Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

 Συγνώμη που γέλασα αλλά έτσι το εξέλαβα εγώ, ότι έκανες χιούμορ με την κατάσταση σου! Εξάλλου όταν όλα περνάνε με αίσιο τέλος μόνο αυτό μένει να κάνεις.. Υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις και άπειρα περιστατικά που θεωρούνται πολύ βαριά κ σοβαρα... Δεν είναι ένα κ δύο..οσες όμως νοσηλεύονται σίγουρα έχουν σοβαρό λόγο για να το κάνουν.. σαν το δικό σου όμως, όχι δεν είχε ή τουλάχιστον όσο ήμουν εκει.Ωστόσο το νοσοκομείο δεν κάνει καλό στην ψυχολογία γτ πραγματικά επηρεάζεσαι με όσα βλέπεις εκεί μέσα...μπορεί να μπαίνεις για καλό αλλά άμα παρακαθεσαι εκεί είναι επιβαρυντικό για τη ψυχολογία.. 

Ναι ναι για πλάκα το είπα.. Αυτοσαρκασμός ήταν. Δεν παρεξήγησα πού γέλασες 😊

Άσε ναι στο νοσοκομείο είναι κυριολεκτικά κατάθλιψη.. Βέβαια κάποιες φορές αισθανόμουν ασφάλεια εγώ προσωπικά στο νοσοκομείο. Γιατί βλέπεις τα μωρά με τον καρδιοτοκογραφο και εάν συμβεί κάτι θα δράσουν άμεσα. Ενώ στο σπίτι δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρη ότι τα μωρά δεν νιώθουν δυσφορία.

Εσείς πως πάτε στο σπίτι? Τα μωρά έχουν πάρει βάρος? Θηλάζουν? Πες μας αυτές τις εμπειρίες πού είναι πιο ευχάριστες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Όταν θα γέννησετε όλες... Δε χρειάζεται τώρα!!! 

Ωχ φαντάζομαι...

Ρε κορίτσια ξέρετε τι έγινε με τη Μπαλατσινου που έμεινε τόσο καιρό στο νοσοκομείο μετά τη γεννα; Δεν το λέω από κουτσομπολίστικη διάθεση, αλλά να τώρα που κοντεύω κι εγώ με ενδιαφέρουν πολύ τέτοια περιστατικά, να ξέρουμε τι μπορεί να πάει στραβά. Να είναι καλά η γυναίκα και το μωρό της πάνω από όλα

@Magaiver εννοείται δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που έπαθες. Αλλά δείχνει κατ' εμε ότι έχεις σωστή αντιμετώπιση πια τώρα που πέρασε και για όλα αυτά που περνάς είσαι πραγματική ηρωίδα. 

Κι εγώ νιώθω ότι πέρασα δύσκολα και μακάρι να τα βλέπω με χιούμορ όταν θα έχουν τελειώσει όλα. Ελπίζω να μη μου μείνει κανένα τραύμα. Πάντως το πιστεύω ότι μια δύσκολη εγκυμοσύνη είναι ικανή να σε αλλάξει σαν άνθρωπο. Εύχομαι προς το καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Εσείς πως πάτε στο σπίτι? Τα μωρά έχουν πάρει βάρος? Θηλάζουν? Πες μας αυτές τις εμπειρίες πού είναι πιο ευχάριστες!!!

Ναι ναι πείτε μας ευχάριστα! Γεμίστε μας μωρουδίλα, κάντε μας αλοιφή, το χρειαζόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ωχ φαντάζομαι...

Ρε κορίτσια ξέρετε τι έγινε με τη Μπαλατσινου που έμεινε τόσο καιρό στο νοσοκομείο μετά τη γεννα; Δεν το λέω από κουτσομπολίστικη διάθεση, αλλά να τώρα που κοντεύω κι εγώ με ενδιαφέρουν πολύ τέτοια περιστατικά, να ξέρουμε τι μπορεί να πάει στραβά. Να είναι καλά η γυναίκα και το μωρό της πάνω από όλα

@Magaiver εννοείται δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που έπαθες. Αλλά δείχνει κατ' εμε ότι έχεις σωστή αντιμετώπιση πια τώρα που πέρασε και για όλα αυτά που περνάς είσαι πραγματική ηρωίδα. 

