Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Αχ ευχαριστω που ρωτάς ! Πήγε πολύ καλά περιμένουμε το papp a και το nipt τωρα ! Δεν είδαμε φύλο ! Είναι διδυμακια και ήταν λίγο δύσκολο ! Αλλά ήταν πολύ ωραία :) χαιρομαι πολυ για τα αποτελέσματα σου ! 😘

Ναι και εμάς που είναι ένα δεν είχαμε καταφέρει να το δούμε στην Α επιπέδου. Όλο στριφογυρναγε.. Αλλά χθες είδαμε τσουτσουνακι! Από το nipt μαθαίνεις και φύλο? Γερά να είναι τα παιδάκια κ ότι να ναι.. ❤️ Εγώ τώρα β επιπεδου σε ένα μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Ναι και εμάς που είναι ένα δεν είχαμε καταφέρει να το δούμε στην Α επιπέδου. Όλο στριφογυρναγε.. Αλλά χθες είδαμε τσουτσουνακι! Από το nipt μαθαίνεις και φύλο? Γερά να είναι τα παιδάκια κ ότι να ναι.. ❤️ Εγώ τώρα β επιπεδου σε ένα μήνα.. 

Ναι ζητήσαμε να μάθουμε και φύλα! Πραγματικά γερά να ειναι και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ! Τι καλα! Όλα να πάνε καλά για όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Μανούλα άνοιξης του 2021 κι εγώ, πρώτα ο Θεός! Περιμένω το μικρούλι μου στα μέσα Μαΐου! Σήμερα είμαι 6+5 με βάση την τελευταία περίοδο, 7+0 με βάση τον υπέρηχο! Δεύτερο μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.. Σίγουρα παίρνετε σίδηρο και ασβέστιο. Ο γιατρός μ είπε σίδηρο 2 φορές τη μέρα πρωί βράδυ και 1 ασβέστιο βράδυ. Όμως βλέπω ότι ο σίδηρος πρέπει να είναι μακρυά από το ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες. Επιπλέον έχω και θυροειδή οπότε τ πρωί παίρνω θυροξινη που και αυτή πρέπει να είναι μακριά από το σίδηρο 2 ώρες. Λέτε να παίρνω σίδηρο κατά τις 11 το πρωί και μετά με το μεσημεριανό ή είναι πολύ κοντά? Και βράδυ ασβέστιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2020 at 5:16 ΜΜ, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.. Σίγουρα παίρνετε σίδηρο και ασβέστιο. Ο γιατρός μ είπε σίδηρο 2 φορές τη μέρα πρωί βράδυ και 1 ασβέστιο βράδυ. Όμως βλέπω ότι ο σίδηρος πρέπει να είναι μακρυά από το ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες. Επιπλέον έχω και θυροειδή οπότε τ πρωί παίρνω θυροξινη που και αυτή πρέπει να είναι μακριά από το σίδηρο 2 ώρες. Λέτε να παίρνω σίδηρο κατά τις 11 το πρωί και μετά με το μεσημεριανό ή είναι πολύ κοντά? Και βράδυ ασβέστιο..

Ένα βολικό πρόγραμμα είναι το εξης:

Θυροξινη 7.00 (αναλογα ποτε ξυπνάς)

Σίδηρος 11.00 (Εγώ αφήνω 4 ώρες από το Τ4)

Ασβέστιο 14.00 (με το μεσημεριανό)

Σίδηρος 20.00 (πριν το φαγητό)

Μαγνήσιο 23.00 (Το βάζω βράδυ γιατί κάνει και μια καθηρέμηση και θελει επισης απόσταση από ασβέστιο)

Έτσι τα έπαιρνα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη και λογικά από βδομάδα αρχίζω κι εγώ το φουλ πακέτο των συμπληρωμάτων οπότε θα το ξαναακολουθησω. Το φυλλικο αν το συνεχίζεις βάλτο μαζί με τον ενα σίδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα ! Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι εγκυουλες μετά από εξωσωματική ! Τα φάρμακα σας τα κόβουν σιγά σιγά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Πρώτα ο Θεός θα γίνω και εγώ μανούλα την άνοιξη του '21 και πιο συγκεκριμένα λέμε για 07/05 αλλά υποθέτω αυτό θα το δούμε και με μεγαλύτερη ακρίβεια στη συνέχεια!Ελπίζω όλα να σας πηγαίνουν καλά και να συνεχίσουμε όλες το ταξίδι μας προς την μητρότητα χωρίς προβλήματα 

