Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@Vivi.Nik. υπέροχη αίσθηση! μια ανεφελη εγκυμοσύνη που νιώθεις γεμάτη ενέργεια και έτοιμη να κάνεις τα πάντα! Έτσι ήμουν την πρώτη φορά και είμαι ευγνώμων που το έχω ζήσει. Τώρα το σώμα μου λέει ότι δεν είμαι για πολλά. Δεν νομίζω ότι είναι πολλά τα 2 κιλά βρε στη βδομάδα σου. Κυρίως κατακράτηση είναι. 

@lactaki κορίτσι μου είσαι έγκυος; σε θυμάμαι από της μανούλες εξωσωματικής! Πολύ χάρηκα. Μια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι! Πόσων εβδομάδων είσαι;

Ναι κοριτσάκι μου.. είμαι 8+2.. περιμένω πρώτα θεός διδυμακια...

🙏👶👶❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο με το καλό το καλό το μωρό σου. Πόσο εβδομάδων είσαι να αρχίζω να ελπίζω κ εγώ ότι θα σταματήσουν οι Εμετοι κ οι αναγουλες??

Σ ευχαριστώ! 13 και 1 σημερα, την τελευταία βδομάδα ειδικά δεν είχα καθόλου αναγουλες! Εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι κοριτσάκι μου.. είμαι 8+2.. περιμένω πρώτα θεός διδυμακια...

🙏👶👶❣️

Ωωω τι όμορφα!!! Με το καλό!!!!!!Τώρα είδα το μήνυμα σου! Στα διδυμακια απ όσο ξέρω είναι κ πιο έντονα τα συμπτώματα! Αλλά είσαι κ στο pick Τώρα... εμένα με βοηθούσε να τρώω κάτι ανά 2ωρο. Μετά συνερχομουν κάπως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι κοριτσάκι μου.. είμαι 8+2.. περιμένω πρώτα θεός διδυμακια...

🙏👶👶❣️

Αχ τι ωραια! Κι άλλα διδυμάκια! Με το καλο! Πως παει ως τωρα η εγκυμοσυνη σου; Εχεις και εμετούς; Στη δική σου βδομάδα ήμουν στα χειρότερα μου από συμπτώματα. Μετα αρχισαν να γινοντα ηπιοτερα σταδιακα και περιπου στις 13 ηρέμησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ τι ωραια! Κι άλλα διδυμάκια! Με το καλο! Πως παει ως τωρα η εγκυμοσυνη σου; Εχεις και εμετούς; Στη δική σου βδομάδα ήμουν στα χειρότερα μου από συμπτώματα. Μετα αρχισαν να γινοντα ηπιοτερα σταδιακα και περιπου στις 13 ηρέμησα. 

Μια χαρά δόξα το θεό, έχω κάνει 2 υπερήχους, θα πάω κ αύριο να τα δω...θέλω να τα βλέπω πιο συχνά τώρα που είμαι στην αρχή..εγώ ξεκίνησα με καούρες κ απ' την 6η βδομάδα κ μετα ξεκίνησαν τα όργανα.. εμετούς, αναγουλες , όλα μαζί.. ηρεμώ λίγο με το τζίντζερ αλλά πχ χθες παρόλο που ήπια, μια χαρά έκανα εμετό πάλι. Χαχααα... Ανυπομονώ να περάσουν οι βδομάδες να ηρεμήσω κ εγώ... Χαλάλι τους αλλά δεν είναι κ το καλύτερο μου. 😌🙏👶👶 

@Vivi.Nik. συχνά γευματα κάνω προσπαθώ με φρούτα κτλ κυρίως.. νιώθω μονίμως αυτή την έντονη αναγουλα του τύπου έχω να φάω μερες... το θέμα είναι κυρίως το βράδυ. Τα μαζεύω όλη μέρα κ τα βγάζω το βράδυ.. 😌😂😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki υπομονή!!! Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Είναι δύσκολο το 1ο τρίμηνο, αλλά περνάει και έρχεται το 2ο που είναι τόσο όμορφο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι κοριτσάκι μου.. είμαι 8+2.. περιμένω πρώτα θεός διδυμακια...

🙏👶👶❣️

κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Τώρα είδα τα ευχάριστα!! Με το καλό τα νινακια σου και υπομονή!! Όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Τώρα είδα τα ευχάριστα!! Με το καλό τα νινακια σου και υπομονή!! Όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά 

Σ ευχαριστω αγαπημένη... Να είσαι καλά!!!🙏🤣 Άντε βάλε μπρος για το δεύτερο... 👶😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@lactaki υπομονή!!! Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω! Είναι δύσκολο το 1ο τρίμηνο, αλλά περνάει και έρχεται το 2ο που είναι τόσο όμορφο!!! 

