Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

Maroulita? :23/08

diana8:17/3

Lacostaki:03/09

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04

Ευάγγελοςτ:21/08

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

     

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

PAPA EVA:10/6

Elisa91:16/04

ntinaki83:09/09

A&O:27/08

 

Kostef:?

Αντρεα:31/07

Αννι:10/09

Nicol:06/07

Ntinaki_08:25/8

Clairy:01/09

ζουζουνα*:11/09   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ύστερα από μπόλικη κούραση...ένα σουβλάκι, ένα φιλέτο κοτόπουλο, ένα μπιφτέκι, μια μπριζόλα και δεκάδες συνοδευτικά μπορώ να πω κι εγώ με δυσκολία και αγκαλιά με μια σόδα ένα... Γειά σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά! Με υγεία! 

Εύχομαι η Παναγία μας να μας φιλάει και να μας χαρίσει αυτό που τόσο επιθυμούμε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2020 at 10:08 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αχχ να σου ζήσειιιι η μπουμπού 🥰🥰🥰💗💗💗 Τι ωραία κ γρήγορα που γέννησες, μακάρι κι εμείς έτσι 💗💗 Πήγα στο γιατρό εγώ σήμερα, δε γεννάω αυτή την εβδομάδα μου είπε χαχα..έχει μαλακώσει ο τράχηλος, είναι χαμηλά το μωρό, αλλά ψηλά για τοκετό δλδ δεν πιέζει ακόμα τον τράχηλο..θα ξαναπάω την επόμενη να δούμε ☺️☺️ Αχχ τι όμορφα που γέννησες, έχεις τώρα όλο τον Αύγουστο να χαρείς τη μπέμπα 😍😍 Πώς είσαι; Με το θηλασμό το βρήκες εύκολα; Πονάς γενικά από κάτω πώς νιώθεις;

Ρίξε ένα 4αρι χιλιόμετρα και μπορεί να γεννήσεις χαχαχαχαχχα..πολύ καλά είμαι κορίτσι μου κάθε μέρα και καλύτερα περνάνε και οι ορμόνες και το ευχαριστιεμαι στο έπακρο..με το θηλασμό τα πήγαμε πολύ καλά από την αρχή και έχω και μια εισεχουσα θηλή..με βοήθησαν πολύ οι μαίες στο νοσοκομείο ήταν τόσο υποστηρικτικες και μου δειξαν πως να πιάνει και αυτή τη θηλή..από κάτω πονούσαν μέχρι και την τέταρτη πέμπτη μέρα τώρα είμαι μια χαρά..συχνό πλύσιμο θέλει και περνάει γρήγορα ο πόνος..ότι θελήσεις να μου πεις θα χαρώ να βοηθήσω.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ρίξε ένα 4αρι χιλιόμετρα και μπορεί να γεννήσεις χαχαχαχαχχα..πολύ καλά είμαι κορίτσι μου κάθε μέρα και καλύτερα περνάνε και οι ορμόνες και το ευχαριστιεμαι στο έπακρο..με το θηλασμό τα πήγαμε πολύ καλά από την αρχή και έχω και μια εισεχουσα θηλή..με βοήθησαν πολύ οι μαίες στο νοσοκομείο ήταν τόσο υποστηρικτικες και μου δειξαν πως να πιάνει και αυτή τη θηλή..από κάτω πονούσαν μέχρι και την τέταρτη πέμπτη μέρα τώρα είμαι μια χαρά..συχνό πλύσιμο θέλει και περνάει γρήγορα ο πόνος..ότι θελήσεις να μου πεις θα χαρώ να βοηθήσω.. ❤️

Προσπαθώ χαχαχα αλλά πονάει πολύ η μέση μου αριστερά όταν πατάω το πόδι και δε μπορώ να περπατήσω καθόλου!! Με κρατάει ο άντρας μου χαχα άσε και με κοροιδεύει κι όλας 😆 Πήρα την άλλη φορά ντεπόν κ περπάτησα γύρω στα 2χλμ..λέω να το ξανακάνω γιατί κ ο γιατρός μου είπε να περπατάω 😄

Αχ τι ωραία που είσαι τόσο θετική κ τα λες τόσο εύκολα!! Γτ διαβάζω πολλά από κοπέλες που δεν τα πάνε καλά με το θηλασμό και φοβάμαι μη δυσκολευτώ κι εγώ..και με τον πόνο φοβάμαι κλπ! Θα σε ρωτήσω αν χρειαστώ ναι, σ ευχαριστώ!! Γιατί θα είναι κ όλα καινούργια.. Πολύ σε χαίρομαι πάντως με το μωράκι σου, μακάρι να είμαι κ εγώ έτσι 😊❤️ Σε λίγες μέρες θα είμαι κ εγώ με τον μικρούλη, για να δούμε πώς θα’ναι...💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Χρόνια πολλά❤️ εύχομαι με την βοήθεια της Παναγίας όλες να πραγματοποίησετε τα όνειρα και τους στόχους σας🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!

