Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλά κ εγώ όλη μέρα αποστείρωνω..εγω βγάζω με θηλαστρο πλεον 1 γευμα τη καθεμία κ οπότε ζητάνε ενδιάμεσα στήθος. Βγάζω κ από καταψυξη ότι είχα μαζέψει στις αρχές.. Λογικό κάποια στιγμή να μειωθεί αφου δε τις θηλαζω αποκλειστικά.. Εμείς τώρα θα ξεκινήσουμε το Hipp1 . Πίναμε frizolac post dizart που γραφόταν από παιδιατρο δημοσίου.. Εσυ ποιο δίνεις? 

Τελειο που θηλάζεις κ δινεις κ δικο σου.σιγουρα θα μειωθει προσπαθησε να τα βαζεις πιο πολυ στο στηθος αλλα πως; Σε καταλαβεινω εδω δε προλαβαινω να φαω καμια φορα...και εγω ετσι την επαθα παντως κ ξαφνικα δεν εχω..ημουν τοσο κουρασμενη!Humana δινω εγω & hole.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τελειο που θηλάζεις κ δινεις κ δικο σου.σιγουρα θα μειωθει προσπαθησε να τα βαζεις πιο πολυ στο στηθος αλλα πως; Σε καταλαβεινω εδω δε προλαβαινω να φαω καμια φορα...και εγω ετσι την επαθα παντως κ ξαφνικα δεν εχω..ημουν τοσο κουρασμενη!Humana δινω εγω & hole.

εμ αυτό το πως? Είναι το θέμα όπως λες. Γιατί χάνεται το πρόγραμμα η αλήθεια είναι.. Ειδικά η μια που είναι δυσκολη στο φαγητό θέλω να βλέπω τι τρώει.πρεπει όπως λες να τις βάζω.. Αντε να δουμε. Πάνω απ ολα γερά να είναι όμως😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Κι εγώ εδώ στο τρέξιμο, κι εννοείται αυπνη!!! Εγώ τις θηλάζω ακόμη, τώρα που θα ξεκινήσουμε τις τροφές λέω να αποθηλασω σιγά σιγά αλλά από τη μία έχω κουραστεί τα βραδινά ξυπνηματα από την άλλη μου κακοφαινεται κιολας να τις σταματήσω. 

Κατά τα άλλα πώς είναι τα μωράκια σας τώρα??? Ξεκινήσατε στερεές??? Εμείς την άλλη εβδομάδα που θα γίνουν 6 μηνών!!! Πάντως βρε κορίτσια πως περνάει έτσι ο καιρός, μου φαίνεται σαν χθες που ήμουν έγκυος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια όταν λέτε ότι "κάθονται" τα μωρά σας πως το εννοείτε; και κυρίως Πώς το καταφέρνετε; Εμένα μόνο αγκαλιά θέλουν και εννοείται περπατητό. Πλέον δεν τους αρέσει ούτε στο καρότσι βγαίνουμε βόλτα και τα έχουμε αγκαλιά. Κατά τα άλλα είναι πολύ χαρούμενα και γελάνε και τραγουδάνε όλη μέρα. 

Αλλά ήθελα να ήξερα, μήπως είναι στο παιδί τελικά; κανένα από τα 3 μου παιδιά δεν "καθόταν" και φοβάμαι μην κάνω εγώ κάτι λάθος και αν σώζεται τώρα 4 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Κι εγώ εδώ στο τρέξιμο, κι εννοείται αυπνη!!! Εγώ τις θηλάζω ακόμη, τώρα που θα ξεκινήσουμε τις τροφές λέω να αποθηλασω σιγά σιγά αλλά από τη μία έχω κουραστεί τα βραδινά ξυπνηματα από την άλλη μου κακοφαινεται κιολας να τις σταματήσω. 

Κατά τα άλλα πώς είναι τα μωράκια σας τώρα??? Ξεκινήσατε στερεές??? Εμείς την άλλη εβδομάδα που θα γίνουν 6 μηνών!!! Πάντως βρε κορίτσια πως περνάει έτσι ο καιρός, μου φαίνεται σαν χθες που ήμουν έγκυος!!!! 

