Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σκέφτομαι να κάνω οικογένεια (άντρας εδώ)


kynodontas

Recommended Posts

Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι τρολ η όχι! Εγώ θα σου πω ότι δεν είσαι και μικρός για να κάνεις οικογένεια αλλά ούτε και μεγάλος!! Μη τα βάζεις σε σειρά και σε κουτάκια το τι θα κάνεις στη ζωή Σου γιατί δεν βγαίνουν!! Από τι καταλαβαίνω δεν έχεις κάποια σχέση οπωτε πρεπει να ξεκινήσεις από τα βασικά να βρεις μια κοπέλα και αν τόσο βιάζεσαι να βρεις μια κοπέλα που να έχετε τα ίδια όνειρα για να μη χάνεις το χρόνο σου σε επίκαιρες σχέσεις!! Σου εύχομαι ολόψυχα να φτιάξεις μια όμορφη οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλοί άντρες στην ηλικία σου δεν θέλουν ούτε καν σχέση. Μπράβο για την ωριμότητα σου! Αν ήσουν σε site γνωριμιών όλο και θα έβρισκες κάποια που να είχατε κοινά ενδιαφέροντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι τρολ η όχι!

Επειδή το έχουν πει και άλλοι, γιατί να είμαι τρολλ; Τρολλ θα ήμουν αν είχα ξεκινήσει θέμα του στυλ θελω να παντρευτώ μια  γυναίκα και να έχω παράλληλη σχέση με άλλες 5 και να μην τις πειράζει. Τώρα το μόνο που έχω πει είναι ότι λίγο θέλω να επισπεύσω κάτι που είχα σκεφτεί και ότι ήθελα να μοιραστώ αυτή τη σκέψη μου. Πόσο τρολλ μπορεί να είναι αυτό; Σε ευχαριστώ για τις  ευχές σου πάντως  :)

@sokola4 δεν είχα ποτέ επαφή με site γνωριμιών,δεν είμαι πολύ  αισιόδοξος.  Σκέφτομαι ότι εκεί οι γυναίκες θα δέχονται όλη  την ώρα κάτι τριαντάφυλλα σε εικονίδια από 60 χρονους και δεν θα απαντάνε σε κανέναν :P
Γενικά μέχρι τώρα ότι έχω κάνει ήταν από κάποια που ήξερα από κοντά. Η πρώτη μου  σχέση με "πολιορκούσε" 3  μήνες και εγώ δνε είχα πάρει χαμπάρι (ήμουν 15) και χρειάστηκε να με φιλήσει για να καταλάβω :P  Επίσης φοβάμαι ότι  με το που πάω φαντάρος ή θα φάω  άκυρο ή θα φάω άκυρο (μπορεί και τα 2).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kynodontas είπε:

Επειδή το έχουν πει και άλλοι, γιατί να είμαι τρολλ; Τρολλ θα ήμουν αν είχα ξεκινήσει θέμα του στυλ θελω να παντρευτώ μια  γυναίκα και να έχω παράλληλη σχέση με άλλες 5 και να μην τις πειράζει. Τώρα το μόνο που έχω πει είναι ότι λίγο θέλω να επισπεύσω κάτι που είχα σκεφτεί και ότι ήθελα να μοιραστώ αυτή τη σκέψη μου. Πόσο τρολλ μπορεί να είναι αυτό; Σε ευχαριστώ για τις  ευχές σου πάντως  :)

@sokola4 δεν είχα ποτέ επαφή με site γνωριμιών,δεν είμαι πολύ  αισιόδοξος.  Σκέφτομαι ότι εκεί οι γυναίκες θα δέχονται όλη  την ώρα κάτι τριαντάφυλλα σε εικονίδια από 60 χρονους και δεν θα απαντάνε σε κανέναν :P
Γενικά μέχρι τώρα ότι έχω κάνει ήταν από κάποια που ήξερα από κοντά. Η πρώτη μου  σχέση με "πολιορκούσε" 3  μήνες και εγώ δνε είχα πάρει χαμπάρι (ήμουν 15) και χρειάστηκε να με φιλήσει για να καταλάβω :P  Επίσης φοβάμαι ότι  με το που πάω φαντάρος ή θα φάω  άκυρο ή θα φάω άκυρο (μπορεί και τα 2).

