Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι λίγο τη χοριακη αλλά μ θυμησε μια φίλη μου ότι πρέπει να κάνω κ θυροειδη κ γιαυτό δε θα το αργήσω. Τη Δευτέρα θα πάω. Ελπίζω αυτή τη φορά να μείνω στο πάνω μέρος του πίνακα κ να μην αναιβοκατεβαινω συνέχεια... 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες και εύχομαι κ εγώ τα καλύτερα να μας πάνε όλα καλά, να γεμίσουμε θετικά τεστ και μωράκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Συγχαρητήριαα αγάπη αχ πόσο χάρηκα 😍😍😍 ήμουν σίγουρη για σένα, και το είπες κι εσύ ότι έχεις ένστικτο αυτό το μήνα 😍 Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 💗

Να μην κουράζεσαι, ούτε με τις ετοιμασίες του γιου τώρα! 

Να τον χαίρεσαι κ αυτόν 💕 Πότε έχει γενέθλια; Κοντά με τον δικό μου θα’ναι!

Είχαμε στις 26!!! Παρθενακι αγκαλίτσας κ ζουζούνι!!! Με το καλό να έρθει το δικό σου!! Πρέπει να πλησιάζεις τώρα? Πόσο έμεινε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ νομίζω πάντως ότι κάτι πολύ καλό συμβαίνει! Θα περιμένουμε αύριο λοιπόν να δούμε το δεύτερο θετικό!😘

Μακάρι.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι λίγο τη χοριακη αλλά μ θυμησε μια φίλη μου ότι πρέπει να κάνω κ θυροειδη κ γιαυτό δε θα το αργήσω. Τη Δευτέρα θα πάω. Ελπίζω αυτή τη φορά να μείνω στο πάνω μέρος του πίνακα κ να μην αναιβοκατεβαινω συνέχεια... 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες και εύχομαι κ εγώ τα καλύτερα να μας πάνε όλα καλά, να γεμίσουμε θετικά τεστ και μωράκια!! 

Συγχαρητηρια κοριτσι μου❤️❤️ Με το καλο ευχομαι το δευτερο παιδακι σου❤️❤️ Αντε κ αλλο ανοιξιατικο νινακι❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι λίγο τη χοριακη αλλά μ θυμησε μια φίλη μου ότι πρέπει να κάνω κ θυροειδη κ γιαυτό δε θα το αργήσω. Τη Δευτέρα θα πάω. Ελπίζω αυτή τη φορά να μείνω στο πάνω μέρος του πίνακα κ να μην αναιβοκατεβαινω συνέχεια... 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες και εύχομαι κ εγώ τα καλύτερα να μας πάνε όλα καλά, να γεμίσουμε θετικά τεστ και μωράκια!! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου καλο.. χάρηκα πάρα πάρα πολύ να ξερεις... όλα θετικα σκεψου αισιοδοξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι λίγο τη χοριακη αλλά μ θυμησε μια φίλη μου ότι πρέπει να κάνω κ θυροειδη κ γιαυτό δε θα το αργήσω. Τη Δευτέρα θα πάω. Ελπίζω αυτή τη φορά να μείνω στο πάνω μέρος του πίνακα κ να μην αναιβοκατεβαινω συνέχεια... 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες και εύχομαι κ εγώ τα καλύτερα να μας πάνε όλα καλά, να γεμίσουμε θετικά τεστ και μωράκια!! 

Ε ναι ρε κορίτσι μου, κλείσε τον μήνα ευχάριστα!!! 🥰 Να πάρεις μια μεγάλη χοριακη την Δευτέρα και να είναι συνεχώς αυξανόμενη!!! ☺️

Συγχαρητήρια!!!👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Είχαμε στις 26!!! Παρθενακι αγκαλίτσας κ ζουζούνι!!! Με το καλό να έρθει το δικό σου!! Πρέπει να πλησιάζεις τώρα? Πόσο έμεινε? 

Να τον χαίρεσαι!! 2 έγινε;

Θα μπορούσα να έχω γεννήσει, 39+2 είμαι αλλά μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλιά μου και δε θέλει να βγει 😄 Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό και θα κανονίσουμε πρόκληση..για να δούμε!!

Παρθενάκι κ εμένα θα’ναι, καλοί είναι; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Να τον χαίρεσαι!! 2 έγινε;

Θα μπορούσα να έχω γεννήσει, 39+2 είμαι αλλά μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλιά μου και δε θέλει να βγει 😄 Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό και θα κανονίσουμε πρόκληση..για να δούμε!!

