Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Στην 37η γέννησα. Το ένα ήταν 2750 και το άλλο 2300. Αλλά να σου πω ότι αυτό που ήταν 2300 πήγε πολύ πολύ καλύτερα από το μεγαλύτερο. Θηλάζει αποκλειστικά και έχει πάρει πολύ βάρος. Δεν χρειάστηκε καθόλου βοήθεια ενώ το μεγαλύτερο τα πηγαίνει χειρότερα..

Ναι σε παρακολουθώ που γράφεις ! Δεν ξέρω μου έχει γίνει έμμονη το βάρος κυρίως γιατί έχω το αγχος  να μην  μπουν θερμοκοιτίδα ! Να τα χαίρεσαι κορίτσι μου ! Είσαι καλύτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sova είπε:

Ναι σε παρακολουθώ που γράφεις ! Δεν ξέρω μου έχει γίνει έμμονη το βάρος κυρίως γιατί έχω το αγχος  να μην  μπουν θερμοκοιτίδα ! Να τα χαίρεσαι κορίτσι μου ! Είσαι καλύτερα ?

Το άγχος της θερμοκοιτίδας το έχω και εγώ και το σκέφτομαι συνέχεια. Αλλά το βάρος που θα πάρουν τα μωράκια από τι εξαρτάται; Εμένα με πίεζαν στην αρχή να φάω για να μην γεννηθούν μικρα τα μωράκια. Εν τω μεταξυ είμαι στην 18η εβδομάδα πήρα τα δύο κιλά που είχα χάσει και πεινάω συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Το άγχος της θερμοκοιτίδας το έχω και εγώ και το σκέφτομαι συνέχεια. Αλλά το βάρος που θα πάρουν τα μωράκια από τι εξαρτάται; Εμένα με πίεζαν στην αρχή να φάω για να μην γεννηθούν μικρα τα μωράκια. Εν τω μεταξυ είμαι στην 18η εβδομάδα πήρα τα δύο κιλά που είχα χάσει και πεινάω συνέχεια.

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο πόσο τρώμε! Νομίζω είναι στο μωρό ,στον πλακουντα  ! Αυτό το φαε για 3 δεν ισχύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Barbie15 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις δίδυμο μανούλες! Μόλις σήμερα έμαθα ότι κ γώ είμαι έγκυος σε δυο μωράκια.. αρχικά δε σας κρύβω ότι το σοκ ήταν μεγάλο περίμενα να δω ένα κ είδαμε δυο, από το πρωί τώρα έχω αρχίσει κ το συνειδητοποιώ! Απλά φοβάμαι κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για μένα κ για όλες μας γιατί έχω ακούσει ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι κ πιο επικίνδυνες!

Με το καλό κοπέλα μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Σίγουρα έχει περισσότερους κινδύνους από μια μονηρη κύηση παρολα αυτά είτε με είτε χωρίς επιπλοκές όλες μας τα καταφέραμε!! Θα δεις πως ο κόσμος των δίδυμων είναι μαγικός!! 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Το άγχος της θερμοκοιτίδας το έχω και εγώ και το σκέφτομαι συνέχεια. Αλλά το βάρος που θα πάρουν τα μωράκια από τι εξαρτάται; Εμένα με πίεζαν στην αρχή να φάω για να μην γεννηθούν μικρα τα μωράκια. Εν τω μεταξυ είμαι στην 18η εβδομάδα πήρα τα δύο κιλά που είχα χάσει και πεινάω συνέχεια.

Δεν παίζει ρόλο το αν τρως ή όχι κορίτσι μου. Τα μωράκια ότι είναι να πάρουν θα το πάρουν από σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταστείτε έχω ήδη ένα κοριτσάκι 5μιση ετών κ νιώθω σαν πρωτάρα! Δε ξέρω τι με περιμένει, εκεί που έλεγα το ‘χω το δεύτερο δε φοβάμαι τπτ... τσουπ τώρα πάρε δυο να χεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ξέρετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον Αγιο Λουκα στη Θεσσαλονίκη?Η πρώτη χοριακή που κάνετε (ειδικά όσες είσαστε με εξωσωματική ) πόσο ήταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Evi 89 @NefeliapΠοσο αλήθεια αυτό με τον χρόνο! Περνάει ο χρόνος και φτάνει η ώρα για την επόμενη γύρα.. Τρέλα! Εγώ το ένα μωρό το θηλάζω αποκλειστικά και κοιμάται πλέον στο κρεβάτι.. Δεν γίνεται αλλιώς. Είναι τρελα τα ωράρια..

