Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου τι κανετε; Γύρισα απ την αυχενική εγω! Όλα είναι πολύ καλά με το εμβρυακι μας! Δεύτερος γιος έρχεται! 🥰

Μόνο για τον πλακούντα μου παν θέλει λίγο παραπάνω προσοχή, εύκολα μπορεί να κάνει αποκόλληση έτσι όπως είναι... 

Περιμένω και τα αποτελέσματα απ την Παπ α αύριο λογικά!

Τα νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sova είπε:

Κορίτσια την εξέταση για κυστική ίνωση την κάνατε ? Πόσες μέρες έκανε να βγει και πόσο σας κόστισε ?

Εγώ την έκανα στο Χωρεμειο, αλλά πάει ένας χρόνος και δεν θυμάμαι καθόλου πόσο. Είναι πολύ καταρτισμένοι οι γενετιστες εκεί και σε ενημερώνουν λεπτομερώς. Έκανε αρκετές μέρες να βγει το αποτέλεσμα, αλλά δεν το βιαζόμασταν τότε. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Λαικό επισης. Για την ιστορία, εγώ βρεθηκα φορέας. Ευτυχώς όχι ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγώ την έκανα στο Χωρεμειο, αλλά πάει ένας χρόνος και δεν θυμάμαι καθόλου πόσο. Είναι πολύ καταρτισμένοι οι γενετιστες εκεί και σε ενημερώνουν λεπτομερώς. Έκανε αρκετές μέρες να βγει το αποτέλεσμα, αλλά δεν το βιαζόμασταν τότε. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Λαικό επισης. Για την ιστορία, εγώ βρεθηκα φορέας. Ευτυχώς όχι ο άντρας μου.

Εγώ την έκανα και περιμένω αποτελέσματα ! Μου είπαν ότι λόγω covid θα καθυστερήσει ! Εγώ κατάλαβα ότι ήταν για τα έμβρυα αν έχουν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες και τις ήδη μανούλες.. 

αν όλα πάνε καλά θα είμαι και εγώ μια μανούλα της άνοιξης με π.η.τ 19/3. Είμαι στην 13η εβδομάδα, έχω κάνει την αυχενική και το papp a με καλά αποτελέσματα. (Δόξα το Θεό!!) Πρώτη εγκυμοσύνη που την περίμενα πως και πως αλλά με έχει ταλαιπωρήσει πολύ καθώς έχω έντονες ναυτίες, μερικούς εμετούς, έντονη αηδία από τις μυρωδιές και δεν αισθάνομαι τίποτα άλλο εκτός απο άρρωστη. 😶 Ελπίζω να σταματήσουν σιγά σιγά τα όμορφα αυτά συμπτώματα για να χαρώ την εγκυμοσύνη. Μόνη μου αποζημίωση που βλέπω το σποράκι μου στον υπέρηχο να χοροπηδάει πάνω κάτω και να αναπτύσσεται καλά! 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sova καλά αποτελέσματα λοιπόν!!! Είναι σαν το στίγμα και όλα αυτά τα γονίδια. Αν οι γονείς δεν έχουν το γονίδιο, δεν το παιρνουν ουτε τα εμβρυα! Απλως οι περισσοτεροι δεν έχουν ελεγχθεί ποτέ και δεν ξέρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγώ την έκανα στο Χωρεμειο, αλλά πάει ένας χρόνος και δεν θυμάμαι καθόλου πόσο. Είναι πολύ καταρτισμένοι οι γενετιστες εκεί και σε ενημερώνουν λεπτομερώς. Έκανε αρκετές μέρες να βγει το αποτέλεσμα, αλλά δεν το βιαζόμασταν τότε. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Λαικό επισης. Για την ιστορία, εγώ βρεθηκα φορέας. Ευτυχώς όχι ο άντρας μου.

Εμςνα μου την έγραψε ο γιατρός και ήταν δωρεάν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εμςνα μου την έγραψε ο γιατρός και ήταν δωρεάν.. 

