Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

27+3 ήταν 1000 και 1100 γραμμάρια! Στα ιδια δηλαδή!

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

27+3 ήταν 1000 και 1100 γραμμάρια! Στα ιδια δηλαδή!

Χαίρομαι!!!! 

Με το καλό βρε κορίτσια.. Μια μια.. Η @Magaiver  ησυχία σήμερα.. Θα τους έπιασε απ το λαιμό κ θα τους είπε η τώρα η ποτε 🤗🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσια... Σήμερα είχαμε γιατρο ολα καλα με τις μικρές.. 980 κ 1100 γραμμάρια πηγαμε. Πως μας βρίσκετε? 27+5 σήμερα.. @Magaiver περιμενουμε νέα σου... Έγινε τίποτα τη νυχτα που είχες προαισθημα?? Θα έχουμε πολλα γεννητουρια αυτές τις μέρες.. @Nefeliapερχεται κ η Μερα σου. Ποιο άλλο κορίτσι ειναι τώρα? @Antelope?  

Αύριο εγώ μπαίνω!!! Το προαίσθημα δεν βγήκε αλλά αύριο το πρωί θα τα βγάλουμε τα μικρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

 

Χαίρομαι!!!! 

Με το καλό βρε κορίτσια.. Μια μια.. Η @Magaiver  ησυχία σήμερα.. Θα τους έπιασε απ το λαιμό κ θα τους είπε η τώρα η ποτε 🤗🤣🤣

Τους παρακαλούσα για σήμερα. Πήγα για κοβιντ και αίμα/ουρα. Δεν μου έκαναν την χάρη για σήμερα αλλά θα μου την κάνουν για αύριο είπαν! Οπότε έρχονται! Εάν φυσικά δεν γίνει κάτι τη νύχτα γιατί το ένα μωρό είναι έτοιμο να βγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Τους παρακαλούσα για σήμερα. Πήγα για κοβιντ και αίμα/ουρα. Δεν μου έκαναν την χάρη για σήμερα αλλά θα μου την κάνουν για αύριο είπαν! Οπότε έρχονται! Εάν φυσικά δεν γίνει κάτι τη νύχτα γιατί το ένα μωρό είναι έτοιμο να βγει..

Με το καλοοοο να δεχτείτε τα μωράκια σας!!!! Μπράβο, περιμενουμε νέα σου.. 🥰🥰 ολοκληρώνεται η πορεια σου κ ο αγώνας σου γλυκιά μου. Αυριο θα τα έχεις ξεχάσει όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Τους παρακαλούσα για σήμερα. Πήγα για κοβιντ και αίμα/ουρα. Δεν μου έκαναν την χάρη για σήμερα αλλά θα μου την κάνουν για αύριο είπαν! Οπότε έρχονται! Εάν φυσικά δεν γίνει κάτι τη νύχτα γιατί το ένα μωρό είναι έτοιμο να βγει..

Αχ με το καλό να υποδεχτείς τα αγγελούδια σου κοριτσάκι μου καλό!! Αύριο θα ζήσεις μαγκιές στιγμές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Τους παρακαλούσα για σήμερα. Πήγα για κοβιντ και αίμα/ουρα. Δεν μου έκαναν την χάρη για σήμερα αλλά θα μου την κάνουν για αύριο είπαν! Οπότε έρχονται! Εάν φυσικά δεν γίνει κάτι τη νύχτα γιατί το ένα μωρό είναι έτοιμο να βγει..

Με το καλο! Όλα να πάνε τέλεια! Τελευταίες ώρες με τις εσωτερικές κλωτσιτσες 🤗 Αχ δεν είναι συγκινητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Αχ με το καλό να υποδεχτείς τα αγγελούδια σου κοριτσάκι μου καλό!! Αύριο θα ζήσεις μαγκιές στιγμές!!! 

Έχω λίγο άγχος με την επισκληριδιο.. Ελπίζω να τα καταφέρω! Θα μπει και ο άντρας μου μέσα τελικά. Παρόλο που είναι κορονοιος επιτρέπουν να είναι στον τοκετό! Απλά πρέπει να υπογράψει ένα χαρτί που να λέει ότι δεν θα λιποθυμήσει γιατί δεν μπορούν να τρέχουν για αυτόν 😅 

Ανυπομονώ κορίτσια!!! Ελπίζω να θυμάμαι αυτή τη στιγμή για πάντα (είμαι πολύ συγκινημένη)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλοοοο να δεχτείτε τα μωράκια σας!!!! Μπράβο, περιμενουμε νέα σου.. 🥰🥰 ολοκληρώνεται η πορεια σου κ ο αγώνας σου γλυκιά μου. Αυριο θα τα έχεις ξεχάσει όλα... 

