Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η SKORPIOS είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...δυστυχώς το ένα διδυμακι μου μεταφέρθηκε στο Παίδων λόγω θέματος με το εντερακι του..θα πάρουμε μόνο το ένα σπίτι...ελπίζω να πάνε όλα καλά...Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

Με το καλο να πάρετε και το άλλο μωράκι. Εντεροκολιτιδα; θα χρειαστει χειρουργείο; περαστικά εύχομαι και σύντομα όλοι μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 1/10/2021 at 8:07 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Με το καλο να πάρετε και το άλλο μωράκι. Εντεροκολιτιδα; θα χρειαστει χειρουργείο; περαστικά εύχομαι και σύντομα όλοι μαζί 

Πέρασε νεκρωτική εντεροκολιριδα...την αντιμετωπίσαμε με αντιβίωση αλλά όταν ξεκίνησε σίτιση διατάθηκε η κοιλίτσα του μόλις είπε 15 μλ γάλα...κ τώρα ψάχνουν πιθανή στένωση που δημιούργησε απόφραξη..μακάρι να έχουμε σύντομα διάγνωση κ αν είναι να γίνει χειρουργείο να γίνει για να μην παιδευεται κ το παιδάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η SKORPIOS είπε:

Πέρασε νεκρωτική εντεροκολιριδα...την αντιμετωπίσαμε με αντιβίωση αλλά όταν ξεκίνησε σίτιση διατάθηκε η κοιλίτσα του μόλις είπε 15 μλ γάλα...κ τώρα ψάχνουν πιθανή στένωση που δημιούργησε απόφραξη..μακάρι να έχουμε σύντομα διάγνωση κ αν είναι να γίνει χειρουργείο να γίνει για να μην παιδευεται κ το παιδάκι μου..

Ο,τι χρειαστεί θα το κάνετε. Ψυχουλες μου ταλαιπωρούνται τόσο μικρά. Γεννήθηκαν πολύ πρόωρα; κακα κάνει τώρα το μωρό; κουράγιο κοπέλα μου, όλα θα αντιμετωπιστούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Ο,τι χρειαστεί θα το κάνετε. Ψυχουλες μου ταλαιπωρούνται τόσο μικρά. Γεννήθηκαν πολύ πρόωρα; κακα κάνει τώρα το μωρό; κουράγιο κοπέλα μου, όλα θα αντιμετωπιστούν

Κάνει αλλά όχι ικανοποιητικά...αέρα έχει πολύ η κοιλιά του κ προσπαθούν να τον βγάλουν όσο μπορούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η SKORPIOS είπε:

Κάνει αλλά όχι ικανοποιητικά...αέρα έχει πολύ η κοιλιά του κ προσπαθούν να τον βγάλουν όσο μπορούν..

Να έχεις υπομονή!! Είναι παρα πολυ δυσκολο τουλάχιστον ψυχολογικά. Η μικρή μου έμεινε 20 μέρες κ ήταν ο ο μπαμπάς της μαζί. Όποτε γυρισα μόνη με την άλλη μικρή σπίτι. Όσο χαρουμενη κ να ήμουν ενιωθα μισή... ελπίζω να είσαι κοντά να την επισκέπτεσαι. Εγώ δε μπορουσα την είχε συνοδέψει μόνο ο μπαμπάς της. Θα τελειώσει όλο αυτό κ θα γυρίσετε σπίτι όλοι μαζί κ θα είναι μια τρέλα, 😄😄 περαστικα στο ζουζουνι σας... Να μας γράφεις τα νέα σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να έχεις υπομονή!! Είναι παρα πολυ δυσκολο τουλάχιστον ψυχολογικά. Η μικρή μου έμεινε 20 μέρες κ ήταν ο ο μπαμπάς της μαζί. Όποτε γυρισα μόνη με την άλλη μικρή σπίτι. Όσο χαρουμενη κ να ήμουν ενιωθα μισή... ελπίζω να είσαι κοντά να την επισκέπτεσαι. Εγώ δε μπορουσα την είχε συνοδέψει μόνο ο μπαμπάς της. Θα τελειώσει όλο αυτό κ θα γυρίσετε σπίτι όλοι μαζί κ θα είναι μια τρέλα, 😄😄 περαστικα στο ζουζουνι σας... Να μας γράφεις τα νέα σας.. 

Κάνατε χειρουργείο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2021 at 8:08 ΜΜ, ο/η SKORPIOS είπε:

Κάνατε χειρουργείο??

