Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mammy to be February 2021🤰😍❤️


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 161
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είμαστε; Εγώ με την ζέστη έχω όλο ναυτίες. Ας δροσίσει λιγάκι..

Γειά σου κορίτσι🤗

Ναι η ζέστη δεν υποφερεται πια.. Μετράω μέρες να πάμε διακοπές επιτέλους χάχα εκεί η ζέστη αντέχεται😂😂

Εγω ειμαι καλά.. Είχα χθες κάτι πόνους και συνάντησα τον γιατρό μου τυχαία ο οποίος μου είπε πως ήταν συσπάσεις μάλλον και αν δεν μου περνούσαν θα πήγαινα να με δει σημερα αλλά όλα καλά.. Πέρασαν🤗

Αύριο πάω να δώσω αίμα για την papp-a και μεθαύριο έχω την αυχενική.. 

Πολύ φαΐ ρε κορίτσια😂 σήμερα πήγα να βάλω ένα παντελόνι που ήταν σχετικά άνετο και λέω θα μου κάνει αλλά μπάαα.. Έφαγα άκυρο😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Γειά σου κορίτσι🤗

Ναι η ζέστη δεν υποφερεται πια.. Μετράω μέρες να πάμε διακοπές επιτέλους χάχα εκεί η ζέστη αντέχεται😂😂

Εγω ειμαι καλά.. Είχα χθες κάτι πόνους και συνάντησα τον γιατρό μου τυχαία ο οποίος μου είπε πως ήταν συσπάσεις μάλλον και αν δεν μου περνούσαν θα πήγαινα να με δει σημερα αλλά όλα καλά.. Πέρασαν🤗

Αύριο πάω να δώσω αίμα για την papp-a και μεθαύριο έχω την αυχενική.. 

Πολύ φαΐ ρε κορίτσια😂 σήμερα πήγα να βάλω ένα παντελόνι που ήταν σχετικά άνετο και λέω θα μου κάνει αλλά μπάαα.. Έφαγα άκυρο😂😂

Εγώ έχω κάτι ποναλακια παρόμοια με περιόδου σε πιο ελαφριά μορφή. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό μιας και ανοίγουμε... 

Από φαι εγώ με την ζέστη δεν τρώω πάρα πολύ,βασικά φουσκώνω πολύ γρήγορα. Λίγο και συνέχεια. Για ρούχα δεν λέω τπτ...

Καλά αποτέλεσμα και θα περιμένω νέα σου το Σάββατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα¡¡εύχομαι σε όλες μας μια τελοιομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη¡εγώ έχω απίστευτο άγχος γιατί πιο πριν είχα χάσει δυστυχώς εμβρυακι 13 εβδομάδων και τώρα όσο πλησιάζει 10 Αυγούστου αυχενική με πιάνει πανικός¡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elenmp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα¡¡εύχομαι σε όλες μας μια τελοιομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη¡εγώ έχω απίστευτο άγχος γιατί πιο πριν είχα χάσει δυστυχώς εμβρυακι 13 εβδομάδων και τώρα όσο πλησιάζει 10 Αυγούστου αυχενική με πιάνει πανικός¡

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε σένα!!! Και εγώ τον Ιανουάριο είχα χάσει το δικό μου την 12η εβδομάδα και είπα ότι θα ηρεμήσω μόλις περάσει εκείνη η εβδομάδα. Πλησιάζει η μέρα και θα δεις όλα καλά θα πάνε!!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε σένα!!! Και εγώ τον Ιανουάριο είχα χάσει το δικό μου την 12η εβδομάδα και είπα ότι θα ηρεμήσω μόλις περάσει εκείνη η εβδομάδα. Πλησιάζει η μέρα και θα δεις όλα καλά θα πάνε!!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Μπαίνω το Σάββατο στη 13 η και Δευτέρα έχω αυχενική.για να δούμε γιατί σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω και λίγα καφέ που με κάνουν να τρέμω!εσυ σε ποια είσαι τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenmp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα¡¡εύχομαι σε όλες μας μια τελοιομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη¡εγώ έχω απίστευτο άγχος γιατί πιο πριν είχα χάσει δυστυχώς εμβρυακι 13 εβδομάδων και τώρα όσο πλησιάζει 10 Αυγούστου αυχενική με πιάνει πανικός¡

Καλημέρα κορίτσι μου... Αυτή την φορά θα είναι διαφορετικά και θα δεις ότι όλα πάνε καλά🤗 μην αγχώνεσαι.. Το σποράκι σου θα είναι εκεί μέχρι που θα το κρατήσεις και στην αγκαλιά σου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kalina είπε:

Εγώ έχω κάτι ποναλακια παρόμοια με περιόδου σε πιο ελαφριά μορφή. Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό μιας και ανοίγουμε... 

Από φαι εγώ με την ζέστη δεν τρώω πάρα πολύ,βασικά φουσκώνω πολύ γρήγορα. Λίγο και συνέχεια. Για ρούχα δεν λέω τπτ...

