Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι ναι αναβαθμιση.θα στα πουνε ολα!! Ναι το βιολογικο hipp απο την αρχη.επισης η τομη δε πονεσε καθολου σε μενα και ειναι εξαιρετικη μια ευθεια κ μικρη ! Πολυ καλη δουλεια μη φοβασαι τιποτα πραγματικα!!

Αχ, μπράβο ρε Νεφέλη! Πολύ ανακουφίστηκα τώρα! Εντάξει του έχω εμπιστοσύνη αλλά αν στο επιβεβαιώσει κ άλλος ακόμη καλύτερα! Το γάλα είναι αυτό, σωστά; 0880D328-5013-4937-A9AA-6C23D92E3741.thumb.png.3acfb921930c4c2e4460ab5937aebd1f.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 16/2/2022 at 6:15 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

χάνονται και οι δικές σας πιπίλες;;; μα καλά τι γίνεται; λες να τις τρώει το πιπιλοτέρας;

Χαχαχα φυσικά.. Τις ψάχνω μέσα στη νυχτα κ δεν υπάρχουν πουθενα... , 🤣🤣 καλή ιδέα θα έρθει να μας επισκεφθεί στ αλήθεια το πιπιλοτερας όταν έρθει η ώρα να κόψουμε την πιπιλα 🤣🤣😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 2:36 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Χαιρετίζω τις άξιες διδυμομανούλες κ υποβάλλω τα σέβη μου! Πώς περνάει ο καιρός όταν πέρυσι τέτοιο καιρό είχατε τις αγωνίες σας για την γέννα, μέχρι ποια εβδομάδα θα καταφέρετε να φτάσετε, τι βάρος έχουν κλπ, κ τώρα πια συζητάτε για τα πρώτα τους γενέθλια! Να είναι γερά τα μωρά σας κ όλου του κόσμου κ να μεγαλώνουν όμορφα!

Τις αγωνίες εκείνες έχω κ εγώ τώρα κ θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω φτάσει αισίως κ δόξα τω Θεώ τις 35w (σήμερα). Στις 24/2 μπαίνω στον μήνα μου. Προφανέστατα θα με πάει με καισαρική. Θέλει να το τραβήξει όσο πάει αφού τα μωρά δεν ζορίζονται, προκειμένου να μην μπουν θερμοκοιτίδα κ καλά κάνει… Εσείς πότε γεννήσατε; Τι βάρος είχαν; Χρειάστηκε να μπουν θερμοκοιτίδα λόγω βάρους; @Nefeliap εμείς που έχουμε κ τον ίδιο γιατρό πες μου ό,τι κρίνεις απαραίτητο να γνωρίζω pls! Στο μαιευτήριο τι παίζει; Έμεινες ευχαριστημένη; Σε βοήθησαν με τον θηλασμό; Έχω τόσα στο κεφάλι μου που δεν ξέρω τι άλλο να ρωτήσω πχια!!! 🤪🤪🤪🤪

Με το καλό με το καλό!!!! Εμεις γεννηθηκαμε 37+2 , 2160 κ 2260. Τη μια την είχα μαζί μου απ τη πρωτη στιγμή η άλλη νοσηλεύτηκε για 21 ημέρες Αθήνα λόγω ταχυπνοιας.. Όσον αφορά το γάλα έδινα κ απ το δικό μου, όσο μπόρεσα το τράβηξα.. Μη φανταστείς κανα τρίμηνο, με καταψυξη που είχα βάλει, στήθος κ θηλαστρο.. ξένο χρησιμοποιω hipp απ την αρχή κ τωρα όπου να ναι θα ξεκινήσω το hipp3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό με το καλό!!!! Εμεις γεννηθηκαμε 37+2 , 2160 κ 2260. Τη μια την είχα μαζί μου απ τη πρωτη στιγμή η άλλη νοσηλεύτηκε για 21 ημέρες Αθήνα λόγω ταχυπνοιας.. Όσον αφορά το γάλα έδινα κ απ το δικό μου, όσο μπόρεσα το τράβηξα.. Μη φανταστείς κανα τρίμηνο, με καταψυξη που είχα βάλει, στήθος κ θηλαστρο.. ξένο χρησιμοποιω hipp απ την αρχή κ τωρα όπου να ναι θα ξεκινήσω το hipp3