Φίλε μου δεν είπα ότι είσαι τρολ το είπα επειδή αναφέρθηκαν τα κορίτσια πιο πάνω!!  Επίσης όπως λες για το στρατό αν κάποια έχει ενδιαφέρον για σένα και τα ίδια ενδιαφέροντα με εσένα δεν θα σκεφτεί τους 9 μήνες χωριστά! Απλά αν βιάζεσαι όπως είπα και πριν καλύτερα να μη χάνεις το χρόνο σου με εφήμερες σχέσεις που δεν θα προχωρήσουν φιλικό μου ζευγάρι τα φτιάξανε τέλος καλοκαιριού Πάσχα αραβωνιαστικα καλοκαιρι παντρεύτηκαν και οι δύο ήταν σκοπός τους ο γάμος δεν είπα έχει λόγο να καθηστερεις να περνούν τα χρόνια εγώ προσωπικά παντρεύτηκα μετά από 8 χρόνια σχέσης χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η kynodontas είπε:

Επειδή το έχουν πει και άλλοι, γιατί να είμαι τρολλ; Τρολλ θα ήμουν αν είχα ξεκινήσει θέμα του στυλ θελω να παντρευτώ μια  γυναίκα και να έχω παράλληλη σχέση με άλλες 5 και να μην τις πειράζει. Τώρα το μόνο που έχω πει είναι ότι λίγο θέλω να επισπεύσω κάτι που είχα σκεφτεί και ότι ήθελα να μοιραστώ αυτή τη σκέψη μου. Πόσο τρολλ μπορεί να είναι αυτό; Σε ευχαριστώ για τις  ευχές σου πάντως  :)

@sokola4 δεν είχα ποτέ επαφή με site γνωριμιών,δεν είμαι πολύ  αισιόδοξος.  Σκέφτομαι ότι εκεί οι γυναίκες θα δέχονται όλη  την ώρα κάτι τριαντάφυλλα σε εικονίδια από 60 χρονους και δεν θα απαντάνε σε κανέναν :P
Γενικά μέχρι τώρα ότι έχω κάνει ήταν από κάποια που ήξερα από κοντά. Η πρώτη μου  σχέση με "πολιορκούσε" 3  μήνες και εγώ δνε είχα πάρει χαμπάρι (ήμουν 15) και χρειάστηκε να με φιλήσει για να καταλάβω :P  Επίσης φοβάμαι ότι  με το που πάω φαντάρος ή θα φάω  άκυρο ή θα φάω άκυρο (μπορεί και τα 2).

Δεν είπαμε ότι είσαι τρολ, είπαμε ότι ψάχνει γυναίκα για να ζεστάνεις τις κρύες μέρες του χειμώνα μέσα στο στρατό!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2020 at 8:34 ΠΜ, ο/η kynodontas είπε:

Επειδή το έχουν πει και άλλοι, γιατί να είμαι τρολλ; Τρολλ θα ήμουν αν είχα ξεκινήσει θέμα του στυλ θελω να παντρευτώ μια  γυναίκα και να έχω παράλληλη σχέση με άλλες 5 και να μην τις πειράζει. Τώρα το μόνο που έχω πει είναι ότι λίγο θέλω να επισπεύσω κάτι που είχα σκεφτεί και ότι ήθελα να μοιραστώ αυτή τη σκέψη μου. Πόσο τρολλ μπορεί να είναι αυτό; Σε ευχαριστώ για τις  ευχές σου πάντως  :)

@sokola4 δεν είχα ποτέ επαφή με site γνωριμιών,δεν είμαι πολύ  αισιόδοξος.  Σκέφτομαι ότι εκεί οι γυναίκες θα δέχονται όλη  την ώρα κάτι τριαντάφυλλα σε εικονίδια από 60 χρονους και δεν θα απαντάνε σε κανέναν :P
Γενικά μέχρι τώρα ότι έχω κάνει ήταν από κάποια που ήξερα από κοντά. Η πρώτη μου  σχέση με "πολιορκούσε" 3  μήνες και εγώ δνε είχα πάρει χαμπάρι (ήμουν 15) και χρειάστηκε να με φιλήσει για να καταλάβω :P  Επίσης φοβάμαι ότι  με το που πάω φαντάρος ή θα φάω  άκυρο ή θα φάω άκυρο (μπορεί και τα 2).

