Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Sunshine 88 δεν μου έχει πει η γιατρός ότι είναι πρόβλημα για φυσιολογική γέννα, αλλά ειναι κ πολύ νωρίς για να κρίνει φαντάζομαι... Εσένα σε ποια βδομάδα άλλαξε; φοβάμαι ότι είναι προχωρημένη σχετικά η εγκυμοσύνη για να ανέβει τόσο πολύ, μακάρι όμως. Με το μπανιο το ίδιο ακριβώς κάνουμε κ εμείς. Εσένα είναι κ πιο μικρούλης, εμένα το δέχτηκε απ την 1η μερα χωρίς δυσκολία, αλλά κάνουμε πολλές αγκαλιες καθιστοι η ξαπλωμένοι. Τι να κάνουμε, προέχουν τώρα τα μικρά μικρά μας. Τι ωραία που είναι κινητική η μπέμπα σου, αυτο σημαίνει ότι περνάει τέλεια εκεί μέσα! 

Εμενα αρχιζε να ανεβαίνει ο πλακούντας τότε από της 16 βδομάδες και 32 στο ντοπλερ ήταν τέρμα πάνω οκ είχα και θέμα το τραχήλο αλλα κρατησε σταθερά από την βεπιπεδου μέχρι το ντοπλερ γεννησα 37και5 όταν σπάσανε τα νερά. Και ο γιος μου κουνιόταν παρα πολύ αλλα αυτή είναι άλλο πράγμα μάλλον μοιάζει στην μαμά υπερκινητικη χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Ευτυχώς καφέ δεν έχω δει για 15 ημέρες..είχα από τότε που μπήκα στον 3ο και για 3 εβδομάδες, κάθε Παρασκευή που άλλαζα εβδομάδα για μια μέρα.. ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχω την μικρή από πίσω που έχει και αυτή τις ανάγκες της!!! Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε όλες μας...🙏🙏

Όσο για τα ονόματα που λέτε...πικραμένη ιστορία γιατί κ εγώ έβαλα της πεθεράς που δε μου αρέσει καθόλου και ελπίζω να μην έχω αγόρι τώρα και μπει του πεθερού γιατί είναι και αυτό άστα να πάνε!! Έχω την μαμά μου να τραβάει όλο το λούκι και άλλος χαίρεται όνομα!! Γερά να είναι όμως και αυτό είναι το τελευταίο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Έλα ρε @Sunshine 88 τι ανατροπή είναι αυτη; Σας την έσκασε η μπέμπα! Μου φαίνεται είχε σχέδιο, άργησε να αποκαλυφθεί για να προκαλέσει εντάσεις με τα ονόματα, έτσι για να ανάβουν τα αίματα χαχα 

@Σταυρι γιατί εφιάλτης η πεθερά; έχει όνομα που δεν σου αρέσει ή δεν τα πάτε καλά;

Μια γνωστή μου που δεν ήθελε να βγάλει την πεθερά της έβγαλε μια ιστορία ότι την είχε τάξει την μπέμπα της λόγω επιπλοκών στην αρχή και ότι θα τους το έλεγε όταν έρθει η ώρα (δεν είχε σκεφτεί όνομα, απλα δεξ ηθελε την πεθερά). Έλα μου όμως τώρα που γεννήθηκε και θελει να της βγάλει αρχαιοελληνικό όνομα δεν έχει πώς να το καλύψει και θα γίνει χειρότερη παρεξήγηση 

Κοίτα κορίτσι ο άντρας μου είναι μοναχό γιος και η μαμά κολλημένη όσο δεν παει(λογικό ένα παιδι έχει) αλλά εγώ δεν την μπορώ δεν θέλω ουτε να τη βλέπω  ωρες ωρες λέω θα τη δολοφόνησω δεν μου έκατσε από την αρχή καλά έκανε και κάτι βλακείες στην αρχή, τώρα έχει στρωσει δεν μπορώ να πω πάει με τα νερά μου νομίζω έπειτα από πολυ σκέψη εγώ το χω το προβλημα αλλά σαν άνθρωπος δεν ξεχνάω (σοβαρό ελλατωμα)  και εκεί είναι το πρόβλημα μας ότι δεν μπορώ να συγχωρήσω. Τώρα όνομα είναι Χρυσούλα βέβαια αν θα το βάλω το παιδι ετσι θα το φωνάζω χρυσή. Ας γεννηθεί με το καλό και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοίτα κορίτσι ο άντρας μου είναι μοναχό γιος και η μαμά κολλημένη όσο δεν παει(λογικό ένα παιδι έχει) αλλά εγώ δεν την μπορώ δεν θέλω ουτε να τη βλέπω  ωρες ωρες λέω θα τη δολοφόνησω δεν μου έκατσε από την αρχή καλά έκανε και κάτι βλακείες στην αρχή, τώρα έχει στρωσει δεν μπορώ να πω πάει με τα νερά μου νομίζω έπειτα από πολυ σκέψη εγώ το χω το προβλημα αλλά σαν άνθρωπος δεν ξεχνάω (σοβαρό ελλατωμα)  και εκεί είναι το πρόβλημα μας ότι δεν μπορώ να συγχωρήσω. Τώρα όνομα είναι Χρυσούλα βέβαια αν θα το βάλω το παιδι ετσι θα το φωνάζω χρυσή. Ας γεννηθεί με το καλό και βλέπουμε. 

