Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Έκανα το τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό παρόλα αυτά δεν ξέρω γιατί εξακολουθεί κάτι να με τρωει μέσα μου

Δεν κάνεις κ μια χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου εκανα παλι σημερα χοριακη! Την Δευτερα ειχα 255 και σημερα μου βγηκε 977,5. Πως σας φαινεται; Γενικα, καθε ποτε διπλασιαζεται η χοριακη; Καθε μερα; Η καθε 2 μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου εκανα παλι σημερα χοριακη! Την Δευτερα ειχα 255 και σημερα μου βγηκε 977,5. Πως σας φαινεται; Γενικα, καθε ποτε διπλασιαζεται η χοριακη; Καθε μερα; Η καθε 2 μερες;

Τέλεια ααα. Με το καλό!!! 🍼🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2020 at 5:14 ΜΜ, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσια μου ομορφααααα..γεννησαμε μια μπουμπούκα 3550 κιλά ένα πλάσμα που μας έχει σπρέι τα μυαλά..την προηγούμενη Τρίτη που λέτε πήρα απόφαση ότι πρέπει να γεννήσω όποτε το απόγευμα ξεκινήσαμε με την αδερφή μου και την ξαδέρφη μου με τα πόδια να κατέβουμε στην πολύ 4χλμ τα κάναμε κάτσαμε μετά φάγαμε του σκασμου και 12η ώρα ήμουν σπίτι..κοιμάμαι που λέτε και κατά τις 3 σηκώνομαι για τουαλέτα έλα όμως που κάτι με έπιασε και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθω κάθομαι ένα μισάωρο ξυπνάω τον άντρα μου του λέω δεν νιώθω καλά δεν ξέρω τι έχω..4η ώρα το πρωί αρχίζουν συσπάσεις ακανόνιστες αλλά πονούσαν λίγο..5η ώρα   ξεκινάνε 5λεπτες συσπάσεις 6παρα τέταρτο ήμουν νοσοκομείο η μαίες χαλαρές πρώτο παιδί σου λέει πάω καρδιοτοκογραφο μου λέει κάτσε να δω διαστολή πρώτα ε μετά ξεκίνησε ο πανικος χαχαχαχαχαχ..να τρέχουν οι μαίες να πάρουν το γιατρό να φωνάζουν έχει τελεία διαστολή το κορίτσι ούτε κλίμα ούτε ξύρισμα κατευθείαν στην καρεκλα..ήρθε ο γιατρουλης ο γλυκός μου 6+5 και 630 είχα την μπέμπα αγκαλίτσα..το Σάββατο ήρθαμε σπίτι μας θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα είναι τόσο γλυκά και όμορφα.. εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε όλες σύντομα και τόσο εύκολα όσο εμείς.. @Princess28 και @st3llina με το καλό κοριτσαρες μου.. πριγκίπισσα μας μην φοβάσαι δεν θα θέλεις να πας πουθενά έτσι κι αλλιώς εγώ βγάζω βόλτα το σκυλάκι μου και μου λείπει η μπέμπα..σας φιλώ όλες..

Μπράβο κορίτσι!!!!Να σας ζήσει! Να είναι γερή και τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου εκανα παλι σημερα χοριακη! Την Δευτερα ειχα 255 και σημερα μου βγηκε 977,5. Πως σας φαινεται; Γενικα, καθε ποτε διπλασιαζεται η χοριακη; Καθε μερα; Η καθε 2 μερες;

