Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Αχ μπορείς και κοιμάσαι μπρούμυτα;;; κ εγώ γουργουριτο δεν έχω νιώσει ιδιαίτερα γτ έχω και τα εντερικα μου... Κλωτσιές όμως έχω καταλάβει μετά από φαγητό ειδικά φρούτα... Κάτι τύπου σα να σ κάνουν ελαφρύ τακ τακ με το δάχτυλο.. Χεχεχε

Μονο μπρουμυτα με βολευει και εμβρυική σταση αλλα το ποδια λιγο πιο κατω γιατί φοβαμαι παντα ετσι κοιμομουν..ναι ρε συ φουλ απο αυτο & φρουτα οπως λες,ροδακινο κ καρπουζι πεπονι πολυ πιο εντονα νταξει εχει πλακά χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Σήμερα είμαι 15w3d..και είμαι αδύνατη πέρα από την κοιλίτσα που έχω κάνει.. εντομεταξυ χθες το απόγευμα μετά την @annie που έλεγε ότι τα κατάλαβε έβαλα κι εγώ τα χέρια μου στην κοιλιά και κάτι αισθάνθηκα μία φορά, αλλά σκέφτηκα ότι θα ήταν ιδέα μου μιας και ήμουν επηρεασμένη.. εγώ νόμιζα ότι από 18η εβδομάδα και μετά το καταλαβαίνεις!!!

Βρε τι έχουμε πάθει 😍😍😍

Μην το σκέφτεσαι και πολύ!!! Εξάλλου κανείς δεν εγγυάται ότι κ εμείς το καταλαβαίνουμε σίγουρα!!!! Μπορεί να είναι κ η ιδέα μας!!! Παίζει ρόλο κ η θέση των μωρών... Η θέση της μήτρας.. Δοκίμασε να φας κάτι έντονο (φυσικό χυμό, κανένα δροσερό φρούτο, κρύο νερό) και πήγαινε κ ξάπλωσε σε ησυχία και ηρεμία... Κ απλά περίμενε λίγο... Ολο κ κάτι θα σαλεψει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγώ δε κανω τιποτα εχω αραξει τελειως γιατί μετά θα κανω τα παντα οποτε ας κανουμε ενα διαλλειμα απο αυτο.οταν λεω τιποτα τιποτα χαχαχα .Ακου δεν πρεπει να κουραζεσαι !!!μετά θα μετραμε και τραχηλο και με τα 2 λογω κληρονομκου,ή ιστορικού ή κουρασης φθινει ή ετσι μπορει να φθινει.το θελουν πανω απο 25 ..αναμενω να δω ποσο θα δειξει στην αυχενική για αρχη και μετα καθε μηνα θα τον τσεκαρουμε.

Μα κι εγώ μόνο μαγειρεύω.. αλλά χθες το παράκανα στην κουζίνα και μετά αισθανόμουν τύψεις!!! Την προηγούμενη Τετάρτη που πήγα μου μέτρησε και τράχηλο, ήταν πολύ καλά.. αλλά μου είπε ότι δείχνει πιο μετά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μην το σκέφτεσαι και πολύ!!! Εξάλλου κανείς δεν εγγυάται ότι κ εμείς το καταλαβαίνουμε σίγουρα!!!! Μπορεί να είναι κ η ιδέα μας!!! Παίζει ρόλο κ η θέση των μωρών... Η θέση της μήτρας.. Δοκίμασε να φας κάτι έντονο (φυσικό χυμό, κανένα δροσερό φρούτο, κρύο νερό) και πήγαινε κ ξάπλωσε σε ησυχία και ηρεμία... Κ απλά περίμενε λίγο... Ολο κ κάτι θα σαλεψει!!! 

Λες ε??? Αυτό θα κάνω σήμερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Λες ε??? Αυτό θα κάνω σήμερα!!!! 

Ναι! Δοκίμασε το!!! Θέλει ηρεμία κ συγκέντρωση.. Δεν είναι κ τόσο μεγάλα για να μπορούμε να τα καταλαβαίνουμε σε όλες τις φάσεις της μέρας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια εσείς πώς την αισθάνεστε την κοιλιά σας?? Κάποιες φορές μετά το φαγητό ή από κούραση σα να σφίγγει... λέτε να είναι συσπάσεις??? Επίσης κάποιες φορές σα να μαζεύεται σε ένα σημείο λέτε να είναι τα μωρά ή κάτι άλλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια εσείς πώς την αισθάνεστε την κοιλιά σας?? Κάποιες φορές μετά το φαγητό ή από κούραση σα να σφίγγει... λέτε να είναι συσπάσεις??? Επίσης κάποιες φορές σα να μαζεύεται σε ένα σημείο λέτε να είναι τα μωρά ή κάτι άλλο???

