Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Χθες το βράδυ είχα αίμα και πήγα στον ιατρό και έχω μια μικρή αποκόλληση υμένα! Σιγά σιγά σταμάτησε το αίμα μου έδωσε και προγεστερόνη και τώρα δεν έχω τπτ! Εχει συμβεί σε κάποια?

Εγώ είχα 3 περιστατικά αιμορραγίας... Το δεύτερο μάλιστα ήταν πάρα πολύ μεγάλο, έβγαλα τεράστια ποσότητα αίματος. Τώρα πάλι είμαι στο κρεβάτι με λίγο αιματάκι. Τα μωρά όμως αναπτύσσονται καλά.

Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; είχες πολύ αίμα;

Είναι πολύ τρομακτικό να βλέπεις αίμα στην εγκυμοσυνη σου. Θα το παρακολουθείτε όμως και με ξεκούραση και προγεστερόνη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ είχα 3 περιστατικά αιμορραγίας... Το δεύτερο μάλιστα ήταν πάρα πολύ μεγάλο, έβγαλα τεράστια ποσότητα αίματος. Τώρα πάλι είμαι στο κρεβάτι με λίγο αιματάκι. Τα μωρά όμως αναπτύσσονται καλά.

Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; είχες πολύ αίμα;

Είναι πολύ τρομακτικό να βλέπεις αίμα στην εγκυμοσυνη σου. Θα το παρακολουθείτε όμως και με ξεκούραση και προγεστερόνη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αχ κοριτσάκι μου... Φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες... Δεν μου χει συμβεί, αλλά στις αρχές είχα κ εγώ 2 φορές αίμα. Ξεκούραση, προγεστερινη κ ο τι άλλο σου πει ο γιατρός! 

Κορίτσια, χθες ένιωσα κ εγώ για 1η φορά το ζουζουνακι μου... Τι μοναδικό συναίσθημα κ πόσο ανυπομονώ να γίνει καθημερινό κ έντονο! 

τρόμαξα παρα πολυ γιατί και το ιστορικό μου είναι άσχημο και Παρ όλο που ήμουν σε επικοινωνία με ιατρό και μαία δεν μπορούσα να ησυχάσω ! 13+4 σήμερα ευτυχώς τα μωρά μια χαρά ξεκίνησα και προγεστερόνη και τώρα δεν έχω τπτ! Απλά παραξενευτηκα γιατί δεν έκανα και τπτ δεν δουλεύω δεν Μ αφήνουν να κάνω δουλειές ένα φαγητό ένα πλυντήριο στο τσακιρ κεφι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε αγαπημένες μανούλες; ποιες άρχισαν να νιώθουν κλωτσιτσες από τα μωράκια; Εγω όλα καλά, παρά τα λίγα καφέ που έχω ακόμα. Εχει αρχίσει να απομακρύνεται ο πλακουντας από τον τράχηλο και είμαστε αισιόδοξοι. Η Β επιπέδου τον άλλο μήνα θα δείξει καλύτερα. Τώρα είναι από 250gr τα κουκλάκια μου ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πως είστε αγαπημένες μανούλες; ποιες άρχισαν να νιώθουν κλωτσιτσες από τα μωράκια; Εγω όλα καλά, παρά τα λίγα καφέ που έχω ακόμα. Εχει αρχίσει να απομακρύνεται ο πλακουντας από τον τράχηλο και είμαστε αισιόδοξοι. Η Β επιπέδου τον άλλο μήνα θα δείξει καλύτερα. Τώρα είναι από 250gr τα κουκλάκια μου ❤❤

Άντε να ηρεμήσεις σιγά σιγά ! Εγώ κάτι νιώθω κυρίως το πρωί αλλά δεν ειμαι σίγουρη ακόμα !σε ποια βδομάδα εισαι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πως είστε αγαπημένες μανούλες; ποιες άρχισαν να νιώθουν κλωτσιτσες από τα μωράκια; Εγω όλα καλά, παρά τα λίγα καφέ που έχω ακόμα. Εχει αρχίσει να απομακρύνεται ο πλακουντας από τον τράχηλο και είμαστε αισιόδοξοι. Η Β επιπέδου τον άλλο μήνα θα δείξει καλύτερα. Τώρα είναι από 250gr τα κουκλάκια μου ❤❤