Η Παναγία να μας βοηθάει όλους!!!

Με το καλό τα κορίτσια που κοντεύουν να πάρουν αγκαλιά το θαυματακι τους...!! 🥰 

@Frogel να σας ζήσει το αστεράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Προσπαθώ χαχαχα αλλά πονάει πολύ η μέση μου αριστερά όταν πατάω το πόδι και δε μπορώ να περπατήσω καθόλου!! Με κρατάει ο άντρας μου χαχα άσε και με κοροιδεύει κι όλας 😆 Πήρα την άλλη φορά ντεπόν κ περπάτησα γύρω στα 2χλμ..λέω να το ξανακάνω γιατί κ ο γιατρός μου είπε να περπατάω 😄

Αχ τι ωραία που είσαι τόσο θετική κ τα λες τόσο εύκολα!! Γτ διαβάζω πολλά από κοπέλες που δεν τα πάνε καλά με το θηλασμό και φοβάμαι μη δυσκολευτώ κι εγώ..και με τον πόνο φοβάμαι κλπ! Θα σε ρωτήσω αν χρειαστώ ναι, σ ευχαριστώ!! Γιατί θα είναι κ όλα καινούργια.. Πολύ σε χαίρομαι πάντως με το μωράκι σου, μακάρι να είμαι κ εγώ έτσι 😊❤️ Σε λίγες μέρες θα είμαι κ εγώ με τον μικρούλη, για να δούμε πώς θα’ναι...💙

μην φοβάσαι ολα θα πάνε καλά!!!με το καλό να γεννήσεις!!!βοηθάει κ το σεξ τωρα αν είσαι στον μηνα σου κ μπορείς, επίσης πολύ περπάτημα...εγω ειχα πονους στην ηθική περιοχή στις επόμενες 2 εγκυμοσύνες μου αλλα παρόλα αυτά πήγαινα για περπάτημα....σχεδόν μια ώρα μετα την 38η βδομαδα...όσο για τον θηλασμό θέλει ναι να σε βοηθήσουν λιγο στην αρχή οι μαιες για να πιάσει το μωρό την θηλη σωστά κ να μην πονάς...εγω θηλαζω το 3ο μου παιδι που ειναι 15,5 μηνών ...και με προβλήματα χαλινων γλώσσας στα 2 τελευταία...οτι θέλεις τοτε κ μπορω να βοηθήσω θα σ πω....και παω για το 4ο....αχαχαχαχα...ξαι κάτι τελευταίο ο θηλασμος ειναι εύκολος και δεν πρέπει να ποναει,αν ποναει κατι αλλο τρεχει,απλα θέλει πολύ υπομονή και επιμονή!!!και πιστεψε με στο λέω εγώ που έχω περάσει πολλά σε αυτό το κομμάτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2020 at 9:38 ΠΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

μην φοβάσαι ολα θα πάνε καλά!!!με το καλό να γεννήσεις!!!βοηθάει κ το σεξ τωρα αν είσαι στον μηνα σου κ μπορείς, επίσης πολύ περπάτημα...εγω ειχα πονους στην ηθική περιοχή στις επόμενες 2 εγκυμοσύνες μου αλλα παρόλα αυτά πήγαινα για περπάτημα....σχεδόν μια ώρα μετα την 38η βδομαδα...όσο για τον θηλασμό θέλει ναι να σε βοηθήσουν λιγο στην αρχή οι μαιες για να πιάσει το μωρό την θηλη σωστά κ να μην πονάς...εγω θηλαζω το 3ο μου παιδι που ειναι 15,5 μηνών ...και με προβλήματα χαλινων γλώσσας στα 2 τελευταία...οτι θέλεις τοτε κ μπορω να βοηθήσω θα σ πω....και παω για το 4ο....αχαχαχαχα...ξαι κάτι τελευταίο ο θηλασμος ειναι εύκολος και δεν πρέπει να ποναει,αν ποναει κατι αλλο τρεχει,απλα θέλει πολύ υπομονή και επιμονή!!!και πιστεψε με στο λέω εγώ που έχω περάσει πολλά σε αυτό το κομμάτι.....