Ευχαριστώ πολύ! Άρα καταλαβαίνω το Hipp παίζει δυνατά! Μπαίνω για παραγγελία! Ας προνοήσω να το έχω εγώ κ αν θηλάσω οκ ειδάλλως δεν θα τρελαθούμε κιόλας! Προέχει να είμαι ήρεμη με τα μωρά παρά τρελή κ ψυχαναγκαστική στο θέμα αποκλειστικός θηλασμός… (διαβάζω σε κάτι ομάδες κάτι ζαβές να παθαίνουν υστερία με τον αποκλειστικό θηλασμό κ τα οφέλη αυτού)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, μπράβο ρε Νεφέλη! Πολύ ανακουφίστηκα τώρα! Εντάξει του έχω εμπιστοσύνη αλλά αν στο επιβεβαιώσει κ άλλος ακόμη καλύτερα! Το γάλα είναι αυτό, σωστά; 0880D328-5013-4937-A9AA-6C23D92E3741.thumb.png.3acfb921930c4c2e4460ab5937aebd1f.png

Ναι αυτό !! Και μετα εχει 2 νουμερο δηλ απο 6μηνων και μετα νουμερο 3 απο 1 ετους κ πανω..το frezylac που ειναι απο κατω χαλιααα στοκος ..ναι αν μπορεις θα θηλασεις οσο μπορεις ,αλλιως δε πειραζει..εσυ να εισαι καλά διοτι το 1ο 5μηνο ειναι πολυ δυσκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Άρα καταλαβαίνω το Hipp παίζει δυνατά! Μπαίνω για παραγγελία! Ας προνοήσω να το έχω εγώ κ αν θηλάσω οκ ειδάλλως δεν θα τρελαθούμε κιόλας! Προέχει να είμαι ήρεμη με τα μωρά παρά τρελή κ ψυχαναγκαστική στο θέμα αποκλειστικός θηλασμός… (διαβάζω σε κάτι ομάδες κάτι ζαβές να παθαίνουν υστερία με τον αποκλειστικό θηλασμό κ τα οφέλη αυτού)

Σίγουρα είναι πολλα τα οφέλη αλλά αρκεί να είμαστε εμείς καλά κ να μπορουμε να ανταπεξέλθουμε.. Κ εγώ είχα μιλήσει με συμβουλο θηλασμου αλλά μ φάνηκαν κάπως εμμονικες οπότε τ αφησα.. Κ εγώ ηλεκτρονικα τα παραγγελνω 15,80 απ το we care. Από φαρμακείο ανέβηκε προσφατα η τιμή 17,70.μεγαλη διαφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι αυτό !! Και μετα εχει 2 νουμερο δηλ απο 6μηνων και μετα νουμερο 3 απο 1 ετους κ πανω..το frezylac που ειναι απο κατω χαλιααα στοκος ..ναι αν μπορεις θα θηλασεις οσο μπορεις ,αλλιως δε πειραζει..εσυ να εισαι καλά διοτι το 1ο 5μηνο ειναι πολυ δυσκολο..

Ενω μετά... Πανευκολο 🤣🤣🤣 .. Μετά αρχιζει το κυνήγι .. 

.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ενω μετά... Πανευκολο 🤣🤣🤣 .. Μετά αρχιζει το κυνήγι .. 

.. 