Εγω δεν αισθανομαι τιποτα αλλα ειμαι 11 τωρα ισωςειναι νωρις αλλα απο την αρχη κανενα φοβερο συμπτωμα τι να πω ολα νορμαλ εκτος απο αναγουλες χωρις εμετο,κοπωση(πολυ πιο καλά τωρα ομως) και μπουρμπουληθρες και σαν καουρες αισθηση στομαχι κενο) πονακια δεν εχω .μετα θα παρουμε μαγνησιο για συσπασεις μητρας ομως.τα ρωταω απο τωρα να δω τι με περιμενει..ε τα μωρα θα ειναι βρε αφου ολο στριφογυριζουν λογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω δεν αισθανομαι τιποτα αλλα ειμαι 11 τωρα ισω ειναι νωρις αλλα απο την αρχη κανενα φοβερο συμπτωμα τι να πω ολα νορμαλ εκτος απο αναγουλες χωρις εμετο,κοπωση(πολυ πιο καλά τωρα ομως) και μπουρμπουληθρες και σαν καουρες αισθηση στομαχι κενο) πονακια δεν εχω .μετα θα παρουμε μαγνησιο για συσπασεις μητρας ομως.τα ρωταω απο τωρα να δω τι με περιμενει..ε τα μωρα θα ειναι βρε αφου ολο στριφογυριζουν λογικα ..

Εγώ έχω ξεκινήσει ήδη μαγνήσιο!! Απλά διαβάζω για αυτές τις συσπάσεις και δε μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς ενδείξεις πρέπει να έχουμε!!! Τέλος πάντων σας ζάλισα και σήμερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ έχω ξεκινήσει ήδη μαγνήσιο!! Απλά διαβάζω για αυτές τις συσπάσεις και δε μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς ενδείξεις πρέπει να έχουμε!!! Τέλος πάντων σας ζάλισα και σήμερα!!!! 

Δε μας ζαλισες καλέ, για αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε αλληλοστηριζομαστε τροφοκαρντ σου εδωσε ; Και θεωρω δεν υπαρχει πρεπει γενικοτερα !!Άλλα εχω εγω ,άλλα εσεις .Μα ουτε συχνουρια δεν εχω ,πως το εξηγεις ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε μας ζαλισες καλέ, για αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε αλληλοστηριζομαστε τροφοκαρντ σου εδωσε ; Και θεωρω δεν υπαρχει πρεπει γενικοτερα !!Άλλα εχω εγω ,άλλα εσεις .Μα ουτε συχνουρια δεν εχω ,πως το εξηγεις ;;;

Τα trofocard μου έδωσε, ένα χάπι κι από τη 18η εβδομάδα θα παίρνω και δεύτερο!!! Όσον αφορά τη συχνοουρια εγώ είχα από την αρχή, δεν είναι κανόνας όμως ότι θα έχουμε όλες!!! Πότε έχεις αυχενική?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια εσείς πώς την αισθάνεστε την κοιλιά σας?? Κάποιες φορές μετά το φαγητό ή από κούραση σα να σφίγγει... λέτε να είναι συσπάσεις??? Επίσης κάποιες φορές σα να μαζεύεται σε ένα σημείο λέτε να είναι τα μωρά ή κάτι άλλο???

Και μένα μετά το φαγητό είναι τελείως πέτρα.. Αλλά να σου πω την αλήθεια μόνιμα σκληρή είναι η κοιλιά μου. Όσο για τις κλωτσιές όντως μπορεί να είναι η ιδέα μας τι να πω.. Όπως σου είπε και η @melodyy φάε κάτι έντονο και μετά ξάπλα χαλάρωσε και θα δεις. Σχετικά με δουλειές κλπ δεν κάνω τίποτα... Μόνο ένα φαγητό και αν είναι μπελαλίδικο σε δόσεις... Δεν είμαστε για πολλά πολλά.. Εγώ αν κουραστώ εμφανίζονται πάλι τα καφέ.. Όποτε κάνω τον Βούδα στον καναπέ με μεγάλη επιτυχία θέλω να ξέρετε...😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Τα trofocard μου έδωσε, ένα χάπι κι από τη 18η εβδομάδα θα παίρνω και δεύτερο!!! Όσον αφορά τη συχνοουρια εγώ είχα από την αρχή, δεν είναι κανόνας όμως ότι θα έχουμε όλες!!! Πότε έχεις αυχενική?? 