Μωρέ κ εγώ προσπαθώ να περπατάω, απλά δε μπορώ καθόλου...πονάει αφόρητα η μέση όταν πατάω το πόδι..ούτε ξαπλωμένη δε μπορώ να’μαι κ να γυρίσω πλευρό φαντάσου...για να πάω απ’το ένα δωμάτιο στο άλλο κάνω πόση ώρα...παρόλαυτα παίρνω ντεπόν παίρνω κ τον άντρα μου κ βγαίνουμε να περπατήσουμε...απλά τον κρατάω κ κάνουμε μια ώρα για μια διαδρομή δεκαπέντε λεπτών..αλλά θέλω να περπατάω αφού μου είπε κ ο γιατρός..θα κρατήσει μέχρι το τέλος αυτό με τη μέση; Γιατί ήδη το’χω μια βδομαδα και δεν παλεύεται..

Αχ μακάρι να τα καταφέρω να θηλάσω χωρίς πολλά προβλήματα..ήλπιζα ότι οι μαίες βοηθάνε αλλά μια φίλη μου που γέννησε στο ίδιο μαιευτήριο που θα γεννήσω κ εγώ μου είπε ότι δεν τη βοήθησαν καθόλου...εγώ θα ρωτάω...κ θα ρωτήσω κ εδώ αν είναι, εσύ με 3 παιδιά πρέπει να’σαι πολύ έμπειρη....ευχαριστώ για τις συμβουλές❤️ Σκέφτομαι τώρα ότι αυτή ή την άλλη εβδομάδα γεννάω και με έχει πιάσει φόβος..😔 Σου εύχομαι κ εσένα με το καλό το 4ο ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. ❤️

Χαλαρωνετε;; πόσο πιο αισιόδοξος μπορείς να γίνεις με λίγες διακοπουλες και χαλάρωση..

Καλημέρα η μάλλον καλησπέρα πλέον!!! Εμείς έχουμε γυρίσει σπίτι μαςεδώ κ αρκετές μέρες. Φύγαμε αρχές του μήνα γιατί ζούμε σε τουριστικό μέρος και αποφεύγω το 15αυγουστο τα τελευταια χρόνια! Εσύ πως είσαι κορίτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα η μάλλον καλησπέρα πλέον!!! Εμείς έχουμε γυρίσει σπίτι μαςεδώ κ αρκετές μέρες. Φύγαμε αρχές του μήνα γιατί ζούμε σε τουριστικό μέρος και αποφεύγω το 15αυγουστο τα τελευταια χρόνια! Εσύ πως είσαι κορίτσι? 

Εμεις είμαστε διακοπουλες στο εξοχικό εδώ και μια εβδομάδα και θα μείνουμε άλλες 5 μερούλες. Είχαμε παρέα το σκ και τώρα από λαμβάνουμε την μοναξιά μας. Είμαι και σε περίεργες μέρες οπότε θα το κάψουμε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμεις είμαστε διακοπουλες στο εξοχικό εδώ και μια εβδομάδα και θα μείνουμε άλλες 5 μερούλες. Είχαμε παρέα το σκ και τώρα από λαμβάνουμε την μοναξιά μας. Είμαι και σε περίεργες μέρες οπότε θα το κάψουμε 😂😂😂

Με το καλο😜 μαζί πάμε αυτό το μήνα χαχαχα!!! Βάλαμε κ εμείς τα δυνατά μας αλλά με το παιδί είναι λίγο πιο δύσκολο να βρεθούμε με το σύζυγό! Αυτό το ότι ώρα μας έρθει η όρεξη μου λείπει λίγο 😋!!! Άντε σε 2 εβδομάδες θα δούμε τι κάναμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. ❤️

Χαλαρωνετε;; πόσο πιο αισιόδοξος μπορείς να γίνεις με λίγες διακοπουλες και χαλάρωση..

