Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα έμαθα ότι θα γίνω και εγώ διδυμομανουλα!!!! ;))) 

Καλώς μας ήρθες!!!!! Να έχεις μια ευχάριστη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλώς μας ήρθες!!!!! Να έχεις μια ευχάριστη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!!!! 

Καλώς σας βρήκα :) μακαρι για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2020 at 2:20 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Διδυμομανούλες μου τι κάνετε; Να σας ρωτήσω, παίρνετε καθόλου συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες; Εγώ ξεκίνησα το Iofolen. Παραπονέθηκα στο γιατρό για υπερβολική εξάντληση. Κυριολεκτικά όλη μέρα σέρνομαι. Και μαζί με την αποστροφή για φαγητά νομίζω ότι δεν φτάνουν τα κατάλληλα θρεπτικά συστατικά στα μικρουλια μου. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ μεγαλύτερη επιβάρυνση για τον οργανισμό η δίδυμη κύηση, δεν είμαι περίεργη που νιώθω έτσι (στην προηγούμενη εγκυμοσυνη πετούσα!) αλλα να μην ανησυχώ για τα μωρά και οτι στο δευτερο τριμηνο θα ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα. Θα κάνω βέβαια και τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος να δω αν λείπει κάτι. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε; έχουν περάσει καθόλου τα συμπτώματα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;

Κορίτσι καλησπέρα!Περιμένω και εγώ διδυμακια απλα λίγο ποιό Πριν. Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε γράψει φιλικό οξύ  το filicine,ασβέστιο το lagofer,σίδηρο το Resoferon, βιταμίνη c της power health Και λόγω συσπασεων έπαιρνα κ μαγνήσιο το trofocard και το pregnacare. 

Επίσης μου είχε αναφέρει τις τροφές που είναι πλούσιες σε φολικο οξύ,ασβέστιο, σίδηρο κτλ.(αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου τις πω)Γενικά προσπαθώ  να τις εντάξω στην καθημερινότητα μου για να μειώσω τις δώσεις των συμπληρωμάτων αλλά δεν ήταν πάντα εύκολο γτ υποφέρω μέχρι κ τώρα(30η εβδομάδα) με εμετούς και ζαλάδες.

Όσον αφορά την κόπωση υπομονή αγάπη μου!Σίγουρα μια εγκυμοσύνη σε ένα παιδάκι είναι ποιο ξεκούραστη από μια σε δύο, διότι τώρα έχεις να δώσεις θρεπτικά συστατικά σε δύο μπουμπουκακια .Εμένα προσωπικά με βοηθούσε να κάνω μικρά διαλείμματα κ όταν μπορούσα κοιμόμουν έστω κ για λίγο και γενικά κοιμόμουν πολύ νωρίς πχ 10 .Μόλις μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο υποχώρησε το αίσθημα της κουραστείς πάντως !Δοκίμασε όταν ξεκουράζεσαι να έχεις τα πόδια σου πάνω μου είχε πει ο γιατρός μου  ότι βοηθάει αν κ εγώ δεν έβρισκα κάποια διαφορά.

Ακόμα κ 30 να είναι ο αιματοκρίτης σου μην αγχωθείς κ εμένα τόσο ήταν κ μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι απολύτως φυσιολογική τιμή λόγω της δίδυμης κύησης.

Ελπίζω να σε βοήθησα  sorry αν σε κούρασα. Με το καλό τα μωράκια σου και σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Με πολύ αγάπη!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσι καλησπέρα!Περιμένω και εγώ διδυμακια απλα λίγο ποιό Πριν. Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε γράψει φιλικό οξύ  το filicine,ασβέστιο το lagofer,σίδηρο το Resoferon, βιταμίνη c της power health Και λόγω συσπασεων έπαιρνα κ μαγνήσιο το trofocard και το pregnacare. 

Επίσης μου είχε αναφέρει τις τροφές που είναι πλούσιες σε φολικο οξύ,ασβέστιο, σίδηρο κτλ.(αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου τις πω)Γενικά προσπαθώ  να τις εντάξω στην καθημερινότητα μου για να μειώσω τις δώσεις των συμπληρωμάτων αλλά δεν ήταν πάντα εύκολο γτ υποφέρω μέχρι κ τώρα(30η εβδομάδα) με εμετούς και ζαλάδες.

