Μετάβαση σε περιεχόμενο

Covid και επισκεπτηριο!


Recommended Posts

Καλησπερα σας,αυτη την στιγμη ειμαι 29εβδομαδες κ 5ημερων..εχω ακομα καιρο μεχρι την γεννα,αλλα συνεχεια σκεφτομαι το ιδιο πραγμα τι θα γινει οταν γεννησω λογο του ιου!Φανταζομαι ο αντρας μου θα επιτραπει να ειναι εκει,αλλα θα μπορει να ειναι μεσα στον τοκετο?Θα μπορουν να ερθουν εστω οι γονεις μας?Ειναι κ η πρωτη μου γεννα κ με στεναχωρει παρα πολυ να μην εκει οι δικοι μου ανθρωποι!!Υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε προσφατα?ή καποια που απλως γνωριζει να μου πει τι γινεται?κ αν ναι σε ποιο μεαυτηριο?εγω θα ειμαι στο μητερα!!Να χουμε ολο το αγχος,να χουμε κ τον ιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα σας,αυτη την στιγμη ειμαι 29εβδομαδες κ 5ημερων..εχω ακομα καιρο μεχρι την γεννα,αλλα συνεχεια σκεφτομαι το ιδιο πραγμα τι θα γινει οταν γεννησω λογο του ιου!Φανταζομαι ο αντρας μου θα επιτραπει να ειναι εκει,αλλα θα μπορει να ειναι μεσα στον τοκετο?Θα μπορουν να ερθουν εστω οι γονεις μας?Ειναι κ η πρωτη μου γεννα κ με στεναχωρει παρα πολυ να μην εκει οι δικοι μου ανθρωποι!!Υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε προσφατα?ή καποια που απλως γνωριζει να μου πει τι γινεται?κ αν ναι σε ποιο μεαυτηριο?εγω θα ειμαι στο μητερα!!Να χουμε ολο το αγχος,να χουμε κ τον ιο!

Ευχήσου μεχρι να γεννήσεις να μην έχουμε κορονοιο... Γέννησα πριν 31 μέρες κσι δεν μπορούσε να μπει κανένας εκτός από τον άντρα μου και αυτός 20 λεπτά το πρωί κσι 2 ώρες το απόγευμα... Και με καισαρική που χρειαζόμουν βοήθεια παραπάνω... Βέβαια τα κορίτσια ερχόντουσαν συνέχεια και ότι χρειαζόμουν με εξυπηρετούσαν. 

Είναι πολύ λίγες μέρες θα έχεις το μωρό συνέχεια, θα μιλάς κσι με κάμερα με τους άλλους, χαμπάρι δεν θα πάρεις ποτέ θα περάσουν.. Να μπεις σε 3κληνο να έχεις κσι παρέα.. 

Με το καλό... 

💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα σας,αυτη την στιγμη ειμαι 29εβδομαδες κ 5ημερων..εχω ακομα καιρο μεχρι την γεννα,αλλα συνεχεια σκεφτομαι το ιδιο πραγμα τι θα γινει οταν γεννησω λογο του ιου!Φανταζομαι ο αντρας μου θα επιτραπει να ειναι εκει,αλλα θα μπορει να ειναι μεσα στον τοκετο?Θα μπορουν να ερθουν εστω οι γονεις μας?Ειναι κ η πρωτη μου γεννα κ με στεναχωρει παρα πολυ να μην εκει οι δικοι μου ανθρωποι!!Υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε προσφατα?ή καποια που απλως γνωριζει να μου πει τι γινεται?κ αν ναι σε ποιο μεαυτηριο?εγω θα ειμαι στο μητερα!!Να χουμε ολο το αγχος,να χουμε κ τον ιο!

Γέννησε πολύ πρόσφατα η αδερφή μου στο μητέρα...επισκέπτηριο δεν επιτρέπεται κ μόνο ένα άτομο μπορούσε να πηγαίνει για κάποιες ώρες κ κάθε φορά να είναι το ίδιο άτομο...όσο για την ώρα της γεννα δεν το συζητάμε καν να είναι κάποιος δικός μας μέσα...με το καλό το μωράκι σου, μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ευχήσου μεχρι να γεννήσεις να μην έχουμε κορονοιο... Γέννησα πριν 31 μέρες κσι δεν μπορούσε να μπει κανένας εκτός από τον άντρα μου και αυτός 20 λεπτά το πρωί κσι 2 ώρες το απόγευμα... Και με καισαρική που χρειαζόμουν βοήθεια παραπάνω... Βέβαια τα κορίτσια ερχόντουσαν συνέχεια και ότι χρειαζόμουν με εξυπηρετούσαν. 

