Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε?? Εμείς σήμερα μάλλον θα βγουμε..ολα καλα με τη μικρή , θηλαζουμε. Μια μέρα έδωσα ξενο γιατί το γάλα μου ήταν πολυ καφέ.. Τώρα είμαστε οκ κ ξεκίνησα να αποθηκευω κ για την άλλη.. Η μικρή μου κ ο άντρας μου δεν έχουν γυρίσει ενημερωνόμαστε κάθε μέρα, είναι καλά κ ξεκίνησε κ γάλα το δέχτηκε απλά πρεπει να περιμενουμε να μπορεί κ μονη της χωρίς οξυγόνο. Νιώθω μισή πραγματικά κάθε φορά που μιλάμε κλαίω, δε την έχω γνωρίσει καθόλου την είδα μόνο ελάχιστα ουτε αγκαλιά Ουτε τιποτα.. Ελπίζω να περάσουν οι μέρες κ να έρθουν γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 9/4/2021 at 6:44 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... γέννησσ χθες όλα πηγαν καλα... 2100 κ 2400 γεννήθηκαν. Τη μικρή την φέρνουν  για φαγητο, μια χαρά τα παμε κ οι δυο με το θηλασμό μαθαίνουμε... Η άλλη πηγε προληπτικα Αθήνα, δε την έχω γνωρίσει ελάχιστα την είδα στο χειρουργείο. Ανεπνεε πιο γρήγορα μου είπανε κ εδώ δεν υπάρχει το κσταλληλο προσωπικο κ ο εξοπλισμός.. Ευχομαι να γυρίσει γρήγορα πισω να είμαστε όλοι μαζί.. Πάντως υπεροχο συναίσθημα, δεν υπάρχει!!! Πολυ κλάμα ευτυχίας εγώ ο μπαμπας.τους.. 😍😍😍

Να σου ζήσουν κορίτσι μου σύντομα όλοι μαζί σπιτάκι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε?? Εμείς σήμερα μάλλον θα βγουμε..ολα καλα με τη μικρή , θηλαζουμε. Μια μέρα έδωσα ξενο γιατί το γάλα μου ήταν πολυ καφέ.. Τώρα είμαστε οκ κ ξεκίνησα να αποθηκευω κ για την άλλη.. Η μικρή μου κ ο άντρας μου δεν έχουν γυρίσει ενημερωνόμαστε κάθε μέρα, είναι καλά κ ξεκίνησε κ γάλα το δέχτηκε απλά πρεπει να περιμενουμε να μπορεί κ μονη της χωρίς οξυγόνο. Νιώθω μισή πραγματικά κάθε φορά που μιλάμε κλαίω, δε την έχω γνωρίσει καθόλου την είδα μόνο ελάχιστα ουτε αγκαλιά Ουτε τιποτα.. Ελπίζω να περάσουν οι μέρες κ να έρθουν γρήγορα.. 

εμεις καλα ολα 2 μηνων πλεον..πονακια εχει η μικρη μας  αρκετα αλλα οκ το παλευουμε με κουραση και αϋπνίες ..αχ κοριτσακι μου λίγο υπομονη ακομα και θα την εχεις στην αγκαλίτσα σου..θα ειναι γεματη τοτε :-) μην ανησυχεις !ολα θα πανε καλά!!μπραβο που θηλάζεις κ μαζευεις και να πατε σπιτακι με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2021 at 6:44 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... γέννησσ χθες όλα πηγαν καλα... 2100 κ 2400 γεννήθηκαν. Τη μικρή την φέρνουν  για φαγητο, μια χαρά τα παμε κ οι δυο με το θηλασμό μαθαίνουμε... Η άλλη πηγε προληπτικα Αθήνα, δε την έχω γνωρίσει ελάχιστα την είδα στο χειρουργείο. Ανεπνεε πιο γρήγορα μου είπανε κ εδώ δεν υπάρχει το κσταλληλο προσωπικο κ ο εξοπλισμός.. Ευχομαι να γυρίσει γρήγορα πισω να είμαστε όλοι μαζί.. Πάντως υπεροχο συναίσθημα, δεν υπάρχει!!! Πολυ κλάμα ευτυχίας εγώ ο μπαμπας.τους.. 😍😍😍

Μπήκα μόνο και μόνο να δω τα νέα σου!
Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου και να είστε πάντα καλά με την ομορφη οικογενεια σου! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2021 at 9:04 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε?? Εμείς σήμερα μάλλον θα βγουμε..ολα καλα με τη μικρή , θηλαζουμε. Μια μέρα έδωσα ξενο γιατί το γάλα μου ήταν πολυ καφέ.. Τώρα είμαστε οκ κ ξεκίνησα να αποθηκευω κ για την άλλη.. Η μικρή μου κ ο άντρας μου δεν έχουν γυρίσει ενημερωνόμαστε κάθε μέρα, είναι καλά κ ξεκίνησε κ γάλα το δέχτηκε απλά πρεπει να περιμενουμε να μπορεί κ μονη της χωρίς οξυγόνο. Νιώθω μισή πραγματικά κάθε φορά που μιλάμε κλαίω, δε την έχω γνωρίσει καθόλου την είδα μόνο ελάχιστα ουτε αγκαλιά Ουτε τιποτα.. Ελπίζω να περάσουν οι μέρες κ να έρθουν γρήγορα.. 