Καλησπέρα σε όλες!!! Εμείς γυρίσαμε εχθές και σήμερα πήγα για δουλειά. Περάσαμε τέλεια με την ησυχία μας το μπάνιο μας την ταβερνουλα μας!! Αλλά δυστυχώς η άδεια μου φέτος ήταν μόνο μια εβδομάδα... Τι να κάνουμε υπομονή και τα καλύτερα ερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Με το καλο😜 μαζί πάμε αυτό το μήνα χαχαχα!!! Βάλαμε κ εμείς τα δυνατά μας αλλά με το παιδί είναι λίγο πιο δύσκολο να βρεθούμε με το σύζυγό! Αυτό το ότι ώρα μας έρθει η όρεξη μου λείπει λίγο 😋!!! Άντε σε 2 εβδομάδες θα δούμε τι κάναμε!! 

Ελπίζω να ήταν τυχερός ο Αύγουστος...❤️

@Lacostakiη ποιότητα μετράει των διακοπών όχι η ποσότητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μωρέ κ εγώ προσπαθώ να περπατάω, απλά δε μπορώ καθόλου...πονάει αφόρητα η μέση όταν πατάω το πόδι..ούτε ξαπλωμένη δε μπορώ να’μαι κ να γυρίσω πλευρό φαντάσου...για να πάω απ’το ένα δωμάτιο στο άλλο κάνω πόση ώρα...παρόλαυτα παίρνω ντεπόν παίρνω κ τον άντρα μου κ βγαίνουμε να περπατήσουμε...απλά τον κρατάω κ κάνουμε μια ώρα για μια διαδρομή δεκαπέντε λεπτών..αλλά θέλω να περπατάω αφού μου είπε κ ο γιατρός..θα κρατήσει μέχρι το τέλος αυτό με τη μέση; Γιατί ήδη το’χω μια βδομαδα και δεν παλεύεται..

Αχ μακάρι να τα καταφέρω να θηλάσω χωρίς πολλά προβλήματα..ήλπιζα ότι οι μαίες βοηθάνε αλλά μια φίλη μου που γέννησε στο ίδιο μαιευτήριο που θα γεννήσω κ εγώ μου είπε ότι δεν τη βοήθησαν καθόλου...εγώ θα ρωτάω...κ θα ρωτήσω κ εδώ αν είναι, εσύ με 3 παιδιά πρέπει να’σαι πολύ έμπειρη....ευχαριστώ για τις συμβουλές❤️ Σκέφτομαι τώρα ότι αυτή ή την άλλη εβδομάδα γεννάω και με έχει πιάσει φόβος..😔 Σου εύχομαι κ εσένα με το καλό το 4ο ❤️❤️❤️

σε ευχαριστώ για τις ευχες αν και δεν ειμαι εγκυος ακομα τωρα είμαστε στις προσπάθειες χαλαρά...τωρα για τον θηκασμο ειναι ανάλογα καποιες μαιες βοηθάνε καποιες οχι δυστυχώς...εγω ειχα γεννησει σε ιδιωτική κλινική εδω στην Αθήνα. τωρα τα δημόσια εδω δεν ξερω το ίδιο ισχύει πιστευω.

αυτό με την μέση εγω το ειχα χαμηλα στην κοιλιά και με χτύπαγε στην νεση ειδικά στο 2ο παιδι μου που ειχα οπίσθιο πλακούντα και επειδή έχω οπίσθια κλιση μήτρας ηταν πιο δύσκολο με τον πονο...εγω το απέκτησα μετα τον 1ο τοκετο και οφείλεται σε μια ορμόνη την ρηλαξινη που εκκρίνεται πιο πολύ σε μενα και αυτό στην ουσία είναι για να χαλαρώνουν οι μύες της λεκάνης για τον τοκετό, απλα σε μενα εκκρίνεται παραπάνω, χαλαρώνουν παραπάνω κ γιαυτο ποναγα δλδ απο τον 4ο μηνα μεχρι να γεννήσω στα 2 τελευταία παιδιά μου και μετα την γεννα για άλλους 2 μήνες. υπομονή τωρα...κοντεύεις.. εγω φαντασου εκλεγα απο τους πονους αυτούς που σ λεω στο 2ο παιδι ειδικά δεν περπατούσα δεν μπορούσα καθολου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια!!εμεις ειμαστε σε διακοπες με τον αντρα μου θα κάτσουμε μεχρι σαββατο!!εχω χαλαρωσει παρα πολυ!!μπανακια,ξεκούραση αγαπουλες!!σημερα κλεινουμε κ ενα χρόνο γαμου και νιωθουμε σαν να πέρασε νερο αυτος ο χρονος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπέρα κοριτσια!!εμεις ειμαστε σε διακοπες με τον αντρα μου θα κάτσουμε μεχρι σαββατο!!εχω χαλαρωσει παρα πολυ!!μπανακια,ξεκούραση αγαπουλες!!σημερα κλεινουμε κ ενα χρόνο γαμου και νιωθουμε σαν να πέρασε νερο αυτος ο χρονος!!!