Δινουν το τροφοκαρδ διοτι ειναι το μονο που κανει πιο «πολυ δουλεια» ωστε να μην εχουμε τις συσπασεις στη μητρα διοτι δε ηθελα να παρω το συγκεκριμενο λογω του οτι δεν ειναι φυτικό κ προτεινα σολγκαρ αλλα μετά απο αυτο που μου ειπε θα το παρω και εγώ οπως ολες αλλωστε οι εγγυες :-) μετα την αυχενικη που εχω την τριτη κ θα ειμαι 11+5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και μένα μετά το φαγητό είναι τελείως πέτρα.. Αλλά να σου πω την αλήθεια μόνιμα σκληρή είναι η κοιλιά μου. Όσο για τις κλωτσιές όντως μπορεί να είναι η ιδέα μας τι να πω.. Όπως σου είπε και η @melodyy φάε κάτι έντονο και μετά ξάπλα χαλάρωσε και θα δεις. Σχετικά με δουλειές κλπ δεν κάνω τίποτα... Μόνο ένα φαγητό και αν είναι μπελαλίδικο σε δόσεις... Δεν είμαστε για πολλά πολλά.. Εγώ αν κουραστώ εμφανίζονται πάλι τα καφέ.. Όποτε κάνω τον Βούδα στον καναπέ με μεγάλη επιτυχία θέλω να ξέρετε...😂😂😂

Καλά κανεις μη κουνιεσαι καθολου μετα θα θελουμε να αραξουμε κ δε θα μπορουμε..δεν ειναι κ ευκολο κοριτσια μου με 2 .βεβαια εννοειται δεν μας νοιαζει..για να δουμε τι θα δουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά κανεις μη κουνιεσαι καθολου μετα θα θελουμε να αραξουμε κ δε θα μπορουμε..δεν ειναι κ ευκολο κοριτσια μου με 2 .βεβαια εννοειται δεν μας νοιαζει..για να δουμε τι θα δουμε :-)

Καλά μετά τρεχάτε ποδαράκια μου θα είμαστε αλλά ποιος νοιάζεται;; 2πλη χαρά θα έχουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δινουν το τροφοκαρδ διοτι ειναι το μονο που κανει πιο «πολυ δουλεια» ωστε να μην εχουμε τις συσπασεις στη μητρα διοτι δε ηθελα να παρω το συγκεκριμενο λογω του οτι δεν ειναι φυτικό κ προτεινα σολγκαρ αλλα μετά απο αυτο που μου ειπε θα το παρω και εγώ οπως ολες αλλωστε οι εγγυες :-) μετα την αυχενικη που εχω την τριτη κ θα ειμαι 11+5

Κατάλαβα οπότε αφού πρέπει εννοείται και θα τα πάρουμε!!! Αντε με μία καλή αυχενική τώρα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κατάλαβα οπότε αφού πρέπει εννοείται και θα τα πάρουμε!!! Αντε με μία καλή αυχενική τώρα!!!!! 

Καλημέρα!!!! Τι έγινε τελικά;;;;;; ένιωσες τπτ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα!!!! Τι έγινε τελικά;;;;;; ένιωσες τπτ;;;; 

Καλημέρα!!! Μπα τίποτα.. δε ξέρω τι γίνεται με αυτά τα κορίτσια😍😍 πρέπει να ρίχνουν πολύ ύπνο ή μου χτυπάνε κι εγώ δε παίρνω χαμπάρι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα!!! Μπα τίποτα.. δε ξέρω τι γίνεται με αυτά τα κορίτσια😍😍 πρέπει να ρίχνουν πολύ ύπνο ή μου χτυπάνε κι εγώ δε παίρνω χαμπάρι!!! 