Ήδη δεν θυμάμαι τίποτα! Ούτε δυσκολίες ούτε εντατικές! Μόνο να πάνε καλά όλα αύριο θέλω!!! Και να είναι ένα ήσυχο βράδυ γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.. (Δεν ειμαι και πάρα πολύ τυχερή γενικότερα.. Παντα κάτι περίεργαου συμβαίνουν.. Όχι μόνο στην εγκυμοσύνη τώρα.. Γενικώς τα πιο απίθανα μου συμβαίνουν.. Πριν 2 χρόνια έπαθα εξωμητριο από εξωσωματικη στο κέρας της σαλπιγγας που είχα ήδη αφαιρέσει για να μην πάθω εξωμητριο κύηση.. Αυτό έχει 1% πιθανότητα να συμβεί σκέψου..🤔 Τύχερη πολύ λέμε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι τέλεια να έχεις τον αντρουλη σου μαζί!

Έχει τη χάρη του τελικά το προγραμματισμένο. Η παραμονή είναι γεμάτη συγκινήσεις. Από αύριο αλλάζουν τα πάντα στη ζωη σας! Ποσο καιρο προσπαθούσατε για παιδάκι αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Με το καλο! Όλα να πάνε τέλεια! Τελευταίες ώρες με τις εσωτερικές κλωτσιτσες 🤗 Αχ δεν είναι συγκινητικό;

Είναι ναι!!! Αν και το ομολογώ είναι πολύ επίπονες τις τελευταίες μέρες. Δεν νιώθω έτσι να κολυμπουνε στο νερό πια που ήταν μαλακές και γλυκουλιες.. Αλλά θα τις απολαύσω απόψε! Θα τους κάνω τώρα το τελευταίο γεύμα στην κοιλιά με λίγο γλυκάκι να το ευχαριστηθουν που τρελαίνονται με τη ζάχαρη και μετά την αγαπημένη τους μουσική που την ακούγαμε και οι 3 μαζί ακόμη και στην εντατική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Έχω λίγο άγχος με την επισκληριδιο.. Ελπίζω να τα καταφέρω! Θα μπει και ο άντρας μου μέσα τελικά. Παρόλο που είναι κορονοιος επιτρέπουν να είναι στον τοκετό! Απλά πρέπει να υπογράψει ένα χαρτί που να λέει ότι δεν θα λιποθυμήσει γιατί δεν μπορούν να τρέχουν για αυτόν 😅 

Ανυπομονώ κορίτσια!!! Ελπίζω να θυμάμαι αυτή τη στιγμή για πάντα (είμαι πολύ συγκινημένη)!

Να μην αγχώνεσαι καθόλου για την επισκληρίδειο. Για μένα είναι ότι καλύτερο υπάρχει!! Γιατί την πρώτη μέρα της καισαρικής που είναι κ η πιο δύσκολη παίρνεις παυσίπονα από εκεί κ δεν πονάς καθόλου!! Έλεγα να είναι καλά οι επιστήμονες που με την έρευνα που κάνουν, κάνουν τη ζωή μας πιο εύκολη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Αχ τι τέλεια να έχεις τον αντρουλη σου μαζί!

Έχει τη χάρη του τελικά το προγραμματισμένο. Η παραμονή είναι γεμάτη συγκινήσεις. Από αύριο αλλάζουν τα πάντα στη ζωη σας! Ποσο καιρο προσπαθούσατε για παιδάκι αν επιτρέπεται;

Ναι καταπληκτικο!!! Ετσι το είχα σαν το τέλειο στο νου μου! 37η εβδομάδα με τον άντρα μου δίπλα να μου κρατά το χέρι και να τα δούμε μαζί να έρχονται!!! Ήθελα και φυσιολογικό τοκετό βεβαίως γιατί είχα το απόλυτο όνειρο αλλά είναι ήδη πολύ κοντά στο όνειρο μας αυτό που θα γίνει! Μην είμαι αχάριστη 😊

Εξωσωματική κάναμε 2 χρόνια. Πριν δεν προλάβαμε να κάνουμε προσπάθεια για φυσιολογικη σύλληψη γιατί από πολύ μικρή ηλικία είχε βρεθεί πολύ σοβαρή ενδομητριωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου για την επισκληρίδειο. Για μένα είναι ότι καλύτερο υπάρχει!! Γιατί την πρώτη μέρα της καισαρικής που είναι κ η πιο δύσκολη παίρνεις παυσίπονα από εκεί κ δεν πονάς καθόλου!! Έλεγα να είναι καλά οι επιστήμονες που με την έρευνα που κάνουν, κάνουν τη ζωή μας πιο εύκολη!! 