Όσον αφορά την κόπωση υπομονή αγάπη μου!Σίγουρα μια εγκυμοσύνη σε ένα παιδάκι είναι ποιο ξεκούραστη από μια σε δύο, διότι τώρα έχεις να δώσεις θρεπτικά συστατικά σε δύο μπουμπουκακια .Εμένα προσωπικά με βοηθούσε να κάνω μικρά διαλείμματα κ όταν μπορούσα κοιμόμουν έστω κ για λίγο και γενικά κοιμόμουν πολύ νωρίς πχ 10 .Μόλις μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο υποχώρησε το αίσθημα της κουραστείς πάντως !Δοκίμασε όταν ξεκουράζεσαι να έχεις τα πόδια σου πάνω μου είχε πει ο γιατρός μου  ότι βοηθάει αν κ εγώ δεν έβρισκα κάποια διαφορά.

Ακόμα κ 30 να είναι ο αιματοκρίτης σου μην αγχωθείς κ εμένα τόσο ήταν κ μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι απολύτως φυσιολογική τιμή λόγω της δίδυμης κύησης.

Ελπίζω να σε βοήθησα  sorry αν σε κούρασα. Με το καλό τα μωράκια σου και σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Με πολύ αγάπη!❤❤❤

Με το καλό κοριτσι ! Λιγο εμεινε! Να πανε ολα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Καλώς σας βρήκα :) μακαρι για όλες μας

Τελειααααα μπραβο χαμος !οποτε εκανες πρωτο υπερηχο κ ειδατε 2 σακους;!;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τελειααααα μπραβο χαμος !οποτε εκανες πρωτο υπερηχο κ ειδατε 2 σακους;!;!!!

Ναι και σε 15 μέρες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sova είπε:

Ναι και σε 15 μέρες θα πάμε να ακούσουμε καρδούλες :D

Ναι σωστα ! Ωραια!!! Εγω τα ειδα ολα με τη μια και ακουσα γιατί ειχα υπομονη και πηγα για πρωτο υπερηχο 6+4 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Με το καλό κοριτσι ! Λιγο εμεινε! Να πανε ολα καλά!!

Ναι όντως λίγο έμεινε κ σιγά σιγά Ετοιμάζομαι ψυχολογικά!Εσύ πως είσαι?πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι σωστα ! Ωραια!!! Εγω τα ειδα ολα με τη μια και ακουσα γιατί ειχα υπομονη και πηγα για πρωτο υπερηχο 6+4 .

Δεν ήταν θέμα υπομονής για να πω την αλήθεια ! Μετά την 3 χοριακη μου είπε να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα;; Έχετε αισθανθεί καθόλου τα διαβολάκια σας;; Εγώ έχει μερικές μέρες που τα νιώθω... Αρχικά νόμιζα πως ήταν η ιδέα μου αλλά πρέπει να είναι τα μικρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα;; Έχετε αισθανθεί καθόλου τα διαβολάκια σας;; Εγώ έχει μερικές μέρες που τα νιώθω... Αρχικά νόμιζα πως ήταν η ιδέα μου αλλά πρέπει να είναι τα μικρά.. 

Καλή αρχή!!!!!!! Σε λίγο θα νιώθουμε χέρια κ πόδια να μας βγαίνουν από παντού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα;; Έχετε αισθανθεί καθόλου τα διαβολάκια σας;; Εγώ έχει μερικές μέρες που τα νιώθω... Αρχικά νόμιζα πως ήταν η ιδέα μου αλλά πρέπει να είναι τα μικρά.. 

Αλήθεια δεν είναι νωρίς ακόμη??? Εγώ από ότι διαβάζω λένε από 18η εβδομάδα και μετά.. τι αισθάνθηκες δηλαδή??? Πωπω ανυπομονώ κι εγώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Αλήθεια δεν είναι νωρίς ακόμη??? Εγώ από ότι διαβάζω λένε από 18η εβδομάδα και μετά.. τι αισθάνθηκες δηλαδή??? Πωπω ανυπομονώ κι εγώ!!! 

Είμαι στη 15.. Για δίδυμα έχω διαβάσει ότι κάποιες τα αισθάνονται από την 12η.. Τώρα τι να πω... Αρχικά σαν φτερούγισμα-μπουρμπουλήθρες. 2 φορές ένιωσα κλοτσιά. Γενικά όταν τα καταλαβαίνω είναι λες και κάνουν σβούρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Είμαι στη 15.. Για δίδυμα έχω διαβάσει ότι κάποιες τα αισθάνονται από την 12η.. Τώρα τι να πω... Αρχικά σαν φτερούγισμα-μπουρμπουλήθρες. 2 φορές ένιωσα κλοτσιά. Γενικά όταν τα καταλαβαίνω είναι λες και κάνουν σβούρες.

