Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία με λαχτάρα να σε νοιάζομαι ...


Recommended Posts

Πρώτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν οι υπόλοιπες! Πείτε ιδέες απασχόλησης καλέ; Πόσο netflix πια;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πρώτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν οι υπόλοιπες! Πείτε ιδέες απασχόλησης καλέ; Πόσο netflix πια;;; 

Χαχαχα σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια τεράστια χοριακη!!! Να κάνεις πράγματα που σε κάνουν χαρούμενη αλλά μενεις ξεκούραστη! Τι εμβρυα έβαλες;;; πότε πας για χοριακη; να ξέρεις η πρώτη βδομάδα είναι πολύ σημαντική όσο μπορείς χαλαρά αλλά όχι ακίνητη! Ααααα μην κάνεις το λάθος να κάνεις τεστ νωρίτερα... Μόνο χοριακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πρώτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν οι υπόλοιπες! Πείτε ιδέες απασχόλησης καλέ; Πόσο netflix πια;;; 

Καλησπέρα!!!Εγώ προσωπικά στην προσπάθεια της εξωσωματικής το πιο δύσκολο κομμάτι θεώρησα την αναμονή μετά από την εμβρυομεταφορα αυτήν πέρασα ξεκουράζοντας και ατελείωτο ύπνο βοηθούσαν πολύ και τα ούτρογεσταν  και μουσική  της πρώτες 5 μέρες ήμουν κάτω από το πάπλωμα στην κυριολεξία ξυπνητήρι για τα φάρμακα φαγητό και μετά νάνι την 6 μέρα όμως σηκώθηκα λίγα πράγματα μαγείρεμα και άρχιζα μαθήματα για ξένη γλώσσα ταινίες έβλεπα κωμωδίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πρώτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν οι υπόλοιπες! Πείτε ιδέες απασχόλησης καλέ; Πόσο netflix πια;;; 

Δεν ξέρω από εξωσωματική αλλά σήμερα άρχισα το lucifer στο νετφλιξ είναι νομίζω. Έχει πλάκα αν δεν το έχεις δει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω από εξωσωματική αλλά σήμερα άρχισα το lucifer στο νετφλιξ είναι νομίζω. Έχει πλάκα αν δεν το έχεις δει... 

Εγώ βλέπω το Όζαρκ τώρα, κι αυτό είναι καλό και είναι 3 σεζόν οπότε θα περάσουν οι μέρες σίγουρα @Vasilique 😅

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πρώτη ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν οι υπόλοιπες! Πείτε ιδέες απασχόλησης καλέ; Πόσο netflix πια;;; 

Καλημέρα κορίτσι, βασικά όπως σου είπε και η @melodyy οι πρώτες μέρες είναι οι πιο σημαντικές όποτε ξεκούραση και προσοχή. Διάβασε και κανένα βιβλίο να περάσει η ώρα.. Παίξε κανα παιχνιδάκι στο κινητό. Προσπάθησε όσο γίνεται να μη το σκέφτεσαι. Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, σας ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ όσο γίνεται να μην το σκέφτομαι αλλά κάτι πονάκια κάτω χαμηλά έρχονται κ μου το υπενθυμίζουν... 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Χαχαχα σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια τεράστια χοριακη!!! Να κάνεις πράγματα που σε κάνουν χαρούμενη αλλά μενεις ξεκούραστη! Τι εμβρυα έβαλες;;; πότε πας για χοριακη; να ξέρεις η πρώτη βδομάδα είναι πολύ σημαντική όσο μπορείς χαλαρά αλλά όχι ακίνητη! Ααααα μην κάνεις το λάθος να κάνεις τεστ νωρίτερα... Μόνο χοριακη... 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Έβαλα 1 βλαστοκύστη πέντε ημερών... Το Σάββατο η πρώτη χοριακή... Δεν είχα σκοπό να κάνω τεστ νωρίτερα. Ό,τι είναι να γίνει ας γίνει για καλό. Εσύ σε ποια φάση είσαι; Είμαι καινούργια στο forum και δεν γνωρίζω! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!!Εγώ προσωπικά στην προσπάθεια της εξωσωματικής το πιο δύσκολο κομμάτι θεώρησα την αναμονή μετά από την εμβρυομεταφορα αυτήν πέρασα ξεκουράζοντας και ατελείωτο ύπνο βοηθούσαν πολύ και τα ούτρογεσταν  και μουσική  της πρώτες 5 μέρες ήμουν κάτω από το πάπλωμα στην κυριολεξία ξυπνητήρι για τα φάρμακα φαγητό και μετά νάνι την 6 μέρα όμως σηκώθηκα λίγα πράγματα μαγείρεμα και άρχιζα μαθήματα για ξένη γλώσσα ταινίες έβλεπα κωμωδίες