Οχι όχι.. απλά ταχυπνοια είχε κ νοσηλεύτηκε.. ε μετά το ένα έφερε το άλλο, ένα μικρό φυσημα που έχει φυγει ήδη, ένδειξη θυροειδη.. Δεν έτρωγε καλά, ε κ δε μας άφηναν να βγουμε μ αυτά κ μ αυτά... Γράψε μας νέα σου κ περαστικά σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οχι όχι.. απλά ταχυπνοια είχε κ νοσηλεύτηκε.. ε μετά το ένα έφερε το άλλο, ένα μικρό φυσημα που έχει φυγει ήδη, ένδειξη θυροειδη.. Δεν έτρωγε καλά, ε κ δε μας άφηναν να βγουμε μ αυτά κ μ αυτά... Γράψε μας νέα σου κ περαστικά σας. 

Χειρουργήθηκε σήμερα!όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεώ!!!!είχε συστροφή εντέρου, κύστες κ διάφορα άλλα που δεν μπορώ να αποτυπώσω γιατί είναι ιατρικοί όροι..του έκαναν κολοστομία κ η νοσηλεία του θα διαρκέσει περίπου δύο μήνες..η παιδοχειρουργους μας είπε ότι όλα θα πάνε καλά αλλά θέλει υπομονή!!!Δεν με πειράζει η αναμονή αρκεί το παιδί να έρθει σπίτι του υγιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SKORPIOS είπε:

Χειρουργήθηκε σήμερα!όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεώ!!!!είχε συστροφή εντέρου, κύστες κ διάφορα άλλα που δεν μπορώ να αποτυπώσω γιατί είναι ιατρικοί όροι..του έκαναν κολοστομία κ η νοσηλεία του θα διαρκέσει περίπου δύο μήνες..η παιδοχειρουργους μας είπε ότι όλα θα πάνε καλά αλλά θέλει υπομονή!!!Δεν με πειράζει η αναμονή αρκεί το παιδί να έρθει σπίτι του υγιές!

Ευχο μαι οτι καλυτερο κοπελα μου υπομονη και ολα θα πανε καλα ναι !  κ μετα θα τα ξεχάσετε τελειως αυτα!! Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχο μαι οτι καλυτερο κοπελα μου υπομονη και ολα θα πανε καλα ναι !  κ μετα θα τα ξεχάσετε τελειως αυτα!! Κουραγιο!

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από μένα! Λοιπόν περιμένω τα δίδυμα μου αγοράκια κι εγώ είμαι 37 κ 4, είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη έχω αλλά δύο μικρά αγορακια όχι δίδυμα που τα γέννησα με φυσιολογικό τοκετό στην 42 εβδομάδα  με τεχνητούς πόνους. Τα μωρά τώρα είναι περίπου 3200 το καθένα και ο γιατρός μου λέει ότι μπορεί να με περιμένει άλλες 4 μέρες να αρχίσει μόνος του ο τοκετός αλλά δεν ξεκινάει.. Η επιλογες που μου δίνει είναι σε 3 μέρες που ολοκληρώνεται η 38η εβδομάδα να μου βάλει ένα υπόθετο πρόκλησης τοκετού με δική μας ευθύνη ή να κάνουμε καισαρική. Πάντως λόγω δίδυμη κύησης κ του βάρους των μωρών δεν μπορεί να με περιμένει άλλο να ξεκινήσει φυσικά ο τοκετός είναι παρακινδυνευμενο είπε κ αυτό με την πρόκληση το ίδιο απλά είναι γενικά πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού κ ξέρει ότι το θέλω κι εγώ πολύ γιαυτό κ μου πρότεινε αυτού του είδους την πρόκληση... Είμαι σε δίλημμα.. Δε Ν ξέρω τινα κάνω.. Περπατάω κάνω καθίσματα κάνω δουλειές απίστευτες στο σπίτι κ τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 12:58 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Με το καλό κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα κάλα κ να γεννησεις φυσιολογικα!δε μου ειχε μιλησει καθολου για αυτο ..πρωτη φορα το ακουω ..

Ευχαριστώ πολύ! 38η κ ακόμα περιμένω.. Δεν ξεκινάει ο τοκετός δεν θα με περιμένει οπότε για καισαρική με βλέπω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2021 at 10:24 ΜΜ, ο/η SKORPIOS είπε:

Χειρουργήθηκε σήμερα!όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεώ!!!!είχε συστροφή εντέρου, κύστες κ διάφορα άλλα που δεν μπορώ να αποτυπώσω γιατί είναι ιατρικοί όροι..του έκαναν κολοστομία κ η νοσηλεία του θα διαρκέσει περίπου δύο μήνες..η παιδοχειρουργους μας είπε ότι όλα θα πάνε καλά αλλά θέλει υπομονή!!!Δεν με πειράζει η αναμονή αρκεί το παιδί να έρθει σπίτι του υγιές!