κορίτσια περιμένετε... έρχονται τα terrible twos με μια μόνιμη άρνηση για τα πάντα και μετά τα horrible threes που έχουν και δύναμη πια και σε βγάζουν νοκ άουτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2022 at 2:40 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Σε ταλαιπώρησε αρκετά δλδ η τομή; Πονούσε πολύ; Περασμένα ξεχασμένα βέβαια τώρα που τα σκέφτεσαι αλλά φαντάζομαι θα τράβηξες ζόρι… Δεν κατέβηκε ποτέ; Δεν το έχω ξανακούσει αυτό… 

@VasiliqueΟύτε εγώ είχα ξανακούσει για γυναίκα στην οποία να μην κατέβει καθόλου γάλα, όμως όταν μοιράστηκα την εμπειρία μου, βρήκα κι άλλες! Προφανώς υπάρχουν λόγοι γι αυτό. Ως προς την καισαρική, όχι δεν πονούσε τόσο η τομή - αυτή είχε επουλωθει μόλις βγήκα από το μαιευτήριο, άλλωστε ο γιατρός μου είναι πολύ έμπειρος και με καλό χέρι. Πονούσα γενικώς εσωτερικά όπως μετά από ένα χειρουργείο, είχα δυσκολία στην κίνηση, ακόμη και στο περπάτημα, γεγονός που επιδεινωνοταν από τη φροντίδα των μωρών και άρχισα να ξαναγίνομαι λειτουργική χωρίς ενοχλήσεις μετά το 20ημερο. Ίσως όμως σε εμένα έπαιξε ρόλο και το ότι τους τελευταίους δύο μήνες της εγκυμοσύνης ήμουν κρεβάτι - καναπέ, οπότε μην ανησυχείς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
στις On 9/11/2022 at 10:47 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Κορίτσια τι κανετε;  Βλεπει καμια αραγε;;  

Γεια σου Νεφέλη! δεν μπαίνω συχνά πια αλλά σήμερα έπεσα πάνω στην ανάρτησή σου! Πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2022 at 9:28 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Γεια σου Νεφέλη! δεν μπαίνω συχνά πια αλλά σήμερα έπεσα πάνω στην ανάρτησή σου! Πώς είστε;

Εμεις καλά δοξα τω θεω.μεγαλώσανε ειναι παιδακια πλεον.. το μόνο που μου ξυπνανε ακόμα τα βραδια κ σκεφτομαι να κοψω το γαλα με καποιο τροπο γιατι μου το ειπε κ ο γιατρος .πινουν 2 3 4 μεχρι & 5 το πρωι,κουραστηκα. Κατα τα αλλα ολα καλά παιζουν τσακωνονται τρωνε καλά χαμος :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Πως είναι τα ζουζουνακια σας;; Μεγαλώσαμεεεε

Ελα βρε αννυ σε σκεφτομουνα το πιστευεις ; χρονια πολλα σε ολους! Πως περνατε; Τρεχουν Ε; Το βραδυ ξυπνάτε αραγε για γαλα ακομα σαν κ μας ή κοιμουνται σερι ; Τι γαλα δινεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα βρε αννυ σε σκεφτομουνα το πιστευεις ; χρονια πολλα σε ολους! Πως περνατε; Τρεχουν Ε; Το βραδυ ξυπνάτε αραγε για γαλα ακομα σαν κ μας ή κοιμουνται σερι ; Τι γαλα δινεις ;

Ο μικρός συνήθως το πάει σερί, η μικρή ξυπνάει κ έρχεται στο δωμάτιο μας🤣🤣🤣 Γάλα δε δίνουμε πλέον μέσα στη νύχτα έχει 2 μήνες που το κόψαμε. Αλλά τον τελευταίο καιρό με ιώσεις, τελευταία δόντια κλπ ξυπνάνε κ τα δυο… Θέλω κ 3ο τρομάρα μου.. Είμαστε λίγο άυπνοι κατά τα άλλα καλά!! Φρέσκο αγελαδινό (Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής) δίνουμε πλέον. Εσείς κορίτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2022 at 8:02 ΜΜ, ο/η annie! είπε:

Ο μικρός συνήθως το πάει σερί, η μικρή ξυπνάει κ έρχεται στο δωμάτιο μας🤣🤣🤣 Γάλα δε δίνουμε πλέον μέσα στη νύχτα έχει 2 μήνες που το κόψαμε. Αλλά τον τελευταίο καιρό με ιώσεις, τελευταία δόντια κλπ ξυπνάνε κ τα δυο… Θέλω κ 3ο τρομάρα μου.. Είμαστε λίγο άυπνοι κατά τα άλλα καλά!! Φρέσκο αγελαδινό (Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής) δίνουμε πλέον. Εσείς κορίτσι; 