Έχεις δικιο και σιγουρα θα σου κακοφανεί αλλά τα ξενυχτια δε παλευονται γενικοτερα εγω τα εχω παιξει..τα νευρα μου κ δεν ειμαι κ μικρή παιζει σιγουρα κ αυτο ρολο..οντως περνα ο καιρος και το 24 ωρο νερο περναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Βρε κορίτσια όταν λέτε ότι "κάθονται" τα μωρά σας πως το εννοείτε; και κυρίως Πώς το καταφέρνετε; Εμένα μόνο αγκαλιά θέλουν και εννοείται περπατητό. Πλέον δεν τους αρέσει ούτε στο καρότσι βγαίνουμε βόλτα και τα έχουμε αγκαλιά. Κατά τα άλλα είναι πολύ χαρούμενα και γελάνε και τραγουδάνε όλη μέρα. 

Αλλά ήθελα να ήξερα, μήπως είναι στο παιδί τελικά; κανένα από τα 3 μου παιδιά δεν "καθόταν" και φοβάμαι μην κάνω εγώ κάτι λάθος και αν σώζεται τώρα 4 μηνών

Τι καθονται ;;δε το καταλαβα εγω με το ζορι τα κοιμίζω μπορει να μου παρει και 1 ωρα ! Στο καροτσι η μικρη δε κοιμαται με τιποτα κ ποτέ! Μονο χερι αγκαλια χιλιομετρα και πιπίλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τι καθονται ;;δε το καταλαβα εγω με το ζορι τα κοιμίζω μπορει να μου παρει και 1 ωρα ! Στο καροτσι η μικρη δε κοιμαται με τιποτα κ ποτέ! Μονο χερι αγκαλια χιλιομετρα και πιπίλα .

Γελάω με αυτά τα χιλιόμετρα αν και κανονικά θα έπρεπε να κλάψω

Υπάρχουν πολλοί καλοθελητές που μου λένε "τα εμαθες αγκαλια" αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω. Να τα αφήνω να κλαινε; που κι αυτό γίνεται αναγκαστικά όταν είσαι μόνη με 2 (για να μην πω 3!)

Εγω να σου πω τη νύχτα ειναι η καλύτερη μου γιατί κοιμούνται από τις 9-10 και όταν ξυπνάνε τα θηλάζω 5 λεπτα και ξανακοιμομαστε όλοι αμέσως ενώ με σκόνη πρέπει να είναι πιο δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!! τι κανετε; εμενα καθονται τα δυο τους πολυ μαζι!τωρα ο υπνος ειναι ενα θεμα ο μεγαλος ειναι μια χαρα κοιμαται 8-8.30 και ξυπναει 6-7 αν εχει φαει καλα το βραδυ αλλιως κανει ενα ξυπνημα γυρω στις 4 κοιμαται  μονος του χωρις κουνημα ! η μικρη μεγαλο θεμα στην κουνιστη καρεκλα η ξαπλωνουμε μαζι μεχρι να  την παρει ο υπνος και μεσα στη μερα κοιμαται κατι δεκαλεπτα 🥵 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2021 at 8:10 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλησπερα, κ εμεις τα Pampers premioum care 1  χρησιμοποιούσαμε από την αρχή κ τωρα που κλείσαμε τους 2 μήνες ακόμα αυτό χρησιμοποιουμε. Πιστευω όμως πως συντομα θα παμε στο 2.. Εγώ παντα από το Ίντερ παραγγελνω κ με συμφέρει καλυτερα μπορώ να πω.. 

πωπω εχω καιρο να μπω φτασατε τους 2 μηνες εσεις ε??? πως περασε ο καιρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ούτε κι εμένα κάθονται θέλουν αγκαλιά συνέχεια!!! Κι εννοείται για τον ύπνο παλεύουμε αγκαλιά με κούνημα καμιά ώρα!!! Εμάς μας έχει σώσει που στρώσαμε κάτω στο πάτωμα και βάλαμε και γυμναστήριο και χαζεύουν και λίγο εκεί, αλλιώς δε παλεύεται όλη την ώρα στα χέρια!!! 