Κι εγώ νιώθω ότι πέρασα δύσκολα και μακάρι να τα βλέπω με χιούμορ όταν θα έχουν τελειώσει όλα. Ελπίζω να μη μου μείνει κανένα τραύμα. Πάντως το πιστεύω ότι μια δύσκολη εγκυμοσύνη είναι ικανή να σε αλλάξει σαν άνθρωπο. Εύχομαι προς το καλύτερο

Δε χρειάζεται να ξέρεις!!!  θα αγχωθείς χωρίς λόγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ναι για πλάκα το είπα.. Αυτοσαρκασμός ήταν. Δεν παρεξήγησα πού γέλασες 😊

Άσε ναι στο νοσοκομείο είναι κυριολεκτικά κατάθλιψη.. Βέβαια κάποιες φορές αισθανόμουν ασφάλεια εγώ προσωπικά στο νοσοκομείο. Γιατί βλέπεις τα μωρά με τον καρδιοτοκογραφο και εάν συμβεί κάτι θα δράσουν άμεσα. Ενώ στο σπίτι δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρη ότι τα μωρά δεν νιώθουν δυσφορία.

Εσείς πως πάτε στο σπίτι? Τα μωρά έχουν πάρει βάρος? Θηλάζουν? Πες μας αυτές τις εμπειρίες πού είναι πιο ευχάριστες!!!

Είναι ότι ομορφότερο μου έχει συμβεί.. Τις κοιτάζω κ λέω δε μπορεί να είναι τόσο τέλειες τόσο όμορφες να τις είχα μέσα μου κλπ κλπ όλα αυτά τα αντικειμενικά πράγματα που λένε οι κουκουβάγιες... Δε χορταίνω να τις φιλαω να τις χαϊδεύω να τις μυριζω! Έχουμε φυσικά το πρόγραμμα του φαγητού που ας πούμε είναι κουραστικό ανά 3 ώρες αλλά είναι τόσο βολικά παιδάκια (φτου φτου) που αμέσως κοιμούνται... Γενικά μόνο μαμ κακά και νάνι... Είναι πολύ βοηθητικές για να μπουμε στο ρόλο των γονιών... Ξέρω ότι δε θα είναι πάντα έτσι αλλά πραγματικά βοηθάει το ότι δεν έχουν γκρίνιες και στον χρόνο ενδιάμεσα ξεκουραζομαστε! Εσείς πως είστε κορίτσια; πως προχωράτε;  

Ααα και φόρμουλα για βάρος και δικό μου για αντισώματα.. Βέβαια δεν πιάνουν καλά απλά μ προκαλούν το ερέθισμα στο στήθος κ τραβάω με το θήλαστρο.. Εύχομαι σύντομα να καταφέρουν να πιάσουν κανονικά γτ είναι σα να έχεις 3ο παιδί το θήλαστρο... Βάρος παίρνουν ναι! Τρώνε γενικά καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Ωχ φαντάζομαι...

Ρε κορίτσια ξέρετε τι έγινε με τη Μπαλατσινου που έμεινε τόσο καιρό στο νοσοκομείο μετά τη γεννα; Δεν το λέω από κουτσομπολίστικη διάθεση, αλλά να τώρα που κοντεύω κι εγώ με ενδιαφέρουν πολύ τέτοια περιστατικά, να ξέρουμε τι μπορεί να πάει στραβά. Να είναι καλά η γυναίκα και το μωρό της πάνω από όλα

@Magaiver εννοείται δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που έπαθες. Αλλά δείχνει κατ' εμε ότι έχεις σωστή αντιμετώπιση πια τώρα που πέρασε και για όλα αυτά που περνάς είσαι πραγματική ηρωίδα. 

Κι εγώ νιώθω ότι πέρασα δύσκολα και μακάρι να τα βλέπω με χιούμορ όταν θα έχουν τελειώσει όλα. Ελπίζω να μη μου μείνει κανένα τραύμα. Πάντως το πιστεύω ότι μια δύσκολη εγκυμοσύνη είναι ικανή να σε αλλάξει σαν άνθρωπο. Εύχομαι προς το καλύτερο

Εντάξει θέλω να πιστεύω ότι δεν θα μείνει τραύμα σε καμία!!! Άλλωστε εγώ ξέρω πολλές γυναίκες που είχαν τόσα πολλά. Γέννησαν μωρά νέκρα. Ή γεννήθηκαν και πέθαναν. Ή χάσανε πολλά παιδιά. Αυτά είναι νομίζω Πίο σοκαρίστηκα και δύσκολα. Μια εγκυμοσύνη που με προσπάθεια εντέλει έχει αίσιο τέλος δεν πιστεύω ότι είναι λόγος να τρελαθούμε..