Να σημειώσω ότι θα γινόμουν ξανά μανούλα τον Μάρτιο του '21 αλλά μας την έσκασε το άτιμο καθώς ήταν εξωμήτριο και στη τελική μου αφαιρέθηκε η αριστερή σάλπιγγα.Σας φιλώ γλυκά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Πρώτα ο Θεός θα γίνω και εγώ μανούλα την άνοιξη του '21 και πιο συγκεκριμένα λέμε για 07/05 αλλά υποθέτω αυτό θα το δούμε και με μεγαλύτερη ακρίβεια στη συνέχεια!Ελπίζω όλα να σας πηγαίνουν καλά και να συνεχίσουμε όλες το ταξίδι μας προς την μητρότητα χωρίς προβλήματα 

Να σημειώσω ότι θα γινόμουν ξανά μανούλα τον Μάρτιο του '21 αλλά μας την έσκασε το άτιμο καθώς ήταν εξωμήτριο και στη τελική μου αφαιρέθηκε η αριστερή σάλπιγγα.Σας φιλώ γλυκά 😘

Καλώς μας ήρθες ! Να έχεις μια καλή και τελειωμηνη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα ! Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι εγκυουλες μετά από εξωσωματική ! Τα φάρμακα σας τα κόβουν σιγά σιγά ?

Καλησπέρα @sova εγώ άρχιζα τα κόβω από τότε που μάθαμε για την κύηση και τελευταία τα ουτρογεσταν τα έκοψα 8 εβδομάδων πλέον παίρνω μόνο βιταμίνες .

Ο γιατρός πάντως θα σου δώσει οδηγίες ανάλογα με την κύηση πως τα πας γιατί μερικές παίρνουν φάρμακα μέχρι το τρίτο τρίμηνο....

@Beatrice καλός μας ήρθες και συγχαρητήρια για την κύηση σου εύχομαι να το απολαύσεις και με το καλό το μπεμπέ. 

Μανούλες αν και ξέρω ότι είναι αρκετά νωρίς είμαι μόλις 14βδομαδων νομίζω ότι ένιωσα το ζουζουνάκι μου αν και ο γιατρός το αποκλείει και μου λέει ότι είναι το έντερο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα νιώσει 17 εβδομάδων και ήταν ακριβός το ίδιο σαν να σκάνε ποπκόρν εσείς έχετε νιώσει τα ζουζουνακια σας 🥰🥰

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα @sova εγώ άρχιζα τα κόβω από τότε που μάθαμε για την κύηση και τελευταία τα ουτρογεσταν τα έκοψα 8 εβδομάδων πλέον παίρνω μόνο βιταμίνες .

Ο γιατρός πάντως θα σου δώσει οδηγίες ανάλογα με την κύηση πως τα πας γιατί μερικές παίρνουν φάρμακα μέχρι το τρίτο τρίμηνο....

@Beatrice καλός μας ήρθες και συγχαρητήρια για την κύηση σου εύχομαι να το απολαύσεις και με το καλό το μπεμπέ. 

Μανούλες αν και ξέρω ότι είναι αρκετά νωρίς είμαι μόλις 14βδομαδων νομίζω ότι ένιωσα το ζουζουνάκι μου αν και ο γιατρός το αποκλείει και μου λέει ότι είναι το έντερο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα νιώσει 17 εβδομάδων και ήταν ακριβός το ίδιο σαν να σκάνε ποπκόρν εσείς έχετε νιώσει τα ζουζουνακια σας 🥰🥰

Φιλακια

Μου τα έκοψε όλα τώρα έκλεισα τον τρίτο και νιώθω λίγη ανασφαλεια βασικά ! 

Να σου πω και εγώ τα ένιωσα ,ένιωθα και ένα πεταρισμα στο σημείο που είναι το ζωηρό μου το μωράκι και ένας άλλος γυναικολόγος ,όχι ο δικός μου, μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση απλά μεγαλώνει η μήτρα ! Και δεν το ανέφερα και στον δικό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Beatricee

 

Καλώς μας  ήρθες! Και εγώ το ίδιο ήθελα να τ ρωτήσω βρε κορίτσια αν έχετε αισθανθεί τα μικρά σας και πως είναι η αίσθηση.. Εγώ 18η εβδομάδα μπήκα κ ακόμα τίποτα, κ ο γιατρός μ είπε επειδή είμαι αδύνατη θα τ αισθανθώ σύντομα... Αναμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2020 at 4:10 ΜΜ, ο/η sova είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα ! Ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είναι εγκυουλες μετά από εξωσωματική ! Τα φάρμακα σας τα κόβουν σιγά σιγά ?

κοριτσι μου εγω τα εκοψα σταδιακα ολα μεχρι την αυχενικη.