καθε 2 μερες και μετα τις 1000 με 1500 καθε 3 νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2020 at 5:14 ΜΜ, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσια μου ομορφααααα..γεννησαμε μια μπουμπούκα 3550 κιλά ένα πλάσμα που μας έχει σπρέι τα μυαλά..την προηγούμενη Τρίτη που λέτε πήρα απόφαση ότι πρέπει να γεννήσω όποτε το απόγευμα ξεκινήσαμε με την αδερφή μου και την ξαδέρφη μου με τα πόδια να κατέβουμε στην πολύ 4χλμ τα κάναμε κάτσαμε μετά φάγαμε του σκασμου και 12η ώρα ήμουν σπίτι..κοιμάμαι που λέτε και κατά τις 3 σηκώνομαι για τουαλέτα έλα όμως που κάτι με έπιασε και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθω κάθομαι ένα μισάωρο ξυπνάω τον άντρα μου του λέω δεν νιώθω καλά δεν ξέρω τι έχω..4η ώρα το πρωί αρχίζουν συσπάσεις ακανόνιστες αλλά πονούσαν λίγο..5η ώρα   ξεκινάνε 5λεπτες συσπάσεις 6παρα τέταρτο ήμουν νοσοκομείο η μαίες χαλαρές πρώτο παιδί σου λέει πάω καρδιοτοκογραφο μου λέει κάτσε να δω διαστολή πρώτα ε μετά ξεκίνησε ο πανικος χαχαχαχαχαχ..να τρέχουν οι μαίες να πάρουν το γιατρό να φωνάζουν έχει τελεία διαστολή το κορίτσι ούτε κλίμα ούτε ξύρισμα κατευθείαν στην καρεκλα..ήρθε ο γιατρουλης ο γλυκός μου 6+5 και 630 είχα την μπέμπα αγκαλίτσα..το Σάββατο ήρθαμε σπίτι μας θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα είναι τόσο γλυκά και όμορφα.. εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε όλες σύντομα και τόσο εύκολα όσο εμείς.. @Princess28 και @st3llina με το καλό κοριτσαρες μου.. πριγκίπισσα μας μην φοβάσαι δεν θα θέλεις να πας πουθενά έτσι κι αλλιώς εγώ βγάζω βόλτα το σκυλάκι μου και μου λείπει η μπέμπα..σας φιλώ όλες..

Αχχ να σου ζήσειιιι η μπουμπού 🥰🥰🥰💗💗💗 Τι ωραία κ γρήγορα που γέννησες, μακάρι κι εμείς έτσι 💗💗 Πήγα στο γιατρό εγώ σήμερα, δε γεννάω αυτή την εβδομάδα μου είπε χαχα..έχει μαλακώσει ο τράχηλος, είναι χαμηλά το μωρό, αλλά ψηλά για τοκετό δλδ δεν πιέζει ακόμα τον τράχηλο..θα ξαναπάω την επόμενη να δούμε ☺️☺️ Αχχ τι όμορφα που γέννησες, έχεις τώρα όλο τον Αύγουστο να χαρείς τη μπέμπα 😍😍 Πώς είσαι; Με το θηλασμό το βρήκες εύκολα; Πονάς γενικά από κάτω πώς νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!!

τελευταιοι 2 κυκλοι μου ειναι ακριβως 29 μερες την 30η αδιαθετω.!!! Αυτο τον μηνα δεν ξερω πως θα ειναι ομως καταλαβα τις γονιμες μου μερες ..ειχαμε επαφες :6η  9η 10η 14η κ σημερα 17η !!! Εαν εκανα την 16η μερα ωορρηξια  επαφη ειχα 2 μερες πριν την ωορρηξια ...
Πιστευετε ειναι καλη η επαφη αυτη κοριτσια μου η θα επρεπε να εχω και την ημερα της ωορρηξιας??

Οτι εγινε βεβαια εγινε τωρα ... τον αλλο μηνα ξανα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου εκανα παλι σημερα χοριακη! Την Δευτερα ειχα 255 και σημερα μου βγηκε 977,5. Πως σας φαινεται; Γενικα, καθε ποτε διπλασιαζεται η χοριακη; Καθε μερα; Η καθε 2 μερες;

Ανεβαίνει τέλεια!😃 Τι σου είπε ο γιατρός; Πότε θα πας; Γιατί από την Παρασκευή θα φαίνεται και το μωράκι σου στον υπέρηχο. Αχ θα δεις μια μικρή κουκιδιτσα που θα εξελιχθεί σε ένα μικρό ανθρωπάκι! Ένα πραγματικό θαύμα!

Υ.Γ Η χοριακη καλό είναι να διπλασιάζεται κάθε 2-3 ημέρες!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!

τελευταιοι 2 κυκλοι μου ειναι ακριβως 29 μερες την 30η αδιαθετω.!!! Αυτο τον μηνα δεν ξερω πως θα ειναι ομως καταλαβα τις γονιμες μου μερες ..ειχαμε επαφες :6η  9η 10η 14η κ σημερα 17η !!! Εαν εκανα την 16η μερα ωορρηξια  επαφη ειχα 2 μερες πριν την ωορρηξια ...
Πιστευετε ειναι καλη η επαφη αυτη κοριτσια μου η θα επρεπε να εχω και την ημερα της ωορρηξιας??