Έκανα την περιδεση με επισκληριδιο και το έχω πολύ πρόσφατο. Απλά τότε δεν είχα τέτοια κοιλιά.. Ήμουν πολύ πιο ευκινητη. Και επίσης τότε δεν ήταν και τόσο τέλεια να καταλαβαίνεις τι γίνεται.. Τώρα πιστεύω θα είναι πολύ διαφορετικο το συναίσθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ήδη δεν θυμάμαι τίποτα! Ούτε δυσκολίες ούτε εντατικές! Μόνο να πάνε καλά όλα αύριο θέλω!!! Και να είναι ένα ήσυχο βράδυ γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.. (Δεν ειμαι και πάρα πολύ τυχερή γενικότερα.. Παντα κάτι περίεργαου συμβαίνουν.. Όχι μόνο στην εγκυμοσύνη τώρα.. Γενικώς τα πιο απίθανα μου συμβαίνουν.. Πριν 2 χρόνια έπαθα εξωμητριο από εξωσωματικη στο κέρας της σαλπιγγας που είχα ήδη αφαιρέσει για να μην πάθω εξωμητριο κύηση.. Αυτό έχει 1% πιθανότητα να συμβεί σκέψου..🤔 Τύχερη πολύ λέμε)

Ξεχασα τα όλα.. Θα κοιμηθείς σημερα κανονικά κ αυριο θα πας να συναντήσεις από κοντά τα αγγελουδια σου.. Ετοιμάσου για πολυ δάκρυ συγκίνησης.. θα πανε ολα καλα κ με την επισκληρηδιο κ θα το ζήσεις στο έπακρο.. Πολυ καλο που θα έχεις κ τον άντρα σου. Γελασα με το χαρτί που του βάλανε να υπογράψει.. Χαχαα.. 🤣🤣σου είπανε ώρα καισαρικής?? Περιμένουμε ενημέρωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να σας ρωτησω ένεση για τα πνευμονια γίνεται συγκεκριμένη εβδομάδα? Σήμερα Μ είπε πως θα τη κάνω πρωτα θεός στη 33 εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια, να σας ρωτησω ένεση για τα πνευμονια γίνεται συγκεκριμένη εβδομάδα? Σήμερα Μ είπε πως θα τη κάνω πρωτα θεός στη 33 εβδομάδα.. 

Αν δεν έχεις κάποια ένδειξη για πρόωρο μπορει να μην τις κάνεις και καθόλου. Εγώ έκανα τις πρώτες 28η εβδομάδα. Τώρα θα ξανακάνω το 2ο σετ αυτές τις μέρες που μπήκα 35η. Τα μωρα ειναι καλά. 2200 και 2400 και πάμε για καισαρική μεταξύ 36 και 37 εβδομάδες! Αυτά είναι τα σημερινά μου νέα.

@Evi 89 λαμβάνεις; έχεις νεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Αν δεν έχεις κάποια ένδειξη για πρόωρο μπορει να μην τις κάνεις και καθόλου. Εγώ έκανα τις πρώτες 28η εβδομάδα. Τώρα θα ξανακάνω το 2ο σετ αυτές τις μέρες που μπήκα 35η. Τα μωρα ειναι καλά. 2200 και 2400 και πάμε για καισαρική μεταξύ 36 και 37 εβδομάδες! Αυτά είναι τα σημερινά μου νέα.

@Evi 89 λαμβάνεις; έχεις νεα;

Τελεια πολυ καλα είστε... με το καλό!!! Προς το παρον δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη, εγώ του το ανέφερα κ Μ πε θα τις κάνουμε τότε.. Για να δουμε... Νιώθω κ μια παραπανω ασφάλεια η αλήθεια είναι.. τι να πω.!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αν δεν έχεις κάποια ένδειξη για πρόωρο μπορει να μην τις κάνεις και καθόλου. Εγώ έκανα τις πρώτες 28η εβδομάδα. Τώρα θα ξανακάνω το 2ο σετ αυτές τις μέρες που μπήκα 35η. Τα μωρα ειναι καλά. 2200 και 2400 και πάμε για καισαρική μεταξύ 36 και 37 εβδομάδες! Αυτά είναι τα σημερινά μου νέα.

@Evi 89 λαμβάνεις; έχεις νεα;

Εδώ ειμαι κορίτσι! Παρακολουθώ τα νέα σας! Με τις ενέσεις οπως ακριβώς και εσυ! Ετσι σε αυτές τις βδομάδες τις έκανα! Κάθομαι σχεδόν ολη μέρα γιατί πρεπει να εχω μερικές συσπάσεις. Νιωθω πονους περιοδου πού και πού μεσα στην μέρα για μισο λεπτακι. Οχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά σκεφτομαι να μην επιδεινωθει. Σημερα έχω και αναγούλα παλι και ειμαι ολη μερα ψιλοχάλια. Προχωράω κανονικά κ Τεταρτη πάω για κορδέλα παλι. Θα δούμε τι θα δειξει.. μετα τη Νεφέλη εμεις έχουμε σειρά ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια, να σας ρωτησω ένεση για τα πνευμονια γίνεται συγκεκριμένη εβδομάδα? Σήμερα Μ είπε πως θα τη κάνω πρωτα θεός στη 33 εβδομάδα.. 