Ωραία τα μωράκια σου είναι εκεί και κάνουν φασαρία!!! Αντε και στα δικά μας τώρα!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ναι όντως λίγο έμεινε κ σιγά σιγά Ετοιμάζομαι ψυχολογικά!Εσύ πως είσαι?πως τα πας?

Εγω εχω δρομο αλλα ειμαι πολυ καλά γενικα δεν εχω αγχος δεν με νοιαζει τιποτα στη κοσμαρα μου.τριτη εχω αυχενική και πιστευω οτι ολα θα ειναι τελεια! Μη με περασετε για φαντασμενη 42 χρονη χαχαχ απλα αυτο μου ειπε ο γιατρος και ειπα μια φορα να τον εμπιστευτω και να «ησυχασω»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Είμαι στη 15.. Για δίδυμα έχω διαβάσει ότι κάποιες τα αισθάνονται από την 12η.. Τώρα τι να πω... Αρχικά σαν φτερούγισμα-μπουρμπουλήθρες. 2 φορές ένιωσα κλοτσιά. Γενικά όταν τα καταλαβαίνω είναι λες και κάνουν σβούρες.

Μπουρμπουληθρες εχω απειρες ειδικα οταν τρωω καρπουζι ακομα πιο εντονες θεωρησα ειναι απο το εντερο..εφαγες κλωτσια παναγια μου;!;;; Και σβουρες ; Θεικο!!! εγω οταν κοιμαμαι μπρουμυτα εχω ακουσει νοιωσει φουλ τις καρδιες οτι ναναι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω εχω δρομο αλλα ειμαι πολυ καλά γενικα δεν εχω αγχος δεν με νοιαζει τιποτα στη κοσμαρα μου.τριτη εχω αυχενική και πιστευω οτι ολα θα ειναι τελεια! Μη με περασετε για φαντασμενη 42 χρονη χαχαχ απλα αυτο μου ειπε ο γιατρος και ειπα μια φορα να τον εμπιστευτω και να «ησυχασω»

Καλά έκανες αγάπη!30 ο εβδομάδων εγώ τόσο καιρό μια φορά λάθος δεν έκανε άκουσε τον και αφού σου λέει όλα καλά τότε είναι. Σε βοηθάει να μην αγχώνεσαι κιόλας!Θα περιμένω νέα σου την Τρίτη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπουρμπουληθρες εχω απειρες ειδικα οταν τρωω καρπουζι ακομα πιο εντονες θεωρησα ειναι απο το εντερο..εφαγες κλωτσια παναγια μου;!;;; Και σβουρες ; Θεικο!!! εγω οταν κοιμαμαι μπρουμυτα εχω ακουσει νοιωσει φουλ τις καρδιες οτι ναναι χαχαχα

Άσε χαζεψαμε... Βασικά σήμερα φάγαμε και 3 ξεγυρισμένες κλωτσιές ξεκάθαρες!! Και ο άντρας μου τις κατάλαβε..😍😍😍 Πολύ καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι έτσι πρέπει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εσείς δουλειές κάνετε στο σπίτι??? Πέρασα αρκετή ώρα στην κουζίνα σήμερα κι αισθάνομαι κομμάτια και σα να πονάω κιόλας λιγο αριστερά στο αιδοίο (μετά συγχωρήσεως) που αισθάνομαι τύψεις που το παράκανα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς δουλειές κάνετε στο σπίτι??? Πέρασα αρκετή ώρα στην κουζίνα σήμερα κι αισθάνομαι κομμάτια και σα να πονάω κιόλας λιγο αριστερά στο αιδοίο (μετά συγχωρήσεως) που αισθάνομαι τύψεις που το παράκανα!!! 