Να ζήσετε και του χρόνου να είστε τρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

σε ευχαριστώ για τις ευχες αν και δεν ειμαι εγκυος ακομα τωρα είμαστε στις προσπάθειες χαλαρά...τωρα για τον θηκασμο ειναι ανάλογα καποιες μαιες βοηθάνε καποιες οχι δυστυχώς...εγω ειχα γεννησει σε ιδιωτική κλινική εδω στην Αθήνα. τωρα τα δημόσια εδω δεν ξερω το ίδιο ισχύει πιστευω.

αυτό με την μέση εγω το ειχα χαμηλα στην κοιλιά και με χτύπαγε στην νεση ειδικά στο 2ο παιδι μου που ειχα οπίσθιο πλακούντα και επειδή έχω οπίσθια κλιση μήτρας ηταν πιο δύσκολο με τον πονο...εγω το απέκτησα μετα τον 1ο τοκετο και οφείλεται σε μια ορμόνη την ρηλαξινη που εκκρίνεται πιο πολύ σε μενα και αυτό στην ουσία είναι για να χαλαρώνουν οι μύες της λεκάνης για τον τοκετό, απλα σε μενα εκκρίνεται παραπάνω, χαλαρώνουν παραπάνω κ γιαυτο ποναγα δλδ απο τον 4ο μηνα μεχρι να γεννήσω στα 2 τελευταία παιδιά μου και μετα την γεννα για άλλους 2 μήνες. υπομονή τωρα...κοντεύεις.. εγω φαντασου εκλεγα απο τους πονους αυτούς που σ λεω στο 2ο παιδι ειδικά δεν περπατούσα δεν μπορούσα καθολου 

Κ εγώ σε ιδιωτική θα γεννήσω εδώ στην Αθήνα, στο Ρέα για την ακρίβεια, κ νόμιζα ότι ειδικά στις ιδιωτικές είναι πιο βοηθητικές οι μαίες..αλλά μου είπε η φίλη μου δεν...θα δούμε τώρα σε λίγες μέρες θα μάθω.

Πωπω σε καταλαβαίνω με τον πόνο.

Το έψαξα κι εγώ σήμερα το πρωί και βρήκα αυτό που λες για τη ρηλαξίνη, μπορεί γι’αυτό να με πονάει τι να πω...απλά αν κρατήσει μέχρι τέλους δε θα την παλέψω, δε μπορώ να περπατήσω καθόλου σου λέω μόνο με βοήθεια και σχεδόν κλαίω απ’τον πόνο..όπως κ εσύ. Εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί να είναι αυτό που λες με την ορμόνη τη ρηλαξίνη που παράγεται..τι να πω..απλά ελπίζω να περάσει ή να γεννήσω..σου είχε περάσει καμία μέρα εσένα ή το είχες κάθε μέρα μέχρι που γέννησες; Γιατί όλη μέρα αυτό το πράγμα δε μπορώ ούτε να ξαπλώσω ούτε να κοιμηθώ ούτε να σηκωθώ ούτε τίποτα..κ περπατάω κ όλας κ κάνω κ δουλειές, δέκα ώρες για το καθετι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κ εγώ σε ιδιωτική θα γεννήσω εδώ στην Αθήνα, στο Ρέα για την ακρίβεια, κ νόμιζα ότι ειδικά στις ιδιωτικές είναι πιο βοηθητικές οι μαίες..αλλά μου είπε η φίλη μου δεν...θα δούμε τώρα σε λίγες μέρες θα μάθω.

Πωπω σε καταλαβαίνω με τον πόνο.