Βλέπεις που αγχωνωσουν σιγά σιγά θα ανέβει τέρμα πάνω θα δεις. Εγώ μια χαρά έχω αρχίζει και το νιώθω το μωρο που και που. Και εγώ ανυπομονώ για την Β επιπέδου τώρα αν και αργό ακόμη μάλλον τέλη Νοεμβρίου θα την κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Άντε να ηρεμήσεις σιγά σιγά ! Εγώ κάτι νιώθω κυρίως το πρωί αλλά δεν ειμαι σίγουρη ακόμα !σε ποια βδομάδα εισαι ? 

Αλήθεια; τόσο νωρις; Δεν αποκλείεται! Τώρα είμαι 19η εβδομάδα (18+3) και έχω περίπου 2 βδομάδες που τα καταλαβαίνω, στην αρχή ανεπαίσθητα, πλέον ολοκάθαρα. Αλλά είναι και δεύτερη εγκυμοσυνη. Στην πρώτη στις 18 εβδομάδες ένιωσα τα πρώτα φτερουγίσματα και δεν το χόρταινα!

Από αιματάκι έχεις καθαρίσει τωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Βλέπεις που αγχωνωσουν σιγά σιγά θα ανέβει τέρμα πάνω θα δεις. Εγώ μια χαρά έχω αρχίζει και το νιώθω το μωρο που και που. Και εγώ ανυπομονώ για την Β επιπέδου τώρα αν και αργό ακόμη μάλλον τέλη Νοεμβρίου θα την κάνουμε. 

Αχ ναι! Όπως μου τα είπες, ανεβαίνει! Μακάρι να μην ξαναεχουμε καμία λαχτάρα καμία μας από δω και πέρα! Θα κάνεις καινούριες αγορές για το μωρό ή τα έχεις όλα από τον μεγάλο; Εγω λέω τον Νοέμβρη μετά τη Β να πάρω κάτι έτσι για το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ ναι! Όπως μου τα είπες, ανεβαίνει! Μακάρι να μην ξαναεχουμε καμία λαχτάρα καμία μας από δω και πέρα! Θα κάνεις καινούριες αγορές για το μωρό ή τα έχεις όλα από τον μεγάλο; Εγω λέω τον Νοέμβρη μετά τη Β να πάρω κάτι έτσι για το καλό!

Να σου πω την αλήθεια θέλω πολύ να πάρω καινούργια αλλά έχω πάρα πολλά του μεγάλου που η αλήθεια είναι σαν πρώταρα μες στην τρελή χαρά πήρα πολλά ρούχα και αλλά πράγματα που δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ στην κούνια του ο γιος μου δεν κοιμήθηκε ποτέ το ρηλαξ πάλι δεν του άρεσε έχω και το λίκνο καρότσι θα πάρω σίγουρα γιατί το είχουμε χαρίσει ....ανυπομονώ να φτάσουμε στον 7 να αρχίζω να ετοιμάσω πράγματα τα πρώτα του ρουχαλάκια εννοείτε θα του τα πάρω καινούργια του μεγάλου του τα έχω κάνει κορνίζα μαζί με την πατουσα του τυπωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Να σου πω την αλήθεια θέλω πολύ να πάρω καινούργια αλλά έχω πάρα πολλά του μεγάλου που η αλήθεια είναι σαν πρώταρα μες στην τρελή χαρά πήρα πολλά ρούχα και αλλά πράγματα που δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ στην κούνια του ο γιος μου δεν κοιμήθηκε ποτέ το ρηλαξ πάλι δεν του άρεσε έχω και το λίκνο καρότσι θα πάρω σίγουρα γιατί το είχουμε χαρίσει ....ανυπομονώ να φτάσουμε στον 7 να αρχίζω να ετοιμάσω πράγματα τα πρώτα του ρουχαλάκια εννοείτε θα του τα πάρω καινούργια του μεγάλου του τα έχω κάνει κορνίζα μαζί με την πατουσα του τυπωμένη. 

