Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εύχομαι να τα καταφέρετε κορίτσι! Δώστε του να καταλάβει αυτές τις ημέρες και με όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος!😘

Καλημέρα δυστυχώς με το άγχος δεν τα πάω καλά και ειδικά μετά τον γιατρό είμαι μετέωρη, μου είπε ότι όλα είναι καλά στον υπέρηχο που μου έκανε και του ζήτησα να κάνω εξετάσεις να δούμε τα ορμονολογικά μου πως είναι γιατί είχα να κάνω από τον Ιανουάριο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται και δεν μου έδωσε τίποτα. Μετά από εξωμητριο αφαίρεση σαλπιγγας και τώρα αφαίρεση πολυποδα μου λέει το άγχος να υποβάλλω και θα πιάσω αμέσως παιδί 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια!!!ότι θέλετε δεν εχω θέμα να το ανοίξω κ εγω...αν βρω ποιηματάκι. 

Καλημέρα πρόσθεσε και εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια!!!ότι θέλετε δεν εχω θέμα να το ανοίξω κ εγω...αν βρω ποιηματάκι. 

Για βρες και πες! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ερώτηση απευθυνόμενη στις γκουρού της ετ: Μετά την ετ (με φυσικό κύκλο) αδιαθέτησα στις 10 ημέρες με ροή όχι και πολύ κανονική θα έλεγα... Μου κράτησε όσο μου κρατάει συνήθως αλλά στις 20 ημέρες (έχω κύκλο 24 ημερών) εμφανίστηκε με καφέ σταγόνες που κράτησαν 3 ημέρες και 10 ημέρες μετά (σήμερα) αδιαθετώ κανονικά! Έλεοοοοος! Να φανταστώ πως η διαταραχή αυτή του κύκλου οφείλεται στην ετ και στα φάρμακα (ουτρο κτλ) που έπαιρνα κατά τη διάρκεια αυτής; Για πείτε... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μακάρι να μην σου έρθει στις 27 και να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα! Αλλά και πάλι μπράβο σου που το κυνηγάς.

Θα το καταφέρουμε που θα πάει! Ο ανδρολογος είπε στον άντρα μου για σπερματεχυνση αλλά ο δικός μου γιατρός είπε όχι. Εσάς γιατί σας την πρότεινε; 💗

Ωραία θα ήταν όντως να μη μου έρθει αλλά εδώ και 2 χρόνια δεν έχει συμβεί ποτέ, θα συμβεί τώρα??? Δε νομίζω.

Λοιπόν, εμείς ηλικιακά είμαστε σχετικά μικροί, 31 & 34. Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα από αυτά που μπορούμε να ελέγξουμε προς το παρόν με τις κλασικές εξετάσεις, ορμόνες, σάλπιγγες, σπέρμα, υπερήχους, καλλιέργειες... Οπότε είπαμε αρχικά λόγω ηλικίας και σίγουρα λόγω κόστους να ξεκινήσουμε με σπερματεγχύσεις που είναι μια πολύ απλή διαδικασία και αν δε τα καταφέρουμε να προχωρήσουμε έπειτα διαφορετικά. Ο ανδρολόγος μας πρότεινε κι εμάς σπερματέγχυση και μάλιστα μας είπε ότι με βάση αυτά που βλέπουμε έχουμε πολλές πιθανότητες. Ο γυναικολόγος μας είπε ότι οι πιθανότητες είναι λίγο πιο αυξημένες από την φυσιολογική σύλληψη και αυτό διότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και μας πρότεινε την εξωσωματική σε απλό κύκλο. Όμως εμείς αποφασίσαμε να πάμε με σπερματέγχυση! Θα πάρω και χάπια για 5 μέρες για να βγάλω 2 ίσως και 3 ωάρια να αυξηθούν λίγο οι πιθανότητες! Οπότε τώρα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε τους υπερήχους. Ανυπομονώ και είμαι πολύ χαρούμενη περισσότερο γιατί επιτέλους θα κάνουμε κάτι παραπάνω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου και εμείς με τον άντρα μου θα πάμε σήμερα στον γυναικολόγο να με δει μετά από επέμβαση που έκανα για αφαίρεση πολυποδα, άν δεν έχουμε καταφέρει να μείνω έγκυος αυτό το διάστημα (είμαι στις γόνιμες μέρες)Θέλω να δω τι επιλογές έχω και σκέφτομαι να μιλήσω με τον γιατρό για σπερματέγχυση .Θα περιμένω νεώτερα σου. Σου εύχομαι ευχάριστα νέα σύντομα. 