Με το μαξιλάρι παράλληλου θηλασμού ακόμα δεν τα καταφέρνουν τοσο καλά. Αποκοιμιεται ειδικά η μικρή και κοιμάται νυστικη.

Ακριβως!! Θα μεγαλωσουν και θα αλλαξει συντομα θελω να πιστευω χαχα.εμενα ο μικρος δε πιανει καλά και δινω ξενο..εγω στο κρεβατι φοβαμαι να κοιμηθω μαζι με καποιο μωρο.μονο αν ειναι μερα και για λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbie15 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις δίδυμο μανούλες! Μόλις σήμερα έμαθα ότι κ γώ είμαι έγκυος σε δυο μωράκια.. αρχικά δε σας κρύβω ότι το σοκ ήταν μεγάλο περίμενα να δω ένα κ είδαμε δυο, από το πρωί τώρα έχω αρχίσει κ το συνειδητοποιώ! Απλά φοβάμαι κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για μένα κ για όλες μας γιατί έχω ακούσει ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι κ πιο επικίνδυνες!

Τι ωραια κοπελα μου !! Εγω ακομα δεν εχω συνηδητοποιησει που τα εχω τωρα διπλα μου χααχχαχ μη φοβασαι. εγω ας πουμε αν και 42 ετων ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη πραγματικα ..ολα νορμαλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια αλλαξε το σαιτ και ειναι «καπως» με μπερδευει..

 

Ναι είναι κάπως όντως αλλά φαίνεται λίγο πιο σύγχρονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ τώρα είδα τις αλλαγές!!! Ερώτηση κρίσεως : εσείς που γεννησατε τι σας είπε ο γιατρός... μετά από πόσο καιρό επαφές και γυμναστική?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η sova είπε:

Όχι ακόμα απλά είπαμε να κλείσω την 36η και να δούμε ! Τώρα είμαι 33+3 και του ένα είναι 2350 και το άλλο 2100

Σε παρομοιες μετρησεις ημουν κι εγώ! Στις 34 ακριβώς η μπέμπα ήταν 2200. 18 μερες μετα γεννήθηκε 2700. Αντίστοιχα ο μπέμπης ήταν 2400 και γεννήθηκε 2650. Αν ήταν απόλυτα σωστή η μέτρηση σημαίνει ότι έμεινε λίγο πίσω στην ανάπτυξη τις τελευταίες 2 βδομάδες. Αλλά δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

καλησπέρα ξέρετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον Αγιο Λουκα στη Θεσσαλονίκη?Η πρώτη χοριακή που κάνετε (ειδικά όσες είσαστε με εξωσωματική ) πόσο ήταν?

Γεια σου κορίτσι. Εγώ έκανα την 1η χοριακη 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έβαλα βλαστοκυστες και ήταν 375 και μετά από 3 μέρες που την ξανά έκανα ήταν 1500. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ τώρα είδα τις αλλαγές!!! Ερώτηση κρίσεως : εσείς που γεννησατε τι σας είπε ο γιατρός... μετά από πόσο καιρό επαφές και γυμναστική?? 

Είσαι έτοιμη για αυτές τις πίστες; Πολύ χαίρομαι! Τώρα που βγήκα στις οδηγίες μου έγραφε όχι επαφές για 1 μήνα, όχι έντονη γυμναστική για 3 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τι ωραια κοπελα μου !! Εγω ακομα δεν εχω συνηδητοποιησει που τα εχω τωρα διπλα μου χααχχαχ μη φοβασαι. εγω ας πουμε αν και 42 ετων ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη πραγματικα ..ολα νορμαλ

Αχ μου δίνεις κουράγιο!! Τώρα 9/3 μαρτη έχω πάλι γυναικολόγο να δούμε ότι αναπτύσσονται καλά κ πάνε όλα καλά κ μετά πάμε για την αυχενική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Είσαι έτοιμη για αυτές τις πίστες; Πολύ χαίρομαι! Τώρα που βγήκα στις οδηγίες μου έγραφε όχι επαφές για 1 μήνα, όχι έντονη γυμναστική για 3 μήνες

Χαχαχα έτοιμη έτοιμη δε με λες.. γιατί η κούραση είναι αρκετή, απλά επειδή είμαι μονιμως στο σπίτι με το μαλλί κότσο, είπα να αρχίσω σιγά σιγά στην προ εγκυμοσύνης κατάσταση μου 😄😄

Εσύ πώς τα πας???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

καλησπέρα ξέρετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον Αγιο Λουκα στη Θεσσαλονίκη?Η πρώτη χοριακή που κάνετε (ειδικά όσες είσαστε με εξωσωματική ) πόσο ήταν?

