Μετάβαση σε περιεχόμενο

1,5μερα περίοδος!!!


Nansi

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!

Μου συμβαίνει το εξής περίεργο!!

Γενικά η περίοδος μου κραταει 4μερες (ούτε πολλούς πόνους και με νορμάλ ροή) έχω χαμηλή προγεστερόνη και περνώ utrogestan. Συνήθως έρχεται 29-30η μέρα.

Αυτή τη φορά μου ήρθε περίοδος 32η μέρα αργά το βράδυ κανονικά συνεχίστηκε την άλλη μέρα με κονονικη ροή και μετά τεεεελοςς την επόμενη μέρα κάτι καφέ είχα ανύπαρκτα σχεδόν...

Τι μπορεί να συμβαίνει έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπορεία???

(Προσπαθούμε για μωράκι αν και αυτόν τον μήνα δεν το κυνηγισαμε και πολύ, επίσης δεν έχουμε και πολύ δυνατό σπερμοδιαγραμμα και γι'αυτό δεν ελπίζω για μωράκι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου και χρόνια πολλά😊

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ? Σήμερα τέτοια μέρα μπορεί να έβαλε η Παναγία το χεράκι της.. Εγώ που λες δεν ήλπιζα όπως και εσύ και όταν περίμενα περιοδο είχα 2 μέρες καφέ και τέλος.. Δεν είχα ροή όπως εσύ όμως τελικά ήμουν έγκυος.. Έκανα τεστ και βγήκε θετικό.. Εχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι είχαν την μέρα που περίμεναν περίοδο λίγο αίμα και μετά τίποτα.. Ευχομαι να κρατήσεις γρήγορα ένα θετικό τεστακι στα χέρια σου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!

Μου συμβαίνει το εξής περίεργο!!

Γενικά η περίοδος μου κραταει 4μερες (ούτε πολλούς πόνους και με νορμάλ ροή) έχω χαμηλή προγεστερόνη και περνώ utrogestan. Συνήθως έρχεται 29-30η μέρα.

Αυτή τη φορά μου ήρθε περίοδος 32η μέρα αργά το βράδυ κανονικά συνεχίστηκε την άλλη μέρα με κονονικη ροή και μετά τεεεελοςς την επόμενη μέρα κάτι καφέ είχα ανύπαρκτα σχεδόν...

Τι μπορεί να συμβαίνει έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπορεία???

(Προσπαθούμε για μωράκι αν και αυτόν τον μήνα δεν το κυνηγισαμε και πολύ, επίσης δεν έχουμε και πολύ δυνατό σπερμοδιαγραμμα και γι'αυτό δεν ελπίζω για μωράκι)

Καλησπέρα και εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα τρεις μέρες καφέ και μετά έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 @masa μακάρι κορίτσια μου αλλά έχω τρέξει σε τόσους γιατρούς και με το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου μου έχουν πει μόνο αν γίνει χειρουργείο κιρσοκήλη θα έχουμε πολλές ελπίδες..... φοβάμαι να πάρω τεστ γιατί πιστεύω θα απογοητευτω και θα αισθανθώ πολύ χαζή που ήλπιζα σε μια εγκυμοσύνη 😢

Λέτε η Παναγίτσα να μου έστειλε το θαυματακι της.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα όμως είναι ότι εγώ είχα μια μέρα κόκκινο κανονικό και την άλλη εεελαχιστο καφέ και τέλος.....υπάρχει περίπτωση να φταίει η ζέστη ή κάτι τέτοιο....αχ μακάρι να μην έχω καμία διαταραχή ορμονών μόνο αυτό μου έλειπε τώρα......

Θέλω πολύ να ελπίζω σε μια εγκυμοσύνη αλλά φοβάμαι ότι θα μείνω με την χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nansi είπε:

@Kardoula1991 @masa μακάρι κορίτσια μου αλλά έχω τρέξει σε τόσους γιατρούς και με το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου μου έχουν πει μόνο αν γίνει χειρουργείο κιρσοκήλη θα έχουμε πολλές ελπίδες..... φοβάμαι να πάρω τεστ γιατί πιστεύω θα απογοητευτω και θα αισθανθώ πολύ χαζή που ήλπιζα σε μια εγκυμοσύνη 😢

Λέτε η Παναγίτσα να μου έστειλε το θαυματακι της.....