Προσπαθείτε καιρό? Τι ηλικίες έχετε? Συγγνώμη αν τα έχεις αναφέρει πιο πάνω αλλά είμαστε τόσο πολλά τα κορίτσια που δε θυμάμαι τις περιπτώσεις...

Δώσε λίγο χρόνο γιατί ο πολύποδας μπορεί να εμπόδιζε μια εγκυμοσύνη. 

Από την άλλη είμαι μαζί σου αν δε θες να χάσεις χρόνο. Αν ήταν μόνο στο χέρι μου θα είχα προχωρήσει με σπερματέγχυση πολλούς μήνες πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Ωραία θα ήταν όντως να μη μου έρθει αλλά εδώ και 2 χρόνια δεν έχει συμβεί ποτέ, θα συμβεί τώρα??? Δε νομίζω.

Λοιπόν, εμείς ηλικιακά είμαστε σχετικά μικροί, 31 & 34. Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα από αυτά που μπορούμε να ελέγξουμε προς το παρόν με τις κλασικές εξετάσεις, ορμόνες, σάλπιγγες, σπέρμα, υπερήχους, καλλιέργειες... Οπότε είπαμε αρχικά λόγω ηλικίας και σίγουρα λόγω κόστους να ξεκινήσουμε με σπερματεγχύσεις που είναι μια πολύ απλή διαδικασία και αν δε τα καταφέρουμε να προχωρήσουμε έπειτα διαφορετικά. Ο ανδρολόγος μας πρότεινε κι εμάς σπερματέγχυση και μάλιστα μας είπε ότι με βάση αυτά που βλέπουμε έχουμε πολλές πιθανότητες. Ο γυναικολόγος μας είπε ότι οι πιθανότητες είναι λίγο πιο αυξημένες από την φυσιολογική σύλληψη και αυτό διότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και μας πρότεινε την εξωσωματική σε απλό κύκλο. Όμως εμείς αποφασίσαμε να πάμε με σπερματέγχυση! Θα πάρω και χάπια για 5 μέρες για να βγάλω 2 ίσως και 3 ωάρια να αυξηθούν λίγο οι πιθανότητες! Οπότε τώρα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε τους υπερήχους. Ανυπομονώ και είμαι πολύ χαρούμενη περισσότερο γιατί επιτέλους θα κάνουμε κάτι παραπάνω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Ναι ηλικιακά είστε μικροί κι αυτό είναι ένα τεράστιο πλεονέκτημα! Θυμόμουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν θυμόμουν ηλικίες. Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε! Μου άρεσε πολύ η αισιοδοξία που υπάρχει στο μήνυμα σου γιατί μου θύμησες τον εαυτό μου! Πόσο υπέροχα ένιωθα και πόσο πίστη είχα μετά την θεραπεία του άντρα μου! Εύχομαι ολόψυχα να πετύχει με την πρώτη! Εγώ θα περιμένω σύντομα πάντως την φωτογραφία με το θετικό τεστακι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια!!!ότι θέλετε δεν εχω θέμα να το ανοίξω κ εγω...αν βρω ποιηματάκι. 

Ναι φυσικά και να το ανοίξεις! Όσο για τον τίτλο κάτι θα βρούμε!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εκεί που έκανα σαλάτα και συγκεκριμένα έκοβα τις ωραιότατες ντοματουλες του κήπου μας μου ήρθε ένα στιχάκι....

🌾Ο Σεπτέμβρης θέλει αγκαλιές, κρασί και ένα κρεβάτι για να γεμίσει με μωρά ολόκληρη την πλάση!🌾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εκεί που έκανα σαλάτα και συγκεκριμένα έκοβα τις ωραιότατες ντοματουλες του κήπου μας μου ήρθε ένα στιχάκι....

🌾Ο Σεπτέμβρης θέλει αγκαλιές, κρασί και ένα κρεβάτι για να γεμίσει με μωρά ολόκληρη την πλάση!🌾

Λάικ κ για τις ντοματούλες του κήπου και για το στιχάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ερώτηση απευθυνόμενη στις γκουρού της ετ: Μετά την ετ (με φυσικό κύκλο) αδιαθέτησα στις 10 ημέρες με ροή όχι και πολύ κανονική θα έλεγα... Μου κράτησε όσο μου κρατάει συνήθως αλλά στις 20 ημέρες (έχω κύκλο 24 ημερών) εμφανίστηκε με καφέ σταγόνες που κράτησαν 3 ημέρες και 10 ημέρες μετά (σήμερα) αδιαθετώ κανονικά! Έλεοοοοος! Να φανταστώ πως η διαταραχή αυτή του κύκλου οφείλεται στην ετ και στα φάρμακα (ουτρο κτλ) που έπαιρνα κατά τη διάρκεια αυτής; Για πείτε... 🙄

