Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι δεν είμαστε σε τραγική κατάσταση ακόμα. Απλά έχει γκρίνια που με αγκαλίτσα περνάει. Εχθές αυτό που κάναμε επιπλέον είναι πως τον τύλιξα με την κουβέρτα αγκαλιάς και όταν δεν ηρεμούσε κάναμε γυμναστική στα ποδαράκια του. Βοήθησε στο να κινηθεί το έντερο έφυγαν τα αέρια και ηρέμησε το αγοράκι μου το καλό. Όπως το είπες υπομονή κ αγάπη. Όταν τα πιάνει κ τα δυο παίρνουμε με τον μπαμπά τους εναλλάξ από ένα παιδί αγκαλιά κ κοιμόμαστε έτσι κ οι τέσσερις 

Πραγματικά τι καταπληκτική εικόνα!!!! Είστε μια πολύ όμορφη οικογένεια τώρα και όσο περνάει ο καιρός θα γίνονται όλα πιο εύκολα πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Θα κάνεις επιπλέον εξετάσεις για όλα αυτά; Ο παθολόγος τι άποψη έχει;

Ναι μου έκανε την προηγούμενη εβδομάδα αιματολογικές και κάτι ορμόνες κλπ και θέλει να επαναλάβει κάθε εβδομάδα. Είναι η κορτιζόλη και κάτι άλλες ορμόνες στο Θεό. Για την ώρα η άποψη του είναι ότι είμαι καλά και θα δούμε αφού γεννήσω πως θα εξελιχθουν. Να ηρεμήσει ο οργανισμός μετά τον τοκετό! Με ρωτάει αναπνέεις; του λέω όχι. Τρως; του λέω όχι. Τουαλέτα πας; του λέω όχι.. Μονο κοιμάμαι τελευταία. Όλα τα υπόλοιπα.. 

Μου λέει φαντάζομαι δεν θα σε ξαναδώ έγκυο 😂 Του λέω εεε ελπίζω και εγώ. Δεν μπορούσα να περπατήσω καθόλου. Και μου λέει μια χαρά σε βλέπω πάντως.. Δεν εχεις κάνει και ραγάδες στην κοιλιά! Και του λέω όχι ραγάδες δεν έκανα αλλά ο πωπως μου έγινε μοβ.. Από το βάρος της μήτρας 😅 Ποτέ δεν τα φανταζόμουν όλα αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Που σκέφτεστε να γεννησατε; Μάλλον βλέπω πολλές λέτε για νοσοκομείο.

Καλησπέρα! Εγω προσωπικά μενω επαρχία οπότε κανονικά στο δημόσιο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Που σκέφτεστε να γεννησατε; Μάλλον βλέπω πολλές λέτε για νοσοκομείο.

Κ εγώ το ίδιο όπως η @Evi 89 . 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ εγώ το ίδιο όπως η @Evi 89 . 😊😊

Σε μερικές πόλεις δεν έχεις δυνατότητα επιλογής! Δεν εχει ιδιωτικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μηπως ξέρετε αν μπορώ να βράσω θηλές από καουτσουκ; Βασικά τις εβρασα 5 λεπτά και γέμισε το νερό κάτι άσπρα. Σαν να αλλοιωθηκε το υλικό. Στην όψη καλές ειναι ακόμα, αλλά μηπως χάλασαν; Ειδα οτι οι αποστειρωτές ειναι πανω απο 100 βαθμούς. Άρα γιατί να γινει αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.. Γράφω και εγώ εδώ γιατί δεν ξέρω που να γράψω ήμαστε κοντά όλες και λίγο πολυ περναμε μαζί την εγκυμοσυνη.. Πως ειστε εσεις που Γεννησατε; πως ειστε εσεις που περιμενετε; εγώ πήγα γιατρο πριν λίγες μέρες και βρήκε τράχηλο κάτω του 20 το μωρό ήταν 1900 γραμμάρια και μου είπε να παμε τουλάχιστο στην 36η κλ εβδομάδα εγώ είμαι στην 30+5 εγώ αγχωθεί και στεναχωρηθεί πολυ φοβάμαι παρα πολυ για το μωράκι μου . Ελπίζω να με βοηθήσει ο θεος και μένα και όλες μας να γεννήσουμε όμορφα μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα.. Γράφω και εγώ εδώ γιατί δεν ξέρω που να γράψω ήμαστε κοντά όλες και λίγο πολυ περναμε μαζί την εγκυμοσυνη.. Πως ειστε εσεις που Γεννησατε; πως ειστε εσεις που περιμενετε; εγώ πήγα γιατρο πριν λίγες μέρες και βρήκε τράχηλο κάτω του 20 το μωρό ήταν 1900 γραμμάρια και μου είπε να παμε τουλάχιστο στην 36η κλ εβδομάδα εγώ είμαι στην 30+5 εγώ αγχωθεί και στεναχωρηθεί πολυ φοβάμαι παρα πολυ για το μωράκι μου . Ελπίζω να με βοηθήσει ο θεος και μένα και όλες μας να γεννήσουμε όμορφα μωράκια. 