Τωρα παιρνω βιταμινες, salospir και utrogestan 100 μονο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2020 at 7:36 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα @sova εγώ άρχιζα τα κόβω από τότε που μάθαμε για την κύηση και τελευταία τα ουτρογεσταν τα έκοψα 8 εβδομάδων πλέον παίρνω μόνο βιταμίνες .

Ο γιατρός πάντως θα σου δώσει οδηγίες ανάλογα με την κύηση πως τα πας γιατί μερικές παίρνουν φάρμακα μέχρι το τρίτο τρίμηνο....

@Beatrice καλός μας ήρθες και συγχαρητήρια για την κύηση σου εύχομαι να το απολαύσεις και με το καλό το μπεμπέ. 

Μανούλες αν και ξέρω ότι είναι αρκετά νωρίς είμαι μόλις 14βδομαδων νομίζω ότι ένιωσα το ζουζουνάκι μου αν και ο γιατρός το αποκλείει και μου λέει ότι είναι το έντερο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα νιώσει 17 εβδομάδων και ήταν ακριβός το ίδιο σαν να σκάνε ποπκόρν εσείς έχετε νιώσει τα ζουζουνακια σας 🥰🥰

Φιλακια

Τι όμορφο συναισθημα!!! Ανυπομονω κ εγω!

Εγω δεν εχω νιωσει τιποτα ακομα και ανυπομονω τοσο πολυ! 15 κ 5 σημερα!

Κ μενα η γυναικολογος γυρω στη 17η μου πε θα το νιωσω. 17η το χα νιωσει κ εγω στο γιο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Εγκυουλες πως τα πάτε εγω ειχα γιατρο σήμερα είδα και το σποράκι μου σήμερα μεγαλωσε και το είδαμε στον υπερηχο ότι είναι ένα υπερκινητικο μωρό ούτε να το μέτρηση δεν μπορούσε ο άνθρωπος  χεράκια ποδαράκια και όλο γυερνουσε κάτι μου λέει θα ξεπεράσει τον αδελφό του σε ζιζανια χαχαχα όλα καλά η μαμά πήρε 1.5 κιλό ύψος γιατί δεν παίρνω δεν κατάλαβα 🤣🤣🤣🤣 .

Τώρα παραμένουμε την β επιπέδου και ανυπομονούμε 😍😍😍😍.

Εγω @sova τον νιώθω και σήμερα σιγουρευτηκα κιόλας ότι είναι το μωρό η συσπάσεις που κάνει η μήτρα τα νιώθεις αλλιως @nik_02 μπορει και να το έχεις νιώσει και να νομίζεις ότι είναι κάτι άλλο 😄 και εγω είμαι χοντρούλα να φανταστείς  και έχει να κάνει και η θέση του πλακούντα αν είναι πρόσθιο εκεί αργούν λίγο η μανούλες να τα νιώσουν τα ζουζούνια 

Φιλάκια σε όλες 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σας και που όλα πάνε καλά κι έχουμε υγιή μωράκια. 

Εγώ είμαι πολύ αγχωμένη γιατί και μετά τις τελευταίες αιμορραγίες διαγνώστηκα με επιχειλιο πλακούντα πράγμα που σημαίνει ότι θέλει πολύ προσοχή, ξάπλα και συνεχή παρακολούθηση. Φοβάμαι για το αναπάντεχο που μπορεί να συμβεί κάθε στιγμή

Κατά τα άλλα τα μωράκια αναπτύσσονται φυσιολογικά και νιώθω καθαρά τις κινήσεις τους στις 17 εβδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88το όμορφα που όλα κυλούν ομαλά και το ζουζούνι κάνει χαρούμενο τούμπες! Κ εγώ 1,5 κιλό επιπλέον πήρα τον τελευταίο μήνα.

@Antelope κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου... Ο γιατρός τι λέει; σου έγραψε αναρρωτική; έχεις βοήθεια; Εύχομαι όσο περνάει ο καιρός να ηρεμεις όλο κ περισσότερο και τα μωρά σου να γεννηθούν τελιεομηνα κ γερά. Τι υπέροχο που τα νιώθεις ήδη, το περιμένω κ εγώ πως κ πως να αποκτήσουμε αυτήν την επικοινωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ @Vivi.Nik. μου. Ο γιατρός ευελπιστεί να ανέβει ο πλακουντας όσο προχωράει η κύηση για να μην δημιουργεί πολλά προβλήματα, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο. Με θέλει όμως όσο το δυνατόν να μην κάνω τίποτα. Ευτυχώς τα κανόνισα με τη δουλειά και βοήθεια στο σπίτι γιατί θα είχα απελπιστεί. Στην ανάγκη τελικά όλα γίνονται.