Τι ωραία! Α καλά κι εγώ άπειρα πράγματα, πολλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ. Ούτε ο δικός σου κοιμάται σε κουνια; Πραγματικά για εμάς ήταν τελείως άχρηστη! Ελπίζω να τα βγάλει τώρα τα λεφτά της. Πώς κοιμάται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι ωραία! Α καλά κι εγώ άπειρα πράγματα, πολλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ. Ούτε ο δικός σου κοιμάται σε κουνια; Πραγματικά για εμάς ήταν τελείως άχρηστη! Ελπίζω να τα βγάλει τώρα τα λεφτά της. Πώς κοιμάται;

Ούτε μια μέρα και να φανταστείς είχα δώσει ένα σωρό λεφτά για την κούνια την προίκα την διάλεγα και μήνες μαζί μας κοιμάται από τριών μηνών είχαμε μια περιπέτεια με νοσοκομεία τότε για περίπου ένα μήνα και όταν πήγαμε σπίτι δεν ήθελε με τίποτα στον λίκνο τσιριζε και από τότε ότι προσπάθεια έχω κάνει για να πάει στην κούνια του ήταν χαμένος κόπος ήλπιζα όταν θα έκοβε το θηλασμό ίσως να πήγαινε στην κούνια αλλά πάλι μαζί μας κοιμάται και από τι βλέπω μέχρι να φύγει από το σπίτι ☺☺☺☺ έχουμε και τον μπαμπά που δεν μπορεί να κοιμηθεί χωρίς τον μικρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ούτε μια μέρα και να φανταστείς είχα δώσει ένα σωρό λεφτά για την κούνια την προίκα την διάλεγα και μήνες μαζί μας κοιμάται από τριών μηνών είχαμε μια περιπέτεια με νοσοκομεία τότε για περίπου ένα μήνα και όταν πήγαμε σπίτι δεν ήθελε με τίποτα στον λίκνο τσιριζε και από τότε ότι προσπάθεια έχω κάνει για να πάει στην κούνια του ήταν χαμένος κόπος ήλπιζα όταν θα έκοβε το θηλασμό ίσως να πήγαινε στην κούνια αλλά πάλι μαζί μας κοιμάται και από τι βλέπω μέχρι να φύγει από το σπίτι ☺☺☺☺ έχουμε και τον μπαμπά που δεν μπορεί να κοιμηθεί χωρίς τον μικρό 

Αχαχα! ρε είναι οι πιο τρυφερές στιγμές, λογικό να τον θέλετε κι εσείς μαζί σας. Ο δικος μου στο λίκνο για λίγους μήνες (τρόπος του λέγειν γιατί μετά το πρώτο ξύπνημα θηλαζα ξαπλωτή και μας έπαιρνε μαζί ο ύπνος στο διπλό) και μετά διώξαμε τον μπαμπά και κάναμε ζωαρα μάνα και γιος στο διπλό. Στους 10 μήνες τον μεταφέραμε στο δικό του δωμάτιο αλλά δεν μπορούσαμε με τιποτα να τον κοιμισουμε σε κούνια. Ξυπναγε με το που τον ακουμπουσαμε! Κλασικά. Οποτε βαλαμε ενα ημιδιπλο στρωμα στο πάτωμα και διαμορφωσαμε το δωμάτιο με τροπο που να μην μπορει να χτυπησει αν ήθελε να σηκωθεί, να μπουσουλησει κλπ. Τον κοιμιζα εγώ με τον εύκολο τρόπο (στήθος) και μετά συνήθως τον άφηνα μόνο του. Κάποιες φορές κοιμόμουν μαζί του. Αλλά εγινε σταδιακά και τώρα κοιμαται μονος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αλήθεια; τόσο νωρις; Δεν αποκλείεται! Τώρα είμαι 19η εβδομάδα (18+3) και έχω περίπου 2 βδομάδες που τα καταλαβαίνω, στην αρχή ανεπαίσθητα, πλέον ολοκάθαρα. Αλλά είναι και δεύτερη εγκυμοσυνη. Στην πρώτη στις 18 εβδομάδες ένιωσα τα πρώτα φτερουγίσματα και δεν το χόρταινα!

