Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!!! 
Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι.. είχατε επαφες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης;; Ο γιατρός σας, σας επέτρεπε επαφές;  Εμένα δε μου έχει πει να το αποφεύγω αλλά διαβάζω στο Ίντερνετ άρθρα ότι σε δίδυμες κυήσεις δεν επιτρέπεται. 
Οι  ορμόνες όμως κάνουν πάρτυ..😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου είναι δύσκολο να τους έχεις μακριά κι αυτό το ξεσκόνισμα με τις εξετάσεις πιο πολύ βασανιστήριο είναι αφού ειναι καλά τα μωράκια. Αλλα κι οι γιατροι ακολουθουν συγκεκριμένα πρωτόκολλα, δεν μπορουν να κανουν αλλιώς. Υπομονή. Μόνο στο ένα έκαναν εξετάσεις για θυρεοειδή;  Γιατί εμένα και τα 2 είχαν αυξημένη TSH αλλά επαβαλαβαμε τις εξετάσεις σε 3 εβδομάδες και ήταν ΟΚ. Ελπίζω να μην την κρατήσουν τόσο μέχρι να φτιάξει και να τους έχεις κοντά σε λίγες μέρες 

Είναι πολυ δυσκολο μια με παιρνει απο κατω μια κάνω υπομονή για τη μικρή που έχω μαζί μου εδώ. Μ λείπουν πολυ κ η μπεμπα κ ο μπαμπάς της.. 14 μέρες περασαν.. όπως το είπες το νοσοκομείο αρχικά έχει πρωτοκολλο 10 ημερών οπότε δεν υπήρχε περιπτωση να βγει νωρίτερα. Είναι σε κρεβατάκι μέρες τωρα δεν έχει πλεον κάτι απλά γίνονται οι εξετάσεις της. Κ ήταν για να έρθουν σήμερα σπίτι μας αλλά τελευταία στιγμή ακυρώθηκε το εξιτήριο λόγω tsh που σας είπα. Βασικά βγήκε ένδειξη, σήμερα θα μάθουμε σίγουρα. Όπως είπες κ εσυ μπορεί να χρειαστεί μόνο επανάληψη σ λίγο καιρό.. Κ οι δυο κάνανε εξετάσεις απλά η μια που έχω σπίτι την έκανε στο νοσοκομείο εδώ κ δε μ ενημέρωσαν ακομα για αποτελέσματα. Εχω μιλήσει όμως μ τη παιδιατρο ήδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2021 at 10:32 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα.. δε θα έλεγα ότι ειμαι στα καλυτερα μου. Προσπαθώ να διαχειριστω την απουσία τους.. Η μικρή είναι μια χαρά, είναι εκτός θερμοκοιτίδας εδω κ μέρες. Την ξεσκονίζουν από τα τα παντα .. Ήταν για να παρουν  εξιτηριο σήμερα κ τλκ βγήκε μια ένδειξη θηροειδη κ στάλθηκε αίμα σήμερα στο παοδων για να δουμε.. Δε λεω πανω απ ολα να ναι καλά κ να γυρίσει υγιής αλλά έχω φρικαρει κ εγώ μου λείπουν  πολυ... 

Είναι αυτά τα πρωτόκολλα που ακολουθούν και ξέρω είναι σπαστικό ! Κάνε υπομονή σε λίγες μέρες θα είστε όλοι μαζί ! Εμένα ήθελαν να μου την κρατήσουν λόγω χαμηλού ασβεστίου υπογράψαμε και την πήραμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η sova είπε:

Είναι αυτά τα πρωτόκολλα που ακολουθούν και ξέρω είναι σπαστικό ! Κάνε υπομονή σε λίγες μέρες θα είστε όλοι μαζί ! Εμένα ήθελαν να μου την κρατήσουν λόγω χαμηλού ασβεστίου υπογράψαμε και την πήραμε 

Βγήκαν καθαρές οι εξετάσεις tsh τελικά αλλά Μ έχουν βγάλει τη πιστη αλήθεια. Τώρα είπαν θα μας ενημερώσουν για το εξιτήριο γιατί η μικρή τρώει μιζερα. Αφου σκέφτομαι μήπως θέλουν τίποτα άλλο κ βρίσκουν το ένα μετά το άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βγήκαν καθαρές οι εξετάσεις tsh τελικά αλλά Μ έχουν βγάλει τη πιστη αλήθεια. Τώρα είπαν θα μας ενημερώσουν για το εξιτήριο γιατί η μικρή τρώει μιζερα. Αφου σκέφτομαι μήπως θέλουν τίποτα άλλο κ βρίσκουν το ένα μετά το άλλο... 