Ωχ κατάλαβα, δύσκολη περίπτωση. Αλλά το πώς κατάφερες πεθερά με μοναχογιο να την κανεις να πάει με τα νερά σου, Εύγε! Σεμινάρια πρέπει να παραδίδεις 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια πόσο γέλασα με τα ονόματα.  Εγώ επειδή εκνευρίζομαι με αυτά είπα και στον άντρα μ κάτσε να βγει το παιδάκι και θα έχουμε χρόνο να αποφασίσουμε. Θεωρώ ότι είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά τους γονείς και κανέναν άλλον... Βέβαια ο άντρας μ θέλει το όνομα του πατέρα του αλλά ελπίζω να σεβαστεί κι την άποψη ν που δε θέλω να ακολουθήσουμε αυτές τις παραδόσεις..
από κιλά πως πάτε? Εγώ σήμερα Μπήκα 7ο έχω πάρει 7 και βλέπω να συνεχίζω ακάθεκτη πάρα το ότι προσέχω και λόγω του ότι πιέζεται το στομαχι δεν μπορώ να τρώω πολύ. Το βράδυ ένα γιαουρτάκι και η ζυγαριά ανεβαίνει.. Οι έμπειρες να μας πουν πόσα κιλά μπαίνουν τους τελευταίους μήνες?

Μπήκες στον 7ο κι ολας; πόσο εισαι δηλαδή; 27 εβδομάδων; καλέ πως περνάει ο καιρος;

Μια χαρά είναι τα 7 κιλά. Εγώ είχα βάλει πολλά στον 9ο. Αλλά επειδή με είχε πιάσει τρελή λιγούρα, ήταν και οι γιορτές και δεν έβαζα φρένο. Αλλά πιστεύω αν προσέξεις, χωρίς να στερείσαι, απλα όχι υπερβολές, δεν θα ξεπεράσεις τα 12. Σου έχουν βάλει συγκεκριμένο οριο; Με την καμπύλη γλυκόζης τελικά τι εγινε;

Τώρα είμαι 10 πάνω. Με βλέπω να βάζω πάλι πολλά άλλα αυτή τη φορά δεν έχει 9ο οποτε θα γλιτώσω από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ωχ κατάλαβα, δύσκολη περίπτωση. Αλλά το πώς κατάφερες πεθερά με μοναχογιο να την κανεις να πάει με τα νερά σου, Εύγε! Σεμινάρια πρέπει να παραδίδεις 😂😂

Είμαι τοξότης με ωροσκόπο σκορπιός νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Μπήκες στον 7ο κι ολας; πόσο εισαι δηλαδή; 27 εβδομάδων; καλέ πως περνάει ο καιρος;

Μια χαρά είναι τα 7 κιλά. Εγώ είχα βάλει πολλά στον 9ο. Αλλά επειδή με είχε πιάσει τρελή λιγούρα, ήταν και οι γιορτές και δεν έβαζα φρένο. Αλλά πιστεύω αν προσέξεις, χωρίς να στερείσαι, απλα όχι υπερβολές, δεν θα ξεπεράσεις τα 12. Σου έχουν βάλει συγκεκριμένο οριο; Με την καμπύλη γλυκόζης τελικά τι εγινε;

Τώρα είμαι 10 πάνω. Με βλέπω να βάζω πάλι πολλά άλλα αυτή τη φορά δεν έχει 9ο οποτε θα γλιτώσω από εκεί.

Ναι 27 και 3 σήμερα. Με την καμπυλη γλυκόζης μια χαρά, 7 τριπηματά3 ώρες αλλά ήταν πολύ καλή.. Τώρα ντομπλερ αρχές του χρόνου να δούμε τον μπεμπουλη.. Μακάρι να φτάσω 12 απλά φοβάμαι μην παίρνω 3 3 τα κιλά το τελευταίο 3μηνο και εγώ έχω και όλο τον 9ο αν όλα πάνε καλα
Οριο δεν μ έχουν βάλει αλλά δεν θέλω να φορτωθω γιατί μετά πως τα χάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση ενιωσα κάτι σαν κλωτσιά αλλά οχι μπροστά στήν κοιλιά όταν ήμουν ξαπλωμένη στα πλαγιά αλλά δεν ξέρω αν είναι το έντερο η το μωρό δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση ενιωσα κάτι σαν κλωτσιά αλλά οχι μπροστά στήν κοιλιά όταν ήμουν ξαπλωμένη στα πλαγιά αλλά δεν ξέρω αν είναι το έντερο η το μωρό δεν ξέρω 