Μακάρι.. εντωμεταξυ δε βγάζεις κ ακρη μαζί μου άμα μια μέρα είμαι καλά λέω γιατί?? Τι έχει γίνει?? Γιατί δεν έχω αναγουλες?? Χαχαα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω αγαπημένη... Να είσαι καλά!!!🙏🤣 Άντε βάλε μπρος για το δεύτερο... 👶😉

δευτερο;;; απαπα να μεγαλώσει λίγο το κορίτσι μου να κοιμηθούμε κανένα βράδυ και μετά το συζητάμε χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι.. εντωμεταξυ δε βγάζεις κ ακρη μαζί μου άμα μια μέρα είμαι καλά λέω γιατί?? Τι έχει γίνει?? Γιατί δεν έχω αναγουλες?? Χαχαα.. 

Χαχαχα κλασικές ανησυχίες αυτές!!! Όταν θα αρχίσουμε να τα νιώσουμε θα ναι τελείως διαφορετικά όλα! Αν και τα άγχη δεν σταματούν ποτέ από δω Κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κοριτσάκι μου!με το καλό να πάρουμε όλες αγκαλίτσα τα μωράκια μας!εγώ περιμένω τη ζουζούνα μου τον Μάρτιο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε πως προχωράτε ελπίζω καλά. 

Εγώ είχα σήμερα λίγο ροζ και ζαλάδες γενικά φουλ ανησυχώ πολύ πως θα πάνε τα πράγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κοριτσάρες μου τι κάνετε πως προχωράτε ελπίζω καλά. 

Εγώ είχα σήμερα λίγο ροζ και ζαλάδες γενικά φουλ ανησυχώ πολύ πως θα πάνε τα πράγματα....

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου; Δεν είναι ανησυχητικό το ροζάκι (στο λεω εγώ που είχα αίμα σαν να άνοιξες ξαφνικά τη βρύση και τα μωρά ήταν μια χαρά). Αν γίνει πιο έντονο ή κόκκινο πρέπει να σε δει ο γιατρός σου. Που και πάλι δεν θα είναι κάτι άλλα έτσι είναι ο κανόνας.

Οι ζαλάδες τώρα σου ξεκίνησαν ή είχες από την αρχη; την πίεση σου να μετρήσεις. Και να μην κουράζεσαι. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι με ένα μικρό παιδί, αλλά ας πάνε και λίγο πίσω οι δουλειές. Λίγοι μήνες είναι αυτοί που πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου; Δεν είναι ανησυχητικό το ροζάκι (στο λεω εγώ που είχα αίμα σαν να άνοιξες ξαφνικά τη βρύση και τα μωρά ήταν μια χαρά). Αν γίνει πιο έντονο ή κόκκινο πρέπει να σε δει ο γιατρός σου. Που και πάλι δεν θα είναι κάτι άλλα έτσι είναι ο κανόνας.

Οι ζαλάδες τώρα σου ξεκίνησαν ή είχες από την αρχη; την πίεση σου να μετρήσεις. Και να μην κουράζεσαι. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι με ένα μικρό παιδί, αλλά ας πάνε και λίγο πίσω οι δουλειές. Λίγοι μήνες είναι αυτοί που πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας

Ευχαριστώ @Antelope μου πέρασα την 12 βδομαδα ποναγα πολύ και μετά το αιμα ,γιατρο έχω αύριο το πρωί δεν θέλω να πάω σε νοσοκομείο .

Δεν ξέρω ειλικρινά έχω κουραστεί πολύ και δεν προσέχω πολύ τι να προσέχω με το ζιζανιο που έχω. Από την αρχή τα είχα αλλά στην 9 βδομάδα κάπως ηρέμησα από αυτά και η πίεση είναι καλή νιώθω πολύ κουρασμένη .

Διάβαζα πιο πάνω λαχτάρα που θα πέρασες και εσύ κορίτσι μου να αρχίζουμε να τα νιώσουμε να ηρεμήσουμε λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η sova είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Η αυχενική είναι έγχρωμη ? Έχω αύριο και έχω πολύ αγωνία 

Εξαρτάται από τον γιατρό που θα την κάνεις αν κάνει 3d στην πρώτη κάτι φωτογραφίες είχαμε πάρει ενώ στον δεύτερο γιατρό μας έδωσε και 3d  φωτογραφίες και dvd με όλη την διάρκεια της εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 μου σε καταλαβαινω απόλυτα. Το δικό μου ζιζάνιο κλαίει να το πάρω αγκαλιά και σπαράζει η καρδιά μου. Κάνε μονο τα απολύτως αναγκαία για αυτό το διάστημα. Εύχομαι να είναι όλα τέλεια αύριο. Να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός! Αυχενική έκανες;

