Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sova είπε:

Εγώ έχω ένα και ένα !με το καλό κορίτσι μου να έρθουν τα κοριτσάκια σου στην ώρα τους και να είναι γερά και τυχερά 

Σ ευχαριστώ πολυ!! Γερά να ναι κ ο, τι να ναι το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μας τρελανουν. Εγώ κοριτσομάνα😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλυτερα έτσι πιστευω.. Μια χαρά βοήθεια έχεις κ θα τα καταφέρεις!! Θα είστε κ πιο άνετα. Εγώ δε θα μπορουσα να το κάνω.. 😇❤ φιλιά στα μικρουλια σου.. 

Κορίτσια δε μας είπατε όσες γεννησατε τα διδυμάκια σας μοιάζουν??

Ναι ναι !!! Εχεις δικιο ετσι εινΑι.-‘εμενα ελαχιστα  μοιαζουν :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν κορίτσι μου! Τέλεια κιλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliapκαι @Antelopeνα σας ζήσουν τα θαυματακια σας!!!! Να είναι γερά και τ σε όλη τους τη ζωή!!!! 💕💕

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες κορίτσια, δεν είναι κι εύκολο να τα κάνεις καλά δύο μωρά, αλλά με το που τα κοιτάζεις ξεχνάς την ταλαιπωρία!!! 

Εμείς την Παρασκευή έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Με βοηθα η πεθερα και  ο αντρας μου πολυ..ελληνιδα δυσκολο να βρω να μεινει μαζι μας..και να εχει εμπειρια κλπ 

Θα δεις κορίτσι μου σιγά σιγά θα τα καταφέρεις!! Σε μας κάθισε η μαμά μου ένα μήνα. Έχει ήδη μια βδομάδα που είμαστε μόνοι κ τα καταφέρνουμε μια χαρά. Τα απογεύματα είναι κ ο άντρας μου εδώ. Αν θηλάζεις το μαξιλάρι θηλασμού διδύμων σώζει να ξέρεις. 

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλυτερα έτσι πιστευω.. Μια χαρά βοήθεια έχεις κ θα τα καταφέρεις!! Θα είστε κ πιο άνετα. Εγώ δε θα μπορουσα να το κάνω.. 😇❤ φιλιά στα μικρουλια σου.. 

Κορίτσια δε μας είπατε όσες γεννησατε τα διδυμάκια σας μοιάζουν??

Μοιάζουν αρκετά. Σαν αδερφάκια. Νομίζω βέβαια πως ακόμα είναι νωρίς. Στο μάλλον θα φανεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@Nefeliapκαι @Antelopeνα σας ζήσουν τα θαυματακια σας!!!! Να είναι γερά και τ σε όλη τους τη ζωή!!!! 💕💕

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες κορίτσια, δεν είναι κι εύκολο να τα κάνεις καλά δύο μωρά, αλλά με το που τα κοιτάζεις ξεχνάς την ταλαιπωρία!!! 

Εμείς την Παρασκευή έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο!!! 

Επισης κοριτσακι μου! Να ειναι γερα και τυχερα τα μωρακια μας .ακριβως ξεχνας τα παντα τα γλυκουλια μας.Αα νωρις θα το κανετε.εμας μας ειπε  σε κανα διμηνο. @annie! αχ μακαρι !!!γιατι κ μενα η πεθερα για κανα μηνα θα βοηθαει το πολυ ..μετα θα παλευουμε μονοι μας..θηλαζω αλλα δινω κ συμπληρωμα εγω..δε το εχω βρει σκομα..ολο πεινανε ! Κ συνηθίσανε κ στη ΡΟΗ του μπιμπερό κ να δω τωρα πως θα τα καταφερω..πηρα το breast friend ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Επισης κοριτσακι μου! Να ειναι γερα και τυχερα τα μωρακια μας .ακριβως ξεχνας τα παντα τα γλυκουλια μας.Αα νωρις θα το κανετε.εμας μας ειπε  σε κανα διμηνο. @annie! αχ μακαρι !!!γιατι κ μενα η πεθερα για κανα μηνα θα βοηθαει το πολυ ..μετα θα παλευουμε μονοι μας..θηλαζω αλλα δινω κ συμπληρωμα εγω..δε το εχω βρει σκομα..ολο πεινανε ! Κ συνηθίσανε κ στη ΡΟΗ του μπιμπερό κ να δω τωρα πως θα τα καταφερω..πηρα το breast friend ..