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου καλό, όλα θα πάνε καλά!! Θέλει απλά προσοχή και ξεκούραση. Ο γιατρός τι σου είπε; Εδώ τα καταφέραμε εμείς με δίδυμα κ πρόβλημα με τον τραχηλο όχι εσύ!! Μη στεναχωριέσαι γιατί περνάει στο μωρό. Κάνε το Βούδα στο κρεβάτι κ θα είστε μια χαρά!! Εμείς εδώ βρίσκουμε τα πατήματα μας σιγά σιγά. Έχουν κολικούς τα μικρακια μωρε, ειδικά ο μπέμπης κ ζορίζεται λίγο τα βράδια αλλά κατά τα αλλά όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου καλό, όλα θα πάνε καλά!! Θέλει απλά προσοχή και ξεκούραση. Ο γιατρός τι σου είπε; Εδώ τα καταφέραμε εμείς με δίδυμα κ πρόβλημα με τον τραχηλο όχι εσύ!! Μη στεναχωριέσαι γιατί περνάει στο μωρό. Κάνε το Βούδα στο κρεβάτι κ θα είστε μια χαρά!! Εμείς εδώ βρίσκουμε τα πατήματα μας σιγά σιγά. Έχουν κολικούς τα μικρακια μωρε, ειδικά ο μπέμπης κ ζορίζεται λίγο τα βράδια αλλά κατά τα αλλά όλα καλά.

Φιβαμαι μη γεννήσω προωρα αυτό είναι τον θέμα και έχει προβλημα το μωρό γιατί εδώ που θα γεννήσω δεν έχει μοναδα.. Εσείς εκεί με διδυμάκια;; χαμός ε; αντε ανυπονωνω και εγώ για τη μπουμπουκα μου το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο το χω,. Τώρα απλά περιμενω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Φιβαμαι μη γεννήσω προωρα αυτό είναι τον θέμα και έχει προβλημα το μωρό γιατί εδώ που θα γεννήσω δεν έχει μοναδα.. Εσείς εκεί με διδυμάκια;; χαμός ε; αντε ανυπονωνω και εγώ για τη μπουμπουκα μου το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο το χω,. Τώρα απλά περιμενω . 

Μη φοβάσαι. Στα σκούρα θα σε βάλει νοσοκομείο ο γιατρός για να το τρεναρετε όσο γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη φοβάσαι. Στα σκούρα θα σε βάλει νοσοκομείο ο γιατρός για να το τρεναρετε όσο γίνεται 

Σ ευχαριστώ βρε κορίτσι μου μου δίνεις κουράγιο.. Αντε όλα καλά θα πάνε γιατί να μην πανε.. @annie! μου δεν σε ρώτησα πως θα ονομασεις τα ζουζουνια σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι αχ αυτός ο τράχηλος! Μη σε ανησυχεί το μήκος στη βδομάδα που είσαι είναι αναμενόμενο να μειώνεται. Το παν είναι να παραμένει κλειστός. Αν είχε αρχίσει να ανοίγει θα το έβλεπε στον υπέρηχο και θα έπαιρνε πιο δραστικά μέτρα.