@Nefeliapκι εγώ κάτι μέρες είμαι να βάλω τα κλάματα από την κούραση 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλέ ούτε κι εμένα κάθονται θέλουν αγκαλιά συνέχεια!!! Κι εννοείται για τον ύπνο παλεύουμε αγκαλιά με κούνημα καμιά ώρα!!! Εμάς μας έχει σώσει που στρώσαμε κάτω στο πάτωμα και βάλαμε και γυμναστήριο και χαζεύουν και λίγο εκεί, αλλιώς δε παλεύεται όλη την ώρα στα χέρια!!! 

@Nefeliapκι εγώ κάτι μέρες είμαι να βάλω τα κλάματα από την κούραση 😀😀

ηλεκτρικα ριλαξ θα σωθειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αγαπημένες, και γω εδώ με τα μικρά όλη μέρα. Εμείς σε γενικές γραμμές την παλεύουμε. Συνεχίζω θηλασμό όπως η @Sweetie79 και λέω τώρα που θα ξεκινήσουν τροφές να αποθηλάσω. Το βράδυ δίνω μπιμπερό με ξένο κατά τις 23.00-23.30 και κοιμούνται 6-8 ώρες η μικρή και 8-10 ο μικρός. Τη μέρα κάθονται στα ρηλαξ. Πήραμε 2 της chocco και αξίζουν μέχρι κ το τελευταίο €!! Μας είχαν δώσει κάτι άλλα κ δεν βολευόταν τα μωρά. Και με το γυμναστήριο απασχολούνται για κανένα μισάωρο. Εμένα μ έσωσαν τα ρηλαξ, τα παίρνω όπου είμαι κ είναι ήσυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω; Όταν ήσασταν εγκύουλες ξεχωρίζατε τις κινησεις των μωρών μέσα στη κοιλιά; Δλδ ποτέ κουνιέται το ένα κ ποτέ το άλλο, έχω την εντύπωση πως η θα νιώθω μόνο τη μια για 1-2 μέρες η την άλλη αντίστοιχα, ποτέ ταυτόχρονα, είμαι 23 εβδομάδων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Barbie15 είπε:

Καλησπέρα!! Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω; Όταν ήσασταν εγκύουλες ξεχωρίζατε τις κινησεις των μωρών μέσα στη κοιλιά; Δλδ ποτέ κουνιέται το ένα κ ποτέ το άλλο, έχω την εντύπωση πως η θα νιώθω μόνο τη μια για 1-2 μέρες η την άλλη αντίστοιχα, ποτέ ταυτόχρονα, είμαι 23 εβδομάδων.. 

Καλημέρα. Εγώ που είμαι 34η εβδομάδα ακόμη δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποτέ χτυπάει η μία και πότε η άλλη. Είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και οι δύο και τα πόδια τα έχουν από την αριστερή πλευρά. Όλη η αριστερή πλευρά με πονάει από τα χτυπήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια. Τα προϊόντα της pharmasept τα έχετε δοκιμάσει στα μωράκια σας; Μου έφεραν δώρο σαμπουάν-αφρολουτρο, λαδακι για μασάζ και κρεμα συγκαματος και θα ήθελα την γνώμη σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Τα προϊόντα της pharmasept τα έχετε δοκιμάσει στα μωράκια σας; Μου έφεραν δώρο σαμπουάν-αφρολουτρο, λαδακι για μασάζ και κρεμα συγκαματος και θα ήθελα την γνώμη σας. 

Καλησπέρα, αυτά χρησιμοποιώ τώρα. Είμαι ικανοποιημένη μια χαρά είναι. Με της frezyderm που ειχα στην αρχη η μικρή συγκαιόταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 23/6/2021 at 6:58 ΠΜ, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα. Εγώ που είμαι 34η εβδομάδα ακόμη δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποτέ χτυπάει η μία και πότε η άλλη. Είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και οι δύο και τα πόδια τα έχουν από την αριστερή πλευρά. Όλη η αριστερή πλευρά με πονάει από τα χτυπήματα. 