Εμένα μου είπαν δεν γράφεται γιατί είναι η 99% κάλυψη και έδωσα 350 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sova είπε:

Εγώ την έκανα και περιμένω αποτελέσματα ! Μου είπαν ότι λόγω covid θα καθυστερήσει ! Εγώ κατάλαβα ότι ήταν για τα έμβρυα αν έχουν ! 

Εγώ την είχα κάνει πριν την εξωσωματικη κ μένα άργησε καμία βδομάδα αν θυμάμαι καλά!! Είναι για εμΑς όχι για το έμβρυο.. που το καλύτερο θεωρώ  είναι να γίνεται πριν μείνουμε εγγυες. Με το καλό σου ευχομαι 👶❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εμςνα μου την έγραψε ο γιατρός και ήταν δωρεάν.. 

Εγώ νομίζω ειχα δώσει γύρω στα 50€ αλλά Μ πε κανονικά κοστίζει παραπάνω. Λόγω γνωριμίας δλδ Μ έκανε καλύτερη τιμή.. δεν γραφόταν νομίζω μου είχαν πει  κ μένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ την είχα κάνει πριν την εξωσωματικη κ μένα άργησε καμία βδομάδα αν θυμάμαι καλά!! Είναι για εμΑς όχι για το έμβρυο.. που το καλύτερο θεωρώ  είναι να γίνεται πριν μείνουμε εγγυες. Με το καλό σου ευχομαι 👶❣️

 Νομίζω είχα κάνει και πριν το είχε ζήτηση για ο κέντρο εξωσωματικής αλλά ήταν άλλη που γραφόταν! Τεσπά! Θα ρωτήσω αύριο τον ιατρό τι διαφορά είχε και θα σας πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εγώ νομίζω ειχα δώσει γύρω στα 50€ αλλά Μ πε κανονικά κοστίζει παραπάνω. Λόγω γνωριμίας δλδ Μ έκανε καλύτερη τιμή.. δεν γραφόταν νομίζω μου είχαν πει  κ μένα.κοριτσια

@sova έγκυος δεν είσαι;; εγώ παντως την έκανα τώρα που είμαι έγκυος στη 4η εβδομάδα δλδ. Εγώ δεν πληρωσα τίποτα απολυτως δεν ξέρω αν γίνετε λόγω εγκυμοσυνης.  @lactaki ο Νιδημος μου την εγραψε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

@sova έγκυος δεν είσαι;; εγώ παντως την έκανα τώρα που είμαι έγκυος στη 4η εβδομάδα δλδ. Εγώ δεν πληρωσα τίποτα απολυτως δεν ξέρω αν γίνετε λόγω εγκυμοσυνης

Ναι έγκυος 9+3 σήμερα! Εμένα μου είπαν δεν γράφεται και ο γυναικολόγος και η μικροβιολόγος και την εμπιστεύομαι δεν θα μου έλεγε ψέματα είναι φίλη μου ! Απλά υπάρχουν πολλές εξετάσεις για κυστική ίνωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η sova είπε:

Βρήκα αυτό ! Εγώ τώρα έκανα την τελευταία το 99.6 που λέει 

Screenshot_2020-09-08-20-42-58-877_com.android.chrome.jpg

Κοριτσι μου σημερα την εκανα στο ιασω. Εγω εκανα το πακετο των 80%. Πληρωσα 185€. Οντως, δεν γραφεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου σημερα την εκανα στο ιασω. Εγω εκανα το πακετο των 80%. Πληρωσα 185€. Οντως, δεν γραφεται!!

