Μετάβαση σε περιεχόμενο

να περπατούν ξυπόλυτα τα μωράκια μας η οχι


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα έχω απορία αν θα πρέπει να περπατούν τα βρεφοι ξυπόλυτα μέσα στο σπίτι τώρα το καλοκαίρι...εσείς τι κάνετε τα αφήνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

κορίτσια καλημέρα έχω απορία αν θα πρέπει να περπατούν τα βρεφοι ξυπόλυτα μέσα στο σπίτι τώρα το καλοκαίρι...εσείς τι κάνετε τα αφήνετε;

Καλημέρα,

Εμένα 16μηνων στο σπίτι είναι ξυπόλυτος....δεν έχει αρρωστήσει ποτέ (🧿) αλλά είμαι σίγουρη πως και να δοκίμαζα παντόφλες δεν θα τις κρατούσε όλη μέρα...με τις κάλτσες δίναμε μάχη τον χειμώνα αλλά φυσικά δεν τον άφηνα ξυπόλυτο...τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα μιας που με τόση ζέστη δεν είναι καν παγωμένο το πάτωμα. Σε κάποιο άρθρο στο google είχα διαβάσει γενικά ότι μέσα στο σπίτι είναι καλό να κυκλοφορεί ξυπόλυτο (ή με κάλτσες)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

κορίτσια καλημέρα έχω απορία αν θα πρέπει να περπατούν τα βρεφοι ξυπόλυτα μέσα στο σπίτι τώρα το καλοκαίρι...εσείς τι κάνετε τα αφήνετε;

Καλημέρα!

Τα βρέφη δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κυκλοφορούν ξυπόλητα εκτός και εάν το πάτωμα είναι επικίνδυνο (γυαλιά πχ). Επίσης διαβάζω ότι το να πατάει το βρέφος ξυπόλητο βοηθάει στην ανάπτυξη του και στο να δουλέυονται οι μύες του καλύτερα καθώς με το περπάτημα δυναμώνουν τα πόδια του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας και γω το έχω διαβάσει ίντερνετ αυτό απλά ήθελα απόψεις και από μανουλες θα ρωτήσω και παιδίατρο έχουμε σύντομα εμβολιακι οπότε θα πάμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...