Έχεις καθόλου συσπάσεις; Αυτές μπορεί να προκαλούν σιγά σιγά τη μείωση αλλά μπορείς να τις περιορίσεις (μαγνήσιο, προγεστερόνη, τοκολυτικα, ξεκούραση). Γενικά υπάρχουν πολλοί τροποι να αποφευχθεί ο πρόωρος τοκετός στις μονες κυήσεις. Το καμπανάκι θα ήταν αν υπήρχε απότομη μείωση πχ από 40 να πήγαινε 10 μέσα σε μια βδομάδα.

Εμένα σκέψου που είχα και χοντρό θέμα σταμάτησαν να τον μετράνε στις 27 εβδομάδες. Τώρα μπορεί να είναι και στο 0!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ βρε κορίτσι μου μου δίνεις κουράγιο.. Αντε όλα καλά θα πάνε γιατί να μην πανε.. @annie! μου δεν σε ρώτησα πως θα ονομασεις τα ζουζουνια σου;;

Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σε ονόματα να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σε ονόματα να σου πω την αλήθεια 

Γερά να είναι😍😍💙💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου 30ιανουαριου 7παρα σήμερα  το πρωί   ηταν ο τελευταίος χτύπος 💔😭που άκουσα μετα απο την επέμβαση δεν ξέρω τι να γραψω ουτε να εκφραστω ουτε να περιγράψω συναισθήματα  ναι συνεχιζω δεν σταματάω αλλα ρε κοριτσια ποναΩ πολυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κοριτσια μου 30ιανουαριου 7παρα σήμερα  το πρωί   ηταν ο τελευταίος χτύπος 💔😭που άκουσα μετα απο την επέμβαση δεν ξέρω τι να γραψω ουτε να εκφραστω ουτε να περιγράψω συναισθήματα  ναι συνεχιζω δεν σταματάω αλλα ρε κοριτσια ποναΩ πολυ

 

Τι εννοείς κορίτσι μου?? Συγνώμη που ρωτάω.. Πόσο εβδομάδων είσαι? Τι έγινε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κοριτσια μου 30ιανουαριου 7παρα σήμερα  το πρωί   ηταν ο τελευταίος χτύπος 💔😭που άκουσα μετα απο την επέμβαση δεν ξέρω τι να γραψω ουτε να εκφραστω ουτε να περιγράψω συναισθήματα  ναι συνεχιζω δεν σταματάω αλλα ρε κοριτσια ποναΩ πολυ

 

Τι εννοείς κοπέλα μου; Τι έγινε; Πως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κοριτσια μου 30ιανουαριου 7παρα σήμερα  το πρωί   ηταν ο τελευταίος χτύπος 💔😭που άκουσα μετα απο την επέμβαση δεν ξέρω τι να γραψω ουτε να εκφραστω ουτε να περιγράψω συναισθήματα  ναι συνεχιζω δεν σταματάω αλλα ρε κοριτσια ποναΩ πολυ

 

Τι έγινε κορίτσι μου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@karen τι λες τωρα; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έγινε κάτι τραγικό.. έχει να κάνει με την επέμβαση;

Εχω ανατριχιάσει μακάρι να μην έγινε κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σα να θυμήθηκα πως ήταν για να κάνει περιδεση??

Ναι και αν δεν κάνω λάθος θα την έκανε λαπαροσκοπικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η karen είπε:

Κοριτσια μου 30ιανουαριου 7παρα σήμερα  το πρωί   ηταν ο τελευταίος χτύπος 💔😭που άκουσα μετα απο την επέμβαση δεν ξέρω τι να γραψω ουτε να εκφραστω ουτε να περιγράψω συναισθήματα  ναι συνεχιζω δεν σταματάω αλλα ρε κοριτσια ποναΩ πολυ

 

Θεε μού! Να έχεις δύναμη κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...