Το ίδιο έχουμε. Εμένα αυτό μ έσωσε!! Είναι μικρά ακόμα κορίτσι μου δε μπορούν να πάρουν όσο χρειάζονται από το στήθος. Υπομονή κ θα δεις όσο περνάνε οι μέρες θα θηλάζουν καλύτερα!! Να τα βαζεις εσύ στο στηθος και όσο φάνε.. Η δουλειά που πρέπει να γίνει γίνεται κ θα δυναμώσουν σιγά σιγά.  Και γω δίνω συμπλήρωμα. Πλέον μόνο τη νύχτα. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! πως τα παλεύεις να τα ταΐζεις και τα δύο μαζί?!? Κι εγώ το πήρα αυτο το μαξιλάρι αλλά επειδή δεν πιάνουν καλά το στήθος κι οι δυο ταυτόχρονα, φεύγει συχνά η θηλή από το στόμα τους, οπότε τις ταΐζω μια μια για καλύτερα. Επίσης κι εγώ δίνω συμπλήρωμα σε κάποια γεύματα που τις θηλάζω, αλλά βρε κορίτσια παίρνει πολύ χρόνο, μέχρι να τις ταισω να ρευτουν και να βγάλω και με το θήλαστρο να τους δώσω!!! Πείτε κάνα μυστικό γιατί προς το παρόν δεν έχω μείνει μόνη μου ακόμη χωρίς βοήθεια και πρέπει να γίνει κι αυτό!!! Εντομεταξυ η μία από τις κόρες μου είναι πολύ γκρινιάρα όλο αγκαλιά θέλει, οπότε ο αγώνας είναι διαρκής 😄

Επίσης ριλαξ τα βάζεις καθόλου ή είναι πολύ νωρίς??? Ο παιδίατρος τι σου είπε??? Σκέφτομαι να τις βάζω εκει μια μια αλλά δεν είναι για πολύ ώρα από ότι φαίνεται. Ααααααα πήρατε μήπως κάνα γυμναστήριο??? Λένε ότι βοηθάει, έχετε υπόψιν κάνα καλό?? 

@Nefeliap@Nefeliap θα είναι δύο μηνών την Παρασκευή που θα κάνουμε το εμβόλιο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν τα μικράκια σας!!! Πως να μην είσαι πανευτυχής? Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει και ξαφνικά έχεις δύο μωράκια στην αγκαλιά σου! Συμβουλή: Τρώγε όσο πιο πολύ μπορείς!!! Θα ρεψεις από τα ξενύχτια και τα άλλαγματα και ταισματα των δύο μωρών.. Και εάν θήλαζεις κιόλας θα σε ξεζουμίσουν.. Πολλες πολλες ευχές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Το ίδιο έχουμε. Εμένα αυτό μ έσωσε!! Είναι μικρά ακόμα κορίτσι μου δε μπορούν να πάρουν όσο χρειάζονται από το στήθος. Υπομονή κ θα δεις όσο περνάνε οι μέρες θα θηλάζουν καλύτερα!! Να τα βαζεις εσύ στο στηθος και όσο φάνε.. Η δουλειά που πρέπει να γίνει γίνεται κ θα δυναμώσουν σιγά σιγά.  Και γω δίνω συμπλήρωμα. Πλέον μόνο τη νύχτα. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε.

Ναι ναι!.ηδη  βλεπω διαφορα μερα με τη μερα..τα βαζω συνεχως στηθος κ βλεπω κ τη διαφορα με το θηλαστρο symphony Medela που νοικιασα για ενα μηνα ναβγαζω κ να δινω με μπιμπερό γιατι ο μικρος δε μπορει να πιασει ακομα καλά@Sweetie79 τα ιδια τοτε οκ στο διμηνο τα εμβολιο..βεβαια παιρνει χρονο !!εγώ μονο με τα μωρα ασχολουμαι ..δε γινεται αλλιως κ μενα η μικρη φουλ γκρινια κ μονο αγκαλια για υπνο κ αφου κοιμηθει βαθια,τη βαζω κουνια.αν δεν υπηρχε το ρέψιμο ολα θα ηταν πιο ευκολα..μεχρι να γινει η ολη διαδικασια να φανε να ρευτούνε να τα βαλω για υπνο περνα η ωρα κ ερχεται η ωρα που πρεπει να ξαναφάνε κοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλυτερα έτσι πιστευω.. Μια χαρά βοήθεια έχεις κ θα τα καταφέρεις!! Θα είστε κ πιο άνετα. Εγώ δε θα μπορουσα να το κάνω.. 😇❤ φιλιά στα μικρουλια σου.. 