Χαχαχαχα!!!! Για να έχεις αυτή την άποψη για τα site γνωριμιών έχεις μπεί σίγουρα... Αλλά πιστεύω πως υπάρχουν κοπέλες ακόμα και σε αυτά τα site. Και το λέω απο προσωπική εμπειρία μίας φίλης μου που στα 15 της γνώρισε τον άντρα της απο ένα τέτοιο site και είναι 15 χρόνια μαζί και έχουν και δύο παιδάκια. Φαντάζομαι όμως και στον περίγυρο σου θα υπάρχουν κορίτσια ελεύθερα απο φίλους... Άρα αν ψάξει σίγουρα θα βρείς κάτι και ακόμα και στρατό να πας δεν είναι εμπόδιο να περιμένει η κοπέλα 9 μήνες αν αξίζει η σχέση που θα έχετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου για τη σκέψη σου και για τα προσόντα σου! Για μένα δεν είσαι μεγάλος καθόλου αλλά ούτε κ μικρός. Πρέπει όμως πρώτα να πας φαντάρος και μετά να βρεις κ μια δουλειά γιατί οποία ακούσει "είμαι τριάντα και δεν έχω κολλήσει ούτε ένα ένσημο ακόμα" θα φύγει τρέχοντας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια ετσι ελεος σταματηστε γιατι ενας ανδρας ακομα και μπαινοντας εδω μεσα πρεπει να ειναι τρολ και να καθομαστε να τον κοροιδευουμε αν οντως ψαχνει γυναικα απο εδω μεσα καλα κανει δεν νομιζω οτι ενοχλει καμια και αν ενοχλει εχει στομα  να πει οχι τωρα ολο αυτο που βλεπω με να τον διαχειριζεστε σαν περιγελο μονο ωραιο δεν ειναι αν δεν σας αρεσει οτι γραφει προσπεραστε το και μην απαντατε η ειρωνεια δνε ειναι ομορφο γιατι αν οντως αυτα που γραφει ειναι αληθινα τοτε μπραβο του για μενα αν οχι δεν με ενοχλει και ως εκει τι κοροιδεια ειναι αυτη που του κανετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Χαχαχαχα!!!! Για να έχεις αυτή την άποψη για τα site γνωριμιών έχεις μπεί σίγουρα... Αλλά πιστεύω πως υπάρχουν κοπέλες ακόμα και σε αυτά τα site. Και το λέω απο προσωπική εμπειρία μίας φίλης μου που στα 15 της γνώρισε τον άντρα της απο ένα τέτοιο site και είναι 15 χρόνια μαζί και έχουν και δύο παιδάκια. Φαντάζομαι όμως και στον περίγυρο σου θα υπάρχουν κορίτσια ελεύθερα απο φίλους... Άρα αν ψάξει σίγουρα θα βρείς κάτι και ακόμα και στρατό να πας δεν είναι εμπόδιο να περιμένει η κοπέλα 9 μήνες αν αξίζει η σχέση που θα έχετε. 

Δεν έχω μπει, αλλά όλοι έχουμε ακούσει. Μεχουν προσεγγίσει από μόνες τους  2 που ειδικά για τη μια, ανατριχιάζω στη σκέψη. Κατα τ'αλλα όλες ειναι "καπαρωμένες" :P Και εγώ στα 15 μου είχα ερωτευτεί μια Γαλλίδα στο τοτε msn :P  Κατα τ'αλλα παντα εχω ανοιχτά τα μάτια μου (νομιζω με τρωει οτι ειμαι διακριτικος και δεν "μπαινω" πιο επιθετικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2020 at 8:55 ΜΜ, ο/η kynodontas είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 28χρονών, τελειώνω το διδακτορικό μου. Είχα πρόσφατα την  απώλεια του πατέρα μου και από τότε μου καρφώθηκε η ιδέα να κάνω οικογένεια. Πάντα το  ήθελα, από μικρός δηλαδή, απλώς δεν  το είχα  πιέσει ή τοποθετήσει χρονικά. Αλλά τώρα νιώθω  την ανάγκη να το επισπεύσω.  Θέλω  να κάνω παιδιά νεός, δηλαδή να πάω φαντάρος και μετά, αφού βρω μια δουλειά να πάρει μπρος αυτό. Μαρέσει η ιδέα να είμαι  μπαμπάς και νεός (κάποιοι μου λένε ότι κακός θεωρώ ότι 30χρονών θα θεωρούμαι νέος μπαμπάς).  Απλά θέλω ν το μοιραστώ με κάποιον όλο αυτό το συναίσθημα, να ακούσω   κάποια γνώμη. Βλέπω καθηγητές μου  που 45-50 κάνουν παιδιά και δεν μου αρέσει θα ήθελα να είμαι νεώτερος. Συνειδητοποιήσα ότι το να στρέφεις όλη σου την προσοχή στην καριέρα και τα λεφτά και ξαφνικά  να θυμάσαι να κάνεις παιδιά, να τους στέλνεις αβέρτα λεφτά και εσύ να λείπεις όλη την ώρα  από το  σπίτι δεν μου ταιριάζει.