Οτι εγινε βεβαια εγινε τωρα ... τον αλλο μηνα ξανα 😔

Μπορεί και να μήν έκανες 16η ημέρα! Αλλά και να έκανες το σπέρμα λένε ότι μπορεί να επιζήσει μέχρι και πέντε ημέρες για αυτό και το παράθυρο της γονιμότητας μιας γυναίκες διαρκεί περίπου τόσο. Επίσης αν έκανες 16η ημέρα το ωάριο επιζεί μέχρι και 24 ώρες άρα και την 17η είσαι γόνιμη!💗

Νομίζω ότι οι επαφές σου είναι μια χαρά! Εξάλλου δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Εμείς κάνουμε τις προσπάθειες τις ημέρες που πρέπει κι αυτό ξέρει πότε θα τρυπώσει!😘

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπορεί και να μήν έκανες 16η ημέρα! Αλλά και να έκανες το σπέρμα λένε ότι μπορεί να επιζήσει μέχρι και πέντε ημέρες για αυτό και το παράθυρο της γονιμότητας μιας γυναίκες διαρκεί περίπου τόσο. Επίσης αν έκανες 16η ημέρα το ωάριο επιζεί μέχρι και 24 ώρες άρα και την 17η είσαι γόνιμη!💗

Νομίζω ότι οι επαφές σου είναι μια χαρά! Εξάλλου δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Εμείς κάνουμε τις προσπάθειες τις ημέρες που πρέπει κι αυτό ξέρει πότε θα τρυπώσει!😘

 

 

Ετσι ειναι δεν μπορουμε να ξερουμε απολυτα μονο εαν γινεται με υπερηχο 

αυτο τ μηνα δεν ηθελα να κανω τεστ ωορρηξιας απλα παρατηρησα το σωμα μου πονακια..υγρα.. και τοτε εκανα επαφες !!! Ελπιζω να εχουμε καλα αποτελεσματα αλλιως τον επομενο μηνα να ειμαστε καλα να προσπαθησουμε παλι !!! 
💖💖 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Δεν κάνεις κ μια χοριακη;;;

Είμαι εκτός Αθηνών και εδώ που είμαι δεν ξέρω που έχει μικροβιολογικο και από την άλλη σκέφτομαι μήπως έφταιγε το μπάνιο στη θάλασσα που δεν είχα κανονική περίοδο. Έφαγα την κρυαδα με το τεστ δεν θέλω να την φάω και με την χοριακη. Άλλωστε πιστεύω ότι αν ήταν λάθος το τεστ θα φανεί και σε 20 μέρες που περιμένω την επόμενη περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου παρόλο που οι γόνιμες μου πέφτουν μετά την άδεια απο πριν φύγω από Αθήνα είχα ένα προαίσθημα ότι στις φετινές διακοπές θα συμβεί κάτι πολύ καλό... Ποιος ξέρει μπορεί να περνάει καλά εδώ η ακατανομαστη και να αποφασίσει να μην γυρίσει μαζί μου στην Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου παρόλο που οι γόνιμες μου πέφτουν μετά την άδεια απο πριν φύγω από Αθήνα είχα ένα προαίσθημα ότι στις φετινές διακοπές θα συμβεί κάτι πολύ καλό... Ποιος ξέρει μπορεί να περνάει καλά εδώ η ακατανομαστη και να αποφασίσει να μην γυρίσει μαζί μου στην Αθήνα 

Μακάρι κοπέλα μου να γυρίσεις με άλλη παρέα.. Με παρέα το σποράκι σου😍🙏 και την ακατανομαστη ας την εκεί να περνάει μόνη της καλά😂😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είδα στο ύπνο μου πως έκανα τεστ κ βγήκε θετικό!!! Το ειχα κάνει κιόλας απόγευμα και την επόμενη το πρωί θα έκανα και δεύτερο ..Του τρελού!!! Είχα ξαναδεί θυμάμαι κάτι παρόμοιο...ας ελπίσουμε αυτή τη φορά η Παναγία να βάλει το χέρι της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ανεβαίνει τέλεια!😃 Τι σου είπε ο γιατρός; Πότε θα πας; Γιατί από την Παρασκευή θα φαίνεται και το μωράκι σου στον υπέρηχο. Αχ θα δεις μια μικρή κουκιδιτσα που θα εξελιχθεί σε ένα μικρό ανθρωπάκι! Ένα πραγματικό θαύμα!