Μέσα στα δύσκολα στο νοσοκομείο όταν ήμουν ποτέ δεν ένιωθα ότι ήμουν μόνη μου. Πάντα είχα την καλύτερη παρεουλα!! Τα μικρά κλωτσουσανε και έβαζα μουσικουλα να ακούμε όλοι μαζί😊 ακόμα και στην εντατική τους έβαλα! Ο άντρας μου ήταν χειρότερα μόνος του στο σπίτι να μην ξέρει τι συμβαίνει να μην μπορεί να έρθει να μας δει. Και να πρέπει να δουλέψει πχ και να κάνει ότι δεν συμβαίνει τίποτα με τους συναδέλφους. Πολύ πολύ σκληρό για εκείνον. Νομίζω εάν είναι κάποιος από τους δύο μας να πάθει τραύμα είναι εκείνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Είναι ότι ομορφότερο μου έχει συμβεί.. Τις κοιτάζω κ λέω δε μπορεί να είναι τόσο τέλειες τόσο όμορφες να τις είχα μέσα μου κλπ κλπ όλα αυτά τα αντικειμενικά πράγματα που λένε οι κουκουβάγιες... Δε χορταίνω να τις φιλαω να τις χαϊδεύω να τις μυριζω! Έχουμε φυσικά το πρόγραμμα του φαγητού που ας πούμε είναι κουραστικό ανά 3 ώρες αλλά είναι τόσο βολικά παιδάκια (φτου φτου) που αμέσως κοιμούνται... Γενικά μόνο μαμ κακά και νάνι... Είναι πολύ βοηθητικές για να μπουμε στο ρόλο των γονιών... Ξέρω ότι δε θα είναι πάντα έτσι αλλά πραγματικά βοηθάει το ότι δεν έχουν γκρίνιες και στον χρόνο ενδιάμεσα ξεκουραζομαστε! Εσείς πως είστε κορίτσια; πως προχωράτε;  

Ααα και φόρμουλα για βάρος και δικό μου για αντισώματα.. Βέβαια δεν πιάνουν καλά απλά μ προκαλούν το ερέθισμα στο στήθος κ τραβάω με το θήλαστρο.. Εύχομαι σύντομα να καταφέρουν να πιάσουν κανονικά γτ είναι σα να έχεις 3ο παιδί το θήλαστρο... Βάρος παίρνουν ναι! Τρώνε γενικά καλά!

Τι όμορφα που ακούγονται όλα αυτά!!! Να συνεχίσετε να έχετε έτσι μόνο ωραίες στιγμές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ πήρα 25 κιλά και στις 2 εβδομάδας μετά τη γέννα είχα χάσει 28, δεν φαινόταν καν ότι είχα γεννήσει!! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ο θηλασμός ή το ότι δεν είχα χρόνο να φάω 🤔🤔 ή και τα δυο ταυτόχρονα!! 
Στο θέμα κοιλιά νομίζω με βοήθησε αρκετά η ζώνη καισαρικης που έβαλα σας το έχω ξαναναφερει ήταν σωτηρία για μένα όχι μόνο από θέμα μαζέματος αλλά ταυτόχρονα μου κρατούσε σταθερή την τομή και από την 1η μέρα αυτοεξυπηρετιομουν, ο,τι ήθελα σηκωνόμουν μόνη μου!! 

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!! Ποια ζώνη καισαρικης είχες πάρει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 2:55 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Α ωραία έχεις τους καλύτερους συμβούλους! 

Με τη φαγούρα που είχες τι έγινε αλήθεια; σταμάτησε μετά τη γέννα; 

Η φαγούρα ναι πέρασε όταν γέννησα!!! Ήταν της εγκυμοσύνης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! 29+2 σήμερα πόσο περίπου ήταν τα μωράκια σας ?

Καλησπέρα!! 30+4 εμένα ήταν γύρω στα 1600.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! 29+2 σήμερα πόσο περίπου ήταν τα μωράκια σας ?

