Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποθηλασμος


Recommended Posts

Καλημερα!ειμαι σε φαση που προσπαθω να αποθηλασω φυσικα.πλεον τον θηλαζω 1 φορα στις τρεις μερες.πως να κανω το γαλα να σταματησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.... Νομίζω  με 1 φορα στις 3 μέρες έχεις αποθηλασει ήδη.. Γιατί όμως το κάνεις αυτό; Συβουλευτηκες τον γιατρό ή τη μαία σου;  Εμένα μου είχε πει όταν φτάσω στις 2 φορές τη μέρα για 1 βδομάδα, μετά μειώνω σε 1 φορά για 6-7 μέρες  και μετά τέλος . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα.... Νομίζω  με 1 φορα στις 3 μέρες έχεις αποθηλασει ήδη.. Γιατί όμως το κάνεις αυτό; Συβουλευτηκες τον γιατρό ή τη μαία σου;  Εμένα μου είχε πει όταν φτάσω στις 2 φορές τη μέρα για 1 βδομάδα, μετά μειώνω σε 1 φορά για 6-7 μέρες  και μετά τέλος . 

Εχω ακομα ομως γαλα στο στηθος οταν το πιεζω θα φυγει μονο του αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δεν πρέπει να το πιέζεις γιατί προκαλείς τεχνητό θηλασμό... Δε θα σταματήσει ποτέ το γάλα όσο το συνεχίζεις αυτό!

Αληθεια?τι πρεπει να κανω?να σταματησω να τον θηλαζω γτ δν εχω ιδιαοτερο γαλα και τον βασανιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Αληθεια?τι πρεπει να κανω?να σταματησω να τον θηλαζω γτ δν εχω ιδιαοτερο γαλα και τον βασανιζω.

Εγώ το έκοψα λίγο πιο απότομα από ότι εσύ,, δεν πήγαν όλα όπως τα σχεδίασα στον από θηλασμό ήθελα λίγο πιο σιγά να το κάνω. Απλά ήθελα να σου πω ότι τώρα μπορείς να μην τον ξαναβάλεις και το γάλα θα απορροφηθεί από τον οργανισμό σου. Αν δεις ότι στις 4 μέρες βαραίνει το στήθος που δεν το νομίζω βγάλε λίγο με το χέρι. 

Σταγόνες μπορεί να βλέπεις για μήνες. Εγώ σταμάτησα εντελώς το Νοέμβρη περίπου αν θυμάμαι καλά και πριν από ένα μήνα είδα από τη μια μεριά κίτρινο υγρό μια σταγονίτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Αληθεια?τι πρεπει να κανω?να σταματησω να τον θηλαζω γτ δν εχω ιδιαοτερο γαλα και τον βασανιζω.

Μην το πειράζεις καθόλου το στήθος γιατί πηγαίνεις πίσω πάλι..φόρεσε για λίγες μέρες ένα σφιχτό σουτιέν, χωρίς να ξαναβάλεις το μωρό στο στήθος κ μια χαρά θα σταματήσει εντελώς!!ήδη το έχεις σταματήσει!!θα το καταλάβεις ότι δε βγάζει άλλο,δε χρειάζεται να το πατάς..πες μας νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα σημερα με γνωστη μου μαια...μου λεει εχεις αποθηλασει ηδη και δν το ξερεις!μηνξαναβαλεις μου ειπε το μωρο στο στηθος,ουτε να το πατας να βγαλεις γαλα.απο τη στιγμη που ειναι μαλακο το στηθος ειναι οκ.θα φυγει το γαλα απο μονο του και σε εξι μηνες κανε μια μαστογραφια γιανα εισαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...