Υ.Γ Η χοριακη καλό είναι να διπλασιάζεται κάθε 2-3 ημέρες!💗

Κοριτσι μου, σ’ευχαριστω τοσο πολυ! Και ο γιατρος ειπε οτι παμε πολυ καλα! Την αλλη βδομαδα θα παω να με δει με υπερυχο! Μου ειπε να μην ασχοληθουμε αλλο με χοριακες! Προβληματιζομαι, δεν στο κρυβω, γιατι δεν εχω κανενα συμπτωμα και δεν ξερω αν αυτο ειναι φυσιολογικο! Ελπιζω ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου, σ’ευχαριστω τοσο πολυ! Και ο γιατρος ειπε οτι παμε πολυ καλα! Την αλλη βδομαδα θα παω να με δει με υπερυχο! Μου ειπε να μην ασχοληθουμε αλλο με χοριακες! Προβληματιζομαι, δεν στο κρυβω, γιατι δεν εχω κανενα συμπτωμα και δεν ξερω αν αυτο ειναι φυσιολογικο! Ελπιζω ολα να πανε καλα!!

Μην προβληματίζεσαι καθόλου κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά!Δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα! Μπορεί να μην έχεις καθόλου σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης ή να αποκτήσεις αργότερα. Εγώ δεν ένιωθα τίποτα στην αρχή! Σαν να μην είμαι έγκυος! Κι αυτό το πράγμα με φόβιζε κι όλο έπιανε το στήθος μου να δω αν πονάει!😁 Μια δυο ημέρες αφότου άκουσα την καρδιά (7+3 αν δεν κάνω λάθος) ξεκίνησα να κάνω εμετό. Ως εκεί! Έκανα κάθε βράδυ μια φορά! Κατά τα άλλα τίποτα άλλο ιδιαίτερο. Είναι καθαρά στον οργανισμό της κάθε γυναίκας. Εσύ να έχεις πίστη, να χαμογελάς και να ευχαριστιεσαι την κάθε στιγμή αυτού του υπέροχου ταξιδιού και θα δεις ότι σε λιγότερο απο 8 μήνες θα κρατάς στα χέρια σου ότι πολυτιμότερο θα σου έχει χαρίσει ποτέ η ζωή!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην προβληματίζεσαι καθόλου κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά!Δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα! Μπορεί να μην έχεις καθόλου σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης ή να αποκτήσεις αργότερα. Εγώ δεν ένιωθα τίποτα στην αρχή! Σαν να μην είμαι έγκυος! Κι αυτό το πράγμα με φόβιζε κι όλο έπιανε το στήθος μου να δω αν πονάει!😁 Μια δυο ημέρες αφότου άκουσα την καρδιά (7+3 αν δεν κάνω λάθος) ξεκίνησα να κάνω εμετό. Ως εκεί! Έκανα κάθε βράδυ μια φορά! Κατά τα άλλα τίποτα άλλο ιδιαίτερο. Είναι καθαρά στον οργανισμό της κάθε γυναίκας. Εσύ να έχεις πίστη, να χαμογελάς και να ευχαριστιεσαι την κάθε στιγμή αυτού του υπέροχου ταξιδιού και θα δεις ότι σε λιγότερο απο 8 μήνες θα κρατάς στα χέρια σου ότι πολυτιμότερο θα σου έχει χαρίσει ποτέ η ζωή!💗

Αχ τι ωραια που τα λες κοπελα μου..ποσο την ονειρευομαι αυτη την στιγμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κοριτσάκια μου. Η πάναγια να βοηθήσει καθε γυναίκα που επιθυμεί να φέρει στον κόσμο ένα παιδάκι και όσες περιμένουν να έχουν υγιή παιδάκια και ανεφελες εγκυμοσύνες. Η πάναγια ας μας βοηθήσει. Πίστη κορίτσια μου και όλα είναι εφικτά!!!!όλες θα ζήσουμε το δικό μας θαύμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...