Μπορεί να είναι η θέση τους τέτοια κ η μήτρα σου.... Πχ κ μένα το ένα (σύμφωνα πάντα με τον υπέρηχο) είναι στο πίσω μέρος της ενώ το άλλο στο μπροστινό.. Επίσης άμα κουνιούνται προς τον πάτο τι να καταλάβουμε...! Έρχεται η ώρα έρχεται!!!! Κοριτσαρες έχεις;;;;; αχ εγώ περιμένω το επόμενο ραντεβού μηηηηπως κ βολέψει η θέση τους κ το καταραμένο το αιματωμα και δω τι είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Μπορεί να είναι η θέση τους τέτοια κ η μήτρα σου.... Πχ κ μένα το ένα (σύμφωνα πάντα με τον υπέρηχο) είναι στο πίσω μέρος της ενώ το άλλο στο μπροστινό.. Επίσης άμα κουνιούνται προς τον πάτο τι να καταλάβουμε...! Έρχεται η ώρα έρχεται!!!! Κοριτσαρες έχεις;;;;; αχ εγώ περιμένω το επόμενο ραντεβού μηηηηπως κ βολέψει η θέση τους κ το καταραμένο το αιματωμα και δω τι είναι!!! 

Ναι κοριτσάκια είναι, το επιβεβαίωσαμε και από το nipt!!! Λες ε για αυτό να μην τα καταλαβαίνω??? Εντομεταξυ κάποιες φορές η κοιλιά μετακινείται προς τη μία πλευρά, κι αναρωτιέμαι μήπως είναι τα μωράκια??? Και μένα το ένα είναι πίσω φαίνεται πιο δύσκολα. 

Εσύ πώς τα πας με το αιματωμα?? Σου εύχομαι στον επόμενο υπέρηχο να τα δείτε καλύτερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ναι κοριτσάκια είναι, το επιβεβαίωσαμε και από το nipt!!! Λες ε για αυτό να μην τα καταλαβαίνω??? Εντομεταξυ κάποιες φορές η κοιλιά μετακινείται προς τη μία πλευρά, κι αναρωτιέμαι μήπως είναι τα μωράκια??? Και μένα το ένα είναι πίσω φαίνεται πιο δύσκολα. 

Εσύ πώς τα πας με το αιματωμα?? Σου εύχομαι στον επόμενο υπέρηχο να τα δείτε καλύτερα!!!! 

Μμμμμ καφέ καφέ και πάλι καφέ.... Σε μόνιμη βάση και δε λέει να φύγει... Θα φανεί την επόμενη φορά πως πάει και αυτό... 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μμμμμ καφέ καφέ και πάλι καφέ.... Σε μόνιμη βάση και δε λέει να φύγει... Θα φανεί την επόμενη φορά πως πάει και αυτό... 😩

Κατάλαβα υπομονή κορίτσι μου.. εγώ δύο φορές είχα δει κι αγχωνομουν!!! Αντε με το καλό ο επόμενος υπέρηχος, περιμένουμε νέα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πως είστε; 

@Nefeliap έκανες αυχενική κορίτσι μου; 


@Antelope πως πας με το αιμάτωμα; 

Καλημερα ναι ολα ειναι τελεια!!ευχαριστώ πολυ!!Το ενα ειναι αγορι το αλλο ειναι πολυ μικρό και δε φαινεται..ρε ειχα ενα 11αρι τη μερα της οβιτρελ που στο τσακ το τσιμπησε στην ωοληψια και γονιμοποιηθηκε που δεν το περιμεναμε,ειμαι σιγουρη ειναι αυτο.αστα φοβερα πραγματα! Και στη φωτο της ετ φαινοταν μια σταλια..Αυχενικη 1,20 το μικρο και 2,20 το μεγαλο.περιμετρος κεφαλης 52 μικρο,58 το μεγαλο..Γραφει διαφορα βεβαια,αλλα ολα ειναι φυσικολογικα..Για τρισωμα 21 και τα 2 ειναι 1:1165 ,για 18 το ενα 1:2717 και το αλλο 2832 και για 13 το ενα 8557 και το αλλο 9252,για προεκλαμψια 1:128 και τραχηλος 33 πιο πανω δε πανε τα στατιστικα, λογω ηλικιας μου ειπε! Θα κανω και νιπτ που το στελνει ιταλια και σε 7 μερες αποτελεσμα για να ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πως είστε; 

@Nefeliap έκανες αυχενική κορίτσι μου; 


@Antelope πως πας με το αιμάτωμα; 

Καλά είμαι. Δεν έχω ξαναεμφανισει αίμα ούτε καφέ. Οι ναυτιες υποχωρουν σιγα σιγά. Έχω πετάξει και κοιλίτσα :) Αλλά δεν τα είδα πρόσφατα στον υπέρηχο και δεν ξέρω αν είναι καλά. Αυχενική αρχές Σεπτέμβρη και μέχρι τότε ο Θεός βοηθός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...