συγχαρητήρια για την απόφαση σου ,εμένα ο άντρας μου έγινε πρώτη φορά μπαμπάς στα 29.παίζει ρόλο και η ηλικία της γυναίκας εγώ ήμουν στα 23 αλλά ειμασταν μαζι είδη 5 χρόνια.πρεπει με την σύντροφό σου να το συζητήσετε από την αρχή, τι θέλει και τι ζητάει ο καθένας από μια σχέση. για μένα αυτό είναι το σημαντικό.εγω ήμουν τυχερή και βρήκα τον άνθρωπο μου μικρη και μετά ήρθαν όλα με την σειρά τους.η γυναίκα όσο πιο νέα είναι τόσο πιο πολλές αντοχές έχει ως προς τα παιδιά αλλά και η γονιμότητα της είναι πιο καλή.καλη τύχη και εύχομαι αυτά που επιθυμείς να γίνουν πραγματικότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2020 at 10:32 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

ρε κοριτσια ετσι ελεος σταματηστε γιατι ενας ανδρας ακομα και μπαινοντας εδω μεσα πρεπει να ειναι τρολ και να καθομαστε να τον κοροιδευουμε αν οντως ψαχνει γυναικα απο εδω μεσα καλα κανει δεν νομιζω οτι ενοχλει καμια και αν ενοχλει εχει στομα  να πει οχι τωρα ολο αυτο που βλεπω με να τον διαχειριζεστε σαν περιγελο μονο ωραιο δεν ειναι αν δεν σας αρεσει οτι γραφει προσπεραστε το και μην απαντατε η ειρωνεια δνε ειναι ομορφο γιατι αν οντως αυτα που γραφει ειναι αληθινα τοτε μπραβο του για μενα αν οχι δεν με ενοχλει και ως εκει τι κοροιδεια ειναι αυτη που του κανετε

Σωστη!!επιτελους ...δεν ειπε και κατι κακό ο ανθρωπος,ισα ισα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2020 at 10:32 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

ρε κοριτσια ετσι ελεος σταματηστε γιατι ενας ανδρας ακομα και μπαινοντας εδω μεσα πρεπει να ειναι τρολ και να καθομαστε να τον κοροιδευουμε αν οντως ψαχνει γυναικα απο εδω μεσα καλα κανει δεν νομιζω οτι ενοχλει καμια και αν ενοχλει εχει στομα  να πει οχι τωρα ολο αυτο που βλεπω με να τον διαχειριζεστε σαν περιγελο μονο ωραιο δεν ειναι αν δεν σας αρεσει οτι γραφει προσπεραστε το και μην απαντατε η ειρωνεια δνε ειναι ομορφο γιατι αν οντως αυτα που γραφει ειναι αληθινα τοτε μπραβο του για μενα αν οχι δεν με ενοχλει και ως εκει τι κοροιδεια ειναι αυτη που του κανετε

Κοπέλα μου πρέπει να ξεχωρίσεις την ειρωνία από το χιούμορ αρχικά. Δεύτερον εκεί έξω κυκλοφορούν πολλοί επιτήδειοι που πατώντας πάνω στο πόνο της αλλης μπορεί να ξεγελάσουν κάποια κοπέλα, και τρίτον βλέπω ότι είστε αρκετές από αυτές😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια επειδή μπήκε ένας άντρας εδώ δεν σημαίνει ότι ψάχνει γυναίκα αλλά ότι ψάχνει μια βοήθεια για το προβλήμα που εχει..αν μπορούμε βοηθάμε και δεν κοροϊδεύουμε είτε είναι άντρας είτε γυναίκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

κορίτσια επειδή μπήκε ένας άντρας εδώ δεν σημαίνει ότι ψάχνει γυναίκα αλλά ότι ψάχνει μια βοήθεια για το προβλήμα που εχει..αν μπορούμε βοηθάμε και δεν κοροϊδεύουμε είτε είναι άντρας είτε γυναίκα

Αστο μη το ψαχνεις αλλες κοροιδευουν κ μετα μας «τη λενε»και απο πανω ,οτι δεν ξεχωριζουμε το χιουμορ απο την ειρωνια και οτι ειμαςτε και χαζες που μπορουν να μας κοροιδεψουν!! Οποτε ειρωνια και χαζογελακια χωρις λογο ,γινανε χιουμορ λοιπον..Οκ το ειδαμε και αυτο!Αλλα οποιος κοροιδευει το λουζετε καποια στιγμη!ΝοΜοΣ!Αυτο απλα ειναι το επιπεδο Οκ δεκτο,αλλα πολυ πολυ χαμηλο και λυπαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Αστο μη το ψαχνεις αλλες κοροιδευουν κ μετα μας «τη λενε»και απο πανω ,οτι δεν ξεχωριζουμε το χιουμορ απο την ειρωνια και οτι ειμαςτε και χαζες που μπορουν να μας κοροιδεψουν!! Οποτε ειρωνια και χαζογελακια χωρις λογο ,γινανε χιουμορ λοιπον..Οκ το ειδαμε και αυτο!Αλλα οποιος κοροιδευει το λουζετε καποια στιγμη!ΝοΜοΣ!Αυτο απλα ειναι το επιπεδο Οκ δεκτο,αλλα πολυ πολυ χαμηλο και λυπαμαι..

Μπράβο!!!Συμφωνώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...