Κορίτσια δε μας είπατε όσες γεννησατε τα διδυμάκια σας μοιάζουν??

Ίδια ο άντρας μου είναι τα μωρά...😊 Μόνο το ένα είναι μελαχρινο σαν εμένα. Το άλλο είναι ανοιχτομαλλικο. Μοιάζουν αλλα σαν αδέρφια. Είναι και διαφορετικου φυλου εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie! πως τα παλεύεις να τα ταΐζεις και τα δύο μαζί?!? Κι εγώ το πήρα αυτο το μαξιλάρι αλλά επειδή δεν πιάνουν καλά το στήθος κι οι δυο ταυτόχρονα, φεύγει συχνά η θηλή από το στόμα τους, οπότε τις ταΐζω μια μια για καλύτερα. Επίσης κι εγώ δίνω συμπλήρωμα σε κάποια γεύματα που τις θηλάζω, αλλά βρε κορίτσια παίρνει πολύ χρόνο, μέχρι να τις ταισω να ρευτουν και να βγάλω και με το θήλαστρο να τους δώσω!!! Πείτε κάνα μυστικό γιατί προς το παρόν δεν έχω μείνει μόνη μου ακόμη χωρίς βοήθεια και πρέπει να γίνει κι αυτό!!! Εντομεταξυ η μία από τις κόρες μου είναι πολύ γκρινιάρα όλο αγκαλιά θέλει, οπότε ο αγώνας είναι διαρκής 😄

Επίσης ριλαξ τα βάζεις καθόλου ή είναι πολύ νωρίς??? Ο παιδίατρος τι σου είπε??? Σκέφτομαι να τις βάζω εκει μια μια αλλά δεν είναι για πολύ ώρα από ότι φαίνεται. Ααααααα πήρατε μήπως κάνα γυμναστήριο??? Λένε ότι βοηθάει, έχετε υπόψιν κάνα καλό?? 

@Nefeliap@Nefeliap θα είναι δύο μηνών την Παρασκευή που θα κάνουμε το εμβόλιο!! 

 

Πιάνω τα κεφαλάκια τους για να μη φεύγει η θηλή. Ο μικρός πλέον πιάνει καλά κ δε χρειάζεται, αν τύχει κ βγει τον πιάνω κ τον ξανά βάζω στο στήθος. Η μικρή θέλει μόνιμα να της κρατάω το κεφαλάκι. Αααα βγάζεις με θηλαστρο κ δίνεις συμπλήρωμα δικό σου; Όχι εγώ δίνω ξένο. Κ θέλω να το φτάσω να δίνω το βράδυ μόνο ξένο για να κοιμόμαστε. Σε 2 βδομαδες έχουμε εμβόλιο κ θα μιλήσω με το γιατρό να μου πει ποσότητες κλπ. Πλέον τη μέρα μόνο θηλάζω δε δίνω ξένο καθόλου. Τη νύχτα δίνω συμπλήρωμα. 
 