Παρθενάκι κ εμένα θα’ναι, καλοί είναι; 😄

Εγώ είχα ρίξει τρομερό περπάτημα τις τελευταίες μέρες κ αν κ πρώτος τοκετός γέννησα 39 κ 1. Ούτε εγώ είχα καμία ιδέα από παρθενακια τώρα δεν το αλλάζω με τίποτα! Γίναμε 2!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες είδα κ εγώ μια δυο ροζ σταγόνες. Ξενέρωσα είπα έρχεται μια μέρα νωρίτερα έβαλα σερβιετα το βράδυ. Ξυπνάω σήμερα καθαρή δεν βλέπω τίποτα και επειδή με έτρωγε ο κ... Μου δεν άντεξα κ έκανα ένα τεστ πριν λιγο... 

Δεν το περίμενα κ εγώ με τιιιιποτα. Έχει μια άχνη γραμμουλα❤️❤️❤️

 

15986017681746648877116713735416.jpg

ωωω συγχαρητήρια!!!έτσι ηταν κ μενα αυτα πολυ αχνο και τα άλλα ήταν θετικοτατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τωρα δεν έχω τπτ από αίμα .. Έχω ενοχλήσεις όμως.. Βέβαια έχω ενοχλήσεις εδώ και μέρες που συνήθως με πιάνουν 1 μέρα πριν.. Θα πάρω τεστακι να κάνω αύριο αν δεν έχει κατέβει.. Δε θέλω να ξεμυαλιζομαι κιόλας... 

Εγώ θα έλεγα καλύτερα να περιμένεις τη μέρα που περιμένεις κανονικά γιατί μπορεί να είναι νωρίς και να μην δείξει το τεστ και θα απογοητευτείς άδικα.... Γιατί κάτι μου λέει ότι έρχεται και δεύτερο θετικό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ω!!!!!!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! 🥰🥰🥰🥰 Τι υπέροχα νέα είναι αυτά! Με το καλό! Όπως στην αρχή που η κοπέλα που άνοιγε το θέμα έμενε έγκυος! Όλα να πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!

Να χαίρεστε και τον κούκλο σας! Γερός και ευλογημένος να είναι πάντα στην ζωή του!💗

 

Και κοίτα να δεις πως τα φέρνει η τύχη... 31 Ιουλίου άνοιξε το θεματάκι του Αυγούστου 31 Αυγούστου θα έχει το θετικό της χοριακης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ θα έλεγα καλύτερα να περιμένεις τη μέρα που περιμένεις κανονικά γιατί μπορεί να είναι νωρίς και να μην δείξει το τεστ και θα απογοητευτείς άδικα.... Γιατί κάτι μου λέει ότι έρχεται και δεύτερο θετικό!!! 

Πήρα ένα τεστ της predictor που έχει ένα για 6 μέρες πριν και έχει ευαισθησία 10 μονάδες και ένα που το κάνεις πιο μετά από 50 μονάδες. Θέλω να το κάνω γτ θα πρέπει αν είμαι να μιλήσω με τον αιματολόγο από Δευτέρα να κάνουμε ενεσακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Και κοίτα να δεις πως τα φέρνει η τύχη... 31 Ιουλίου άνοιξε το θεματάκι του Αυγούστου 31 Αυγούστου θα έχει το θετικό της χοριακης 

Όταν το άνοιξα το θέμα πραγματικά δεν το περίμενα με τίποτα... Θυμόμουν κ εγώ πριν κάποιο καιρό που το κορίτσι που άνοιγε το νέο θέμα είχε θετικό κ λέω σιγά μη τύχει χάχα. Τώρα θέλουμε υψηλή χοριακη χαμηλό θυροειδη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Όταν το άνοιξα το θέμα πραγματικά δεν το περίμενα με τίποτα... Θυμόμουν κ εγώ πριν κάποιο καιρό που το κορίτσι που άνοιγε το νέο θέμα είχε θετικό κ λέω σιγά μη τύχει χάχα. Τώρα θέλουμε υψηλή χοριακη χαμηλό θυροειδη!!! 