Καλά αποτέλεσμα και θα περιμένω νέα σου το Σάββατο!!!

Και εγω θεωρώ ότι είμαι πολύ φουσκωμένη για την βδομάδα που βρίσκομαι.. Τι να πω χαχαχα.. Ας μεγαλώνει καλά το σποράκι μας και ας γίνουμε και 4τραπλασιες😂😂

Να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο να ηρεμοσουμε όλες μας.. Με το που είμαστε 13εβδ θεωρείτε ότι τελειώνει? Η πιο μετά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenmp είπε:

Μπαίνω το Σάββατο στη 13 η και Δευτέρα έχω αυχενική.για να δούμε γιατί σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω και λίγα καφέ που με κάνουν να τρέμω!εσυ σε ποια είσαι τώρα;;;

Εγώ το Σάββατο μπαίνω στην 12η. Μια βδομάδα διάφορα!!! Και εγώ είχα καφέ σχεδόν 1μηνα. Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι,ότι ήταν καθαρισματα και μου είπε ότι ίσως ξανά δω να μην τρομάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Αυτή την φορά θα είναι διαφορετικά και θα δεις ότι όλα πάνε καλά🤗 μην αγχώνεσαι.. Το σποράκι σου θα είναι εκεί μέχρι που θα το κρατήσεις και στην αγκαλιά σου😍

Μακάρι!!!για όλες μας!!!και ας φουσκώνουμε και ας πρηζόμαστε!!!να είμαστε καλά μόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kalina είπε:

Εγώ το Σάββατο μπαίνω στην 12η. Μια βδομάδα διάφορα!!! Και εγώ είχα καφέ σχεδόν 1μηνα. Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι,ότι ήταν καθαρισματα και μου είπε ότι ίσως ξανά δω να μην τρομάξω.

Οποτε εσυ την παραπάνω εβδομάδα αυχενική!εχω αγχωθεί αρκετά!μακαρι να μας πάνε όλα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elenmp είπε:

Οποτε εσυ την παραπάνω εβδομάδα αυχενική!εχω αγχωθεί αρκετά!μακαρι να μας πάνε όλα καλα!!

Για όλες μας όλα καλά θα είναι🤗🤗😍😍 ο Θεός είναι μεγάλος και βλέπει.. Όλες έχουμε περάσει κάτι άσχημο και για αυτό μας αναταμοιβει τώρα με αυτό το δώρο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια... 

Λοιπόν τα νέα μου είναι καλά.. Στην αυχενική πήγαν όλα πολύ καλά.. Το μικρό μας το σποράκι ήταν πολύ συνεργασιμο και μέσα σε 20λεπτα είχαμε τελειώσει... Μας έδωσε πιθανότητα για down 1:9999.. Είμαι πολύ χαρούμενη🤗🤗😍😍 το χάζευα και δεν το πίστευα.. Πόσο μεγάλωσε μέσα σε 10 μέρες δεν λέγεται.. Κουνιόταν και όλη την ωρα😍 τρελάθηκα πραγματικάααα.. Μας είπε και 90% ότι θα είναι μπεμπης💙💙💙 

Και για ύπνο.. Αστο.. Κοιμάμαι 2 ώρες και άλλες 2 ώρες κάνω να ξανά κοιμηθώ... Πολυ ανήσυχος ο υπνος μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Γειά σας κορίτσια... 

Λοιπόν τα νέα μου είναι καλά.. Στην αυχενική πήγαν όλα πολύ καλά.. Το μικρό μας το σποράκι ήταν πολύ συνεργασιμο και μέσα σε 20λεπτα είχαμε τελειώσει... Μας έδωσε πιθανότητα για down 1:9999.. Είμαι πολύ χαρούμενη🤗🤗😍😍 το χάζευα και δεν το πίστευα.. Πόσο μεγάλωσε μέσα σε 10 μέρες δεν λέγεται.. Κουνιόταν και όλη την ωρα😍 τρελάθηκα πραγματικάααα.. Μας είπε και 90% ότι θα είναι μπεμπης💙💙💙 

Και για ύπνο.. Αστο.. Κοιμάμαι 2 ώρες και άλλες 2 ώρες κάνω να ξανά κοιμηθώ... Πολυ ανήσυχος ο υπνος μου.. 

Αχ μπράβο!!! Πολύ χάρηκα!!! 90% πολύ μεγάλες πιθανότητες!!! Άρα το 2ο αγόρι του Φεβρουαρίου; Άντε να δούμε και οι υπόλοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Γειά σας κορίτσια... 

Λοιπόν τα νέα μου είναι καλά.. Στην αυχενική πήγαν όλα πολύ καλά.. Το μικρό μας το σποράκι ήταν πολύ συνεργασιμο και μέσα σε 20λεπτα είχαμε τελειώσει... Μας έδωσε πιθανότητα για down 1:9999.. Είμαι πολύ χαρούμενη🤗🤗😍😍 το χάζευα και δεν το πίστευα.. Πόσο μεγάλωσε μέσα σε 10 μέρες δεν λέγεται.. Κουνιόταν και όλη την ωρα😍 τρελάθηκα πραγματικάααα.. Μας είπε και 90% ότι θα είναι μπεμπης💙💙💙 

Και για ύπνο.. Αστο.. Κοιμάμαι 2 ώρες και άλλες 2 ώρες κάνω να ξανά κοιμηθώ... Πολυ ανήσυχος ο υπνος μου.. 

