Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πανικός και κατάθλιψη


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Σου έστειλα φώτο τα δικαιολογητικά κορίτσι μου, ελπίζω να βοήθησα. Εμείς για συμβόλαιογραφο πηγαίναμε κ μ πε όχι ο γιατρός μου γτ μετά ζητάνε κ φορολογικές δηλώσεις κ ότι να ναι. Οπότε κάναμε ένα πολιτικό. Άσε που θα πληρώναμε συμβολαιογράφο κ δικηγόρο γτ θέλει υπογραφή κ από δικηγόρο. Να μην ξεχνάς να παίρνεις βεβαίωσεις από όποιον γιατρό κ να πάτε. Επίσης ο ορμονολογικος έλεγχος θέλει 3μηνου για τη γυναίκα κ 6μηνου στον άνδρα, δε το γράφουν όμως 🤪 επίσης σφραγίδες του εοππυ σε όλες τις εξετάσεις κ υπογραφές επιμελητων. Εγώ φτάνω στο τέλος αυτή τη βδομάδα επιτέλους. 

IMG_20200824_020356.jpg

IMG_20200824_020408.jpg

IMG_20200824_020422.jpg

Αυτα τα χαρτιά σου τα έδωσε η γιατρός σου? Αύριο θα μάθω κι εγώ από τη γιατρό για την επιτροπή λεπτομέρειες. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού από τον Ιούνιο ακόμη, για αρχές Σεπτεμβρίου ελπίζω να προλάβω την ημερομηνία. Όταν πήρα για ραντεβού πάντως μου είπαν μόνο δείτε τα δικαιολογητικά στο σάιτ μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 16/8/2020 at 8:59 ΜΜ, ο/η Ermioni40 είπε:

Απλά Οκτώβρη μπορεί να γίνει το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα ώστε να έχω μαζέψει όλα τα χαρτιά για την εξωσωματική. Το ραντεβού στην επιτροπή πόσο να πάρει; δύο βδομάδες μετά έκλεισαν στην φίλη μου στον εοππυ στο Μαρούσι. Ενδιάμεσα θα κάνω και σαλπιγγογραφια και ίσως υστεροσκοπηση (έχω κλείσει και για αυτό ραντεβού στο αρεταιειο) 

Σεπτέμβρη θα πάμε και σε συμβολαιογράφο γιατί δεν ειμαστε παντρεμένοι.. Φαντάζομαι ότι άλλο χρειάζεται θα μου το πουν στο αρεταιειο τον Σεπτέμβρη που έχω ραντεβού. 

Την κιρσοκηλη δεν σκεφτομαστε ακόμη να την κάνουμε. Πολύ παρατολμο μου φαίνεται. 

Καταλαβαίνω καλά ότι τα δύο σπερμοδιαγραμματα δεν μπορούν να γίνουν στο ίδιο εργαστήριο??? Αυτό λέει στα δικαιολογητικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Καταλαβαίνω καλά ότι τα δύο σπερμοδιαγραμματα δεν μπορούν να γίνουν στο ίδιο εργαστήριο??? Αυτό λέει στα δικαιολογητικά? 

Οχι εκτός αν ειναι απο εοπυ, μην αγχωνεσαι τις φτιάχνουν τις ημερομηνίες και απο τα εργαστήρια αν ζητησεις. Το θεμα ειναι εκτός απο το να τα εχεις ολα σωστα και με τη σειρα τα χαρτιά ενα ενα όπως τα ζητάνε ειναι και σεε τι κοσμο θα πέσεις στην επιτροπή  και το πως θα έχουν ξυπνήσει εκείνη την ημερα, εγω να φανυαστεις ημουν ελλιπής σε σφραγίδες και υπογραφές που θελανβτο ΤΣΑΥ και αμκα γιατρού ακομη ειναι και ο λογος που εχει γράψει ο γιατρος στο παραπεμπτικό σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2020 at 2:06 ΜΜ, ο/η Ermioni40 είπε:

Γιατί να πάρει γοναδοτροπινες ένας άντρας; 

Καλή ερώτηση. Δεν έχω ιδέα🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2020 at 11:47 ΜΜ, ο/η Kikip είπε:

Αυτα τα χαρτιά σου τα έδωσε η γιατρός σου? Αύριο θα μάθω κι εγώ από τη γιατρό για την επιτροπή λεπτομέρειες. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού από τον Ιούνιο ακόμη, για αρχές Σεπτεμβρίου ελπίζω να προλάβω την ημερομηνία. Όταν πήρα για ραντεβού πάντως μου είπαν μόνο δείτε τα δικαιολογητικά στο σάιτ μας. 