Συγχαρητήρια. 😎💞 Είμαι μια απ αυτές... 😎😁 Τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Όταν το άνοιξα το θέμα πραγματικά δεν το περίμενα με τίποτα... Θυμόμουν κ εγώ πριν κάποιο καιρό που το κορίτσι που άνοιγε το νέο θέμα είχε θετικό κ λέω σιγά μη τύχει χάχα. Τώρα θέλουμε υψηλή χοριακη χαμηλό θυροειδη!!! 

Κοριτσαρα μου τι χαρούμενα νέα ήταν αυτά συγχαρητήρια με το καλό να έρθουν όλα. Κι εγώ. Είχα ανοίξει του Νοέμβρη και είχα θετικό τεστακι και τώρα κοιμάμαι με την μπέμπα αγκαλιά..χάρηκα πάρα πολύ σε φιλώ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες είδα κ εγώ μια δυο ροζ σταγόνες. Ξενέρωσα είπα έρχεται μια μέρα νωρίτερα έβαλα σερβιετα το βράδυ. Ξυπνάω σήμερα καθαρή δεν βλέπω τίποτα και επειδή με έτρωγε ο κ... Μου δεν άντεξα κ έκανα ένα τεστ πριν λιγο... 

Δεν το περίμενα κ εγώ με τιιιιποτα. Έχει μια άχνη γραμμουλα❤️❤️❤️

 

15986017681746648877116713735416.jpg

Συγχαρητηρια!!!Να χαιρεσαι κ το γιο σου να ειναι παντα καλα κ ευτυχισμενος!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κοριτσιαα.. Αρνητικο από έμενα.. Τον άλλον μήνα 😊😊

Καλημέρα κορίτσι μου ξέρω πως νιώθεις σε νιώθω σημασία έχει να έχουμε ελπίδες και να μην το βάζουμε κάτω!Και δες ποια μιλάει εγώ που από το άγχος μου κοντεύω να τρελαθώ καλά να πάνε όλα και κοιτάμε μπροστά, μαζί σου και εγώ 🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κοριτσιαα.. Αρνητικο από έμενα.. Τον άλλον μήνα 😊😊

Καλημέρα! Εγώ πάλι ήμουν τόσο σίγουρη για εσένα.... Μπορεί να είναι κ νωρίς βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κοριτσιαα.. Αρνητικο από έμενα.. Τον άλλον μήνα 😊😊

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Θα μείνεις πολύ σύντομα πάλι θα δεις! Αν και κρατά στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι το έκανες νωρίς! Αν αυτό που είδες ήταν αιματακι εμφύτευσης τότε είναι λογικό να μην έδειξε κάτι. Αλλά κι αν όχι εγώ είναι σίγουρη ότι φέτος τα Χριστούγεννα δεν θα τα περάσετε μόνοι σας. Το νινακι σου θα είναι καθ' οδόν!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα! Εγώ πάλι ήμουν τόσο σίγουρη για εσένα.... Μπορεί να είναι κ νωρίς βέβαια! 

Kostef μου καλημέρα! Δεν μας είπες αντίδραση του αντρουλη! 

Σήμερα θα κάνετε τα γενέθλια; Καλά να περάσετε! Και πάλι να τον χαίρεστε κορίτσι μου και να είναι πάντα γερός!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Kostef μου καλημέρα! Δεν μας είπες αντίδραση του αντρουλη! 

Σήμερα θα κάνετε τα γενέθλια; Καλά να περάσετε! Και πάλι να τον χαίρεστε κορίτσι μου και να είναι πάντα γερός!💗

Χάρηκε αλλά είναι ψύχραιμος γιατί έχουμε φάει τη ψυχρολουσία δύο φορές.. Το πάμε βήμα βήμα. Μου είπε κ το κλασικό εγώ το ήξερα ήμουν σίγουρος βέβαια κάθε μήνα που το έλεγε μου ερχόταν περίοδος χαχαχα. Έκανα άλλο ένα τεστ σήμερα το πρωί κ βγήκε λιιιγο πιο έντονο. Θα κάνω κάθε πρωί μέχρι να τα τελειώσω! 

Σήμερα θα πάμε να πιούμε ένα καφέ κάπου έξω να κόψουμε κ τούρτα γιατί το σπίτι είναι μικρό! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές να χαίρεσαι κ εσύ τον δικό σου και σύντομα να έρθει το αδερφάκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ εντάξει δεν πιστεύω ότι ούτε 10 μονάδες δε θα είχε ανέβει.. Και εγώ ελπίζω να πάνε όλα καλά..