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; mariamp γέννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; mariamp γέννησες;

Καλησπερα... Όχι ακόμη κρατιέμαι....αύριο μπαίνω 36+0 εβδομάδες. 12/7 μου έδωσε τελική ημερομηνία ο γιατρός..Εν τω μεταξύ από την Δευτέρα τα πόδια μου τούμπανο. Έχουν πρηστεί υπερβολικά. Φοβάμαι να τα κοιτάζω.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Καλησπερα... Όχι ακόμη κρατιέμαι....αύριο μπαίνω 36+0 εβδομάδες. 12/7 μου έδωσε τελική ημερομηνία ο γιατρός..Εν τω μεταξύ από την Δευτέρα τα πόδια μου τούμπανο. Έχουν πρηστεί υπερβολικά. Φοβάμαι να τα κοιτάζω.

 

 

Μπράβο που έφτασες μέχρι εδώ! Σε 10 μέρες δηλαδή, θα είσαι 37+ ! Τωρα οποία στιγμή έρθουν καλά θα είναι. Για τα πρησμένα πόδια ξέρω ότι είναι πολύ συχνό αλλά αν υπάρχουν κι άλλα συμπτώματα πχ ανεβασμένη πίεση πρέπει να το πεις στο γιατρό. Να πίνεις πολλά νερά και ίσως να βοηθούσε και ένα ποδόλουτρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Μπράβο που έφτασες μέχρι εδώ! Σε 10 μέρες δηλαδή, θα είσαι 37+ ! Τωρα οποία στιγμή έρθουν καλά θα είναι. Για τα πρησμένα πόδια ξέρω ότι είναι πολύ συχνό αλλά αν υπάρχουν κι άλλα συμπτώματα πχ ανεβασμένη πίεση πρέπει να το πεις στο γιατρό. Να πίνεις πολλά νερά και ίσως να βοηθούσε και ένα ποδόλουτρο

Πίεση δεν έχω την μετράω αρκετά συχνά και εγώ και ο γιατρός μου. Έκανα εξέταση ούρων για λεύκωμα πριν 10 μέρες βγήκε αρνητικό. Τι να πω μου έπεσαν μαζεμενα. Φταει και η ζέστη. Τα είδε ο γιατρος μου την Τετάρτη λέει είναι κατακράτηση, γενικά όταν πάω τουαλέτα βγάζω λίγα ουρά σε σχέση με πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ! Θυμάται καμμία από τις παλιές ή τουλάχιστον κάποια από τις νέες μανούλες κάθε ποτέ ένιωθε τα μωρά; Είμαι 24+2 & τα ακούω αμυδρά 4-5 φορές τη μέρα και αν …. Συνήθως μετά το φαγητό. Να το αναφέρω στο γιατρό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Θυμάται καμμία από τις παλιές ή τουλάχιστον κάποια από τις νέες μανούλες κάθε ποτέ ένιωθε τα μωρά; Είμαι 24+2 & τα ακούω αμυδρά 4-5 φορές τη μέρα και αν …. Συνήθως μετά το φαγητό. Να το αναφέρω στο γιατρό ; 

Είναι ικανοποιητική συχνότητα αυτή. Αν και καταλαβαίνω ότι οι κινήσεις πάντα είναι πηγή άγχους για τις έγκυες. Πάντως λενε μετά τις 28 εβδομαδες έχει νόημα η παρακολούθηση κινήσεων. Νομίζω είναι 10 κινήσεις εστω και αμυδρες στη μια ωρα αν κάτσεις ξαπλωμένη στο αριστερο πλευρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διδυμομανουλες ειναι καμια εδω ή ολες τρεχουμε;;δε τη παλευω αλλο μεσα στο σπιτι και μονο «τρεχω» 20 ωρες το 24ωρο! Εσεις !; Βγαίνετε καμια βολτα;εμεις τιποτα !! Μονο «δουλεια»! επισης νερακι δινουμε απο ποτε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Διδυμομανουλες ειναι καμια εδω ή ολες τρεχουμε;;δε τη παλευω αλλο μεσα στο σπιτι και μονο «τρεχω» 20 ωρες το 24ωρο! Εσεις !; Βγαίνετε καμια βολτα;εμεις τιποτα !! Μονο «δουλεια»! επισης νερακι δινουμε απο ποτε ; 