Ο γιατρός που θα κάνω την εξοσωματικη μου τα έδωσε ναι.εν τω μεταξύ εγώ παλεύω δύο μήνες να τα μαζέψω γτ έκανα όλες τις εξετάσεις τη μία μετά την άλλη συν αυτές που ήθελε ο γιατρός μου πέρα απ της επιτροπής, έπεσε κ το καλοκαίρι που όλοι ήταν σε άδειες κ πέθανα. Την Τρίτη θα πάω να ελέγξει το φάκελο ξανά, να υπογράψει κ τέλος ως τη Παρασκευή που χω ραντεβού με την επιτροπή. Κ μετά διακοπεςςςςς. Πες μας τι σου είπε η ή γιατρός σου. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Ο γιατρός που θα κάνω την εξοσωματικη μου τα έδωσε ναι.εν τω μεταξύ εγώ παλεύω δύο μήνες να τα μαζέψω γτ έκανα όλες τις εξετάσεις τη μία μετά την άλλη συν αυτές που ήθελε ο γιατρός μου πέρα απ της επιτροπής, έπεσε κ το καλοκαίρι που όλοι ήταν σε άδειες κ πέθανα. Την Τρίτη θα πάω να ελέγξει το φάκελο ξανά, να υπογράψει κ τέλος ως τη Παρασκευή που χω ραντεβού με την επιτροπή. Κ μετά διακοπεςςςςς. Πες μας τι σου είπε η ή γιατρός σου. ❤️

Αχ και όταν λέει το βιβλιάριο του ΙΚΑ? Τις δύο πρώτες σελίδες φωτοτυπία? Κι από την σαλπιγγογραφια μόνο το πόρισμα??? Έχω πελαγωσει όπως καταλάβατε! Πήρα κ ακύρωσα το ραντεβού για 10/9 γιατί ήθελαν ημερομηνία αποστολής του φακέλου 31/8 έως 5/9!!! Ε δε θα λωλαθω εγώ για τα χαρτιά! Και μου έκλεισαν 20 Οκτωβρίου. Νιώθω λίγο καλύτερα έτσι αν και θα έχουν λήξει όλες οι εξετάσεις αλλά δεν πειράζει λίγο αιματακι ας το δώσουμε και πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kikip είπε:

Αχ και όταν λέει το βιβλιάριο του ΙΚΑ? Τις δύο πρώτες σελίδες φωτοτυπία? Κι από την σαλπιγγογραφια μόνο το πόρισμα??? Έχω πελαγωσει όπως καταλάβατε! Πήρα κ ακύρωσα το ραντεβού για 10/9 γιατί ήθελαν ημερομηνία αποστολής του φακέλου 31/8 έως 5/9!!! Ε δε θα λωλαθω εγώ για τα χαρτιά! Και μου έκλεισαν 20 Οκτωβρίου. Νιώθω λίγο καλύτερα έτσι αν και θα έχουν λήξει όλες οι εξετάσεις αλλά δεν πειράζει λίγο αιματακι ας το δώσουμε και πάλι! 

Κορίτσι καλημέρα! Sorry γιατί το έχασα... Εδώ Αθήνα περνάς επιτροπή; Στο Μαρούσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι καλημέρα! Sorry γιατί το έχασα... Εδώ Αθήνα περνάς επιτροπή; Στο Μαρούσι;

Όχι εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Η ermioni είναι Αθήνα Μαρούσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kikip είπε:

Όχι εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Η ermioni είναι Αθήνα Μαρούσι. 