@Kostef δεν πειράζει τον άλλον μήνα. Από την μία καλύτερα γτ έχω και μετακόμιση.. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου η Μπαλατσινου είναι έγκυος στα 49 της!!! Αφού της ευχηθούμε να έχει μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Να ευχηθούμε να έρθει σύντομα και η σειρά μας... Όσο για τους μικροψυχους που ζορίζονται με την ηλικία της δεν θα μπω καν  στη διαδικασία να ασχοληθώ μαζί τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2020 at 11:27 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ είμαι και 40χρονών πως να μην αγχώνομαι ;δεν περίμενα από έναν γιατρό τέτοια αντίληψη χαλαρά και θα γίνει. Εσύ πόσο είσαι και πόσο καιρό προσπάθειες;(συγνώμη τι είναι το D)και εγώ με το που άρχισα το χάπι για τον θυρεοειδή έμεινα έγκυος, αλλά ήταν εξωμητριο. Άρα οι εξετάσεις χρειάζονται. 

Καλησπέρα και συγγνώμη που επεμβαίνω και μπαίνω στη συζήτηση σας στο άσχετο!  .. Αλλά στη θέση σου θα επιτάχυνα λίγο τα πράγματα.. Μετά τα 40 πέφτει αρκετά η γονιμότητα των γυναικών και η ποιότητα των ωαρίων δεν είναι τόσο καλή.. Στα λέω ως ομοιοπαθούσα..

Γεννησα το πρώτο μου παιδί με φυσιολογική σύλληψη στα 38 και ξανά εμεινα έγκυος στα 39 πολύ εύκολα πάλι, αλλά  ήταν βιοχημική.. Από εκεί ξεκίνησε ένας απίστευτος γολγοθάς όπου είμαι 42,5 σχεδόν 43 και ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω  2ο παιδί και έχω δοκιμάσει τα πάντα! Είμαι περίπτωση μάλλον βέβαια γιατί στα 40 οι ορμονολογικές μου  ήταν πολυ  χάλια και δεν αντικατοπτρίζαν την ηλικία μου αλλά ήταν σαν 45αρας! Τώρα στα 43 δεν θέλω καν να ξανά κάνω εξετάσεις να δω!! 

Δεν θέλω να σε αγχώσω παραπάνω από ότι είσαι, αλλά επιστημονικά δεν υπάρχει σε καμία βιβλιογραφία απόδειξη πως το άγχος καθυστερεί τόσο πολύ πια τη σύλληψη, αν ήταν τόσο εύκολο, το ανθρώπινο είδος δεν θα προχωρούσε! Ποια γυναίκα δεν έχει άγχος;  Επίσης έγκυες  μένουν οι γυναίκες σε πολέμους, σε λιμούς και σε ότι αντίξοες συνθήκες μπορείς να φανταστείς.. 

Ειμαι σίγουρη πως εφόσον έμεινες μια φορά θα ξαναμείνεις.. αλλά στα 40 όλα τρέχουν.. 

Η σπερματέγχυση δεν ενδείκνυται για ηλικίες άνω των 35-37.. Η σπερματέγχυση βοηθάει  κυριως σε περιπτώσεις θέματος με σπερμα και κυριως σε μικρές ηλικίες. Σπανια θα ακουσεις να κάνουν σπερματέγχυση σε γυναίκες 40.. εγώ έκανα με τον παλιό γιατρό μου στα 40 και ήταν μεγάλη κοροϊδία μιλάμε.. 

Δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία  σου γιατί απλά έπεσα επάνω στο ποστ και είπα να απαντήσω.. Δεν ξέρω αν έκανες fsh και ΑΜΗ για να ξέρεις σε τι φάση είσαι..
  Στη θέση σου δεν θα έχανα χρόνο και θα το πήγαινα άμεσα  για εξωσωματική.. Στα 40, με μια σάλπιγγα για ποιο λόγο να περιμένω; Μπορεί φυσικά  να μείνεις τον άλλον μήνα εγκυος αλλά μπορεί και μετά από 7 μηνες.. Θα έκλεινα ραντεβού για  επιτροπή, που ουτως η αλλως θέλει χρόνο και θα έβρισκα έναν εξωσωματικό που να εμπιστεύομαι  για τις βασικές εξετάσεις fsh, Lh, AMH κτλ.. και πλάνο για να ξεκινήσουμε.. στο εντωμεταξύ μπορεί και να μείνεις φυσιολογικά! Όλα παίζουν! Συγγνώμη και πάλι για την αναστάτωση! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...