Καλησπέρα!Δεν θυμάμαι ξεκάθαρα αλλά νομίζω κάπου 1300-1500 την 30η εβδομάδα. Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sova είπε:

Εμένα είναι 1200 και σκέφτομαι μήπως είναι λίγο 

Μην αγχώνεσαι καθόλου! 1) κάθε μέρα παίρνουν πολύ βάρος σε αυτή τη φάση όποτε εάν το μετρήσεις 3 μέρες αργότερα μπορεί να είναι και 100γρ παραπάνω το καθένα 2) η μέτρηση δεν είναι ακριβής ειδικά στα δίδυμα ακόμα πιο δύσκολο και 3) εάν είναι λίγο μικρότερα ίσως να είναι και καλύτερα για σένα ώστε να αντέξεις πίο πολύ και να φτάσεις μέχρι την 37η εβδομάδα. Εάν είναι πολύ μεγάλα από νωρίς πίστεψε με μπορεί να ζοριστείς και να γεννήσεις νωρίτερα. Δεν είναι δηλαδή καθόλου κακό. 

Ο γιατρός σου είπε είναι μέσα στο προβλεπόμενο βάρος για την εβδομάδα? Επίσης κοιτάτε τη ροή από τον πλακούντα στο λώρο? Αυτό μετράει πιο πολύ από το ακριβές βάρος. Σημασία έχει να παίρνουν τα μωρά βάρος και όχι η ακριβής τιμή (πού μπορεί να μην είναι και ακριβής αφού η απόκλιση είναι πανω από 10% δηλαδή στην περίπτωση σου 1200γρ συν πλην 120γρ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sova είπε:

Εμένα είναι 1200 και σκέφτομαι μήπως είναι λίγο 

Καλά είναι κορίτσι μου. Σου είπε τίποτα ο γιατρός; Αν δεν είπε κάτι μην ανησυχείς. Πάντως κ μένα που η μικρή είχε ρίξει ρυθμούς ανάπτυξης και από το ντοπλερ κ μετά μου την έβγαζαν χαμηλά στις εκατοστιαίες μονάδες μια χαρά είναι!! Και παίρνει τώρα τα κιλά που δεν πήρε στην εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sova είπε:

Εμένα είναι 1200 και σκέφτομαι μήπως είναι λίγο 

Δες και εδώ για να μην αγχώνεσαι https://www.betterparents.gr/πίνακας-βάρους-και-μεγέθους-εμβρύου/ 

Εσύ είσαι 3 μέρες μετά την 29η και εδώ λέει ότι στην 29η το βάρος πρέπει να είναι 1153γρ. Άρα είσαι μια χαρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου! 1) κάθε μέρα παίρνουν πολύ βάρος σε αυτή τη φάση όποτε εάν το μετρήσεις 3 μέρες αργότερα μπορεί να είναι και 100γρ παραπάνω το καθένα 2) η μέτρηση δεν είναι ακριβής ειδικά στα δίδυμα ακόμα πιο δύσκολο και 3) εάν είναι λίγο μικρότερα ίσως να είναι και καλύτερα για σένα ώστε να αντέξεις πίο πολύ και να φτάσεις μέχρι την 37η εβδομάδα. Εάν είναι πολύ μεγάλα από νωρίς πίστεψε με μπορεί να ζοριστείς και να γεννήσεις νωρίτερα. Δεν είναι δηλαδή καθόλου κακό. 

Ο γιατρός σου είπε είναι μέσα στο προβλεπόμενο βάρος για την εβδομάδα? Επίσης κοιτάτε τη ροή από τον πλακούντα στο λώρο? Αυτό μετράει πιο πολύ από το ακριβές βάρος. Σημασία έχει να παίρνουν τα μωρά βάρος και όχι η ακριβής τιμή (πού μπορεί να μην είναι και ακριβής αφού η απόκλιση είναι πανω από 10% δηλαδή στην περίπτωση σου 1200γρ συν πλην 120γρ)

Ο ιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά! Νομίζω την μέτρηση την κάνει από κεφαλάκι στομάχι και πόδι 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά είναι κορίτσι μου. Σου είπε τίποτα ο γιατρός; Αν δεν είπε κάτι μην ανησυχείς. Πάντως κ μένα που η μικρή είχε ρίξει ρυθμούς ανάπτυξης και από το ντοπλερ κ μετά μου την έβγαζαν χαμηλά στις εκατοστιαίες μονάδες μια χαρά είναι!! Και παίρνει τώρα τα κιλά που δεν πήρε στην εγκυμοσύνη 

Μια χαρά μου είπε! Να σου ζήσουν κορίτσι μου ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Δες και εδώ για να μην αγχώνεσαι https://www.betterparents.gr/πίνακας-βάρους-και-μεγέθους-εμβρύου/ 

Εσύ είσαι 3 μέρες μετά την 29η και εδώ λέει ότι στην 29η το βάρος πρέπει να είναι 1153γρ. Άρα είσαι μια χαρούλα!

Ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sova είπε:

Ο ιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά! Νομίζω την μέτρηση την κάνει από κεφαλάκι στομάχι και πόδι 

 

Μια χαρά μου είπε! Να σου ζήσουν κορίτσι μου ! :)

Ναι ακριβώς επειδή η μέτρηση αυτή δεν είναι άμεση καθώς δεν μπορούν να ζυγίζουν τα μωρά ή περίμετρος του στομαχιού και του κεφαλιού Κ σφ Ι το μήκος του μηριαίου οστου χρησιμοποιούνται ως ένδειξη. Είναι ο τρόπος που έχει καθιερωθεί να γίνονται οι μετρήσεις στην κοιλιά. Όμως σκέψου ότι αναλογα τη θέση των μωρών μπορεί κάτι να μην μπορεί να μετρηθεί σωστά. Πχ εμένα το ένα μωρό έχει το πόδια του πίσω από το άλλο και είναι πολύ δύσκολο να το μετρήσουν σωστά. Μην ανησυχείς αλήθεια! Ενδεικτικό είναι το βάρος για να βλέπει ο γιατρός εάν μεγαλώνει φυσιολογικα το μωρακι/α. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ακριβώς επειδή η μέτρηση αυτή δεν είναι άμεση καθώς δεν μπορούν να ζυγίζουν τα μωρά ή περίμετρος του στομαχιού και του κεφαλιού Κ σφ Ι το μήκος του μηριαίου οστου χρησιμοποιούνται ως ένδειξη. Είναι ο τρόπος που έχει καθιερωθεί να γίνονται οι μετρήσεις στην κοιλιά. Όμως σκέψου ότι αναλογα τη θέση των μωρών μπορεί κάτι να μην μπορεί να μετρηθεί σωστά. Πχ εμένα το ένα μωρό έχει το πόδια του πίσω από το άλλο και είναι πολύ δύσκολο να το μετρήσουν σωστά. Μην ανησυχείς αλήθεια! Ενδεικτικό είναι το βάρος για να βλέπει ο γιατρός εάν μεγαλώνει φυσιολογικα το μωρακι/α. 

 

Ναι το ξέρω αυτό δεν είναι ακριβής η μέτρηση αλλά αυτό να μεγαλώνουν φυσιολογικά και ακόμα και στις μετρήσεις αυτές να μην είναι πολύ πίσω ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sova είπε:

Ναι το ξέρω αυτό δεν είναι ακριβής η μέτρηση αλλά αυτό να μεγαλώνουν φυσιολογικά και ακόμα και στις μετρήσεις αυτές να μην είναι πολύ πίσω ! :)

Μην αγχώνεσαι για το βάρος! Ειδικά εάν δεν αγχώνεται ο γιατρός σου! Όλα πολύ καλά θα είναι! Ο τράχηλος είναι καλός? Τον μετράτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Μην αγχώνεσαι για το βάρος! Ειδικά εάν δεν αγχώνεται ο γιατρός σου! Όλα πολύ καλά θα είναι! Ο τράχηλος είναι καλός? Τον μετράτε? 

Ναι  όλα πάνε καλά ! Είναι καλός και ο τράχηλος δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ! Ο ιατρός λεει όλα είναι τέλεια ! Και τον εμπιστεύομαι αλλά επειδή ακούω διάφορα λόγω δουλειάς έχω και την ανασφάλεια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Ναι  όλα πάνε καλά ! Είναι καλός και ο τράχηλος δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ! Ο ιατρός λεει όλα είναι τέλεια ! Και τον εμπιστεύομαι αλλά επειδή ακούω διάφορα λόγω δουλειάς έχω και την ανασφάλεια μου 

Άρα όλα είναι μια χαρά για να το λέει ο γιατρός!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! 29+2 σήμερα πόσο περίπου ήταν τα μωράκια σας ?

30+4 ηταν 1546 γρ και 1734 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...