Τελειαααααα μπραβοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παλι ρε κοριτσια ολο ξενυχταω κ μετα πεφτω σε κωμα...κοιμαμαι σερι μια χαρα 8,9ωρο κ μπορει κ μεσημερι μια ή 2 ωρες.αλλα παντα το ειχα με τον υπνο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kalina ναι το δεύτερο αγοράκι💙💙 το μωράκι μου💙💙

@Nefeliap αααχ πόσο ζηλεύω.. Χθες από τις 12 στο κρεβάτι και κοιμήθηκα στις 4 για 3 ώρες.. Το περίεργο είναι ότι έχω ενέργεια χαχαχα ενώ δεν κοιμάμαι νιώθω καλά... Μάλλον προετοιμαζομαι από τώρα για τα ξενύχτια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

@kalina ναι το δεύτερο αγοράκι💙💙 το μωράκι μου💙💙

@Nefeliap αααχ πόσο ζηλεύω.. Χθες από τις 12 στο κρεβάτι και κοιμήθηκα στις 4 για 3 ώρες.. Το περίεργο είναι ότι έχω ενέργεια χαχαχα ενώ δεν κοιμάμαι νιώθω καλά... Μάλλον προετοιμαζομαι από τώρα για τα ξενύχτια χαχαχαχα

Χαχαχχα μαλλον σκεφτεσαι πολύ!! Εισαι τσιτα εχεις αγωνια για το αυριο συνεχως τι θα γινει με το μωρακι σου ! Ολα καλά θα πανε !!να εισαι ηρεμη και χαλαρη.ρε κοριτσια δεν πινω καθολου γαλα το σιχαινομαι ειναι κακό λετε; Ευτυχως 3 -4 φορες τη βδομαδα τρωω γιαουρτι..κ φετα τυρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Χαχαχχα μαλλον σκεφτεσαι πολύ!! Εισαι τσιτα εχεις αγωνια για το αυριο συνεχως τι θα γινει με το μωρακι σου ! Ολα καλά θα πανε !!να εισαι ηρεμη και χαλαρη.ρε κοριτσια δεν πινω καθολου γαλα το σιχαινομαι ειναι κακό λετε; Ευτυχως 3 -4 φορες τη βδομαδα τρωω γιαουρτι..κ φετα τυρι

Εγώ δεν μπορώ να πιω γάλα η εγκυμοσύνη μου έχει δημιουργήσει θέμα με το γάλα. Λένε φυσικά όσον αφορά το ασβέστιο ότι καλύτερο είναι το γιαούρτι έχει περισσότερο ασβέστιο. Μην ανησυχείς μαζί σου είναι και εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου🤗🤗

Τι κάνετε? Πως σας βρίσκω? Εμείς σήμερα είμαστε ακριβώς 13εβδομαδες και μου έχει φύγει ένα άγχος με το πρώτο τρίμηνο.. Ναι μεν είναι μια βδομάδα ακόμα να μπούμε και στην 14η αλλά παρόλα αυτά είμαι πολύ χαρούμενη που μέχρι τώρα πήγαν όλα τέλεια😍😍

Τώρα μετράμε και μερουλες για τις διακοπές μας🎉

Σας φιλώ🤗😍💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όλα καλά κορίτσια κ από μένα αν εξαιρέσουμε ένα έμφραγμα με τις εξετάσεις που έκανα σήμερα. 125 ευρώ ρε κορίτσια... Κ νομίζω ότι η αυχενική θα ήταν η πιο ακριβή εξέταση. Ούτε καν... Έχω αρχίσει να αγχώνομαι με τα οικονομικά... Πολλά λεφτά φεύγουν. 42 ευρώ πλήρωσα χθες κτ χάπια εμετού που μου πρότεινε ο γιατρός γτ έχω χάσει ένα κιλό από τα αρχικά κιλά μου προ εγκυμοσύνης. Μόνο εμένα μου φαίνονται όλα πολλά κ μαζεμένα; κοιτώ ταυτόχρονα τιμές κούνιες καρότσια κ λέω... Θεέ μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kalina είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ μετράω μέρες μέχρι την αυχενική διαφάνεια. Λίγο άγχος το έχω ψεμματα δεν θα πω. 

Καλημερα κοριτσαι!! Να μην αγχωνεσαι καθολου! Σπανια να υπαρχουν συνδρομα και στο λεω εγω που ειμαι και με 2 μωρα και 42 ετων(ο γιατρος μου το ειπε δηλαδη :-)..παω τη τριτη και εγω σε εναν στο κολωνακι! Καλή επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...