Αχ τι καλά! Ειδες τελικά στα δίδυμα τα πιο μικρά μωράκια τα καταφέρνουν καλύτερα. Μου το έλεγαν εδώ και δεν το πίστευα. Στρεσαρονται πίο πολύ στη μήτρα και προετοιμάζονται γρηγορότερα για τον έξω κόσμο! Η μεγάλη κορη πότε με το καλό θα επιστρέψει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Αχ τι καλά! Ειδες τελικά στα δίδυμα τα πιο μικρά μωράκια τα καταφέρνουν καλύτερα. Μου το έλεγαν εδώ και δεν το πίστευα. Στρεσαρονται πίο πολύ στη μήτρα και προετοιμάζονται γρηγορότερα για τον έξω κόσμο! Η μεγάλη κορη πότε με το καλό θα επιστρέψει? 

Δε ξέρουμε ακόμα αγαπημένη.. πλεον την έχουν βγάλει απο το οξυγόνο κ την παρακολουθουν . Είναι καλά κ σταθερή!! Μ είχαν πει από το νοσοκομείο ότι έχουν πρωτοκολλο 10 ημερών δε βγάζουν νωρίτερα.. όποτε υπομονή. Αυριο είναι μια βδομάδα που γέννησα κ έχουν φυγει. Ο μπαμπάς της είναι μαζί της κ παρηγοριεμαι αν κ με το παραμικρο βάζω τα κλάμματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2021 at 2:57 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Μπήκα μόνο και μόνο να δω τα νέα σου!
Να σου ζήσουν τα κορίτσια σου και να είστε πάντα καλά με την ομορφη οικογενεια σου! ❤️ 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου.. Όλα τα καλά σου ευχομαι. Γρήγορα να μας πεις ευχάριστα γιατί το αξίζεις!!!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. Είμαι στην 25η εβδομάδα. Εδώ και 3 μέρες έχω πόνο στην αριστερή πλευρά χαμηλά σαν να περιμένω περίοδο σε σημείο όταν κοιμάμαι στο πλάι να με ενοχλεί. Συν της άλλης εδώ κ 2 μέρες με πονάει κ το αριστερό μου πόδι. Είχε κάτι αντίστοιχο καμία άλλη κοπέλα. Να αναφέρω ότι λόγω τραχήλου δεν κάνω δουλειές γενικά προσέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια.. Είμαι στην 25η εβδομάδα. Εδώ και 3 μέρες έχω πόνο στην αριστερή πλευρά χαμηλά σαν να περιμένω περίοδο σε σημείο όταν κοιμάμαι στο πλάι να με ενοχλεί. Συν της άλλης εδώ κ 2 μέρες με πονάει κ το αριστερό μου πόδι. Είχε κάτι αντίστοιχο καμία άλλη κοπέλα. Να αναφέρω ότι λόγω τραχήλου δεν κάνω δουλειές γενικά προσέχω.

Με την τουαλέτα πως πας; Μήπως είναι εντερικος ο πόνος; 

Πόνοι στα πόδια είναι πολύ συχνοί στην εγκυμοσυνη. Πιέζεται το ισχιακο νεύρο και αντανακλά στο πόδι.

Παρακολούθησε το λίγο κι αν δεις ότι επιμένει επικοινώνησε με τον γιατρό σου. Έχεις τώρα σύντομα ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Με την τουαλέτα πως πας; Μήπως είναι εντερικος ο πόνος; 

Πόνοι στα πόδια είναι πολύ συχνοί στην εγκυμοσυνη. Πιέζεται το ισχιακο νεύρο και αντανακλά στο πόδι.