Αν και γκουρού δεν λογιζομαι και ελπίζω και να μη γίνω, κι εγώ χθες την ρώτησα τη γιατρό για αυτό, όλα φυσιολογικά, για όλα φταίνε τα φάρμακα.....εγώ είχα παααααρα πολύ ροή και κάτι κομμάτια που στο τέλος πίστεψα ότι ήταν τα συκωτια μου αυτά που έβλεπα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι ηλικιακά είστε μικροί κι αυτό είναι ένα τεράστιο πλεονέκτημα! Θυμόμουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν θυμόμουν ηλικίες. Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε! Μου άρεσε πολύ η αισιοδοξία που υπάρχει στο μήνυμα σου γιατί μου θύμησες τον εαυτό μου! Πόσο υπέροχα ένιωθα και πόσο πίστη είχα μετά την θεραπεία του άντρα μου! Εύχομαι ολόψυχα να πετύχει με την πρώτη! Εγώ θα περιμένω σύντομα πάντως την φωτογραφία με το θετικό τεστακι!🥰

Μακάρι να έρθει εκείνη η όμορφη ώρα που θα σας ανακοινώσω κι εγώ κάτι!!!

Σ ευχαριστώ για όλα τα καλά σου λόγια!

Το εύχομαι κι εγώ για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εκεί που έκανα σαλάτα και συγκεκριμένα έκοβα τις ωραιότατες ντοματουλες του κήπου μας μου ήρθε ένα στιχάκι....

🌾Ο Σεπτέμβρης θέλει αγκαλιές, κρασί και ένα κρεβάτι για να γεμίσει με μωρά ολόκληρη την πλάση!🌾

Πολλές καλή μέρες η καλησπερες πιο σωστά! Εμένα με πέθανε η λεπτομέρεια με τα στάχυα 😂😂 μα που τα βρίσκετε εγώ αντε να βρω καμιά καρδούλα κ πολύ μου είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι φυσικά και να το ανοίξεις! Όσο για τον τίτλο κάτι θα βρούμε!😘

αυτό μου ήρθε...αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σας πω...

"Μπήκε ο Σεπτέμβρης, ηρθε το φθινόπωρο, ολες εγκυες θα μεινουμε,σαν ενα όνειρο!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

αυτό μου ήρθε...αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σας πω...

"Μπήκε ο Σεπτέμβρης, ηρθε το φθινόπωρο, ολες εγκυες θα μεινουμε,σαν ενα όνειρο!!!"

"Του Σεπτέμβρη οι βροχές να εκπληρωσουνε ευχές. Μια καινούργια ζωή την καθεμιά μας να βρει."  

"Σεπτέμβρης καινούργια εποχή, άλλη ελπίδα να μη χαθεί." 

Μέσα στο κέφι τα στιχάκια μου είναι.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο, νομίζω 87 η 97 . Από τον πρώτο μήνα έπεσε αρκετά, και μου ανεβαινε σε περιόδους άγχους,,, αλλά λιγο πριν την καραντίνα που είχα κάνει είχε πέσει στο κατώτατο όριο,,, πάρε την αγωγή και προσπάθησε να μην έχεις άγχος,,, εσυ ποσό είχες ; 

Εγώ είχα 65 περίπου αν θυμάμαι καλα στην πρώτη μέτρηση και 104 στη δεύτερη και μετά ξεκίνησα τα χαπια!!! Έχω βάλει όλες μου τις ελπίδες πάνω σε αυτό το χάπι.......πιστεύω ότι αυτό είναι το μόνο μου πρόβλημα και θέλω τόσο πολύ να μείνω έγκυος!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποίημα για το νέο θέμα "Του Σεπτέμβρη το σεξακι θα μας φέρει το σπορακι.Του Σεπτέμβρη οι δροσιες θα γεμίσουν τις κοιλιές!" 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Ποίημα για το νέο θέμα "Του Σεπτέμβρη το σεξακι θα μας φέρει το σπορακι.Του Σεπτέμβρη οι δροσιες θα γεμίσουν τις κοιλιές!" 😊😊😊

😃🥰💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Πολλές καλή μέρες η καλησπερες πιο σωστά! Εμένα με πέθανε η λεπτομέρεια με τα στάχυα 😂😂 μα που τα βρίσκετε εγώ αντε να βρω καμιά καρδούλα κ πολύ μου είναι!!! 