Α, μάλιστα... Στην Αθήνα πάντως το βιβλιάριο δεν το θέλουν. Εγώ το είχα αλλά μου είπαν δεν το χρειαζόμαστε. Όσο για την σαλπιγγογραφία είχα μόνο την γνωμάτευση και όχι την ακτινογραφία. Σε κορίτσια που την είχαν φέρει μαζί τους, τους είπαν πως δεν χρειάζεται. Αυτά βέβαια εδώ στην Αθήνα, αλλά φαντάζομαι πως ισχύουν και στην Θεσσαλονίκη αφού ενεργούν βάσει εγκυκλίων. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Επίσης σε όσες κοπέλες δεν είχαν εκείνη την ημέρα όλα τα δικαιολογητικά σωστά, τους έδωσαν ρνβ για την επόμενη εβδομάδα...

Καλή επιτυχία! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Α, μάλιστα... Στην Αθήνα πάντως το βιβλιάριο δεν το θέλουν. Εγώ το είχα αλλά μου είπαν δεν το χρειαζόμαστε. Όσο για την σαλπιγγογραφία είχα μόνο την γνωμάτευση και όχι την ακτινογραφία. Σε κορίτσια που την είχαν φέρει μαζί τους, τους είπαν πως δεν χρειάζεται. Αυτά βέβαια εδώ στην Αθήνα, αλλά φαντάζομαι πως ισχύουν και στην Θεσσαλονίκη αφού ενεργούν βάσει εγκυκλίων. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Επίσης σε όσες κοπέλες δεν είχαν εκείνη την ημέρα όλα τα δικαιολογητικά σωστά, τους έδωσαν ρνβ για την επόμενη εβδομάδα...

Καλή επιτυχία! 😉

Ευχαριστώ πολύ!!! Λόγω κορονοιου θα τα στείλω ταχυδρομικώς. Εσύ θα πας από κοντά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kikip είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Λόγω κορονοιου θα τα στείλω ταχυδρομικώς. Εσύ θα πας από κοντά? 

Εγώ πέρασα γι' αυτό και τα γνωρίζω! 😉

 

στις Just now, ο/η Kikip είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Λόγω κορονοιου θα τα στείλω ταχυδρομικώς. Εσύ θα πας από κοντά? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ πέρασα γι' αυτό και τα γνωρίζω! 😉

 

 

Κορίτσι μου, μιας που πέρασες.. Θυμάσαι αν σου ζήτησαν ασφαλιστική ικανότητα ικα ή μέσω Άτλας? Εγώ περνάω 4/9 στο Αιγάλεω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Αχ και όταν λέει το βιβλιάριο του ΙΚΑ? Τις δύο πρώτες σελίδες φωτοτυπία? Κι από την σαλπιγγογραφια μόνο το πόρισμα??? Έχω πελαγωσει όπως καταλάβατε! Πήρα κ ακύρωσα το ραντεβού για 10/9 γιατί ήθελαν ημερομηνία αποστολής του φακέλου 31/8 έως 5/9!!! Ε δε θα λωλαθω εγώ για τα χαρτιά! Και μου έκλεισαν 20 Οκτωβρίου. Νιώθω λίγο καλύτερα έτσι αν και θα έχουν λήξει όλες οι εξετάσεις αλλά δεν πειράζει λίγο αιματακι ας το δώσουμε και πάλι! 