Εγώ κάνω  λίγα πράγματα  αλλά να κάνω σε δόσεις αλλά πχ  δεν βάζω σκούπα ούτε σφουγγαριζω τα κάνει ο άντρας μου αυτό το σκ όλα τα άλλα κουτσού κουτσου τα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μπουρμπουληθρες εχω απειρες ειδικα οταν τρωω καρπουζι ακομα πιο εντονες θεωρησα ειναι απο το εντερο..εφαγες κλωτσια παναγια μου;!;;; Και σβουρες ; Θεικο!!! εγω οταν κοιμαμαι μπρουμυτα εχω ακουσει νοιωσει φουλ τις καρδιες οτι ναναι χαχαχα

Αχ μπορείς και κοιμάσαι μπρούμυτα;;; κ εγώ γουργουριτο δεν έχω νιώσει ιδιαίτερα γτ έχω και τα εντερικα μου... Κλωτσιές όμως έχω καταλάβει μετά από φαγητό ειδικά φρούτα... Κάτι τύπου σα να σ κάνουν ελαφρύ τακ τακ με το δάχτυλο.. Χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Αχ μπορείς και κοιμάσαι μπρούμυτα;;; κ εγώ γουργουριτο δεν έχω νιώσει ιδιαίτερα γτ έχω και τα εντερικα μου... Κλωτσιές όμως έχω καταλάβει μετά από φαγητό ειδικά φρούτα... Κάτι τύπου σα να σ κάνουν ελαφρύ τακ τακ με το δάχτυλο.. Χεχεχε

Καλημέρα κοριτσάκι κι εσύ τα έχεις νιώσει!!! Ααχχ τι γίνεται με τα δικά μου και δεν έχω καταλάβει τίποτα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι κι εσύ τα έχεις νιώσει!!! Ααχχ τι γίνεται με τα δικά μου και δεν έχω καταλάβει τίποτα??? 

Χάχα ναι κάτι νιώθω.. Ανυπομονώ για γερές κλωτσιές.. Πόσο είσαι; εγώ 16..δυστυχώς δεν υπάρχει συγκεκριμένη στιγμή για όλες... Παίζουν ρόλο ακόμη κ το λίπος, οι κοιλιακό, τα κιλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Χάχα ναι κάτι νιώθω.. Ανυπομονώ για γερές κλωτσιές.. Πόσο είσαι; εγώ 16..δυστυχώς δεν υπάρχει συγκεκριμένη στιγμή για όλες... Παίζουν ρόλο ακόμη κ το λίπος, οι κοιλιακό, τα κιλά.. 

Σήμερα είμαι 15w3d..και είμαι αδύνατη πέρα από την κοιλίτσα που έχω κάνει.. εντομεταξυ χθες το απόγευμα μετά την @annie που έλεγε ότι τα κατάλαβε έβαλα κι εγώ τα χέρια μου στην κοιλιά και κάτι αισθάνθηκα μία φορά, αλλά σκέφτηκα ότι θα ήταν ιδέα μου μιας και ήμουν επηρεασμένη.. εγώ νόμιζα ότι από 18η εβδομάδα και μετά το καταλαβαίνεις!!!

Βρε τι έχουμε πάθει 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς δουλειές κάνετε στο σπίτι??? Πέρασα αρκετή ώρα στην κουζίνα σήμερα κι αισθάνομαι κομμάτια και σα να πονάω κιόλας λιγο αριστερά στο αιδοίο (μετά συγχωρήσεως) που αισθάνομαι τύψεις που το παράκανα!!! 

Εγώ δε κανω τιποτα εχω αραξει τελειως γιατί μετά θα κανω τα παντα οποτε ας κανουμε ενα διαλλειμα απο αυτο.οταν λεω τιποτα τιποτα χαχαχα .Ακου δεν πρεπει να κουραζεσαι !!!μετά θα μετραμε και τραχηλο και με τα 2 λογω κληρονομκου,ή ιστορικού ή κουρασης φθινει ή ετσι μπορει να φθινει.το θελουν πανω απο 25 ..αναμενω να δω ποσο θα δειξει στην αυχενική για αρχη και μετα καθε μηνα θα τον τσεκαρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
    • Mια χαρά η β επιπέδου, τέλεια! Κι εγώ κορίτσια με φυσιολογικό τοκετό θέλω.. Θα ξεκινήσετε τίποτα ασκήσεις ή κάποια προετοιμασία? δεν έχω ψάξει ακόμη γι' αυτό.. @Elk εσύ πώς το ξέρεις ότι θα σε πάει καισαρική? Εμένα αυτό που αγχώνει κορίτσια είναι ότι γεννάμε Αύγουστο.. Αν τύχει να λείπει ο γιατρός και δεν προλάβει να έρθει? Γενικά τι κάνουν? Μένουν απίκο και περιμένουν την κάθε μία πότε θα την πιάσουν οι πόνοι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...