Μα πες μου κι εμένα που ψάχνω και μόνο καρδούλες και φατσουλες βρίσκω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η A&O είπε:

Προσπαθείτε καιρό? Τι ηλικίες έχετε? Συγγνώμη αν τα έχεις αναφέρει πιο πάνω αλλά είμαστε τόσο πολλά τα κορίτσια που δε θυμάμαι τις περιπτώσεις...

Δώσε λίγο χρόνο γιατί ο πολύποδας μπορεί να εμπόδιζε μια εγκυμοσύνη. 

Από την άλλη είμαι μαζί σου αν δε θες να χάσεις χρόνο. Αν ήταν μόνο στο χέρι μου θα είχα προχωρήσει με σπερματέγχυση πολλούς μήνες πριν...

Καλησπέρα κοπέλα μου, 40 είμαι τον Απρίλιο έμεινα έγκυος αλλά ήταν εξωμητριο αφαίρεσαν την σάλπιγγα και με καθησύχασε τότε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά. Μετά μου είπαν να κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε άν είναι ανοιχτή αυτή που έμεινε και όντως ήταν. Μετά μου βρήκαν τον πολυποδα, και μετά από όλα αυτά που έχω περάσει σε μήνες μου λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνω εξετάσεις ....Ε δεν τρελαθώ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα δυστυχώς με το άγχος δεν τα πάω καλά και ειδικά μετά τον γιατρό είμαι μετέωρη, μου είπε ότι όλα είναι καλά στον υπέρηχο που μου έκανε και του ζήτησα να κάνω εξετάσεις να δούμε τα ορμονολογικά μου πως είναι γιατί είχα να κάνω από τον Ιανουάριο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται και δεν μου έδωσε τίποτα. Μετά από εξωμητριο αφαίρεση σαλπιγγας και τώρα αφαίρεση πολυποδα μου λέει το άγχος να υποβάλλω και θα πιάσω αμέσως παιδί 😤

Αχ κι εμένα το ίδιο μου είπε! Του ζήτησα να κάνω εξετάσεις και μου είπε δεν χρειάζεται! Λογικά καταλαβαίνουν από τον υπέρηχο τι να πω! Μόνο θυροειδή και D έκανα. Άγχος μου είπε κι εμένα! Να το αποβάλλω κι όλα θα γίνουν! Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις!🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κι εμένα το ίδιο μου είπε! Του ζήτησα να κάνω εξετάσεις και μου είπε δεν χρειάζεται! Λογικά καταλαβαίνουν από τον υπέρηχο τι να πω! Μόνο θυροειδή και D έκανα. Άγχος μου είπε κι εμένα! Να το αποβάλλω κι όλα θα γίνουν! Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις!🥴

Εγώ είμαι και 40χρονών πως να μην αγχώνομαι ;δεν περίμενα από έναν γιατρό τέτοια αντίληψη χαλαρά και θα γίνει. Εσύ πόσο είσαι και πόσο καιρό προσπάθειες;(συγνώμη τι είναι το D)και εγώ με το που άρχισα το χάπι για τον θυρεοειδή έμεινα έγκυος, αλλά ήταν εξωμητριο. Άρα οι εξετάσεις χρειάζονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ είμαι και 40χρονών πως να μην αγχώνομαι ;δεν περίμενα από έναν γιατρό τέτοια αντίληψη χαλαρά και θα γίνει. Εσύ πόσο είσαι και πόσο καιρό προσπάθειες;(συγνώμη τι είναι το D)και εγώ με το που άρχισα το χάπι για τον θυρεοειδή έμεινα έγκυος, αλλά ήταν εξωμητριο. Άρα οι εξετάσεις χρειάζονται. 

Α! Ίδια ηλικία έχουμε! Εγώ μόλις έκλεισα τα 39! Άρα είναι σίγουρο ότι τα χρονικά περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούμε να είμαστε κι εντελώς χαλαρές όπως κι αν το δεις! Εγώ τουλάχιστον όσο περνάνε οι μήνες αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Εμείς έχουμε ένα παιδάκι και εδώ καί αρκετούς μήνες προσπαθούμε για δεύτερο. Το θέλω όμως πάρα πολύ!

Εννοώ την βιταμίνη D. Την θεωρούν απαραίτητη οι γιατροί. Από ότι έχω καταλάβει περισσότερο για την έκβαση της εγκυμοσύνης πάρα για την σύλληψη. Εμένα τουλάχιστον από ότι μου είπε η αιματολογος η πρώτη μου εγκυμοσύνη που κατέληξε σε παλινδρομη( ενδομητρίου θάνατος στον 3ο μήνα) μπορεί να προκλήθηκε από αυτό. Είχα φοβερά χαμηλή. Στον πάτο!