Έλα λίγο θέλει να αρχίσεις να το νιώθεις! Στη δεύτερη εγκυμοσυνη τα καταλαβαίνουμε πιο νωρίς. Και ειναι οντως μαγική επικοινωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope έτσι όπως τα λες είναι. Κάθε φορά ανάλογα με τις προτεραιότητες μας, βρίσκουμε λύσεις κ πορευόμαστε. Τώρα προτεραιότητα έχουν τα μωράκια... Όλα τα υπόλοιπα κάπως θα γίνουν. Μακάρι να πάει καλά στη συνέχεια ο πλακούντας, κι όλα αυτά θα ναι μια γλυκιά ανάμνηση στο τέλος. 

Μου φαίνεται ότι έχει περάσει τόσος καιρός από το ξεκίνημα! Και ανυπομονώ για αυτή την επόμενη φάση που τόσο λατρεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope δεν ξέρω αν το θυμάσαι και εγώ μέχρι την βεπιπέδου είχα επιχειλιο πλακούντα και μετά ανέβηκε ψηλά όσο μεγάλωνε η μητέρα μην κουράζεσαι και μην σηκώνεις βάρη καθόλου και όλα μια χαρά θα πάνε. 

Το ένα είναι έτσι η και τα δύο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Antelope δεν ξέρω αν το θυμάσαι και εγώ μέχρι την βεπιπέδου είχα επιχειλιο πλακούντα και μετά ανέβηκε ψηλά όσο μεγάλωνε η μητέρα μην κουράζεσαι και μην σηκώνεις βάρη καθόλου και όλα μια χαρά θα πάνε. 

Το ένα είναι έτσι η και τα δύο??

Αχ κορίτσι μου αλήθεια; Δεν είχες καθόλου αιμορραγίες εσυ; πως το καταλάβατε οτι ηταν επιχειλιος; Γιατί απ ότι κατάλαβα αν δεν σου κάνουν κολπικό υπερηχο ή δεν έχεις άλλη ένδειξη (πχ αιμορραγία) μπορεί να μην το βρουν. Αυτό ελπίζουμε κι εμείς ότι θα ανέβει αλλά επειδή είναι δίδυμα μπορεί να μην έχει χώρο να προχωρήσει προς τα πάνω. Μόνο ο ένας πλακουντας είναι έτσι ευτυχώς. 

Τωρα Τελευταία λεω στο γιο μου παρε το κουβερτακι σου και πήγαινε στο κρεβάτι σου και μ ακούει ο καλός μου. Οπότε λέω αφού πιάνει μιλάω και στην μπέμπα: πάρε τον πλακούντα σου και ανεβείτε πιο πάνω 😉 Για να δούμε, θα με ακούσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope Καλημέρα εγώ είχα αίμα καφέ που και που όταν έγινε η αυχενική εκεί το είδαμε καθαρά ξεκούραση πολύ έπαιρνα και ένα ούτρογεσταν και τροφοκαρντ μαξ το παρακολουθουσαμε και στην Β επιπέδου είχε ανέβει πάνω είχα και ένα άλλο θέμα με το τράχηλο τότε αλλά και αυτό αυξήθηκε στην β επιπέδου και ο καλός μου με ακούει του λέω φέρε μου νερό πάει και μου φέρνει η μάζεψε τα παιχνίδια σου πάει και τα μαζεύει όλα 🙂.

Όλα καλά θα πάνε ξεκουράσει μόνο μέχρι να περάσει ο κίνδυνος και να μην πιέζεσαι μου είχε πει ο γιατρός σκύψιμο βάρη με τιποτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα 

Χθες το βράδυ είχα αίμα και πήγα στον ιατρό και έχω μια μικρή αποκόλληση υμένα! Σιγά σιγά σταμάτησε το αίμα μου έδωσε και προγεστερόνη και τώρα δεν έχω τπτ! Εχει συμβεί σε κάποια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Χθες το βράδυ είχα αίμα και πήγα στον ιατρό και έχω μια μικρή αποκόλληση υμένα! Σιγά σιγά σταμάτησε το αίμα μου έδωσε και προγεστερόνη και τώρα δεν έχω τπτ! Εχει συμβεί σε κάποια?

Αχ κοριτσάκι μου... Φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες... Δεν μου χει συμβεί, αλλά στις αρχές είχα κ εγώ 2 φορές αίμα. Ξεκούραση, προγεστερινη κ ο τι άλλο σου πει ο γιατρός! 

Κορίτσια, χθες ένιωσα κ εγώ για 1η φορά το ζουζουνακι μου... Τι μοναδικό συναίσθημα κ πόσο ανυπομονώ να γίνει καθημερινό κ έντονο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...