Ε πάρε να σου φύγει η ιδέα!! Ξέρεις πόσα τεστ έχουμε κάνει ενώ δεν υπήρχε λόγος;; σιγά μη σκάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Ε πάρε να σου φύγει η ιδέα!! Ξέρεις πόσα τεστ έχουμε κάνει ενώ δεν υπήρχε λόγος;; σιγά μη σκάσεις 

Τι συμπτώματα πρέπει να έχω....βασικά εκτός από νεύρα που έχω (αλλά και πότε δεν είχα 🤣) την τελευταία βδομάδα έχω απίστευτη κούραση και νυστα και με ενοχλεί συνεχώς το στομάχι μου ..πεινάω πολύ περισσότερο ενώ υπό άλλες συνθήκες χορτενα...χθες έβαλα τα κλάματα έτσι χωρίς λόγο δεν ήξερα τι ήθελα......

Από την μια όλα αυτά τα ρίχνω στην ζεστή αλλά από την άλλη λέω μωρέ λές???

Αύριο λέω να πάρω τον γιατρό μου να του πω για την περίοδο να με προσγειώσει ....δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ θέλω ένα μωράκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Το θέμα όμως είναι ότι εγώ είχα μια μέρα κόκκινο κανονικό και την άλλη εεελαχιστο καφέ και τέλος.....υπάρχει περίπτωση να φταίει η ζέστη ή κάτι τέτοιο....αχ μακάρι να μην έχω καμία διαταραχή ορμονών μόνο αυτό μου έλειπε τώρα......

Θέλω πολύ να ελπίζω σε μια εγκυμοσύνη αλλά φοβάμαι ότι θα μείνω με την χαρά...

Καλημέρα!! Όταν λες ότι την πρώτη μέρα είχες κόκκινο αίμα εννοεις κανονική ροή αυτή που έχεις συνήθως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!! Όταν λες ότι την πρώτη μέρα είχες κόκκινο αίμα εννοεις κανονική ροή αυτή που έχεις συνήθως; 

Καλημέρα!!!!μου έρχεται 32η (δύο μέρες αργότερα αποτι συνήθως) αργά το βράδυ κανονικά όπως έρχεται η περίοδος στην αρχή ούτε πολύ ούτε λίγο και έτσι συνεχίζει και την επόμενη μέρα (33η)κανονικό κόκκινο ,λιγο πιο σκούρο ίσως αποτι άλλες φορές αλλά όλη μέρα είχα μια κονονικη ροή και την 34η και 35η σερβιετακι καθαρό μόνο στο σκούπισμα λίγο καφέ ..... συγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤪 αλλά δεν ξέρω και εγώ τι να υποθέσω .......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nansi είπε:

Καλημέρα!!!!μου έρχεται 32η (δύο μέρες αργότερα αποτι συνήθως) αργά το βράδυ κανονικά όπως έρχεται η περίοδος στην αρχή ούτε πολύ ούτε λίγο και έτσι συνεχίζει και την επόμενη μέρα (33η)κανονικό κόκκινο ,λιγο πιο σκούρο ίσως αποτι άλλες φορές αλλά όλη μέρα είχα μια κονονικη ροή και την 34η και 35η σερβιετακι καθαρό μόνο στο σκούπισμα λίγο καφέ ..... συγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤪 αλλά δεν ξέρω και εγώ τι να υποθέσω .......

 

Στην ουσία περίοδο είχα την 32η από τις 10το βράδυ και όλη μέρα την επόμενη και μετά τέλος.....μια μέρα και κάτι ώρες δηλαδή 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Καλημέρα!!!!μου έρχεται 32η (δύο μέρες αργότερα αποτι συνήθως) αργά το βράδυ κανονικά όπως έρχεται η περίοδος στην αρχή ούτε πολύ ούτε λίγο και έτσι συνεχίζει και την επόμενη μέρα (33η)κανονικό κόκκινο ,λιγο πιο σκούρο ίσως αποτι άλλες φορές αλλά όλη μέρα είχα μια κονονικη ροή και την 34η και 35η σερβιετακι καθαρό μόνο στο σκούπισμα λίγο καφέ ..... συγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤪 αλλά δεν ξέρω και εγώ τι να υποθέσω .......

 

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μερικές μέρες και να κάνεις ένα τεστακι ποτέ δεν ξέρεις θαύματα γίνονται πάντα. Εχθές μου είπαν για μια περίπτωση ενός ζευγαριού γύρω στα 30 η κοπέλα με ανεπάρκεια ωοθηκών και ο άντρας με ένα σπέρμοδιαγραμμα χάλια οι γιατροί τους είχαν αποκλείσει την φυσιολογική σύλληψη και αυτοί είχαν πάρει απόφαση ότι δεν θα κάνουν παιδί. λοιπόν τα παιδιά πήγαν κάποια στιγμή διακοπές και ήταν χαλαροί όταν γύρισαν η κοπέλα ήταν έγκυος σε διδυμα. Σου εύχομαι να έχεις σύντομα ένα θετικό τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάρω τον γιατρό μου αύριο να δω τι θα μου πει ......και ανάλογος θα πράξω....