Η πρωτη χοριακη ηταν 12η μερα με 3 βλαστοκυστες 780 την 15η:1857 & 18η: 6074 παντα ζηταει 3 κ επισης κ ε2 κ prg μαζί με αυτες για να αυξησει ή μειωσει ουτρο κ σικλακουρ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

καλησπέρα ξέρετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον Αγιο Λουκα στη Θεσσαλονίκη?Η πρώτη χοριακή που κάνετε (ειδικά όσες είσαστε με εξωσωματική ) πόσο ήταν?

Εμενα 1η χοριακη 308 κ δευτερη 886.. Δίδυμα☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

καλησπέρα ξέρετε κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με τον Αγιο Λουκα στη Θεσσαλονίκη?Η πρώτη χοριακή που κάνετε (ειδικά όσες είσαστε με εξωσωματική ) πόσο ήταν?

1η χοριακη 218 κ 2η μετά από 48 ώρες 430 με δίδυμα. Για Άγιο Λουκά δεν ξέρω να σου πω. Θα σου πω όμως την άποψη του γιατρού μου που απ όσο ξέρω ξεγεννάει παντού, με δίδυμα μόνο στο Διαβαλκανικό πάει γιατί έχει κ ΜΕΘ κ ΜΕΝΝ αχρείαστες να είναι!! 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ τώρα είδα τις αλλαγές!!! Ερώτηση κρίσεως : εσείς που γεννησατε τι σας είπε ο γιατρός... μετά από πόσο καιρό επαφές και γυμναστική?? 

Επαφές μου είπε με το που τελειώσει το αίμα. Δε θες να σχολιάσω την πρώτη απόπειρα..😂😂😂 Για γέλια κ για κλάματα είμασταν.. Τέτοιος πόνος ούτε παρθένα φίλη μου.. Γυμναστική δε ρώτησα.. Την καθημερινή βόλτα με τα μωρά τη θεωρώ 3ωρο personal στο γυμναστήριο με την κούραση που έχω😂😂😂 Χαρά στο κουράγιο σου αν ξεκινήσεις από τώρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

1η χοριακη 218 κ 2η μετά από 48 ώρες 430 με δίδυμα. Για Άγιο Λουκά δεν ξέρω να σου πω. Θα σου πω όμως την άποψη του γιατρού μου που απ όσο ξέρω ξεγεννάει παντού, με δίδυμα μόνο στο Διαβαλκανικό πάει γιατί έχει κ ΜΕΘ κ ΜΕΝΝ αχρείαστες να είναι!! 

Επαφές μου είπε με το που τελειώσει το αίμα. Δε θες να σχολιάσω την πρώτη απόπειρα..😂😂😂 Για γέλια κ για κλάματα είμασταν.. Τέτοιος πόνος ούτε παρθένα φίλη μου.. Γυμναστική δε ρώτησα.. Την καθημερινή βόλτα με τα μωρά τη θεωρώ 3ωρο personal στο γυμναστήριο με την κούραση που έχω😂😂😂 Χαρά στο κουράγιο σου αν ξεκινήσεις από τώρα!! 

Έλιωσα στο γέλιο!!! Όντως η κούραση είναι αρκετή, μη φανταστείς γυμναστική της προκοπής, έτσι καμιά άσκηση να σφιξουμε λίγο!!! Όσον αφορά για το άλλο και εγώ μετά από τόσο καιρό μάλλον θα το καταλάβω για πρώτη φορά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbie15 είπε:

Αχ μου δίνεις κουράγιο!! Τώρα 9/3 μαρτη έχω πάλι γυναικολόγο να δούμε ότι αναπτύσσονται καλά κ πάνε όλα καλά κ μετά πάμε για την αυχενική..