Εμένα λυσανε για γαλα.ξυπνανε κ λενε γαλα γαλα.θεωρω το θελουν απο συνηθεια.Μπραβο που θες 3ο εγω και να ηθελα δεν μπορω εκανα εξετασεις η fsh μου πηγε στο 65 κ ειμαι και 45 οκ και δοξα τω θεω λεω δε το συζητω.εγω δινω ακομα φόρμουλα για αυτο σε ρωτησα διοτι το φρεσκο ξημερωματα δεν  βολευει.ευελπιστω να το κοψουν συντομα.αλλιως θα τους το κοψω δηλ δεν θα δινω κ ας κλαινε, δεν υπάρχει αλλη λυση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμένα λυσανε για γαλα.ξυπνανε κ λενε γαλα γαλα.θεωρω το θελουν απο συνηθεια.Μπραβο που θες 3ο εγω και να ηθελα δεν μπορω εκανα εξετασεις η fsh μου πηγε στο 65 κ ειμαι και 45 οκ και δοξα τω θεω λεω δε το συζητω.εγω δινω ακομα φόρμουλα για αυτο σε ρωτησα διοτι το φρεσκο ξημερωματα δεν  βολευει.ευελπιστω να το κοψουν συντομα.αλλιως θα τους το κοψω δηλ δεν θα δινω κ ας κλαινε, δεν υπάρχει αλλη λυση..

Εμείς το βολέψαμε με το φρέσκο το έχουμε μετρημένο στα μπιμπερό στο ψυγείο κ το ζεσταίνουμε στο μπρίκι Τσακ μπαμ. Εμείς για το 3ο είπαμε αν πιάσουμε φυσιολογικά δε ξανά μπαίνουμε σε διαδικασίες εξωσωματικής. Με το που με ξεγεννησε ο γιατρός είπε ότι εγώ είμαι κομπλέ δεν έχω θέμα. Ο άντρας μου βρήκε τώρα ότι έχει μια μικρή κιρσοκήλη αλλά ο ουρολόγος λέει δε θα τον χειρουργήσει καθώς λόγω ηλικίας θεωρεί πως ότι ήταν να κάνει το έκανε κ δε θα βελτιωθεί κάτι με την επέμβαση. Γενικά το σπερμα του είναι σε καλύτερη κατάσταση απ ότι ήταν κ του λέει βιταμίνες, άλλες από αυτές που του είχε δώσει ο προηγούμενος ουρολόγος πιο δυνατές κ βλέπουμε. Δοκίμασες να τους δώσεις τσαγακι αντί για γάλα; Εμείς έτσι το κόψαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/12/2022 at 9:16 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Εμείς το βολέψαμε με το φρέσκο το έχουμε μετρημένο στα μπιμπερό στο ψυγείο κ το ζεσταίνουμε στο μπρίκι Τσακ μπαμ. Εμείς για το 3ο είπαμε αν πιάσουμε φυσιολογικά δε ξανά μπαίνουμε σε διαδικασίες εξωσωματικής. Με το που με ξεγεννησε ο γιατρός είπε ότι εγώ είμαι κομπλέ δεν έχω θέμα. Ο άντρας μου βρήκε τώρα ότι έχει μια μικρή κιρσοκήλη αλλά ο ουρολόγος λέει δε θα τον χειρουργήσει καθώς λόγω ηλικίας θεωρεί πως ότι ήταν να κάνει το έκανε κ δε θα βελτιωθεί κάτι με την επέμβαση. Γενικά το σπερμα του είναι σε καλύτερη κατάσταση απ ότι ήταν κ του λέει βιταμίνες, άλλες από αυτές που του είχε δώσει ο προηγούμενος ουρολόγος πιο δυνατές κ βλέπουμε. Δοκίμασες να τους δώσεις τσαγακι αντί για γάλα; Εμείς έτσι το κόψαμε.