Ααααχ πόσο το φοβάμαι αυτό το τεστακι ......

Αν ημουν έγκυος πιστεύω θα είχα συμπτώματα ...... παρόλαυτα μακάρι να γίνει και σε εμένα αυτό το θαύμα όπως στους γνωστούς σου @Lacostaki που αποτι κατάλαβα ήταν απίθανο να κάνουν μωράκι!!!✌️

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας που είχατε και από μια ενθαρρυντική συμβουλή να μου δώσετε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Θα πάρω τον γιατρό μου αύριο να δω τι θα μου πει ......και ανάλογος θα πράξω....

Ααααχ πόσο το φοβάμαι αυτό το τεστακι ......

Αν ημουν έγκυος πιστεύω θα είχα συμπτώματα ...... παρόλαυτα μακάρι να γίνει και σε εμένα αυτό το θαύμα όπως στους γνωστούς σου @Lacostaki που αποτι κατάλαβα ήταν απίθανο να κάνουν μωράκι!!!✌️

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας που είχατε και από μια ενθαρρυντική συμβουλή να μου δώσετε.....

Μακαρι να μας πεις ευχαριστα νεα κοριτσι μου ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει εκει που δεν το περιμενεις :) 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο μένα κορίτσια, nansi σου ευχομαι πολυ πολυ σύντομα ενα υγειέστατο μωράκι.

Έχω και εγώ τον ιδιο προβληματισμό με εσενα, εμείς προσπαθούμε για 8 μήνες και τίποτα ακόμη, βέβαια έχω και πολυκιστικές ωοθήκες και ενώ περίμενα περίδο την 51η μέρα του κύκλου μου μου ήρθαν καφέ στο σκούπισμα και μετα ειχα αίμα περιόδου για 2 μέρες μόνο, ενω εμένα μου κρατάει 5-6 μέρες το αίμα και με πολλούς πόνους, ενω αυτη την φορά δεν πονούσα σχεδον καθόλου, και είναι περιεργο γιατι ειδικα τα καλοκαίρια οι πόνοι ειναι αφόρητοι . φοβάμαι να κάνω τεστ μηπως και απογοητευτώ πάλι, ήθελα να δω αν υπάρχει κιάλλη κοπέλα με αυτα τα συμπτώματα και τελικά να ηταν έγκυος.

🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην δώσω σημασία....όταν κάποια παίρνει utrogestan συμβαίνει αυτό 🙄

Βέβαια μου είπε και κάτι άλλο που πραγματικά με διέλυσε.. είχα κάνει κάποιες εξετάσεις πριν μέρες και η ΑΜΗ μου βγήκε 14.4 μου είπε ότι είναι χαμηλή για την ηλικία μου είναι 29....και τώρα θέλω να πεθάνω..😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Γειά σας και απο μένα κορίτσια, nansi σου ευχομαι πολυ πολυ σύντομα ενα υγειέστατο μωράκι.

Έχω και εγώ τον ιδιο προβληματισμό με εσενα, εμείς προσπαθούμε για 8 μήνες και τίποτα ακόμη, βέβαια έχω και πολυκιστικές ωοθήκες και ενώ περίμενα περίδο την 51η μέρα του κύκλου μου μου ήρθαν καφέ στο σκούπισμα και μετα ειχα αίμα περιόδου για 2 μέρες μόνο, ενω εμένα μου κρατάει 5-6 μέρες το αίμα και με πολλούς πόνους, ενω αυτη την φορά δεν πονούσα σχεδον καθόλου, και είναι περιεργο γιατι ειδικα τα καλοκαίρια οι πόνοι ειναι αφόρητοι . φοβάμαι να κάνω τεστ μηπως και απογοητευτώ πάλι, ήθελα να δω αν υπάρχει κιάλλη κοπέλα με αυτα τα συμπτώματα και τελικά να ηταν έγκυος.

🥰

Αφού είχες κόκκινο αίμα για δύο μερες πιστεύω ήταν περίοδος!! 