Από αιματάκι έχεις καθαρίσει τωρα; 

Ναι ελάχιστα βέβαια! Εγώ δεν είχα φτάσει ποτέ σε αυτές τις εβδομάδες δεν το έχω ξανά νιώσει αλλά φαντάζομαι τα μωράκια μου είναι !

Ναικαθάρισα από την επόμενη μέρα δεν είχα τπτ και μετα από δύο μέρες ελάχιστο ! Τέλος καλό όλα καλά ! Βέβαια μου είπε ότι λόγω δίδυμης κύησης γίνονται αυτά ! 

Πολύ χάρηκα που είσαι καλύτερα ! Σιγά σιγά να ηρεμήσεις λίγο αν και νομίζω ότι είσαι τρομερά ψύχραιμη και ήρεμη 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope εγώ κοιμάμαι στο δωμάτιο του μερικές φορές και εμείς έναν πολύ χαμηλό κρεβάτι του έχουμε πάρει και κάπως έτσι κάναμε το δωμάτιο του αλλά ξυπνάει την νύχτα και κλαίει σαν να τον έχουμε εγκαταλείψει όποτε θέλω την ηρεμία μου πάω εγώ στον παιδικό 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sova είπε:

Ναι ελάχιστα βέβαια! Εγώ δεν είχα φτάσει ποτέ σε αυτές τις εβδομάδες δεν το έχω ξανά νιώσει αλλά φαντάζομαι τα μωράκια μου είναι !

Ναικαθάρισα από την επόμενη μέρα δεν είχα τπτ και μετα από δύο μέρες ελάχιστο ! Τέλος καλό όλα καλά ! Βέβαια μου είπε ότι λόγω δίδυμης κύησης γίνονται αυτά ! 

Πολύ χάρηκα που είσαι καλύτερα ! Σιγά σιγά να ηρεμήσεις λίγο αν και νομίζω ότι είσαι τρομερά ψύχραιμη και ήρεμη 😘

Είχες και προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά; Λυπάμαι γι αυτό... Αλλά τώρα όλα πάνε πολύ καλά. Ευχομαι να μην ξαναδεις ποτε αιμα μεχρι να γεννήσεις! Οχι οτι θα ειναι κατι κακό, αλλα η τρομαρα και η αγωνια δεν παλεύονται! Ναι τα δίδυμα έχουν πολλά και εγώ δεν ήθελα στην ηλικία μου (κοντεύω τα 40) αλλά έπιασαν και τα 2! Θα είναι πολύ ωραία όμως μεγαλώνοντας. Όσο για την ψυχραιμία μου, έπρεπε να με δεις από κοντά πώς εκανα και θα άλλαζες γνώμη 😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Antelope εγώ κοιμάμαι στο δωμάτιο του μερικές φορές και εμείς έναν πολύ χαμηλό κρεβάτι του έχουμε πάρει και κάπως έτσι κάναμε το δωμάτιο του αλλά ξυπνάει την νύχτα και κλαίει σαν να τον έχουμε εγκαταλείψει όποτε θέλω την ηρεμία μου πάω εγώ στον παιδικό 😄