Και εγώ στην αρχή χαμηλά κοντά στο έντερο ένοιωσα τις πρώτες.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Ναι 27 και 3 σήμερα. Με την καμπυλη γλυκόζης μια χαρά, 7 τριπηματά3 ώρες αλλά ήταν πολύ καλή.. Τώρα ντομπλερ αρχές του χρόνου να δούμε τον μπεμπουλη.. Μακάρι να φτάσω 12 απλά φοβάμαι μην παίρνω 3 3 τα κιλά το τελευταίο 3μηνο και εγώ έχω και όλο τον 9ο αν όλα πάνε καλα
Οριο δεν μ έχουν βάλει αλλά δεν θέλω να φορτωθω γιατί μετά πως τα χάνεις.

Μην αγχώνεσαι εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα σταθερά από ένα κιλό το μήνα και μόνη μου απορούσα αφού ετρωγα ότι τραβούσε η όρεξη μου , όσο για μετά  τα περισσότερα φεύγουν με την γέννα ε τα λίγα σιγά σιγά θα εξαφανιστούν εγω πηρα 10κιλα σε όλη μου την εγκυμοσύνη την 5 ημέρα μετά από την γέννα είχα χάσει 14 κιλά ενώ τώρα πήρα στην αρχή μερικά μαζεμένα ενώ τώρα ευτυχώς παίρνω από 700γρ μέχρι 1κιλο το μήνα αν και δεν με νοιάζει πολύ να σου πω την αλήθεια σημασία έχει να είμαστε καλά και οι δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2020 at 7:06 ΜΜ, ο/η nik_02 είπε:

Ναι 27 και 3 σήμερα. Με την καμπυλη γλυκόζης μια χαρά, 7 τριπηματά3 ώρες αλλά ήταν πολύ καλή.. Τώρα ντομπλερ αρχές του χρόνου να δούμε τον μπεμπουλη.. Μακάρι να φτάσω 12 απλά φοβάμαι μην παίρνω 3 3 τα κιλά το τελευταίο 3μηνο και εγώ έχω και όλο τον 9ο αν όλα πάνε καλα
Οριο δεν μ έχουν βάλει αλλά δεν θέλω να φορτωθω γιατί μετά πως τα χάνεις.

Εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι. Τα κιλά σου είναι μια χαρά. Κ εγώ 7 έχω πάρει και είμαι 25 εβδομάδων. Σο γιο μου πήρα 11,5 και τα πιο πολλά τα πήρα στον έκτο κ όχι στο 3ο τρίμηνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2020 at 7:18 ΜΜ, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση ενιωσα κάτι σαν κλωτσιά αλλά οχι μπροστά στήν κοιλιά όταν ήμουν ξαπλωμένη στα πλαγιά αλλά δεν ξέρω αν είναι το έντερο η το μωρό δεν ξέρω 

Σε ποια εβδομάδα είσαι; κι εγώ το νιώθω σε πολλά διαφορετικά σημεία πλέον. Αφού κανουν τούμπες παντού τώρα. Έχουν μεγαλώσει πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια με θέλετε κι εμένα στην παρέα σας? Είμαι μια νέα μανούλα πρώτη φορά μανούλα 21 εβδομάδων και 6 ημερών και περιμένω τον πρίγκιπα μου τον απριλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Vivi.Nik. ξαναπήγες για υπερηχο; Τι έγινε με τον πλακούντα;

γλυκουλα μου την επομενη Πεμπτη θα ξαναπαω γιατρο. Δεν εχω καποιο νεοτερο. Εσυ πως τα πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρια είπε:

Γειά σας κορίτσια με θέλετε κι εμένα στην παρέα σας? Είμαι μια νέα μανούλα πρώτη φορά μανούλα 21 εβδομάδων και 6 ημερών και περιμένω τον πρίγκιπα μου τον απριλιο

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!! Πως κυλαει η εγκυμοσυνη σου ως τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά πάει μέχρι τώρα λίγο με τρόμαξα γιατί μου βρήκαν ουρεοπλασμα και μου έδωσε αντιβίωση για 3 μέρες το μωράκι μου αυτή την στιγμή είμαστε 25 εκατοστά και 307 γραμμάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

γλυκουλα μου την επομενη Πεμπτη θα ξαναπαω γιατρο. Δεν εχω καποιο νεοτερο. Εσυ πως τα πας; 