Και αν καταλαβαίνω καλά από τη φωτογραφία στο προφίλ σου, όλα πήγαν θαυμάσια! Σ´ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω από εξωσωματική αλλά σήμερα άρχισα το lucifer στο νετφλιξ είναι νομίζω. Έχει πλάκα αν δεν το έχεις δει... 

Θα το τσεκάρω! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ βλέπω το Όζαρκ τώρα, κι αυτό είναι καλό και είναι 3 σεζόν οπότε θα περάσουν οι μέρες σίγουρα @Vasilique 😅

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, βασικά όπως σου είπε και η @melodyy οι πρώτες μέρες είναι οι πιο σημαντικές όποτε ξεκούραση και προσοχή. Διάβασε και κανένα βιβλίο να περάσει η ώρα.. Παίξε κανα παιχνιδάκι στο κινητό. Προσπάθησε όσο γίνεται να μη το σκέφτεσαι. Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι!!! 

Μακάρι κ σ´ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Και αν καταλαβαίνω καλά από τη φωτογραφία στο προφίλ σου, όλα πήγαν θαυμάσια! Σ´ευχαριστώ πολύ!

Ναι έχω έναν μικρό Ταρζάν που μου το κάνει το σπίτι λες και έχω 10 παιδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, σας ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ όσο γίνεται να μην το σκέφτομαι αλλά κάτι πονάκια κάτω χαμηλά έρχονται κ μου το υπενθυμίζουν... 🤪

Θα έχεις πονάκια αυτές τις μέρες γενικά. Όλες είχαμε... Πίστεψε στο εμβρυακι σου και όλα θα πάνε καλά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Έβαλα 1 βλαστοκύστη πέντε ημερών... Το Σάββατο η πρώτη χοριακή... Δεν είχα σκοπό να κάνω τεστ νωρίτερα. Ό,τι είναι να γίνει ας γίνει για καλό. Εσύ σε ποια φάση είσαι; Είμαι καινούργια στο forum και δεν γνωρίζω! 😄

Εγώ 11η εβδομάδα διανύω με διδυμακια! Κ εγώ βλαστοκυστες 5ημερβν είχα βάλει!!!! Με το καλό κορίτσι μ!!! Κάνε κ πολλά μποτε!!!! Αν έχεις δυνατότητα κάνε νύχια μασάζ περιποιησεις... Μαζί με διάβασμα λίγο περπάτημα tv... Θα νιώσεις πολύ καλύτερα!!!πρώτη σου προσπάθεια ε; να είναι τυχερή κορίτσι μ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι έχω έναν μικρό Ταρζάν που μου το κάνει το σπίτι λες και έχω 10 παιδιά 

Βρε sunshine πως γινεται να είναι ο γιος σου αυτό το άπαιχτο πιτσιρίκι με το παγωτό στη φωτο; Αφού το θυμάμαι από πριν μείνεις έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique να σου πω και τη δική μου εμπειρία από 3 εμβρυομεταφορές: 

1η: τις 3 πρώτες μέρες μονο ξαπλα. Μετά παααρα πολύ ήπια κίνηση και υπερβολική προσοχή σε όλα. Αποτελεσμα: χοριακή 0

2η: πήγα δουλειά την επόμενη μέρα. Ηξερα οτι δεν θα αντεχα ψυχολογικά 10 μέρες απραξίας. Πρόσεχα να μην σηκώνω βάρη, να ανεβαίνω αργά τις σκάλες κλπ αλλά κατά τα άλλα κινουμουν κανονικά. Αποτέλεσμα: χοριακή 150! (Ο γιος μου)

3η: Δεν έκατσα ούτε λεπτό. Τρέχω, σκύβω συνεχώς, παίρνω αγκαλιά τον μικρό, 12 κιλά, τον σηκώνω, τον κυνηγάω, παίζουμε, κυλιόμαστε. Δεν είναι ότι τα θέλω όλα αυτά, απλά γίνονται. Και έξτρα bonus: έχω φάει και μερικές κλωτσιές στην κοιλιά. Αποτέλεσμα: χοριακή 262! Αύριο πρώτος υπέρηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Βρε sunshine πως γινεται να είναι ο γιος σου αυτό το άπαιχτο πιτσιρίκι με το παγωτό στη φωτο; Αφού το θυμάμαι από πριν μείνεις έγκυος!!