Παρακολούθησε το λίγο κι αν δεις ότι επιμένει επικοινώνησε με τον γιατρό σου. Έχεις τώρα σύντομα ραντεβού;

Δεν έχω θέμα δυσκοιλιότητας. Έχω την Δευτέρα ραντεβού για υπέρηχο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι με πονάνε και οι προσαγωγοι, είναι λες και έχω κάνει γυμναστική και με πονάνε τα κόκκαλα ανάμεσα στα πόδια. Προσπαθώ να το εξηγήσω όσο πιο απλά γίνεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Στις 22 κλείνουμε 40 μέρες και θα πάμε για την ευχουλα! Λέγαμε να πάμε 25 που είναι Κυριακή αλλά κάποιος μας είπε ότι δεν κάνει μετά τις 40 μέρες πρέπει η ακριβώς στις 40 η πριν ! Ξέρετε τι ισχύει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Στις 22 κλείνουμε 40 μέρες και θα πάμε για την ευχουλα! Λέγαμε να πάμε 25 που είναι Κυριακή αλλά κάποιος μας είπε ότι δεν κάνει μετά τις 40 μέρες πρέπει η ακριβώς στις 40 η πριν ! Ξέρετε τι ισχύει ???

Εμεις 41 πηγαμε..δε ξερω.. δε μας ειπε κατι τετοιο κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Δεν έχω θέμα δυσκοιλιότητας. Έχω την Δευτέρα ραντεβού για υπέρηχο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι με πονάνε και οι προσαγωγοι, είναι λες και έχω κάνει γυμναστική και με πονάνε τα κόκκαλα ανάμεσα στα πόδια. Προσπαθώ να το εξηγήσω όσο πιο απλά γίνεται....

Μαγνησιο παιρνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μαγνησιο παιρνεις;;

Ναι τώρα παίρνω 2 την ημέρα ενώ έπαιρνα ένα. Με το πόδι είμαι καλύτερα δεν νιώθω πόνο. Αλλά με τους προσαγωγούς ακόμη έχω ενοχλήσεις. Ακόμη και όταν κάθομαι νιώθω κάτι σουφλιες. Να ανησυχήσω; Διάβασα ότι μπορεί να είναι και σημάδια πρόωρου τοκετού και έχω τρελαθεί. Άντε να έρθει η Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Ναι τώρα παίρνω 2 την ημέρα ενώ έπαιρνα ένα. Με το πόδι είμαι καλύτερα δεν νιώθω πόνο. Αλλά με τους προσαγωγούς ακόμη έχω ενοχλήσεις. Ακόμη και όταν κάθομαι νιώθω κάτι σουφλιες. Να ανησυχήσω; Διάβασα ότι μπορεί να είναι και σημάδια πρόωρου τοκετού και έχω τρελαθεί. Άντε να έρθει η Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου.

 

Όχι βρε κορίτσι μου δεν είναι κάτι τέτοιο. Το σώμα σου αλλάζει με γρήγορους ρυθμούς (όχι μόνο η κοιλια) δώστου λίγο χρόνο να προσαρμοστεί. Διαβασε κανενα βιβλιο, δες καμια ταινία και κάνε ομορφες σκέψεις. Θα σε καθησυχάσει κι ο γιατρός τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Ναι τώρα παίρνω 2 την ημέρα ενώ έπαιρνα ένα. Με το πόδι είμαι καλύτερα δεν νιώθω πόνο. Αλλά με τους προσαγωγούς ακόμη έχω ενοχλήσεις. Ακόμη και όταν κάθομαι νιώθω κάτι σουφλιες. Να ανησυχήσω; Διάβασα ότι μπορεί να είναι και σημάδια πρόωρου τοκετού και έχω τρελαθεί. Άντε να έρθει η Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου.

 

Οχι μωρε ..μη διαβαζεις ..ολα καλά θα ειναι.. ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι κατι..μαγνησιο πιο πολυ επαιρνα, κακό δε κανει.ρωτησε τον τη δευτερα μηπως πρεπει να αυξησεισ.παιρνεις κ ντε φανταζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πήγαμε χθες στον γιατρό μας όλα καλά τα κορίτσια μου μεγαλωνουν φυσιολογικά, ο τράχηλος μένει σταθερός αλλά αυτός ο πόνος στον αριστερό προσαγωγό δεν λέει να φύγει εδώ και μια βδομάδα με αποτέλεσμα μερικά βράδια να μην μπορώ να γυρίσω από την πλευρά στην άλλη. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι κάποιο νεύρο που έχει επηρεαστεί. Αλλά θέλω να το δω και περαιτερω. Μήπως ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ; Μήπως φταίει που είμαι ξάπλα; Βέβαια σηκώνομαι με το παραμικρό, μόνο δουλειές δεν κανω, αλλά εδώ και ένα μήνα δεν έχω βγει από το σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγαμε χθες στον γιατρό μας όλα καλά τα κορίτσια μου μεγαλωνουν φυσιολογικά, ο τράχηλος μένει σταθερός αλλά αυτός ο πόνος στον αριστερό προσαγωγό δεν λέει να φύγει εδώ και μια βδομάδα με αποτέλεσμα μερικά βράδια να μην μπορώ να γυρίσω από την πλευρά στην άλλη. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι κάποιο νεύρο που έχει επηρεαστεί. Αλλά θέλω να το δω και περαιτερω. Μήπως ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ; Μήπως φταίει που είμαι ξάπλα; Βέβαια σηκώνομαι με το παραμικρό, μόνο δουλειές δεν κανω, αλλά εδώ και ένα μήνα δεν έχω βγει από το σπίτι. 