Δεν ξέρω πραγματικά με τους γιατρούς αλλά αφού έμεινες αμέσως μετά την θεραπεία και οι εξετάσεις σου μετά από όλα αυτά είναι καλές άρα θεωρεί ότι είναι θέμα χρόνου να μείνεις ξανά. Κι εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κι αν δεν το πετύχετε άμεσα μετά κυνήγησε το. Ίσως με παρακολούθηση ωορρηξίας ή με τεστακια. Αχ μακάρι να το πετύχουμε σύντομα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

 

Α! Ίδια ηλικία έχουμε! Εγώ μόλις έκλεισα τα 39! Άρα είναι σίγουρο ότι τα χρονικά περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούμε να είμαστε κι εντελώς χαλαρές όπως κι αν το δεις! Εγώ τουλάχιστον όσο περνάνε οι μήνες αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Εμείς έχουμε ένα παιδάκι και εδώ καί αρκετούς μήνες προσπαθούμε για δεύτερο. Το θέλω όμως πάρα πολύ!

Εννοώ την βιταμίνη D. Την θεωρούν απαραίτητη οι γιατροί. Από ότι έχω καταλάβει περισσότερο για την έκβαση της εγκυμοσύνης πάρα για την σύλληψη. Εμένα τουλάχιστον από ότι μου είπε η αιματολογος η πρώτη μου εγκυμοσύνη που κατέληξε σε παλινδρομη( ενδομητρίου θάνατος στον 3ο μήνα) μπορεί να προκλήθηκε από αυτό. Είχα φοβερά χαμηλή. Στον πάτο!

Δεν ξέρω πραγματικά με τους γιατρούς αλλά αφού έμεινες αμέσως μετά την θεραπεία και οι εξετάσεις σου μετά από όλα αυτά είναι καλές άρα θεωρεί ότι είναι θέμα χρόνου να μείνεις ξανά. Κι εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κι αν δεν το πετύχετε άμεσα μετά κυνήγησε το. Ίσως με παρακολούθηση ωορρηξίας ή με τεστακια. Αχ μακάρι να το πετύχουμε σύντομα!💗

Κι εγώ πιστεύω @Litsadi μου ότι το να δώσεις 3-4 μήνες περιθώριο δεν είναι κακό. Αν δεν τότε προχώρα σε 2 σπερματεγχύσεις απανωτά. Αν δεν, τότε λόγω ηλικίας και μόνο για να μη χάσεις άλλο χρόνο ο ίδιος ο γιατρός σου θα σου πει ότι μετά το 6μηνο προχωράτε διαφορετικά. Αλλά κι εγώ θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου!!!!! Με το καλό ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

 

Α! Ίδια ηλικία έχουμε! Εγώ μόλις έκλεισα τα 39! Άρα είναι σίγουρο ότι τα χρονικά περιθώρια στενεύουν. Δεν μπορούμε να είμαστε κι εντελώς χαλαρές όπως κι αν το δεις! Εγώ τουλάχιστον όσο περνάνε οι μήνες αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Εμείς έχουμε ένα παιδάκι και εδώ καί αρκετούς μήνες προσπαθούμε για δεύτερο. Το θέλω όμως πάρα πολύ!

Εννοώ την βιταμίνη D. Την θεωρούν απαραίτητη οι γιατροί. Από ότι έχω καταλάβει περισσότερο για την έκβαση της εγκυμοσύνης πάρα για την σύλληψη. Εμένα τουλάχιστον από ότι μου είπε η αιματολογος η πρώτη μου εγκυμοσύνη που κατέληξε σε παλινδρομη( ενδομητρίου θάνατος στον 3ο μήνα) μπορεί να προκλήθηκε από αυτό. Είχα φοβερά χαμηλή. Στον πάτο!

Δεν ξέρω πραγματικά με τους γιατρούς αλλά αφού έμεινες αμέσως μετά την θεραπεία και οι εξετάσεις σου μετά από όλα αυτά είναι καλές άρα θεωρεί ότι είναι θέμα χρόνου να μείνεις ξανά. Κι εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κι αν δεν το πετύχετε άμεσα μετά κυνήγησε το. Ίσως με παρακολούθηση ωορρηξίας ή με τεστακια. Αχ μακάρι να το πετύχουμε σύντομα!💗

Καλησπέρα κοπέλα μου να σου ζήσει το παιδάκι σου, έκλεισα ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο μου τον Σεπτέμβριο σίγουρα δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη του, κάναμε τις προσπάθειες μας και τώρα θα περιμένω 2 βδομάδες ελπίζω να είμαι έγκυος. 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...