Εγώ έκανα 24 ώρες πριν την καισαρική. Βέβαια λόγω ζαχαρου δεν έκανα νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αν δεν έχεις κάποια ένδειξη για πρόωρο μπορει να μην τις κάνεις και καθόλου. Εγώ έκανα τις πρώτες 28η εβδομάδα. Τώρα θα ξανακάνω το 2ο σετ αυτές τις μέρες που μπήκα 35η. Τα μωρα ειναι καλά. 2200 και 2400 και πάμε για καισαρική μεταξύ 36 και 37 εβδομάδες! Αυτά είναι τα σημερινά μου νέα.

@Evi 89 λαμβάνεις; έχεις νεα;

Οοοο καταπληκτικα νέα!!! Χαιρομαι πάρα πολύ!!! Μπράβο μπράβο!!! Όλα τέλεια!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ξεχασα τα όλα.. Θα κοιμηθείς σημερα κανονικά κ αυριο θα πας να συναντήσεις από κοντά τα αγγελουδια σου.. Ετοιμάσου για πολυ δάκρυ συγκίνησης.. θα πανε ολα καλα κ με την επισκληρηδιο κ θα το ζήσεις στο έπακρο.. Πολυ καλο που θα έχεις κ τον άντρα σου. Γελασα με το χαρτί που του βάλανε να υπογράψει.. Χαχαα.. 🤣🤣σου είπανε ώρα καισαρικής?? Περιμένουμε ενημέρωση.. 

9.30 το πρωί να είμαστε εκεί είπαν.. Οπότε λογικά μέχρι να με ετοιμάσουν καμιά ωρίτσα..😊

Εγώ τις τελευταίες ενέσεις τις έκανα 29η εβδομάδα. Τώρα που θα γεννήσω στην 37η εβδομάδα δεν χρειάζεται είπαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

@Magaiver Με το καλό κορίτσι μου!!! Έφτασε η μεγάλη μέρα❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πάρα πολύ Ζετακι!!! Ναι ήρθε η ώρα να συναντησουμε τα μωρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Magaiver καλή μου πώς είστε; 

Καλά είμαι! Ήταν καταπληκτική εμπειρια! Βέβαια το πρωί ήμουν έτοιμη να τους πω να το ακυρώσουμε γιατί δεν έκανα ούτε μια συσπαση και ένιωθα πολύ καλά. Μάλλον είχαν δίκιο ότι πρέπει να περιμένουμε να μπούμεβκαι στην 38η εβδομάδα. Μπορεί και να έφτανα 38+0. Μου είπαν κιόλας ότι δεν ήμουν κοντά στον τοκετό ούτε εγώ ούτε τα μωράκια. Είχαν μπόλικο άμνιακο ακόμη. Οπότε σίγουρα λίγες μέρες ακόμη θα πήγαινε η κύηση.

Η μικρούλα πήρε υγρό δυστυχώς στα πνεύμονια της και δεν την έχω δει. Μόνο όταν βγήκε την είδα.. Ο μικρός αν και ελαφρυτερος ήταν πολύ δυνατός! Έπιασε θηλη κατευθείαν. Βέβαια ειχα κάτι σταγόνες από πρώτογαλα μόνο. Δεν έχει κατέβει ακόμα κατι άλλο. 

Δυστυχώς δεν με αφήνουν να σηκωθώ σήμερα γιατί έχω πολύ αιμορραγία και φοβούνται. 

Πάντως κορίτσια ήταν μοναδικα!!! Δεν μπορούσα να φανταστώ την συγκίνηση! Ο άντρας μου έκοψε τους λωρους από τα μικρούλια. Λέει ήταν πάρα πολύ σκληροί! 

Κορίτσια οπωσδήποτε επισκληριδιο! Όπως είπαν όσες το έζησαν είναι τρομερη εμπειρία. Και ήταν πανεύκολο. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα! Και όσες αντέχετε μην βιαστείτε! Ακολουθείστε την στρατηγική της Νεφέλης και όχι την δική μου. Με το καλό και η Νεφέλη τώρα! Περιμένουμε αυτή την εβδομάδα εκείνη και μετά να παιρνετε σειρά εσύ @Antelope και η @Evi 89 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...