Χαχα ναι το ξέρω αυτό το κλάμα! Αφού λέω αν μας ακούσει κανένας θα φωνάξει την Πρόνοια και θα μας κλείσουν μέσα για κακοποίηση ανηλίκου! Ευτυχώς ομως δεν τον πιάνει συχνά. Συνήθως είναι ένα γελαστό χαρούμενο και υπερενεργητικό νηπιάκι 😊  Εσύ τώρα επανήλθες στην καθημερινότητα; κάνεις όλες τις δουλειές, σηκώνεις και το παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Χαχα ναι το ξέρω αυτό το κλάμα! Αφού λέω αν μας ακούσει κανένας θα φωνάξει την Πρόνοια και θα μας κλείσουν μέσα για κακοποίηση ανηλίκου! Ευτυχώς ομως δεν τον πιάνει συχνά. Συνήθως είναι ένα γελαστό χαρούμενο και υπερενεργητικό νηπιάκι 😊  Εσύ τώρα επανήλθες στην καθημερινότητα; κάνεις όλες τις δουλειές, σηκώνεις και το παιδί;

Που λες πρόνοια εγώ ζω εξωτερικό πέρσι με τα δόντια έκλαιγε όλη η νύχτα ο άμοιρος γιατί μας ταλαιπώρησαν αρκετά τα δόντια και μια μέρα χτυπάει το κουδούνι και το ανοίγω βλέπω δύο γυναίκες και έναν άντρα η κυρία τάδε μου λένε Ναι απαντάω εγώ; έχουμε καταγγελία για κακοποίηση ανηλίκου μου κάνει είχα μείνει κάγκελο σοκ που έπαθα δεν φαντάζεσαι ήρθαν ελεγξαν το χώρο του μικρού το σπίτι όλο έβλεπαν ότι ήταν έναν χαρούμενο γελαστό παιδί τους τηλεφώνησε και ο παιδίατρος μας βρήκαμε και την στρίγγλα που έκανε την καταγγελία για 6 μήνες ερχόντουσαν σπίτι χωρίς ειδοποίηση μέχρι που κάναμε εμείς καταγγελία στην στρίγγλα την γειτόνισσα μας από τότε δεν τολμάω να τον αφήσω να κλαίει πιο πολύ για το σοκ που πέρασα εγώ με αυτούς μες στο σπίτι κάθε τρεις και λίγο. 

Και ο δικός μου έναν γελαστό και ήρεμο μωράκι είναι αλλά αν τον πιάσουν τα κλάματα σηκώνει τους νεκρούς με την γκρίνια του γενικά τα δύο έτη λένε όλοι είναι τα πιο δυκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 τι λες τώρα; έχω πάθει σοκ!! Κι εγώ το έλεγα για πλάκα αλλά να που γίνεται!

Το ξέρω για τα terrible twos που λένε. Θα τα περάσουμε δύσκολα και θα έρθουν και καπάκι τα αδερφάκια. Αλλά μια φάση είναι κι αυτή όπως όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Sunshine 88 τι λες τώρα; έχω πάθει σοκ!! Κι εγώ το έλεγα για πλάκα αλλά να που γίνεται!

Το ξέρω για τα terrible twos που λένε. Θα τα περάσουμε δύσκολα και θα έρθουν και καπάκι τα αδερφάκια. Αλλά μια φάση είναι κι αυτή όπως όλες

Ο δικός μου από το πρωί μέχρι το βράδυ ξεκινάει με το : Δεν θέλω μαμά και τελειώνει με αυτό ελπίζουμε να μην ζηλέψουν 😆😆 

Τα δικά μου γενετικά θα είναι δίδυμα ελπίζω να έχουν κάποιο δεσμό μαζί χαχαχα....Αν θυμάμαι καλά και τα δικά σου από τον ίδιο κύκλο είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ κ εγώ εδώ και μια βδομάδα αισθάνομαι τον μπέμπη μ πάντα όταν ηρεμώ και ξαπλώνω! Τι γλυκό συναίσθημα!! Ανυπομονώ για τη Β επιπεδου σε 2 βδομαδες... Πόσο χαίρομαι που όλες είμαστε τόσο καλά και προχωράμε.. Οι ήδη Μανούλες να μας λένε σιγά σιγά τι αγορές πρέπει να κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 κι εμένα από τον ίδιο κύκλο, θα ειναι τριδυμα! Περίεργο λίγο αν το σκεφτείς ότι ένα ανθρώπινο χέρι επέλεξε ότι αυτός θα είναι ο μεγάλος αδερφός και ο άλλος ο μικρός. Θα μπορούσε να είναι και ανάποδα! Αν κι εμείς αν είχαμε με την πρώτη τα διδυμα μάλλον δεν θα κάναμε άλλο.... και τώρα δεν θα είχα τον έρωτα μου. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!