Εμάς ο γιατρός στο ρηλαξ δε μας αφήνει ακόμα, από 3 μηνών κ μετά. Το ίδιο κ για μαρσιπο λέει. Μόνο σε περίπτωση που δε γίνεται αλλιώς λέει κ για λίγο. Να σου πω μπορεί μια φορά τη βδομάδα να τα βάλω για καμμία ώρα το πολύ. Πχ πριν ήθελα να μαγειρέψω κ η μικρή δεν ηρεμούσε με τίποτα.. Από τις 11 δεν κοιμήθηκε καθόλου και αν έφευγα από το δωμάτιο γινόταν κακός χαμός, Ε τι να έκανα την έβαλα στο ρηλαξ μ έβλεπε κ μπόρεσα να πετάξω το φαΐ στο φούρνο κ να συμμαζέψω την κουζίνα. Τώρα κοιμάται στο λίκνο του καλού καιρού η άτιμη μουσίτσα.. Εγώ ξεκίνησα με το να με αφήνει η μάνα μου 1-2 ώρες μόνη με τα μωρά κ μετά έφευγε τα Σαββατοκύριακα κ μας άφηνε με τον άντρα μου. Αν σου βγει ο ταυτόχρονος θηλασμός θα δεις ότι μένεις άνετα μόνη. Εμένα θηλάζουν σε 20-30 λεπτά, μέχρι να τα ρέψω κ να τα αλλάξω θα μας πάρει μια ώρα το πολύ. Όποτε μου μένουν 2 ώρες ΑΝ κοιμηθούν κ τα 2 να κάνω κ τίποτα άλλο. Είναι αρκετά κουραστικό αλλά να σου πω θα αισθανθείς παρα πολύ ωραία μόλις τα καταφέρεις. Εγώ σήμερα είμαι πολύ περήφανη για τον εαυτό μου καθώς μάζεψα πλυντήριο, έβαλα ένα ακόμα με τα ρουχαλάκια τους το άπλωσα, συμμάζεψα κουζίνα, αποστείρωσα μπιμπερό κ μαγείρεψα.. Δε νιώθω την πλάτη μου από την κούραση αλλά δεν πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Βλεπω ολες πανω κάτω ιδιο προγραμμα.. εμεις τα εχουμε παιξει. Ειμαστε 12 ημερων σημερα. Προσπαθω να θηλασω και δεν τα καταφερνω ακόμα. Μου ειπαν οτι ειναι πολύ μικρά και θέλει προσπάθεια.. 2200 το ενα και 2500 το άλλο. Ασχολουνται, αλλα δεν βγαζω κ πολυ γαλα οπότε νομιζουν ότι τα κοροϊδεύω μαλλον και μετά τσατίζονται. Δινω μπιμπερό και ειμαι συνεχεια μες στο αγχος να μην πνιγουνε γιατι πινουν λαίμαργα. Με το που βαλω μπουκάλι ο ενας πνιγηκε στις δυο γουλιές. Δεν καταλαβαινω αν κάνω κάτι λάθος. Αλλά δεν το απολαμβανω. Ειμαι συνεχώς αγχωμενη. Ποση ωρα μετα τους κραταμε γιατί και να ρευτούνε, αν τους ξαπλώσουμε μπορει να κανουν εμετό.. τα βαζουμε με κλίση και στα πλάγια αλλά και παλι δεν ειμαι ποτέ ηρεμη. Κ μολις τελειωσουν ολα αυτα οπως λέτε και εσεις, ξανά απο την αρχη.. δυσκολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2021 at 2:03 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν!!! Καλή αρχή στον αγώνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Βλεπω ολες πανω κάτω ιδιο προγραμμα.. εμεις τα εχουμε παιξει. Ειμαστε 12 ημερων σημερα. Προσπαθω να θηλασω και δεν τα καταφερνω ακόμα. Μου ειπαν οτι ειναι πολύ μικρά και θέλει προσπάθεια.. 2200 το ενα και 2500 το άλλο. Ασχολουνται, αλλα δεν βγαζω κ πολυ γαλα οπότε νομιζουν ότι τα κοροϊδεύω μαλλον και μετά τσατίζονται. Δινω μπιμπερό και ειμαι συνεχεια μες στο αγχος να μην πνιγουνε γιατι πινουν λαίμαργα. Με το που βαλω μπουκάλι ο ενας πνιγηκε στις δυο γουλιές. Δεν καταλαβαινω αν κάνω κάτι λάθος. Αλλά δεν το απολαμβανω. Ειμαι συνεχώς αγχωμενη. Ποση ωρα μετα τους κραταμε γιατί και να ρευτούνε, αν τους ξαπλώσουμε μπορει να κανουν εμετό.. τα βαζουμε με κλίση και στα πλάγια αλλά και παλι δεν ειμαι ποτέ ηρεμη. Κ μολις τελειωσουν ολα αυτα οπως λέτε και εσεις, ξανά απο την αρχη.. δυσκολα.. 

Και μένα οι δικές μου 2090 και 2400 γεννήθηκαν και περιπου τόσο ήταν όταν τις πήραμε σπίτι! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ μες στο αγχος ήμουν και είμαι!!! Απλά τώρα έχουμε συνηθίσει λίγο την κατάσταση και μπορω και να τις χειριστώ καλύτερα χωρίς να φοβάμαι μη μου πάθουν τίποτα στο πλύσιμο 😄😄. Κι εμένα ειναι λαιμαργες όταν τρώνε, με αποτέλεσμα να πνίγονται συχνά 🙄. Τώρα όσον αφορά το θηλασμό προσπαθώ τα μισά γεύματα να είναι στο στήθος αλλά επειδή αγχωνομαι ότι δε τρώνε σωστά βγάζω με το θήλαστρο και τους δίνω συμπλήρωμα, οπότε όπως καταλαβαίνεις όλη την ώρα ταΐζω και αντλώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliapάσε κι εγώ αυτό λέω μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο τάισμα ξεκινάμε από την αρχή!!!