Καλά έκανες. Όποτε νιώθεις εσύ καλύτερα. Το βιβλιάριο δε το θέλουν. Εγώ δεν έχω καν. Ασφαλιστική ικανότητα λογικά θέλουν αλλά θα μάθω τη τριτη απ τον γιατρό κ βγαίνει απ το ίντερνετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μην σας αγχώνει η επιτροπή....κι εγώ με φούλ άγχος είχα πάει αλλά τελικά όλα καλά! Πρίν ένα χρόνο που πέρασα Μαρούσι τα βιβλιάρια τα ήθελαν πάντως και το δικό μου και του συζύγου μάλιστα όταν βγήκαν με την απόφαση το χαρτί το είχαν βάλει μέσα στο βιβλιάριο μου.Την ασφαλιστική ικανότητα κάποια ζευγάρια την είχαν τυπώσει μέσω ATLAS εγώ την είχα τυπώσει από εδώ https://apps.ika.gr/eInsEligibility/  και μια χαρά την δέχτηκαν. Σαλπιγγογραφία μην κουβαλάτε όλο αυτό το πράγμα......μόνο τη γνωμάτευση θέλουν.Τις σφραγίδες να προσέξετε σε όλες τις εξετάσεις και όλα θα πάνε μια χαρά.😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσι μου, μιας που πέρασες.. Θυμάσαι αν σου ζήτησαν ασφαλιστική ικανότητα ικα ή μέσω Άτλας? Εγώ περνάω 4/9 στο Αιγάλεω.  

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσι μου, μιας που πέρασες.. Θυμάσαι αν σου ζήτησαν ασφαλιστική ικανότητα ικα ή μέσω Άτλας? Εγώ περνάω 4/9 στο Αιγάλεω. 

Μέσω Άτλας ναι! Επίσης SOS! Εάν ο σύζυγος δεν είναι μαζί σας, τότε να σας κάνει υπεύθυνη δήλωση! Α, και οπωσδήποτε εκτύπωση από το Taxis βεβαίωση κατοικίας σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μην σας αγχώνει η επιτροπή....κι εγώ με φούλ άγχος είχα πάει αλλά τελικά όλα καλά! Πρίν ένα χρόνο που πέρασα Μαρούσι τα βιβλιάρια τα ήθελαν πάντως και το δικό μου και του συζύγου μάλιστα όταν βγήκαν με την απόφαση το χαρτί το είχαν βάλει μέσα στο βιβλιάριο μου.Την ασφαλιστική ικανότητα κάποια ζευγάρια την είχαν τυπώσει μέσω ATLAS εγώ την είχα τυπώσει από εδώ https://apps.ika.gr/eInsEligibility/  και μια χαρά την δέχτηκαν. Σαλπιγγογραφία μην κουβαλάτε όλο αυτό το πράγμα......μόνο τη γνωμάτευση θέλουν.Τις σφραγίδες να προσέξετε σε όλες τις εξετάσεις και όλα θα πάνε μια χαρά.😉

Μπορεί πριν ένα χρόνο να το ζητούσαν αλλά δεδομένου ότι πλέον καταργούνται κ έχεις πλέον ηλεκτρονικό ιατρικό φάκελο μάλλον τους είναι άχρηστα! 😉

Εγώ βέβαια για καλού κακού το είχα μαζί μου (μέσα σε όλη την χαρτούρα δεν βαραίνει αυτό) του συζύγου όμως δεν το είχα. Ούτε μου τα ζητήσανε αλλά κ το λέγανε σε όλες τις κοπέλες εκεί πως δεν τα θέλανε. Επίσης τους ενοχλούσαν οι διαφάνειες που είχαμε κάποιες για τα δικαιολογητικά! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μπορεί πριν ένα χρόνο να το ζητούσαν αλλά δεδομένου ότι πλέον καταργούνται κ έχεις πλέον ηλεκτρονικό ιατρικό φάκελο μάλλον τους είναι άχρηστα! 😉

Εγώ βέβαια για καλού κακού το είχα μαζί μου (μέσα σε όλη την χαρτούρα δεν βαραίνει αυτό) του συζύγου όμως δεν το είχα. Ούτε μου τα ζητήσανε αλλά κ το λέγανε σε όλες τις κοπέλες εκεί πως δεν τα θέλανε. Επίσης τους ενοχλούσαν οι διαφάνειες που είχαμε κάποιες για τα δικαιολογητικά! χαχαχα

