Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας

εχουμε μπει με το συντροφο μου σε διαδικασιες εξωσωματικης εδω και καιρο. Τα τελευταια δυο χρονια η ΑΜΗ μου ηταν 1.1. Πριν απο ενα  μηνα ξεκινησα χαποια θυροειδη για να μειωσω την TSH στο κατωτατο οριο αν και ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα. Εκανα εξετασεις AMH και μεσα σε ενα μηνα επεσε απο το 1.1 στο 0.4!!! Ειναι δυνατον? εχει συμβει σε καποια απο εσας? 

Σας ευχαριστω!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 46 λεπτά, ο/η mk2000 είπε:

Γεια σας

εχουμε μπει με το συντροφο μου σε διαδικασιες εξωσωματικης εδω και καιρο. Τα τελευταια δυο χρονια η ΑΜΗ μου ηταν 1.1. Πριν απο ενα  μηνα ξεκινησα χαποια θυροειδη για να μειωσω την TSH στο κατωτατο οριο αν και ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα. Εκανα εξετασεις AMH και μεσα σε ενα μηνα επεσε απο το 1.1 στο 0.4!!! Ειναι δυνατον? εχει συμβει σε καποια απο εσας? 

Σας ευχαριστω!

Μηπως εχει γινει καποοιο λαθος ή πηγες σε αλλο εργαστηριο;Ρωτησα το εξωσωματικο μου τρομαγμενη γιατί εγω εχω 0,3 και υψηλη fsh 17 και μου ειπε δεν αλλαζει σε ενα μηνα με τιποτα γιατί βιαζομουν τρελα!!!!Μηπως παιζει ρολο η tsh? Αν και ηταν στα φυσιολογικα γιατί θελατε να τη μειωσετε;; 

Όταν η TSH ειναι στα κανονικά επίπεδα μεν αλλά υψηλή δεν προχωρούν με τις τιμές αυτές σε τεχνητη γονιμοποίηση λόγω κινδύνου αποβολής. Ειναι διαφορετικο εργαστήριο αλλά ειναι δυνατόν τόση διαφορά ; Κάποιος δε κάνει καλά τη δουλειά του ή κάτι δε πάει καλά αν το αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει τη πραγματικότητα. Λέω να κάνω μια επαναληπτική σε τρίτο εργαστήριο. 

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Περναει ο καιρος ,τι νομιζεις..;!αυτα κανω αλλα δεν ειναι κ στο χερι μας θα τυχουν και οι ψιλοστραβες..το θεμα ειναι να φτασουμε οσο πιο κοντα γινεται σε τελειομηνη,ο γιατρος μου ειπε λογικα 38 θα τα παρουμε αλλά αναλογα κ πως θα παει,θα δουμε..σε ενα κοριτσι απο το αλλο φορουμ αν και της ειναι ολα τελεια, ο γιατρος της ,της ειπε απο την αρχη ,οτι θα της κανει καισαρική ακριβως ενα μηνα πριν την πητ της!!! Ευχαριστω ,επισης  
    • Πόσο τέλειο...μπράβο κορίτσι Μ τέτοια ευχάριστα να ακούω.δηλαδη τι κάνεις από εδώ κ πέρα?
    • Πωπω όντως πέρασε! Μια φορά το μήνα μετά ε; Και καισαρική στις 36-37 εβδομάδες; Πραγματικά μη σε ματιάσω, ολα σου πάνε ιδανικά! Και πως να μην πανε άλλωστε, ακολουθείς όλες τις οδηγίες, δεν κουράζεσαι, τρέφεσαι καλά και το κυριότερο: είσαι χαλαρή και ήρεμη! Με το καλο και οι υπόλοιπες εξετάσεις!
    • Ακριβως ετσι να σκεφτεσαι!μια χαρα θα παμε ολες  εννοειται μετα τη β θα σου φυγει μεγαλο βαρος!εχω τη 2η β επιπεδου τη πεμπτη κ υπερηχο καρδιας εμβρυων τη παρασκευη.ολα μαζι! Μετα καθε μηνα υπερηχο κ ενα ντομπλερ κ παει αυτό ήταν περασε ο καιρος ..
    • Να σε ρωτήσω εσυ γιατί πηγές για εξωσωματική τι θέμα υπήρχε;
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...