@nik_02 Τι όμορφα που τον νιώθεις!! Νομίζω είναι από τα πιο ωραία συναισθήματα στην εγκυμοσύνη! Με το καλο η Β επιπέδου! Ποσο θα είσαι ακριβώς; 

Για τα πράγματα που πρέπει να πάρουμε είμαι της άποψης μετά την Β επιπέδου να αρχίσουμε σιγά σιγά να συγκεντρώνουμε τα δεδομένα, να δουμε τι θα μας δανεισουν/χαρίσουν, να φτιάξουμε λίστες κλπ. Υπάρχει χρόνος απλά προς το τέλος είσαι και πιο δυσκίνητη. Εγώ την προηγούμενη φορά είχα αργήσει αρκετά αλλά με είχε πιάσει κι ένα άγχος επειδή δεν ήξερα που μου παν τα 4. Ηρέμησα μόνο όταν έφτιαξα την τελική λίστα και τα είχα οργανωμένα στο μυαλό!

Και φυσικα θα σας δωσουμε τα φωτα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια μ κ εγώ εδώ και μια βδομάδα αισθάνομαι τον μπέμπη μ πάντα όταν ηρεμώ και ξαπλώνω! Τι γλυκό συναίσθημα!! Ανυπομονώ για τη Β επιπεδου σε 2 βδομαδες... Πόσο χαίρομαι που όλες είμαστε τόσο καλά και προχωράμε.. Οι ήδη Μανούλες να μας λένε σιγά σιγά τι αγορές πρέπει να κάνουμε..

Μπράβο πολύ χαίρομαι που τα πας περίφημα 😘😘.

Αγορές αχ τι ωραία τα ωραιότερα ψωνια της ζωής μου ήταν 

Θεωρώ είναι λίγο νωρίς ακόμη μόλις μπεις στον 7 να αρχίζεις με τα μεγάλα καρότσι λίκνο αλλαξιερα.Ρουχαλακια άρχιζε από τώρα αν βρεις πράγματα που σου αρέσουν σεντονακια κουβεντούλες. Απωστηρωτη άστο τελευταίο μην σου πω μετά από, την γέννα μπιμπερό .

Εγώ τα έχω ακόμη στο κουτί τους...για ρούχα θα σου φέρουν και δώρα πολλά (σε μένα τα φέρανε όλα για ενός χρόνου) για το πρώτο καιρό κάπου 7 ζιπουνακια το 50-56 αλλά τόσα σε κορμακια άντε και κάποιες όμορφες φόρμουλες εξόδου θα είμαστε και χειμώνα Μάρτη όποτε και υπνοσακο μόνο μην υπερβάλλεις αυτά με μεγαλώνουν πάρα πολύ γρήγορα ανά δύο μήνες θα χρειαστείς αλλά όποτε με μέτρο και λίστα. 

Πήγαινε στα μαγαζιά χαζέψε αλλά μην ακούς της πωλιτριες (ακόμη κλαίω τον αποστηρωτη) 

Δες και από φίλες σου τι έχουν να σου δώσουν πχ λίκνο η ρηλαξ η οι παπουδες τι θέλουν να σου πάρουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope όντος όλο αυτό είναι ένα θαύμα υπό άλλες συνθήκες ίσως να είχαν γεννηθεί την ίδια μέρα αλλά θα έχουν κάποια χρόνια που θα τους χωρίζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Sunshine 88 κι εμένα από τον ίδιο κύκλο, θα ειναι τριδυμα! Περίεργο λίγο αν το σκεφτείς ότι ένα ανθρώπινο χέρι επέλεξε ότι αυτός θα είναι ο μεγάλος αδερφός και ο άλλος ο μικρός. Θα μπορούσε να είναι και ανάποδα! Αν κι εμείς αν είχαμε με την πρώτη τα διδυμα μάλλον δεν θα κάναμε άλλο.... και τώρα δεν θα είχα τον έρωτα μου. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!