Α οποτε δεν εχετε  εμβρυακια καταψυξη για αυτο το λες ε αν κατσει φυσικα.. νομιζα ειχατε.. οποτε θα ηταν κ πιο ευκολο μια ετ :-)   καλα χαμομήλι ή  νερό με τιποτα! πολυ κλαμα  γενικα φωναζουν γαλα γαλα κ δε σταματανε ακομα κ 2 ωρες αν δε δωσω ! Και μεσα στη μερα τρωνε πολυ δηλ δεν ειναι οτι πεινανε απλά τους εγινε συνηθεια..θα τους αφησω να κλάψουν μηπως και τα καταφερω να τους κοψω..δε γινεται αλλιως .. εύχομαι με το καλο ένα 3ο μωρακι αν το επιθυμειτε :/) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α οποτε δεν εχετε  εμβρυακια καταψυξη για αυτο το λες ε αν κατσει φυσικα.. νομιζα ειχατε.. οποτε θα ηταν κ πιο ευκολο μια ετ :-)   καλα χαμομήλι ή  νερό με τιποτα! πολυ κλαμα  γενικα φωναζουν γαλα γαλα κ δε σταματανε ακομα κ 2 ωρες αν δε δωσω ! Και μεσα στη μερα τρωνε πολυ δηλ δεν ειναι οτι πεινανε απλά τους εγινε συνηθεια..θα τους αφησω να κλάψουν μηπως και τα καταφερω να τους κοψω..δε γινεται αλλιως .. εύχομαι με το καλο ένα 3ο μωρακι αν το επιθυμειτε :/) 

Ευχαριστούμε!! Κατάλαβα.. Κ μένα μη νομίζεις με τις μέρες τους είναι. Προχθές το πήραν σερί (χωρίς γάλα εννοώ, μεταφορές μετακομίσεις είχαμε μέσα στη νύχτα κλασσικά 🤣🤣) εχθές ξύπνησε η μικρή 04.30 για γάλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2022 at 11:15 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Εμένα λυσανε για γαλα.ξυπνανε κ λενε γαλα γαλα.θεωρω το θελουν απο συνηθεια.Μπραβο που θες 3ο εγω και να ηθελα δεν μπορω εκανα εξετασεις η fsh μου πηγε στο 65 κ ειμαι και 45 οκ και δοξα τω θεω λεω δε το συζητω.εγω δινω ακομα φόρμουλα για αυτο σε ρωτησα διοτι το φρεσκο ξημερωματα δεν  βολευει.ευελπιστω να το κοψουν συντομα.αλλιως θα τους το κοψω δηλ δεν θα δινω κ ας κλαινε, δεν υπάρχει αλλη λυση..

Χαίρεται χαίρεται!!! Κ εμεις 22 μηνών πλεον ! Δε ξυπνάμε για φαι μήνες, ευτυχώς μόλις πηραν τα κιλάκια τους μετά από λίγο το έκοψαν. Βέβαια ξυπνάμε γι άλλους λόγους.. Τις έχω βάλει από 8 μηνων στο δωμάτιο τους βέβαια μια κοιμουνται, μια καταλήγουν μαζί μας.. Η μια κοιμάται δεν έχει θέμα η άλλη δεν λέει να συνηθίσει. Για να κοιμηθεί δλδ πρέπει να έχει αργήσει να κοιμηθεί κ να είναι κουρασμένη. Κατά τ αλλά εγώ τις πηγα βρεφικο φέτος .τους αρέσει πολυ κ μένα το ίδιο 🤣 Εγώ Εδινα το hipp3 k τώρα ξεκίνησα hipp1++ κ αγελαδινό βιολογικό . Βέβαια βαριέμαι να το ζεσταινω θέλει κ χρόνο οπότε σκόνη συνεχίζεται πρωί όταν ξυπνησουμε κ Β ράδυ όταν είναι για να πάνε για υπνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2023 at 10:22 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Χαίρεται χαίρεται!!! Κ εμεις 22 μηνών πλεον ! Δε ξυπνάμε για φαι μήνες, ευτυχώς μόλις πηραν τα κιλάκια τους μετά από λίγο το έκοψαν. Βέβαια ξυπνάμε γι άλλους λόγους.. Τις έχω βάλει από 8 μηνων στο δωμάτιο τους βέβαια μια κοιμουνται, μια καταλήγουν μαζί μας.. Η μια κοιμάται δεν έχει θέμα η άλλη δεν λέει να συνηθίσει. Για να κοιμηθεί δλδ πρέπει να έχει αργήσει να κοιμηθεί κ να είναι κουρασμένη. Κατά τ αλλά εγώ τις πηγα βρεφικο φέτος .τους αρέσει πολυ κ μένα το ίδιο 🤣 Εγώ Εδινα το hipp3 k τώρα ξεκίνησα hipp1++ κ αγελαδινό βιολογικό . Βέβαια βαριέμαι να το ζεσταινω θέλει κ χρόνο οπότε σκόνη συνεχίζεται πρωί όταν ξυπνησουμε κ Β ράδυ όταν είναι για να πάνε για υπνο. 