Υπομονή κοπέλα μου και εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Τελικά πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην δώσω σημασία....όταν κάποια παίρνει utrogestan συμβαίνει αυτό 🙄

Βέβαια μου είπε και κάτι άλλο που πραγματικά με διέλυσε.. είχα κάνει κάποιες εξετάσεις πριν μέρες και η ΑΜΗ μου βγήκε 14.4 μου είπε ότι είναι χαμηλή για την ηλικία μου είναι 29....και τώρα θέλω να πεθάνω..😭

δεν θα ελεγα οτι ειναι χαμηλη η ΑΜΙ..Αλλωστε παιζουν ρολο και οι υπολοιπες εξετάσεις.Μην αγχώνεσαι...Ψαξε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε ότι είμαι στα χαμηλά επίπεδα ....και απλά θα είναι δύσκολο να μείνω έγκυος όχι απίθανο.....τι να πω όσο ψάχνεις βρίσκεις....τώρα μου μένει να κάνω σαλπιγγογραφια...ελπίζω από εκεί να πάρω καλά αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Μου είπε ότι είμαι στα χαμηλά επίπεδα ....και απλά θα είναι δύσκολο να μείνω έγκυος όχι απίθανο.....τι να πω όσο ψάχνεις βρίσκεις....τώρα μου μένει να κάνω σαλπιγγογραφια...ελπίζω από εκεί να πάρω καλά αποτελέσματα..

Η αδερφή μου στα επίπεδα υπογονιμοτητας στην ΑΜΗ έπιασε παιδί στα 41 και αυτό από τράβηγμα.. Τελικά απέβαλε αλλά πάντως η σύλληψη έγινε και μάλιστα χωρίς προσπάθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Τελικά πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην δώσω σημασία....όταν κάποια παίρνει utrogestan συμβαίνει αυτό 🙄

Βέβαια μου είπε και κάτι άλλο που πραγματικά με διέλυσε.. είχα κάνει κάποιες εξετάσεις πριν μέρες και η ΑΜΗ μου βγήκε 14.4 μου είπε ότι είναι χαμηλή για την ηλικία μου είναι 29....και τώρα θέλω να πεθάνω..😭

Η ΑΜΗ από μόνη της δεν αξιολογείται κοπέλα μου. Και στην τελική ΑΝ θεωρηθεί χαμηλή σημαίνει ότι δεν υπάρχουν τεράστια αποθέματα όχι πως δεν μπορείς να πιάσεις παιδί. Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα να πας σ έναν ειδικό υπογονιμότητας διότι μόνο αυτός μπορεί να σας κατευθύνει σωστά. Είμαστε πολλές κοπέλες καμένες από απλό γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Μου είπε ότι είμαι στα χαμηλά επίπεδα ....και απλά θα είναι δύσκολο να μείνω έγκυος όχι απίθανο.....τι να πω όσο ψάχνεις βρίσκεις....τώρα μου μένει να κάνω σαλπιγγογραφια...ελπίζω από εκεί να πάρω καλά αποτελέσματα..

Συγγνωμη αλλα θελω να βρισω το γιατρο σου, η αμη σου σχεση με την ηλικια σου ειναι καπως χαμηλη,δλδ θα ειναι μια ΑΜΗ που θα επρεπε να εχεις πχ στα 34 κι αυτο σημαινει πως δεν μπορεις να μεινεις εγκυος?Δεν εχει ο γιατρος σου ακουσει καμμια στα 34 να μενει εγκυος?

Πραγματικα αν δεν ξερουν τι σημαινει ενας δεικτης ας μην τον εξεταζουν.H αμη σου πρεπει να πεσει κατω απο 2.2 σε Pmol για να χαρακτηριστεις πολυ χαμηλης γονιμοτητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Συγγνωμη αλλα θελω να βρισω το γιατρο σου, η αμη σου σχεση με την ηλικια σου ειναι καπως χαμηλη,δλδ θα ειναι μια ΑΜΗ που θα επρεπε να εχεις πχ στα 34 κι αυτο σημαινει πως δεν μπορεις να μεινεις εγκυος?Δεν εχει ο γιατρος σου ακουσει καμμια στα 34 να μενει εγκυος?

Πραγματικα αν δεν ξερουν τι σημαινει ενας δεικτης ας μην τον εξεταζουν.H αμη σου πρεπει να πεσει κατω απο 2.2 σε Pmol για να χαρακτηριστεις πολυ χαμηλης γονιμοτητας

Συγκεκριμένα μου είπε ...είσαι στα χαμηλά επίπεδα ίσως είναι δύσκολο να πιάσεις φυσικά θα την κάνουμε επανεξέταση πάλι σε 6μηνες...

Και πέρασα μια μέρα μέσα στα κλάματα εγώ....αχ τι να πω με έχουν τρελάνει όλοι οι γιατροί....αυτός είναι ο τρίτος γυναικολόγος που πάω μέσα σε ένα χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...