Ναι κάπου διάβασα ότι πλεόν δεν το ζητάνε  αλλά δεν ήξερα σίγουρα.Α εγώ κιουρία τα είχα σε έναν φάκελο χαχαχα αλλά μας είπαν ακόμα και τη σειρά που έπρεπε να τα βάλουμε οπότε τα έβγαλα και τα έφτιαξα όπως μας τα ζήτησαν.....δεν υπήρχε και ο ιός τότε και περιμέναμε για την απόφαση.... έφαγα 5 ώρες εκεί μέσα άστα (πέρσι ήταν μόνο το Μαρούσι για όλη την Αττική ΚΑΙ για Χαλκίδα)....ένσημα έπρεπε να ζητήσουμε!🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Προσπαθησα να το εκτυπώσω κ δεν βγαίνει ρε γμτ. Αν τους πάω απ το ΙΚΑ δε θα το δεχτούν λες ε? Υπεύθυνη δήλωση έχω κάνει ευτυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Προσπαθησα να το εκτυπώσω κ δεν βγαίνει ρε γμτ. Αν τους πάω απ το ΙΚΑ δε θα το δεχτούν λες ε? Υπεύθυνη δήλωση έχω κάνει ευτυχώς. 

Καλημέρα! Γιατί δεν μπορείς; Μπαίνεις κανονικά με τους κωδικούς σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Προσπαθησα να το εκτυπώσω κ δεν βγαίνει ρε γμτ. Αν τους πάω απ το ΙΚΑ δε θα το δεχτούν λες ε? Υπεύθυνη δήλωση έχω κάνει ευτυχώς. 

Αποθήκευσε το ως εικόνα μέσω της ζωγραφικής και εκτύπωσε το. Εγώ αυτό είχα κάνει. Στο πληκτρολόγιο σου υπάρχει ένα κουμπί το print screen. Το πατάς, ανοίγεις τη ζωγραφική, κάνεις επικόλληση, αποθήκευση ως εικόνα και εκτυπώνεις μετά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOS. Μένω Αθήνα. Αλλά έχω την εφορία μου στη Θεσσαλονίκη ακόμη. Δε με άφησαν να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή εδώ στο Μαρούσι γιατί δεν ανήκω εδω. Έκλεισα για Θεσσαλονίκη και τα χαρτιά θα τα στείλω με κουριερ τέλη Οκτώβρη. 

Αλλά... Μόλις βγει η απόφαση μπορώ να κάνω εξουσιοδότηση σε φίλη να την πάρει και να μου τη στείλει. Να την υπογράψει ο γιατρός εδώ κι εγώ να ανεβω Θεσσαλονίκη να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ εκεί.

Και τους ρώτησα αν μπορώ να τα πάρω από Αθήνα. Άλλωστε εδώ θα την κάνω την εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο.  Λένε όχι.. 

Δηλαδή φάρμακα που θέλουν ψυγείο θα τα έχω μαζί μου στο τρένο 6 ώρες. Μάλιστα... Τόσο δύσκολο τους είναι να τα πάρω από Αθήνα. Λες και ο εοππυ δεν είναι ένας... 

Επίσης ρώτησα σε συμβολαιογράφο για τη πράξη συναίνεσης. Είναι 70 ευρώ και παμε με τις ταυτότητες μας. 

Για τον πολιτικό επειδή ανήκουμε σε διαφορετικούς δήμους και πόλεις αφηστε το. Πόνεσε το κεφάλι μου μόνο από τα δικαιολογητικά που θέλουν.. Αν κατάλαβε κάνεις τι χρειάζεται ακριβώς ας μου στείλει μήνυμα. 

Όλο εμπόδια. Μόνο εμπόδια. Κι άλλος άγχος κι άλλα έξοδα. Κι όλα αυτά επειδή δε μπορώ από μόνη μου να κάνω το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ermioni40 είπε:

SOS. Μένω Αθήνα. Αλλά έχω την εφορία μου στη Θεσσαλονίκη ακόμη. Δε με άφησαν να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή εδώ στο Μαρούσι γιατί δεν ανήκω εδω. Έκλεισα για Θεσσαλονίκη και τα χαρτιά θα τα στείλω με κουριερ τέλη Οκτώβρη. 