Βρε μηπως μπορειτε να υπογραψετε και να φυγετε; εφόσον συνεννοηθείτε και με τη δική σας παιδίατρο και σας δώσει το ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2021 at 11:24 ΠΜ, ο/η Barbie15 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! 
Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι.. είχατε επαφες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης;; Ο γιατρός σας, σας επέτρεπε επαφές;  Εμένα δε μου έχει πει να το αποφεύγω αλλά διαβάζω στο Ίντερνετ άρθρα ότι σε δίδυμες κυήσεις δεν επιτρέπεται. 
Οι  ορμόνες όμως κάνουν πάρτυ..😂😂

Σε ποια εβδομάδα εισαι; Αν η εγκυμοσυνη κυλάει ομαλά δεν υπάρχει πρόβλημα με τις επαφές. Εγώ σεξ έκανα μόνο στον ύπνο μου! Κυριολεκτικά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2021 at 10:24 ΠΜ, ο/η Barbie15 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! 
Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι.. είχατε επαφες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης;; Ο γιατρός σας, σας επέτρεπε επαφές;  Εμένα δε μου έχει πει να το αποφεύγω αλλά διαβάζω στο Ίντερνετ άρθρα ότι σε δίδυμες κυήσεις δεν επιτρέπεται. 
Οι  ορμόνες όμως κάνουν πάρτυ..😂😂

Σε ποία εβδομάδα είσαι? Εάν δεν έχεις πρόβλημα με τον τράχηλο λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα! Και εμένα για όσο δεν είχα θέμα με τον τραχήλουλ μου είχε επιτρέψει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βγήκαν καθαρές οι εξετάσεις tsh τελικά αλλά Μ έχουν βγάλει τη πιστη αλήθεια. Τώρα είπαν θα μας ενημερώσουν για το εξιτήριο γιατί η μικρή τρώει μιζερα. Αφου σκέφτομαι μήπως θέλουν τίποτα άλλο κ βρίσκουν το ένα μετά το άλλο... 

Υπομονή λιγάκι ακόμα.. Φαντάζομαι ότι είναι πολύ δύσκολο που είστε έτσι χωρισμένοι. Ίσως και εγώ να υπέγραφα να βγει όπως λένε τα κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βγήκαν καθαρές οι εξετάσεις tsh τελικά αλλά Μ έχουν βγάλει τη πιστη αλήθεια. Τώρα είπαν θα μας ενημερώσουν για το εξιτήριο γιατί η μικρή τρώει μιζερα. Αφου σκέφτομαι μήπως θέλουν τίποτα άλλο κ βρίσκουν το ένα μετά το άλλο... 

Αχ ! Εγώ δεν θυμάμαι αν σας είπα τι μου έκαναν ! Η μικρή μου γεννήθηκε 2190 την πήγαν στην μονάδα λόγω πρωτοκόλλου ! Κατέβηκα την θήλασα για να μαθαίνει! Μετά που έλεγαν δεν παίρνει βάρος χάνει συνέχεια και κατέβηκα να την ταισω με μπιμπερο ! Κάθισα μία ώρα και το παιδάκι μου ήπιε 70 ml και μου έκαναν ολόκληρη φασαρία γιατί λέει δεν έπρεπε να το πιει όλο χωρίς να μου πουν πόσο να της δώσω και ότι της έκανα ζημιά και θα της κάνω πρόβλημα στο στομάχι ! (@€#@€€@€#&&@€) ασχολίαστο !! Ό παιδίατρος μας μας έλεγε το παιδί για να τα ήπιε τα είχε ανάγκη και κατέβαινα σε κάθε τάισμα με υπομονή και την τάιζα εγώ ! Πήρε το βάρος που ήθελαν για να την πάρουμε και μετά μου είπαν αυτό για το ασβέστιο ! Βέβαια σε ιδιωτικό που τα έπαιρναν είχαν όφελος ! Τα κορίτσια που είναι στις μονάδες έχουν να ταισουν 30 παιδιά δεν έχουν την ίδια υπομονή δεν συζητάω που ήταν αγενής Που μόλις είχαμε γεννήσει και εγώ προσωπικά είχα γίνει Βέγγος να μπορώ να θηλάζω τον έναν  πανω και να κατεβαίνω ανα 3ωρο κάτω να ταιζω την άλλη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2021 at 12:06 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Καλη Ανασταση και καλο Πασχα κοριτσια μου ,με υγεια παντα !να χαιρομαστε τα μωρακια μας !! :wub:

Χριστός Ανεστη με υγεια μανουλες. Να χαιρόμαστε τα μωρουλια μας .. εμείς επιτέλους σμιξαμε, ηρεμησα και... Τρεχουμε χαχαχ.. 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Χριστός Ανεστη με υγεια μανουλες. Να χαιρόμαστε τα μωρουλια μας .. εμείς επιτέλους σμιξαμε, ηρεμησα και... Τρεχουμε χαχαχ.. 💕💕

Χρονια Πολλα ! Μπραβο !!αγκαλιτσες τωα και φουλ τρεξιμο! Χαμος :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια & χρόνια πολλά ! Είμαι στη 16η εβδομάδας δίδυμη κύηση και χρειάζομαι τη βοηθεια σας. Θυμάται καμμία ποτέ ένιωσε για πρώτη φορά τα μωράκια της ; Δε νιώθω ακόμη τίποτα. Επίσης γενικά δεν νιώθω καθόλου έγκυος μέχρι & οι συχνοουρίες σταμάτησαν. Έχει τύχει σε καμμία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια & χρόνια πολλά ! Είμαι στη 16η εβδομάδας δίδυμη κύηση και χρειάζομαι τη βοηθεια σας. Θυμάται καμμία ποτέ ένιωσε για πρώτη φορά τα μωράκια της ; Δε νιώθω ακόμη τίποτα. Επίσης γενικά δεν νιώθω καθόλου έγκυος μέχρι & οι συχνοουρίες σταμάτησαν. Έχει τύχει σε καμμία ;

