δω τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω και εκείνον.

Εσύ έκανες κάτι για να φύγει η έφυγε από μόνο του; Πονουσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Λοιπόν εγώ έχω βγάλει δύο φορές χωρίς να είμαι έγκυος. Πρόκειται για απόστημα που προκαλείται από το ξύρισμα. Τη πρώτη φορά μάλιστα λόγω του ότι παρά τη φαρμακευτική αγωγή αυτό μεγάλωνε και ξύπνησα από το πόνο το βράδυ κατέληξα στα επείγοντα όπου και μου το άνοιξαν χειρουργικά και το καθάρισαν. Τη δεύτερη φορά ήξερα πως να το αντιμετωπίσω άμεσα και υποχώρησε μόνο του. Δεν θα ήθελα να αναφέρω τη φαρμακευτική θεραπεία που έκανα εγώ λόγω του ότι είσαι και έγκυος και δεν είμαι γιατρός για να ξέρω αν θα έκανε καλό ή κακό στο μωράκι σου. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι πολύ καλά έκανες και έκοψες το αποσμητικο και το ξύρισμα. Καθάριζε συχνά και καλά τη περιοχή και να απευθυνθείς άμεσα σε γιατρό καθώς αυτό από την εμπειρία μου μεγαλώνει και πονάει περισσότερο όσο το αφήνεις. Δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησα.. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου, με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Παράθεση

καλησπερα!!! εξαφανιστηκε τελειως. δεν εκανα κατι απλα δεν ξυριστηκα αρκετες μερες και σταματησα το αποσμητικο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2020 at 7:51 ΜΜ, ο/η kalina είπε:

Εγώ τελείωσα το 1ο τρίμηνο. Δεν πονάει αν δεν το πειράξω,δεν φαίνεται ιδιαίτερα αλλά να πω την αλήθεια στην αρχή φοβήθηκα πολύ γιατί έχουμε ιστορικό στην οικογένεια και ναι πάντα στο κακό το μυαλό μου. Μετά διάβασα ότι μπορεί να φταίει το αποσμητικο η το ξύρισμα και είπα να το αφήσω λίγο μήπως φύγει. Άλλωστε από βδομάδα θα δω τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω και εκείνον.

Εσύ έκανες κάτι για να φύγει η έφυγε από μόνο του; Πονουσες;

Στη δικη μου περιπτωση εφυγε μονο του...Προσεχα στο ξυρισμα να μην το πιεζω οσο μπορουσα..Και δεν πονουσα καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...