Σε πόσες μέρες σου είπαν τα αποτελέσματα? Καλά αποτελέσματα Μαρίνα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_02 είχα κάνει δύο αυχενικες με διαφορά κάπου μια εβδομάδα μια στον Μιχάλη Ρώτα και δεν βγήκε και τόσο καλή εκεί στης προγνώσεις με είχε για πρόωρο τοκετό και έκανα και δεύτερη μετά στον Νικολαΐδη ταραγμένη λίγο ξέχασα να πω στην αρχή ότι ήταν κύηση από εξωσωματική καθώς συζητούσαμε του λέω πάνω σε κουβέντα θα αλλάξουν μου λέει τώρα τα ποσοστά λέει στην γραμματέα του δες και όντως από κάπου 1 στης 3000 λόγο ηλικίας από την εξωσωματική πέσαμε στης 1 στης 600 για το σύνδρομο νταουν ρώτα και τον γιατρό που σου έκανε την εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κυστική ινωση και κάποια άλλα γράφονται αλλά με κάποιες άλλες ονομασίες και οι περισσότεροι γιατροί δεν τα γράφουν καν εγώ είχα το 2017 μερικά στο Έλενα και κάποια άλλα στο παίδων στο χωρεμειο θυμαμαι ότι είχαν αργήσει πολύ τα αποτελέσματα μόνο και ήταν όλο το πακέτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

@Antelope τελικά το ροζ τεστάκι καμία σχέση για μένα!!!😄

ποιες έχετε Αυχενική αυτή και την άλλη βδομάδα;;;

πως τα πατε από συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η sova είπε:

Σε πόσες μέρες σου είπαν τα αποτελέσματα? Καλά αποτελέσματα Μαρίνα μου 

Σε περιπου 10 μερες μου ειπαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

@Antelope τελικά το ροζ τεστάκι καμία σχέση για μένα!!!😄

ποιες έχετε Αυχενική αυτή και την άλλη βδομάδα;;;

πως τα πατε από συμπτώματα;

Καλημέρα εγώ λογικά σε δύο βδομάδες σήμερα θα μάθω! 

Εγώ πολύ καούρα ! Πάρα πολύ ! Υπνηλία και συχνοουρια φουλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sova Εγώ στομαχικα το μεγαλύτερο μέρος της μέρας είμαι καλά. Αλλά προς το βράδυ με πιανει αναγούλα. Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς. Κ νιώθω πολύ περισσότερη ενέργεια απ ότι τις πρώτες εβδομάδες! 

σήμερα θα πας για υπέρηχο δλδ; Ή θα μιλήσετε στο τηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

@Antelope τελικά το ροζ τεστάκι καμία σχέση για μένα!!!😄

ποιες έχετε Αυχενική αυτή και την άλλη βδομάδα;;;

πως τα πατε από συμπτώματα;

Καλημέρα!! Με το καλό τον δεύτερο αγοράκι 💙💙 εγώ αύριο έχω nipttest  θα το praenatest αυτό έγραφε το φυλλάδιο που μας δώσανε.

Εγώ έχω γίνει βιγκαν με ενοχλεί και η μυρωδιά από κρέας και τα λοιπα το στομάχι χάλια ούτε καφέ τσάι μπορώ ήρεμο μόνο με νεράκι με λαιμ που και που κανένα εμετό κατά τα άλλα μια χαρά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@sova Εγώ στομαχικα το μεγαλύτερο μέρος της μέρας είμαι καλά. Αλλά προς το βράδυ με πιανει αναγούλα. Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς. Κ νιώθω πολύ περισσότερη ενέργεια απ ότι τις πρώτες εβδομάδες! 

σήμερα θα πας για υπέρηχο δλδ; Ή θα μιλήσετε στο τηλ;

Με το καλό το αγοράκι σου! Όλα να πάνε τέλεια :) έχω υπέρηχο σήμερα ! Ανυπομονώ να δω τα μικρά μου θα έχουν μεγαλώσει :)))) και λογικά το επόμενο ραντεβού θα είναι αυχενική ! 9+4 σήμερα εσύ πόσο είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!! Με το καλό τον δεύτερο αγοράκι 💙💙 εγώ αύριο έχω nipttest  θα το praenatest αυτό έγραφε το φυλλάδιο που μας δώσανε.

Εγώ έχω γίνει βιγκαν με ενοχλεί και η μυρωδιά από κρέας και τα λοιπα το στομάχι χάλια ούτε καφέ τσάι μπορώ ήρεμο μόνο με νεράκι με λαιμ που και που κανένα εμετό κατά τα άλλα μια χαρά 😂😂

@Vivi.Nik. με το καλό το αγοράκι σου..  Τι τεστ έκανες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...