@sova το πιθανότερο είναι να πάρεις έγχρωμες 3D! Είναι πολύ ωραία εξέταση γιατί τα βλέπεις από όλες τις μεριές για πολλή ώρα και είναι πλέον κανονικά ανθρωπάκια! Καλά αποτελέσματα να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope έκανα το νιπτ και δεν κάναμε την αυχενικη καθόλου σήμερα την έβγαλα ξάπλα όλη μέρα και το σπίτι μου είναι λες και έχει πέσει βόμβα η πέρασε κανένα τυφώνας ο μπαμπάς δουλεύει και της λίγες ώρες που είναι εδω τον έχουμε κάνει μάγειρα θα δω μήπως μου στείλει η ασφάλεια κάποιο βοήθεια μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν θέλω γιαγιάδες μες τα πόδια μου με την γκρίνια τους 🤫. Πήγα πριν στον γιατρό το μωράκι μια χαρά δεν υπάρχει αποκόλληση αλλά οι ς και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ο τράχηλος δεν είναι πολύ μακρύς και μάλλον από αυτό είναι τα αγγεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά  @Sunshine 88 μου τότε. Είναι άτιμο πράγμα ο τράχηλος. Μπορεί να ματώσει με το παραμικρό. Πόσο μήκος έχει τώρα; Αφου έβγαλες τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρίς πρόβλημα δεν θα έχεις και τώρα. 

Αν θες να δεις βομβαρδισμενο τοπίο, έλα σπίτι μου 😝🤣 Με πιάνουν τα νεύρα μου ώρες ώρες αλλά μετα σκεφτομαι τα μωράκια και δεν με νοιάζει.

Αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα να έχεις δωρεάν βοήθεια θα είναι τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope

 πως πάει η ξεκούραση? Πήγες στο γιατρό να σε δει πάλι? Εγώ εχθές έκανα αμνιο παρακέντηση και σήμερα με πήραν για τα αποτελέσματα. Δόξα το θεό όλα μια χαρά με το μπεμπουλης μ!! Φυσικά τώρα είμαι σαν αυγό!

@sova

 ολα καλά με την αυχενική? Μάθατε φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

@Antelope

 πως πάει η ξεκούραση? Πήγες στο γιατρό να σε δει πάλι? Εγώ εχθές έκανα αμνιο παρακέντηση και σήμερα με πήραν για τα αποτελέσματα. Δόξα το θεό όλα μια χαρά με το μπεμπουλης μ!! Φυσικά τώρα είμαι σαν αυγό!

@sova

 ολα καλά με την αυχενική? Μάθατε φύλο?

Αχ μπράβο βρε κορίτσι μου! Υπέροχα νέα! Επιβεβαιώσατε και το φυλο; 

Καλά πάει η ξεκούραση, την απολαμβάνω μπορώ να πω. Προσπαθώ μόνο να είμαι ζεν και να μη με πιασει πανικος με τις υποχρεώσεις και όλα που μένουν πίσω. Κάπως τα καταφέρνω. Την επόμενη εβδομάδα θα πάω να με ξαναδεί και λογικά θα επανέλθω σταδιακά στην καθημερινότητα. Χωρίς υπερβολές όμως.

Εσύ πόσο πρέπει να μείνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μ είπε μέχρι την Κυριακή. Τη Δευτέρα θα πάω στη δουλειά μ μιας και είναι καθιστική αλλά προσοχή με βαρύ για καμιά 10 μέρες σίγουρα.. Οι υποχρεώσεις δεν τελειώνουν ποτέ οπότε απόλαυσε τ... Αρκεί να είναι καλά τα παιδάκια μας, τίποτα άλλο δεν έχει σημασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

@Antelope

 πως πάει η ξεκούραση? Πήγες στο γιατρό να σε δει πάλι? Εγώ εχθές έκανα αμνιο παρακέντηση και σήμερα με πήραν για τα αποτελέσματα. Δόξα το θεό όλα μια χαρά με το μπεμπουλης μ!! Φυσικά τώρα είμαι σαν αυγό!

@sova

 ολα καλά με την αυχενική? Μάθατε φύλο?

Αχ ευχαριστω που ρωτάς ! Πήγε πολύ καλά περιμένουμε το papp a και το nipt τωρα ! Δεν είδαμε φύλο ! Είναι διδυμακια και ήταν λίγο δύσκολο ! Αλλά ήταν πολύ ωραία :) χαιρομαι πολυ για τα αποτελέσματα σου ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...