Α τους πηγες κ ησυχαζεις τα πρωινα ,καλά εκανες ,εγω φοβηθηκα και σκεφτηκα τον επομενο χρονο ,η σκονη ειναι ευκολια αλλα σιγουρα το φρεσκο καλυτερο σκεφτηκα να παρω ενα ηλεκτρικό μπρίκι για ευκολια ..τελεια που κοιμουνται κ δε ζητανε γαλα κατι ειναι και αυτο.μηπως αν κοιμόσουνα στο ιδιο δωματιο θα κοιμοτανε τελεια..κανε ενα πείραμα και βλεπεις ειναι μικρα ακομα εγω σκεφτομαι να κοιμαμαι μαζι τους μεχρι να πανε 3, ετσι το βλεπω δηλαδη..γμωμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μαμάδες ηρωίδες!

κάπου τώρα στα 2 χρόνια δεν λένε ότι είναι και η παλινδρόμηση του ύπνου; δηλ εκεί που μπορεί να κοιμόταν ένα μωρό σερί ξαναγυρνάμε στη φάση νεογέννητο. Κι εμένα ξυπνάνε πάντως και συνήθως δίνω γάλα αν αρχίσει το βαρύ κλάμα. Μπορεί να το προλάβω και με ένα χάδι στην πλάτη και σσσσσσ νάνι. κάπως πιάνει αυτό. Χθες η μικρή με κράτησε μέχρι τις 5 ξύπνια. φτιάχνω γάλα (σκόνη που έχω έτοιμο στο θερμαντήρα και έτοιμες μερίδες). λεέι όχι, άλλο γάλα. βάζω φρέσκο. πιάνει το μπουκάλι και το πετάει κάτω (γυάλινο). προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμη. λέω θέλεις με καλαμάκι; ναι. βάζω το πρώτο γάλα που δεν ήπιε, σε ποτήρι, πίνει μια γουλιά, λέει θέλω μαμ. Πραγματικά αν δεν είχα το φόβο να ξυπνήσουν τα άλλα δύο θα την άφηνα να κλαίει αλλά έκατσα και της ζέστανα σπανακόριζο. με το που της δίνω το κουτάλι μου το ρίχνει στη μούρη! ε αυτό ήταν. ξύπνησα τον άντρα μου να αναλάβει, ενώ καθάριζα τα σπανακόριζα, τα γυαλιά και τα χυμένα γάλατα. Εννοείται άρχιζε να ουρλιάζει (γιατί περνάμε και μια φάση "μόνο μαμά"). σηκώθηκαν και τα άλλα δύο και έγινε πάρτυ. το πρωί σχολείο με 5 ώρες ύπνο. 

Μέσα στην απελπισία μου με έπιασαν τα γέλια γιατί θυμήθηκα και ένα σχετικό ανέκδοτο (μου φάγαν το μπιφτέκι μουουουουου) και ευτυχώς δεν γίνονται συχνά αυτά. συνήθως ένα-δύο ξυπνήματα είναι διαχειρίσιμα και κρατάνε λίγο.