Στην φωτο είναι ο βαφτιστηρας μου τον έχω βάλει από την αρχή χαχαχα και καλά που μου το θύμησες τον έχω ξεχάσει τον καημένο εδώ χιχιχι αυτός πλησιάζει τα 6 τώρα ο δικός μου 22 μηνών είναι 😇😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Vasilique να σου πω και τη δική μου εμπειρία από 3 εμβρυομεταφορές: 

1η: τις 3 πρώτες μέρες μονο ξαπλα. Μετά παααρα πολύ ήπια κίνηση και υπερβολική προσοχή σε όλα. Αποτελεσμα: χοριακή 0

2η: πήγα δουλειά την επόμενη μέρα. Ηξερα οτι δεν θα αντεχα ψυχολογικά 10 μέρες απραξίας. Πρόσεχα να μην σηκώνω βάρη, να ανεβαίνω αργά τις σκάλες κλπ αλλά κατά τα άλλα κινουμουν κανονικά. Αποτέλεσμα: χοριακή 150! (Ο γιος μου)

3η: Δεν έκατσα ούτε λεπτό. Τρέχω, σκύβω συνεχώς, παίρνω αγκαλιά τον μικρό, 12 κιλά, τον σηκώνω, τον κυνηγάω, παίζουμε, κυλιόμαστε. Δεν είναι ότι τα θέλω όλα αυτά, απλά γίνονται. Και έξτρα bonus: έχω φάει και μερικές κλωτσιές στην κοιλιά. Αποτέλεσμα: χοριακή 262! Αύριο πρώτος υπέρηχος

Το έπιασα το υπονοούμενο! 😉

Πάω για 🏃🏻‍♀️😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Το έπιασα το υπονοούμενο! 😉

Πάω για 🏃🏻‍♀️😂

Χαχαχαχαχαχα είσαι απίστευτη! Το είχα καταλάβει κι από τον τίτλο 😊

Θέλω να πω ότι θα πιαστούν ό,τι και να κάνεις. Οπότε διαλέγεις τι σου είναι πιο ευχάριστο. Εγώ θα διάλεγα τις ξάπλες και το netflix αλλά δεν μπορώ 😥

Θα σου βάλω και τασκ: Όταν με το καλο πάρεις την θετική χοριακή να βρεις τίτλο για το θέμα που θα ανοίξουμε για τα ανοιξιάτικα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχαχαχαχα είσαι απίστευτη! Το είχα καταλάβει κι από τον τίτλο 😊

Θέλω να πω ότι θα πιαστούν ό,τι και να κάνεις. Οπότε διαλέγεις τι σου είναι πιο ευχάριστο. Εγώ θα διάλεγα τις ξάπλες και το netflix αλλά δεν μπορώ 😥

Θα σου βάλω και τασκ: Όταν με το καλο πάρεις την θετική χοριακή να βρεις τίτλο για το θέμα που θα ανοίξουμε για τα ανοιξιάτικα μωράκια μας!

Απ´ το στόμα σου κ ξέρεις σε τίνος το αυτί ε! Κάτσε να πάνε όλα καλά κ έχω να σου πω... 🙏🏻😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ! Αύριο ξημερώνει μεγάλη μέρα! Πόση αγωνία! Ξέρω πως με νιώθετε! 🙏🏻

Με το καλόοοοο ένα τεράστιο νούμερο!! Περιμένουμε ολο αγωνία και λαχτάρα! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ! Αύριο ξημερώνει μεγάλη μέρα! Πόση αγωνία! Ξέρω πως με νιώθετε! 🙏🏻

Με το καλό με μια τριψηφια χοριακη αύριο!!! Τη Δευτέρα κανω κ εγώ χοριακη, από σήμερα έχω αρχίσει κ αγχώνομαι ενώ μέχρι τώρα μια χαρά την έβγαλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...