@annie! ελπίζω να τα καταφέρουμε γιατί δε γίνεται πάντα να είναι κάποιος στο σπίτι, βέβαια το θέμα είναι μέχρι να ξεπεταχτουν λίγο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν σε ποια εβδομάδα γέννησαν και πόσα κιλά ήταν τα μωράκια τους ? Και αν υπήρχε μεγάλη απόκλιση από τον τελευταίο υπέρηχο μέχρι την γέννα στο βάρος τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sova είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν σε ποια εβδομάδα γέννησαν και πόσα κιλά ήταν τα μωράκια τους ? Και αν υπήρχε μεγάλη απόκλιση από τον τελευταίο υπέρηχο μέχρι την γέννα στο βάρος τους 

Καλημέρα κοπέλα μου. Εγώ γέννησα 36+2 2310 κ 2790. 2 μέρες πριν που έκανα υπέρηχο ο γιατρός τα έχει βρει κάπου εκεί. 2280 κ 2800 αν θυμάμαι καλά. Πάντως είχε πέσει μέσα στα κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Εγώ γέννησα 36+2 2310 κ 2790. 2 μέρες πριν που έκανα υπέρηχο ο γιατρός τα έχει βρει κάπου εκεί. 2280 κ 2800 αν θυμάμαι καλά. Πάντως είχε πέσει μέσα στα κιλά 

Μια χαρά πολύ καλά ! 💜💜💜 Σε 20 μέρες γεννάω και εγώ και το έχω άγχος το βάρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Μια χαρά πολύ καλά ! 💜💜💜 Σε 20 μέρες γεννάω και εγώ και το έχω άγχος το βάρος 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Ορίσατε από τώρα ημερομηνία; Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε. Ορίσατε από τώρα ημερομηνία; Με το καλό!!

Όχι ακόμα απλά είπαμε να κλείσω την 36η και να δούμε ! Τώρα είμαι 33+3 και του ένα είναι 2350 και το άλλο 2100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η sova είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν σε ποια εβδομάδα γέννησαν και πόσα κιλά ήταν τα μωράκια τους ? Και αν υπήρχε μεγάλη απόκλιση από τον τελευταίο υπέρηχο μέχρι την γέννα στο βάρος τους 

Γεννησα 37 ακριβως 2740 αγορακι κ 2960 κοριτσακι .& τελευταίος υπερηχος στην 35+6 2584 αγορι και 2791κοριτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi 89 @NefeliapΠοσο αλήθεια αυτό με τον χρόνο! Περνάει ο χρόνος και φτάνει η ώρα για την επόμενη γύρα.. Τρέλα! Εγώ το ένα μωρό το θηλάζω αποκλειστικά και κοιμάται πλέον στο κρεβάτι.. Δεν γίνεται αλλιώς. Είναι τρελα τα ωράρια..

Με το μαξιλάρι παράλληλου θηλασμού ακόμα δεν τα καταφέρνουν τοσο καλά. Αποκοιμιεται ειδικά η μικρή και κοιμάται νυστικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η sova είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που γέννησαν σε ποια εβδομάδα γέννησαν και πόσα κιλά ήταν τα μωράκια τους ? Και αν υπήρχε μεγάλη απόκλιση από τον τελευταίο υπέρηχο μέχρι την γέννα στο βάρος τους 

Στην 37η γέννησα. Το ένα ήταν 2750 και το άλλο 2300. Αλλά να σου πω ότι αυτό που ήταν 2300 πήγε πολύ πολύ καλύτερα από το μεγαλύτερο. Θηλάζει αποκλειστικά και έχει πάρει πολύ βάρος. Δεν χρειάστηκε καθόλου βοήθεια ενώ το μεγαλύτερο τα πηγαίνει χειρότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις δίδυμο μανούλες! Μόλις σήμερα έμαθα ότι κ γώ είμαι έγκυος σε δυο μωράκια.. αρχικά δε σας κρύβω ότι το σοκ ήταν μεγάλο περίμενα να δω ένα κ είδαμε δυο, από το πρωί τώρα έχω αρχίσει κ το συνειδητοποιώ! Απλά φοβάμαι κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για μένα κ για όλες μας γιατί έχω ακούσει ότι οι δίδυμες κυήσεις είναι κ πιο επικίνδυνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...