Δεν εχω ιδεα γαμωτο μα τοσο πονας;εγω σου ειπα μηπως παρεις εξτρα μαγνησιο σε κανει κακό.επισης μηπως να κανεις ενα μασαζ;φυσικοθεραπεία ..εχει πιαστει νεύρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εσεις τι κανετε κοριτσι!!; Ολα οκ; 

Εμείς ?? Καλά είμαστε ! Έχουμε βρει τον Ρυθμό μας τα πάμε πολύ καλά ! Θα ξεκινήσουμε και καμιά βόλτα σιγά σιγά ! Εσείς βγαίνετε καθόλου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sova είπε:

Εμείς ?? Καλά είμαστε ! Έχουμε βρει τον Ρυθμό μας τα πάμε πολύ καλά ! Θα ξεκινήσουμε και καμιά βόλτα σιγά σιγά ! Εσείς βγαίνετε καθόλου ?

Εμείς βγαίνουμε, τα ηρεμεί πολύ η βόλτα με το καρότσι. Έχω παρατηρήσει όταν είναι πολύ αναστατωμένα γίνεται χαμός μέχρι να τα ντυσουμε ετοιμάσουμε κλπ αλλά μόλις βγούμε στο δρόμο λες και μπαίνει σιγαστήρας! 

Πώς ειναι τα μωρά σου; θηλάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εσεις τι κανετε κοριτσι!!; Ολα οκ; 

Καλημερα.. δε θα έλεγα ότι ειμαι στα καλυτερα μου. Προσπαθώ να διαχειριστω την απουσία τους.. Η μικρή είναι μια χαρά, είναι εκτός θερμοκοιτίδας εδω κ μέρες. Την ξεσκονίζουν από τα τα παντα .. Ήταν για να παρουν  εξιτηριο σήμερα κ τλκ βγήκε μια ένδειξη θηροειδη κ στάλθηκε αίμα σήμερα στο παοδων για να δουμε.. Δε λεω πανω απ ολα να ναι καλά κ να γυρίσει υγιής αλλά έχω φρικαρει κ εγώ μου λείπουν  πολυ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα.. δε θα έλεγα ότι ειμαι στα καλυτερα μου. Προσπαθώ να διαχειριστω την απουσία τους.. Η μικρή είναι μια χαρά, είναι εκτός θερμοκοιτίδας εδω κ μέρες. Την ξεσκονίζουν από τα τα παντα .. Ήταν για να παρουν  εξιτηριο σήμερα κ τλκ βγήκε μια ένδειξη θηροειδη κ στάλθηκε αίμα σήμερα στο παοδων για να δουμε.. Δε λεω πανω απ ολα να ναι καλά κ να γυρίσει υγιής αλλά έχω φρικαρει κ εγώ μου λείπουν  πολυ... 

Αχ βρε κορίτσι μου είναι δύσκολο να τους έχεις μακριά κι αυτό το ξεσκόνισμα με τις εξετάσεις πιο πολύ βασανιστήριο είναι αφού ειναι καλά τα μωράκια. Αλλα κι οι γιατροι ακολουθουν συγκεκριμένα πρωτόκολλα, δεν μπορουν να κανουν αλλιώς. Υπομονή. Μόνο στο ένα έκαναν εξετάσεις για θυρεοειδή;  Γιατί εμένα και τα 2 είχαν αυξημένη TSH αλλά επαβαλαβαμε τις εξετάσεις σε 3 εβδομάδες και ήταν ΟΚ. Ελπίζω να μην την κρατήσουν τόσο μέχρι να φτιάξει και να τους έχεις κοντά σε λίγες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η sova είπε:

Εμείς ?? Καλά είμαστε ! Έχουμε βρει τον Ρυθμό μας τα πάμε πολύ καλά ! Θα ξεκινήσουμε και καμιά βόλτα σιγά σιγά ! Εσείς βγαίνετε καθόλου ?

Μπραβο !  Δεν μπορω να κουνήσω.πολυ «δουλεια»να ανοιξει κ αλλο ο καιρος & θα βγουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...