@nik_02 Τι όμορφα που τον νιώθεις!! Νομίζω είναι από τα πιο ωραία συναισθήματα στην εγκυμοσύνη! Με το καλο η Β επιπέδου! Ποσο θα είσαι ακριβώς; 

Για τα πράγματα που πρέπει να πάρουμε είμαι της άποψης μετά την Β επιπέδου να αρχίσουμε σιγά σιγά να συγκεντρώνουμε τα δεδομένα, να δουμε τι θα μας δανεισουν/χαρίσουν, να φτιάξουμε λίστες κλπ. Υπάρχει χρόνος απλά προς το τέλος είσαι και πιο δυσκίνητη. Εγώ την προηγούμενη φορά είχα αργήσει αρκετά αλλά με είχε πιάσει κι ένα άγχος επειδή δεν ήξερα που μου παν τα 4. Ηρέμησα μόνο όταν έφτιαξα την τελική λίστα και τα είχα οργανωμένα στο μυαλό!

Και φυσικα θα σας δωσουμε τα φωτα μας!!

Αυριο μπαίνω στην 20 και στη Β θα είμαι 21+6.ναι για ψώνια νωρίς είνα, οι αγορές θα γίνουν στις εκπτώσεις Φεβρουαρίου. Προς το παρόν λέω μόνο να δω κανένα καρότσι οποτε πάω Αθήνα γιατί εδώ επαρχία είναι λίγες οι επιλογές. Υπάρχουν τόσα πολλά για τα μωρό που δεν ξέρεις τι χρειάζεσαι και τι όχι. Η μαμά μ έχει κρατήσει την κούνια μ και την καλαθουνα μ και λέω να τα χρησιμοποιήσω ♥ 35ετιας και βάλε  ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Είχες και προηγούμενες εγκυμοσύνες που δεν πήγαν καλά; Λυπάμαι γι αυτό... Αλλά τώρα όλα πάνε πολύ καλά. Ευχομαι να μην ξαναδεις ποτε αιμα μεχρι να γεννήσεις! Οχι οτι θα ειναι κατι κακό, αλλα η τρομαρα και η αγωνια δεν παλεύονται! Ναι τα δίδυμα έχουν πολλά και εγώ δεν ήθελα στην ηλικία μου (κοντεύω τα 40) αλλά έπιασαν και τα 2! Θα είναι πολύ ωραία όμως μεγαλώνοντας. Όσο για την ψυχραιμία μου, έπρεπε να με δεις από κοντά πώς εκανα και θα άλλαζες γνώμη 😂🤣

Χαχαχαχα ε δεν είναι εύκολο το ξέρω ! Ούτε να κάθεσαι συνέχεια σπίτι ξάπλα τα ξέρω ! Δυστυχώς ναι είχα μια εξωμήτρια μια βιοχημική και μια αποβολή λίγο πριν τον τρίτο ! Από τρομαρες μπόλικες για αυτό και τρόμαξα τόσο πολύ με το αίμα ! Όλα να πάνε καλά για όλες μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Αυριο μπαίνω στην 20 και στη Β θα είμαι 21+6.ναι για ψώνια νωρίς είνα, οι αγορές θα γίνουν στις εκπτώσεις Φεβρουαρίου. Προς το παρόν λέω μόνο να δω κανένα καρότσι οποτε πάω Αθήνα γιατί εδώ επαρχία είναι λίγες οι επιλογές. Υπάρχουν τόσα πολλά για τα μωρό που δεν ξέρεις τι χρειάζεσαι και τι όχι. Η μαμά μ έχει κρατήσει την κούνια μ και την καλαθουνα μ και λέω να τα χρησιμοποιήσω ♥ 35ετιας και βάλε  ☺

Πωπω σούπερ και εγώ θα τα χρησιμοποιησα !! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...