Εδώ παρούσα! Πολύ τρέξιμο άσε! Εγώ βγαίνω λίγο με τον μεγάλο, καμία παιδική χαρά, για τέτοιες εξόδους μιλάμε. Εσύ λες για ποτά; 🤣🤣🤣 Με τα δίδυμα μόνο με συνοδεία, δεν μπορώ να βγω μόνη μου ούτε καν στο τετράγωνο. Δεν κάθονται για πολύ στο καρότσι. Βοήθεια δεν έχεις να σου τα κρατήσει λίγο να πας μια βόλτα; θα σαλτάρεις! Νερό όταν αρχίσουν οι στερεές. Εμείς τον άλλο μήνα που θα είμαστε 5,5 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εδώ παρούσα! Πολύ τρέξιμο άσε! Εγώ βγαίνω λίγο με τον μεγάλο, καμία παιδική χαρά, για τέτοιες εξόδους μιλάμε. Εσύ λες για ποτά; 🤣🤣🤣 Με τα δίδυμα μόνο με συνοδεία, δεν μπορώ να βγω μόνη μου ούτε καν στο τετράγωνο. Δεν κάθονται για πολύ στο καρότσι. Βοήθεια δεν έχεις να σου τα κρατήσει λίγο να πας μια βόλτα; θα σαλτάρεις! Νερό όταν αρχίσουν οι στερεές. Εμείς τον άλλο μήνα που θα είμαστε 5,5 μηνών

Ασε εχω ηδη σαλτάρει.ποτα; Τι ποτα;;;  Για ποτα ποτε ξανα .. χαχα εστω ενα καφε μια ωρα ...εχω τη πεθερα αλλα εχψ αγχος μωρε δε μπορει ουτε με αντρα μου (ευτυχως εκεινος βοηθαει φουλ-παλι καλα ) αλλα ουτε με συνοδεία εγω δε μπορω να βγω..γκρινιαζουν κ οταν τρωνε θελουν  υπνο στανταρ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια....μόλις παρέλαβα τα τέστ ωορρηξία!!  Δυστυχώς πήγα κ εχθές για υπέρηχο και δεν εντοπίσαμε τίποτα...δεν δείχνει να θέλει να κάνει ωορρηξία αυτός ο κύκλος! 😢 Να σημειώσω ότι είναι ο πρώτος κύκλος που παρακολουθούμε!  Είπα στη γυναικολόγο να ξεκινήσω τέστ σπίτι κ όταν εντοπίσω ότι κάτι πάει να γίνει να την πάρω να πάω να κάνουμε υπέρηχο για επιβεβαίωση!! Τελικά άδικα τόσα χρόνια προσπαθώ...γτ μάλλον δεν έκανα στοχευμένα και ίσως να μην γινόταν ωορρηξία όπως πίστευα!!  Θέλω μια βοήθεια με τα τεστακια παρακαλώ 🙏🙏🙏 ποτέ πρέπει να τα κάνω ς; Έχει ώρες συγκεκριμένα;; Και πόσο συχνά;; Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ 
    • Υπομονή κορίτσι μου🙏 τι τραβαμεεεεε μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους🤪 εγώ μετράω τις μέρες για να γυρισει ο σύντροφος από την δουλειά και να φανταστείς χθες εφυγε 😩 επίσης δεν ξερω και ποτέ θα αδιαθετησω λόγω απόξεση α και είμαι στην τσίτα ! Εύχομαι την μεγάλη Παρασκευή να μας πεις τα ευχαριστα κορίτσι μου❤️
    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...