Το έψαξα κι εγώ σήμερα το πρωί και βρήκα αυτό που λες για τη ρηλαξίνη, μπορεί γι’αυτό να με πονάει τι να πω...απλά αν κρατήσει μέχρι τέλους δε θα την παλέψω, δε μπορώ να περπατήσω καθόλου σου λέω μόνο με βοήθεια και σχεδόν κλαίω απ’τον πόνο..όπως κ εσύ. Εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί να είναι αυτό που λες με την ορμόνη τη ρηλαξίνη που παράγεται..τι να πω..απλά ελπίζω να περάσει ή να γεννήσω..σου είχε περάσει καμία μέρα εσένα ή το είχες κάθε μέρα μέχρι που γέννησες; Γιατί όλη μέρα αυτό το πράγμα δε μπορώ ούτε να ξαπλώσω ούτε να κοιμηθώ ούτε να σηκωθώ ούτε τίποτα..κ περπατάω κ όλας κ κάνω κ δουλειές, δέκα ώρες για το καθετι..

Συγνώμη που πετάγομαι κορίτσι μου. Από γνωστές μου που έχω ακούσει συνήθως στις ιδιωτικές κλινικές κάνουν κάποια σεμινάρια θηλασμού οι μαιες. Αξίζει να κάνεις μια ερώτηση στη κλινική η στο γιατρό σου. Μια άλλη φίλη που γέννησε επίσης σε ιδιωτικό της έκανε μάθημα θηλασμού η μαία του γιατρού της. Στο λέω επειδή το κυριότερο στο θηλασμό είναι να βάλεις σωστά το μωρό στο στήθος για να μη σε πληγώσει. Θα σου δείξουν τη σωστή θέση τρόπους να το κρατάς συμβουλές για να μη πετρωσει το στήθος αλλά κ τι να κάνεις αν συμβεί. 

Εγώ πήγα κ έκανα τα μαθήματα θηλασμού που κάνουν στο ΙΚΑ. Επίσης το νουτριτσια έκανε τότε διαδικτυακά σεμινάρια στη σελίδα του δωρεάν. Δεν ξέρω αν γίνονται αυτά ακόμα και ποτε είναι αν προλαβαίνεις να τα παρακολουθήσεις δηλαδή. Αν μπορείς ψάξε το λίγο γιατί η προετοιμασία θα σου είναι πιο χρήσιμη από όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι κορίτσι μου. Από γνωστές μου που έχω ακούσει συνήθως στις ιδιωτικές κλινικές κάνουν κάποια σεμινάρια θηλασμού οι μαιες. Αξίζει να κάνεις μια ερώτηση στη κλινική η στο γιατρό σου. Μια άλλη φίλη που γέννησε επίσης σε ιδιωτικό της έκανε μάθημα θηλασμού η μαία του γιατρού της. Στο λέω επειδή το κυριότερο στο θηλασμό είναι να βάλεις σωστά το μωρό στο στήθος για να μη σε πληγώσει. Θα σου δείξουν τη σωστή θέση τρόπους να το κρατάς συμβουλές για να μη πετρωσει το στήθος αλλά κ τι να κάνεις αν συμβεί. 

Εγώ πήγα κ έκανα τα μαθήματα θηλασμού που κάνουν στο ΙΚΑ. Επίσης το νουτριτσια έκανε τότε διαδικτυακά σεμινάρια στη σελίδα του δωρεάν. Δεν ξέρω αν γίνονται αυτά ακόμα και ποτε είναι αν προλαβαίνεις να τα παρακολουθήσεις δηλαδή. Αν μπορείς ψάξε το λίγο γιατί η προετοιμασία θα σου είναι πιο χρήσιμη από όλα! 

Ευχαριστώ ρε αγάπη για τις συμβουλές. Έχω παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια και με ιδιωτική μαία και στο Έλενα που έκανε κάποια σεμινάρια, αλλά και πάλι στην πράξη είναι αλλιώς. Και τώρα δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω άλλα γιατί σε λίγες μέρες γεννάω... Ό,τι με βοηθήσουν οι μαίες ή φίλες μου που έχουν γεννήσει πρόσφατα.. απλώς βλέπω εδώ πολλές κοπέλες που γέννησαν τώρα και τα παράτησαν με το θηλασμό γιατί τα βρήκαν σκούρα, και κατάλαβα ότι είναι πιο δύσκολο απόσο νόμιζα! Θα δούμε τώρα στην πράξη κοντος ψαλμός που λένε...😛 Είναι τόσα που είναι δύσκολα μου φαίνονται όλα βουνό πλέον, οι πόνοι η γέννα ο θηλασμός το μετά με το μωρό η ψυχολογία μας η κούραση όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Να ζήσετε και του χρόνου να είστε τρεις!!! 

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!κ σε σενα ευχομαι οτι ποθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...