Αλλά... Μόλις βγει η απόφαση μπορώ να κάνω εξουσιοδότηση σε φίλη να την πάρει και να μου τη στείλει. Να την υπογράψει ο γιατρός εδώ κι εγώ να ανεβω Θεσσαλονίκη να πάρω τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ εκεί.

Και τους ρώτησα αν μπορώ να τα πάρω από Αθήνα. Άλλωστε εδώ θα την κάνω την εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο.  Λένε όχι.. 

Δηλαδή φάρμακα που θέλουν ψυγείο θα τα έχω μαζί μου στο τρένο 6 ώρες. Μάλιστα... Τόσο δύσκολο τους είναι να τα πάρω από Αθήνα. Λες και ο εοππυ δεν είναι ένας... 

Επίσης ρώτησα σε συμβολαιογράφο για τη πράξη συναίνεσης. Είναι 70 ευρώ και παμε με τις ταυτότητες μας. 

Για τον πολιτικό επειδή ανήκουμε σε διαφορετικούς δήμους και πόλεις αφηστε το. Πόνεσε το κεφάλι μου μόνο από τα δικαιολογητικά που θέλουν.. Αν κατάλαβε κάνεις τι χρειάζεται ακριβώς ας μου στείλει μήνυμα. 

Όλο εμπόδια. Μόνο εμπόδια. Κι άλλος άγχος κι άλλα έξοδα. Κι όλα αυτά επειδή δε μπορώ από μόνη μου να κάνω το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου. 

Απαράδεκτη η τακτική τους! Πάρε και στο φαρμακείο της Θεσσαλονίκης να το διασταυρώσεις αυτό που σου λένε! Κ διαμαρτυρησου και στης Αθήνας, είναι παράλογο όλο αυτό. Γιατί όμως ανακάλυψαν ότι η εφορία σου είναι στην Θεσσαλονίκη? Όταν πήρες για ραντεβού μόνο όνομα και ΑΜΚΑ δεν έδωσες? Και την απόφαση γιατί να την παραλάβεις? Κανείς δεν πάει στην επιτροπή αυτοπροσώπως λόγω κορονοιου. Εμένα μου είπαν ότι θα μου την στείλουν ηλεκτρονικά. Ουφ έχω μπερδευτεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή με ρώτησαν που ανήκω, τι λέει το Ε1 μου για να πάω στην ανάλογη επιτροπή. Θα πάρω τηλ στο Μαρούσι και θα τους παρακαλέσω. Η εξωσωματική θα γίνει Αθήνα (αφού εδώ βρήκα να την κάνω δωρεάν). Ανεξάρτητα από το που μένω θα πρέπει να μπορείς να τα παραλάβεις στην πόλη που θα κάνεις την εξωσωματική. Αν είναι δυνατόν ευαίσθητα φάρμακα να τα πηγαινοφερνω με τρένα.

Εχεις δίκιο για την απόφαση, εδώ δε δέχονται ραντεβού για να τους πας τα χαρτιά. Θέλουν να πάμε εκεί για την απόφαση; δυσκολεύονται στο σκαναρισμα και στο email? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ermioni40 είπε:

Επειδή με ρώτησαν που ανήκω, τι λέει το Ε1 μου για να πάω στην ανάλογη επιτροπή. Θα πάρω τηλ στο Μαρούσι και θα τους παρακαλέσω. Η εξωσωματική θα γίνει Αθήνα (αφού εδώ βρήκα να την κάνω δωρεάν). Ανεξάρτητα από το που μένω θα πρέπει να μπορείς να τα παραλάβεις στην πόλη που θα κάνεις την εξωσωματική. Αν είναι δυνατόν ευαίσθητα φάρμακα να τα πηγαινοφερνω με τρένα.

Εχεις δίκιο για την απόφαση, εδώ δε δέχονται ραντεβού για να τους πας τα χαρτιά. Θέλουν να πάμε εκεί για την απόφαση; δυσκολεύονται στο σκαναρισμα και στο email? 

Άλλαξε εφορία γίνεται σε πέντε λεπτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...