Mia xara θα πανε ολα θα δεις! Υπομονη μεχρι τις 9/3 κ να εισαι ηρεμη.. γραψε μας οταν πας αν εχεις ορεξη ..με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2021 at 5:22 ΜΜ, ο/η sova είπε:

Ναι σε παρακολουθώ που γράφεις ! Δεν ξέρω μου έχει γίνει έμμονη το βάρος κυρίως γιατί έχω το αγχος  να μην  μπουν θερμοκοιτίδα ! Να τα χαίρεσαι κορίτσι μου ! Είσαι καλύτερα ?

Ναι και εγώ το ίδιο άγχος είχα να μην μπούνε θερμοκοιτιδα. Αλλά σε πολλές περιπτώσεις τα μικρότερα μωρά αντεπεξέλθαν καλύτερα από τα μεγαλυτερα. Επειδή στρεσαρονται στην μήτρα και προετοιμαζονται καλύτερα για να βγουν. Να σου πω κιόλας ότι ο μικρός θα πάρει κεφάλι στα κιλά σε σχέση με την μικρή. Τρώει αποκλειστικά μητρικό γάλα και τα πηγαίνει περίφημα. Πολύ πολύ καλύτερα από την κόρη μας.

Είμαι καλύτερα αλλά έχω παλμούς 120 χωρίς να κάμω κάτι κουραστικό. Με αγχώνει αυτό. Θα πάω και σε καρδιολόγο να δω.. Έχω αυτό το κενό στην κοιλιά μου και νιώθω όλα τα όργανα να κουνιούνται.. Αυτό μόνο με προβληματίζει πολύ γιατί μου είπε η μαία ότι μπορει να μείνει για πάντα εάν δεν κάνω ειδικά μάθηματα.. Και δεν ξέρω πότε θα προλάβω να κάνω και αυτό. Ήδη τα 2 μωρα είναι πάρα πολύ απαιτητικα. Και δεν κάνω και τίποτα στο σπίτι όπως βλέπω κάμουν τα άλλα κορίτσια.. Θα τα δεις και εσύ σύντομα!😊 Είναι πάντως λατρεία τα μωράκια!!! Θα ξετρελάθειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 11:31 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Είσαι έτοιμη για αυτές τις πίστες; Πολύ χαίρομαι! Τώρα που βγήκα στις οδηγίες μου έγραφε όχι επαφές για 1 μήνα, όχι έντονη γυμναστική για 3 μήνες

Κορίτσια.. Επαφές οκ απαγόρευεται.. Αλλά αλλά πράγματα είναι οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα γράψει ένα μεγάλο ποστ για το πώς περνάμε στο σπίτι αλλά δεν ξέρω τι εγινε και σβήστηκε 🙁

Εν ολίγοις έλεγα ότι στο μαιευτήριο είχα πάρει αποκλειστική μαία και μας είχε βάλει σε πρόγραμμα αυστηρό. Με το που γυρίσαμε σπίτι όλα μπάχαλο!

Θηλάζω συνέχεια γιατί είναι ο μόνος τρόπος να τα έχω ήρεμα μέσα στη μέρα. Έχω φτιάξει και κάτι πατέντες με μαξιλάρια για ταυτόχρονο θηλασμό μέχρι να έρθει το breast friend αλλά φοβάμαι γιατί με παίρνει ο ύπνος. Τη νυχτα προσπαθούμε να δώσουμε μπουκάλι και πίνουν λίγο. Ελπίζω να καταφέρουμε να φτιάξουμε πρόγραμμα σαν της @annie! που θεωρώ ιδανικό. Μέχρι τώρα, 3 μέρες που είμαστε σπίτι έχω πέσει στην παγίδα του μαραθωνίου θηλασμου, κάτι που ήθελα να αποφύγω. Εννοείται ότι πονάει η μέση μου και όλο μου το σώμα. Είχα και πόσους μήνες ακινησία στην πλάτη που επιβαρύνει την κατάσταση. Επισης να πω οτι έκατσαν έτσι οι συνθήκες που ημουν μονη ολη μέρα αυτες τις μερες. Ο αντρας μου έρχεται αργά και πρέπει να φροντίσει τον μεγάλο και τα βασικά του σπιτιού. Από αύριο που θα έχω βοήθεια ελπίζω να μπορέσουμε να βάλουμε ένα στοιχειώδες πρόγραμμα. Αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα από ότι περίμενα. Επόμενη φάση: οι κολικοί.