Χρονια πολλα & συγχαρητηρια!!εισαι τυχερη τοτε! :-) δε θυμαμαι ποτε τα ενοιωσα αλλα ηταν αργα και σε μενα..σιγουρα μετα τη β επιπεδου.συχνοουρία ομως θυμαμαι ειχα μετα το ντοπλερ δηλ μετα την 28η βδομαδα.πιο πριν τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως έχει πάρει καμία μανούλα αυτό το καρότσι διδύμων να μου πει εντυπώσεις;;;;

 

https://www.chicco.gr/proionta/bolta/karotsia-didumon/karotsi-didumon-ohlala.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Είμαι στην 28η εβδομάδα αυτά τα τραβήγματα και τα πετρωματα που νιώθω είναι οι συσπάσεις Braxton; Ειναι ανησυχητικό γιατί τις νιώθω αρκετά συχνά μέσα στην μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.facebook.com/103827457689247/posts/568367351235253/

Χρόνια πολλά μανουλες ! Διάβασα αυτό και ταυτίστηκα τοσο πολύ ! Πιστεύω θα ταυτιστείτε και εσείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω και εγώ δίδυμα και είμαι στην 16η εβδομάδα και ήθελα να σας ρωτήσω για το μήκος τραχήλου γιατί με ανησυχεί λιγάκι .... Στην αυχενική δλδ στην 12 η εβδομάδα ήταν 3.8 χιλιοστά και τώρα στην 16η που με μέτρησε κολπικά ήταν 3.2 .... Είναι καλά;;; Γιατί ανησυχώ έχω διαβάσει ότι πρέπει να είναι κοντά στο 4 ισχύει;;; Εσείς πόσο είχατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2021 at 11:05 ΠΜ, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως έχει πάρει καμία μανούλα αυτό το καρότσι διδύμων να μου πει εντυπώσεις;;;;

 

https://www.chicco.gr/proionta/bolta/karotsia-didumon/karotsi-didumon-ohlala.html

Είναι πολυ ωραιο !!το ειδα απο κοντα ..ελαφρύ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω και εγώ δίδυμα και είμαι στην 16η εβδομάδα και ήθελα να σας ρωτήσω για το μήκος τραχήλου γιατί με ανησυχεί λιγάκι .... Στην αυχενική δλδ στην 12 η εβδομάδα ήταν 3.8 χιλιοστά και τώρα στην 16η που με μέτρησε κολπικά ήταν 3.2 .... Είναι καλά;;; Γιατί ανησυχώ έχω διαβάσει ότι πρέπει να είναι κοντά στο 4 ισχύει;;; Εσείς πόσο είχατε;

Εγώ ειχα στην αυχενικη 33  (ανω 25 θελουνε) μια χαρα εισαι.!!.μετα ειχα 26+3 εβδομαδων 32 και στις 30+4 στο ντοπλερ 27..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2021 at 9:56 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας. Είμαι στην 28η εβδομάδα αυτά τα τραβήγματα και τα πετρωματα που νιώθω είναι οι συσπάσεις Braxton; Ειναι ανησυχητικό γιατί τις νιώθω αρκετά συχνά μέσα στην μέρα. 

Δεν ειχα νοιωσει καθολου για να σε βοηθήσω..γεννησα 37η προγραμματισμενα.νομιζω λογικα θα ειναι..εσυ θα ξεκουραζεσαι και ολα καλα θα πανε :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγώ ειχα στην αυχενικη 33  (ανω 25 θελουνε) μια χαρα εισαι.!!.μετα ειχα 26+3 εβδομαδων 32 και στις 30+4 στο ντοπλερ 27..

Α ! Πολύ καλά! Εγώ φοβήθηκα επειδή έπεσε αρκετά από την αυχενικη μέσα σε τρεις εβδομάδες δλδ αλλά ίσως έτυχε ... Δεν νομίζω να πέφτει με τέτοιους ρυθμούς ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Think Positive είπε:

Α ! Πολύ καλά! Εγώ φοβήθηκα επειδή έπεσε αρκετά από την αυχενικη μέσα σε τρεις εβδομάδες δλδ αλλά ίσως έτυχε ... Δεν νομίζω να πέφτει με τέτοιους ρυθμούς ..

Αν δε κουραζεσαι παιρνεις μαγνησιο θα εισαι οκ,συμβαινει οκ αλλα σπανια μειώνεται ,θελει παρακολουθηση και ΟΤΑν σε μενα ειδαμε μειωση πηρα ουτρο πρωι βραδυ κολπικα και μετα την 33 η εβδομαδα δεν μετραγαμε πλεον καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...