Είναι πολύ λίγες μέρες θα έχεις το μωρό συνέχεια, θα μιλάς κσι με κάμερα με τους άλλους, χαμπάρι δεν θα πάρεις ποτέ θα περάσουν.. Να μπεις σε 3κληνο να έχεις κσι παρέα.. 

Με το καλό... 

💗

Να σου ζησει το παιδακι μου,να εχει τα παντα τα καλυτερα!! ❤️ Αν επιτρεπεται σε ποιο μεαυτηριο γεννησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η St33 είπε:

Γέννησε πολύ πρόσφατα η αδερφή μου στο μητέρα...επισκέπτηριο δεν επιτρέπεται κ μόνο ένα άτομο μπορούσε να πηγαίνει για κάποιες ώρες κ κάθε φορά να είναι το ίδιο άτομο...όσο για την ώρα της γεννα δεν το συζητάμε καν να είναι κάποιος δικός μας μέσα...με το καλό το μωράκι σου, μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν!

Να σας ζησει! ❤️ Μου φαινεται αδιανοητο να γεννησω χωρις τον αντρα μου!!Κ εγω το μητερα διαλεξα,αλλα εχω κ σαν επιλογη το ρεα κ το ιασω!κ ειλικρινα το σκεφτομαι,αν μπορει να ειναι μεσα ο αντρας μου να παω εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σε πιάνει άγχος από τώρα γιατί τα πράγματα αλλάζουν συνεχεια. Και εγώ θα γεννήσω στο Μητέρα τις επόμενες ημέρες και ενω μέχρι και το Σάββατο επιτρεπόταν να είναι ο σύζυγος στον τοκετό τώρα δεν το επιτρέπουν εκτός εάν έχει κάνει το τεστ για τον κορονοϊο. Τα επισκεπτηρια έχουν σταματήσει από την αρχή της πανδημίας και ενώ είχες έναν συνοδό πλέον ούτε αυτό επιτρέπεται. Τα πράγματα αλλάζουν ανάλογα σε τι κατάσταση βρίσκεται η έξαρση του ιού και το ίδιο ισχύει σχεδόν σε όλα τα μαιευτήρια. Δεν θα γίνουν πιο ελαστικοί στα μέτρα από μόνοι τους γιατί θέλουν να αποφύγουν τον καταμερισμό ευθυνών (και λογικό είναι). Όταν θα κοντεύει ο καιρός της γέννας θα το συζητήσεις με τον γιατρό σου και θα αποφάσισεις τότε. Μεχρι τότε μην αγχώνεσαι προκαταβολικά γιατί το πέρασα και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωρά σας!!! Είναι συμπαντική στιγμή εκείνη η ώρα και σίγουρα θες τον άντρα σου μαζί!! Γέννησα πριν τρις μήνες σχεδόν στο Ιασώ κανένας επισκεπτήριο αλλά ο άντρας μου κάθε μέρα όλη μέρα μέσα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Να σου ζησει το παιδακι μου,να εχει τα παντα τα καλυτερα!! ❤️ Αν επιτρεπεται σε ποιο μεαυτηριο γεννησες?

Εγω Θεσσαλονίκη γέννησα... Ευχαριστώ πολύ!! 

Αν θέλεις να ακούσεις την γνώμη μου είναι πιο καλά που θα είσαι μόνη σου... Ασχολήσου με το μωρό σου, ρώτα όσο πιο πολλά μπορείς τις μαιες μάθε ότι μπορείς από αυτές... Θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο από το να έχεις συγγενείς να σου λένε τι πρέπει να κάνεις και τι κάναν αυτοί στα δικά τους παιδιά... 

Τις έβαλα να μου μάθουν να κάνω μπάνιο το μωρό, να τρίβω την κοιλιτσα της για κολικούς, τα πάντα για τον θηλασμο (αν και δε τα κατάφερα) και γενικά ότι απορία είχα.. Όταν έχεις χρόνο ξεκουρασου γιατί μετά στο σπίτι θα είναι πιο δύσκολο... 

Όσο για τον σύζυγο πάρε τηλ και ρώτα, εγώ έκανα καισαρική αλλά ήταν από έξω έτρεξε να δει το μωρό κατευθείαν, έκανε τα χαρτιά που χρειαζόταν και μετά ήρθε στο δωμάτιο να με δει... Δεν μπορεί 3 μέρες να μην μπει.. Το θεωρό υπερβολικό, κάποιες ώρες θα αφήνουν τις υπόλοιπες να ΚΟΙΜΆΣΑΙ... 

😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...