Καλό κουράγιο σε όλες και με το καλό τα κορίτσια που περιμένουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια.. Επαφές οκ απαγόρευεται.. Αλλά αλλά πράγματα είναι οκ?

Τι εννοείς; τα περιφερειακά χωρίς διείσδυση; Εξηγήσου Βιρνα!

Είμαστε πολλές οι νεο-παρθενες βλέπω, δεν ξέρουμε από αυτά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την έχω βρει και 320 στην Αθήνα αλλά και πάλι δεν είναι λίγα. Μου το σύστησε ο γιατρός αλλά ξανά λέω μόνο λόγω ηλικίας γιατί ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικότατα!!!
    • Κορίτσι μου εμένα πάντως πάνω στην αυχενική λέει ότι μετά τα 38 ζητάνε αυτήν την εξέταση  και ιδανικά την ζητάνε όταν κάνουμε την αυχενική και τώρα γίνετε αλλά συνήθως τη κάνουν μαζί για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα Είναι και πολύ ακριβή από όσο ξέρω 600 ευρώ; Κάπου εκεί.. δεν ξέρω εγω νομίζω αν δεν μου την ζητούσαν δεν θα την έκανα από μόνη μου 🤔
    • Καλησπέρα @Marilou87 Θα ακούσεις πολλές και διάφορες γνώμες. Εγώ προσωπικά στο Γεννημα δεν έμεινα ευχαριστημένη καθόλου. Οι μόνοι που θεωρώ πως είναι σοβαροί άνθρωποι είναι η εμβρυολόγος όπως λέει η @nefeli1980 και ο ίδιος ο Μαντ...δης. Κατα τ'άλλα δεν έχω περάσει καλά εκει μέσα. Ένιωσα μια τεράστια πίεση απο το λογιστήριο που επιμένει κάθε τρεις και λίγο για το οικονομικό και με απότομο τρόπο και δεν ένιωσα καμία κατανόηση. Με αποτέλεσμα να μη θέλω να τους βλέπω καθόλου. Ο γιατρός σε παραπέμπει εκεί, επομένως δεν έχεις να κάνεις στο οικονομικό θέμα με τον γιατρό (το παίζουν good cop - bad cop). Είχα ακούσει για την αυστηρότητα του λογ/ριου, αλλά αυτό εμένα με ξεπέρασε.  Επίσης με ενόχλησε πάρα πολύ το κομμάτι, "εσωρουχάκι, καρεκλίτσα, ποδαράκια, αποδειξούλα, αιματάκι κτλ" εμένα στην ηλικία που είμαι και με το παρελθόν που έχω, δεν μου αρέσει να μου μιλάνε οι μαιες/κοπέλες με υποκορουστικά -άκι κτλ λες και είμαι μικρό παιδάκι. Θέλω λίγη σοβαρότητα και πόσο μάλλον όταν είμαι και μεγαλύτερη σε ηλικία (40άρα) απο τις περισσότερες. Μιας και λεω "αιματάκι" δεν κόβουν παραπεμπτικά και κάνουν τις αιματολογικές στο κέντρο. Σημαίνει πως ένας υπέρηχος 50€ συν 20€ πάνω κάτω για αιματολογικές, μια επίσκεψη μπορεί να σου κοστίσει... Ο Μαντ...δης εξαιρετικός αλλά δεν τα κάνει όλα ο ίδιος. Άλλος ωοληψία, άλλος υπέρηχο κτλ... Δεν θα σου πω να μην πας εκεί. ξέρω ανθρώπους που πέτυχαν και θα σου πουν τα καλύτερα. Εγώ πάλι θα σου πω το άλλο, κάνε ενα μικρό τουρ. Πήγαινε να δεις τους γιατρούς, κάνε ένα ραντεβού και με στο Γεν...μα και στην Ευγ..ία αλλά και σε άλλους δυο αν χρειαστεί και αποφάσισε ποιος σου κάνει καλύτερα.  Καλή επιτυχία!!!! 
    • Εγώ που μένω Λευκάδα, αν μου το επιτρέψει ο γιατρός... μέχρι να κατέβω Αθήνα θέλω να κάνω μερικά μπάνια. Θα δούμε μέχρι τότε...
    • Για αρχή θα το προσπαθήσω λίγο μόνη μου και θα δω μετά τι θα κάνω δεν θέλω να με πιάσει άγχος όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη θέλω να το πάω πιο χαλαρά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...