Καλά κι εγώ σταθερά. Χθες με έπιασε μια εντονη επιθυμία να ετοιμάσω το δωμάτιο των μωρών, να κατεβάσω τα μωρουδιακα, να τα πλύνω κλπ  αλλά κρατήθηκα γιατί ακόμα πρέπει να προσέχω 27 εβδομάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρια είπε:

Γειά σας κορίτσια με θέλετε κι εμένα στην παρέα σας? Είμαι μια νέα μανούλα πρώτη φορά μανούλα 21 εβδομάδων και 6 ημερών και περιμένω τον πρίγκιπα μου τον απριλιο

Με το καλο το μωράκι σου! Τι περιμένεις; μάθατε φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Με το καλο το μωράκι σου! Τι περιμένεις; μάθατε φύλο;

Είμαι 21 εβδομάδων και περιμένουμε ένα μικρό πρίγκιπα σήμερα τον ένιωσα πρώτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλά κι εγώ σταθερά. Χθες με έπιασε μια εντονη επιθυμία να ετοιμάσω το δωμάτιο των μωρών, να κατεβάσω τα μωρουδιακα, να τα πλύνω κλπ  αλλά κρατήθηκα γιατί ακόμα πρέπει να προσέχω 27 εβδομάδων

Σε νιώθω! Κ εγώ τελευταία κάνω περισσότερα σχέδια κ σκέφτομαι κ τα πρακτικά περισσότερο από πριν. Αλλά ακόμα αυτοσυγκρατουμαι κάπως. Ανυπομονώ να μπει αυτό το 3 μπροστά στις εβδομάδες μας και να χαλαρώσουμε κι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Σε νιώθω! Κ εγώ τελευταία κάνω περισσότερα σχέδια κ σκέφτομαι κ τα πρακτικά περισσότερο από πριν. Αλλά ακόμα αυτοσυγκρατουμαι κάπως. Ανυπομονώ να μπει αυτό το 3 μπροστά στις εβδομάδες μας και να χαλαρώσουμε κι άλλο! 

Αχ ναι αυτό το 3 το περιμένω πώς και πώς! Με το νέο χρόνο θα έρθει κι αυτό. Εσύ πόσο εισαι τώρα; έχεις περιορισμό στην κίνηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ ναι αυτό το 3 το περιμένω πώς και πώς! Με το νέο χρόνο θα έρθει κι αυτό. Εσύ πόσο εισαι τώρα; έχεις περιορισμό στην κίνηση;

Εγώ είμαι 26 ακριβώς! Κ ναι, ειμαι περιορισμένη... Έχω να βγω έξω απ το σπίτι 2 βδομάδες. Κινούμαι μόνο μέσα στο σπίτι και για τα βασικά... Μέχρι την 32η λογικά έτσι θα με πάει. Εσένα σου χει πει κάτι παραπάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγώ είμαι 26 ακριβώς! Κ ναι, ειμαι περιορισμένη... Έχω να βγω έξω απ το σπίτι 2 βδομάδες. Κινούμαι μόνο μέσα στο σπίτι και για τα βασικά... Μέχρι την 32η λογικά έτσι θα με πάει. Εσένα σου χει πει κάτι 

Όταν είχα το θέμα με τον πλακούντα που ηταν χαμηλα μου είχαν πει απλά να προσέχω να μη σηκώνω βάρη και να μην κάνω απότομες κινήσεις. Αλλά εγώ είχα και αιμορραγίες με το παραμικρό. Μετα που ειχα θεμα με τον τράχηλο μου είπαν ξάπλα όσο μπορώ αλλά όχι και απόλυτη ακινησία. Πριν 3 εβδομάδες και χωρίς να έχει μειωθεί το μήκος μου ειπε να περιορισω ακομα πιο πολυ την κινηση, να ξαπλώνω με τη λεκάνη πιο ψηλά (με μαξιλάρια) και μου άρχισε και αγωγή για τις συσπάσεις. 

Δηλαδη καθε φορα και πιο αυστηρες οδηγιες. Παρόλο που φαίνονται να πάνε καλά. Ίσως επειδή βαραίνει πολύ το σύστημα λόγω δίδυμης και θέλουμε να μην το επιβαρύνουμε παραπάνω. Τώρα αύριο που έχω γιατρό ελπίζω να μην με πάει στο επόμενο στάδιο που είναι το νοσοκομείο 😄

Δεν με πειράζει η ακινησία αυτή καθεαυτή αλλά στενοχωριέμαι που δεν μπορώ να κάνω πράγματα με το παιδί. Ευτυχώς έχω πολλή βοήθεια από γονείς και πεθερικά αλλά είναι κάτι που με κάνει να κλαίω. 

Κι εσύ απ οτι καταλαβαίνω είχες πολύ στενή σχέση με το γιο με συγκοίμιση κλπ. Εχει αλλαξει η καθημερινότητα σας τωρα; Είναι και πιο αυτόνομος βέβαια μετά τα 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...