και ναι, κοιμόμαστε μαζί για να τα προλαβαίνουμε όσο γίνεται αλλά πραγματικά μου έχει λείψει όσο τίποτα ένας καλός συνεχόμενος ύπνος μόνη σε διπλό κρεβάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας μαμάδες ηρωίδες!

κάπου τώρα στα 2 χρόνια δεν λένε ότι είναι και η παλινδρόμηση του ύπνου; δηλ εκεί που μπορεί να κοιμόταν ένα μωρό σερί ξαναγυρνάμε στη φάση νεογέννητο. Κι εμένα ξυπνάνε πάντως και συνήθως δίνω γάλα αν αρχίσει το βαρύ κλάμα. Μπορεί να το προλάβω και με ένα χάδι στην πλάτη και σσσσσσ νάνι. κάπως πιάνει αυτό. Χθες η μικρή με κράτησε μέχρι τις 5 ξύπνια. φτιάχνω γάλα (σκόνη που έχω έτοιμο στο θερμαντήρα και έτοιμες μερίδες). λεέι όχι, άλλο γάλα. βάζω φρέσκο. πιάνει το μπουκάλι και το πετάει κάτω (γυάλινο). προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμη. λέω θέλεις με καλαμάκι; ναι. βάζω το πρώτο γάλα που δεν ήπιε, σε ποτήρι, πίνει μια γουλιά, λέει θέλω μαμ. Πραγματικά αν δεν είχα το φόβο να ξυπνήσουν τα άλλα δύο θα την άφηνα να κλαίει αλλά έκατσα και της ζέστανα σπανακόριζο. με το που της δίνω το κουτάλι μου το ρίχνει στη μούρη! ε αυτό ήταν. ξύπνησα τον άντρα μου να αναλάβει, ενώ καθάριζα τα σπανακόριζα, τα γυαλιά και τα χυμένα γάλατα. Εννοείται άρχιζε να ουρλιάζει (γιατί περνάμε και μια φάση "μόνο μαμά"). σηκώθηκαν και τα άλλα δύο και έγινε πάρτυ. το πρωί σχολείο με 5 ώρες ύπνο. 

Μέσα στην απελπισία μου με έπιασαν τα γέλια γιατί θυμήθηκα και ένα σχετικό ανέκδοτο (μου φάγαν το μπιφτέκι μουουουουου) και ευτυχώς δεν γίνονται συχνά αυτά. συνήθως ένα-δύο ξυπνήματα είναι διαχειρίσιμα και κρατάνε λίγο.

και ναι, κοιμόμαστε μαζί για να τα προλαβαίνουμε όσο γίνεται αλλά πραγματικά μου έχει λείψει όσο τίποτα ένας καλός συνεχόμενος ύπνος μόνη σε διπλό κρεβάτι

Ωωω μη μου λες τετοια , ως νεογεννητα ηταν το χειροτερο μου..τρομερη ταλαιπωρια και εγω μαζι κοιμαμαι αλλιως αναγκάζομαι να «τρεχω» σκεφτομαι μεχρι τα 4 θα κοιμαμαι ,μετα θα τα χωρισω κ θα τα βαλω στα δωματια τους . Κουραγιο με τα 3 .ο υπνος ειναι θεμα πρεγματικα και εγω δεν αντεχω αλλο ..κουραγιο σε ολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ωωω μη μου λες τετοια , ως νεογεννητα ηταν το χειροτερο μου..τρομερη ταλαιπωρια και εγω μαζι κοιμαμαι αλλιως αναγκάζομαι να «τρεχω» σκεφτομαι μεχρι τα 4 θα κοιμαμαι ,μετα θα τα χωρισω κ θα τα βαλω στα δωματια τους . Κουραγιο με τα 3 .ο υπνος ειναι θεμα πρεγματικα και εγω δεν αντεχω αλλο ..κουραγιο σε ολες 

δεν σου έχουν κοιμηθεί ποτέ συνεχόμενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...