Όλα θα πανε καλα! Τώρα θα αναρρώσει κ συντομα θα έρθει σπίτι σας! Χαίρομαι που πηγαν όλα καλά! Μπράβο στον μικρό μαχητή.. ❤❤❤τόσο μικρουλια αλλά τόσο δυνατά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofi mar είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 38η κ ακόμα περιμένω.. Δεν ξεκινάει ο τοκετός δεν θα με περιμένει οπότε για καισαρική με βλέπω... 

ναι λογικο! Εγω δε μετανοιωσα καθόλου για τη καισαρικη με επισκληριδιο ..μου δωσανε τα μωρα κατευθειαν κ να τα θηλασω κ ολα τελεια πηγανε ουτε πονεσα.. με το καλό κοριτσι μου μετρας αντιστροφα να γνωρισεις τα αγοράκια σου !!!τι ωραια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

ναι λογικο! Εγω δε μετανοιωσα καθόλου για τη καισαρικη με επισκληριδιο ..μου δωσανε τα μωρα κατευθειαν κ να τα θηλασω κ ολα τελεια πηγανε ουτε πονεσα.. με το καλό κοριτσι μου μετρας αντιστροφα να γνωρισεις τα αγοράκια σου !!!τι ωραια!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ! Οπότε να μην περιμένω άλλο.. 38 κ μια ας μπω για καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2021 at 10:24 ΜΜ, ο/η SKORPIOS είπε:

Χειρουργήθηκε σήμερα!όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεώ!!!!είχε συστροφή εντέρου, κύστες κ διάφορα άλλα που δεν μπορώ να αποτυπώσω γιατί είναι ιατρικοί όροι..του έκαναν κολοστομία κ η νοσηλεία του θα διαρκέσει περίπου δύο μήνες..η παιδοχειρουργους μας είπε ότι όλα θα πάνε καλά αλλά θέλει υπομονή!!!Δεν με πειράζει η αναμονή αρκεί το παιδί να έρθει σπίτι του υγιές!

Εύχομαι ότι καλύτερο για τα μωράκι σου κοριτσάκι μου!!! Να είστε σύντομα όλοι μαζί και υγιείς σπίτι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;; εγώ τρέχω με τα μωρά! Χαμός! Καμία βοήθεια! Και έχω αγχωθεί έχω 5 μέρες καθυστέρηση! Τόσο καιρό δεν είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος να είμαι τώρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Όλα θα πανε καλα! Τώρα θα αναρρώσει κ συντομα θα έρθει σπίτι σας! Χαίρομαι που πηγαν όλα καλά! Μπράβο στον μικρό μαχητή.. ❤❤❤τόσο μικρουλια αλλά τόσο δυνατά. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;; εγώ τρέχω με τα μωρά! Χαμός! Καμία βοήθεια! Και έχω αγχωθεί έχω 5 μέρες καθυστέρηση! Τόσο καιρό δεν είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος να είμαι τώρα;;

Απο τρεξιμο αλλο τιποτα ...πολυ χαμο ομως ! Εγω βρηκα μια κοπελα κ με βοηθα καποιες ωρες!! Ελα τελειο!! Μακαρι !! Ποτε δε ξερεις .. Αλλα μπορει κ απο αγχος σου..;;θα δειξει συντομα ευχομαι οτι επιθυμεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;; εγώ τρέχω με τα μωρά! Χαμός! Καμία βοήθεια! Και έχω αγχωθεί έχω 5 μέρες καθυστέρηση! Τόσο καιρό δεν είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος να είμαι τώρα;;

Χαχα φοβερό! Λες μέσα στο χαμό να βρήκε να τρυπώσει; Έκανες τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Χαχα φοβερό! Λες μέσα στο χαμό να βρήκε να τρυπώσει; Έκανες τεστ;

Όχι είχα πει να έκανα χθες αλλά φοβάμαι λίγο. :) 😀 😃 🙂 αύριο λέω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sova είπε:

Όχι είχα πει να έκανα χθες αλλά φοβάμαι λίγο. :) 😀 😃 🙂 αύριο λέω 

Α να μας πεις! Πόσο ειναι τώρα τα μικρά σου; Και πότε σου ήρθε η περίοδος; Εγώ σχεδόν 8 μηνών και δεν μου εχει ερθει ακόμα. Θηλάζω βέβαια. Μου βάζεις ιδέες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α να μας πεις! Πόσο ειναι τώρα τα μικρά σου; Και πότε σου ήρθε η περίοδος; Εγώ σχεδόν 8 μηνών και δεν μου εχει ερθει ακόμα. Θηλάζω βέβαια. Μου βάζεις ιδέες...

Κανονικά έχω περίοδο είναι 7 μηνων θήλασα τους 3 πρώτους και μετά μου ήρθε κανονικά! Πήρα θα σας πω σε λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...