Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JohannaMak είπε:

Γεια σου, 

Ναι έκανα σήμερα αλλά δεν ανεβάζω φωτογραφία γιατι παρόλο που Εγώ βλέπω μια πολύβουη άχνη γραμμή, στη φωτογραφία δεν φαίνεται. :(

θέλω να πάω αύριο να κάνω μια μοριακή το πρωί να δω αν είναι ιδέα μου ή αν όντως υπάρχει εγκυμοσύνη γιατι μου εντύπωση που στο τεστ φαρμακείου Ναι μεν είναι πιο εμφανές η γραμμη αλλά εξακολουθεί να είναι αρκετά άχνη ενώ υποτίθεται επρπε εχθές η σήμερα να μου έρθει. 

Στο γιο μου όταν έκανα τεστ έτσι φαινόταν μια άχνη γραμμή που την έβλεπες στο φως και όχι στη φωτογραφία!!!! Πήγα για χοριακη την επόμενη και ήταν 100 περίπου! Με το καλό καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Στο γιο μου όταν έκανα τεστ έτσι φαινόταν μια άχνη γραμμή που την έβλεπες στο φως και όχι στη φωτογραφία!!!! Πήγα για χοριακη την επόμενη και ήταν 100 περίπου! Με το καλό καλά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου! Μακάρι!

Θα κάνω αύριο χοριακη το πρωί να δω τι γίνεται. Αν και με τόσο άχνη γραμμή θα είναι πολύ χαμηλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσια μετά από πολυυυ σκέψη για το τι κα κάνω από εδώ και πέρα, να χαλαρώσω κ να αφήσω τα πράγματα στην τύχη η να πάρω τεστ ωορρηξιας... Παράγγειλα ξανά τεστ ένα πακέτο ωορρηξιας και εγκυμοσύνης. Δεν άντεξα χάχα! Θα προσπαθήσω να μην τα δει ο σύζυγος δεν του το έχω πει ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

@Kostef εσύ σε τι φάση εισαι; έχεις ήδη παιδι; ή πρώτο παιδί θέλεις να αποκτήσεις; 

 

Έχω ένα γιο 22 μηνών, προσπαθώ για το δεύτερο από το χειμώνα σχεδόν... Είχαμε και μια αποβολή το Μάιο κ ελπίζω τώρα να στρώσει λίγο ο κυκλος μου και να επανέλθω δυναμικά!!!! 

Εσυ για το πρωτο προσπαθείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Έχω ένα γιο 22 μηνών, προσπαθώ για το δεύτερο από το χειμώνα σχεδόν... Είχαμε και μια αποβολή το Μάιο κ ελπίζω τώρα να στρώσει λίγο ο κυκλος μου και να επανέλθω δυναμικά!!!! 

Εσυ για το πρωτο προσπαθείς? 

Α κατάλαβα. 

Ναι για το πρώτο. Είχα μια αποβολή τον Μάρτιο αλλά οκ. Ήταν μόλις το είχα μάθει όποτε δεν πρόλαβα να το συνειδητοποιήσω ώστε να με πάρει από κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια... έκανα χοριακη και μου είπαν κατά της 18.00 αποτελέσματα.

Ή αλήθεια είναι πως έχω απογοητευτεί γιατί Έκανε τεστ και ίσα ίσα που φαίνεται η γραμμη πάλι. Έχω καθυστέρηση μια μέρα και δεν σκουραινει η γραμμή. Έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ. Δεν έπρεπε με μια μέρα καθυστέρησης να έδειχνε πιο έντονη γραμμή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εγώ κοριτσια μετά από πολυυυ σκέψη για το τι κα κάνω από εδώ και πέρα, να χαλαρώσω κ να αφήσω τα πράγματα στην τύχη η να πάρω τεστ ωορρηξιας... Παράγγειλα ξανά τεστ ένα πακέτο ωορρηξιας και εγκυμοσύνης. Δεν άντεξα χάχα! Θα προσπαθήσω να μην τα δει ο σύζυγος δεν του το έχω πει ακόμα!! 

Άντε με το καλό...δε χρειάζεται να του το πεις για τα τεστ..κάνε εσύ και απλά εκείνες τις ημέρες επιδίωξέ το  λιιιιγο παραπάνω..χαχα! Ούτε εγώ του είπα κάτι..έκανα ένα το μεσημέρι και ήξερα για το βράδυ..χαχαχα!!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια... έκανα χοριακη και μου είπαν κατά της 18.00 αποτελέσματα.

Ή αλήθεια είναι πως έχω απογοητευτεί γιατί Έκανε τεστ και ίσα ίσα που φαίνεται η γραμμη πάλι. Έχω καθυστέρηση μια μέρα και δεν σκουραινει η γραμμή. Έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ. Δεν έπρεπε με μια μέρα καθυστέρησης να έδειχνε πιο έντονη γραμμή; 

Καλή επιτυχία....μην απογοητεύεσαι...από τη στιγμή που το τεστ είναι θετικό υπάρχει εγκυμοσύνη..μπορεί τώρα να ξεκινάει..εμένα με πολύ αχνή γραμμή και χωρίς καθυστέρηση μου είχε βγει θετική η χοριακή..πολλά κορίτσια εδώ μέσα με υψηλές μάλιστα χοριακές είχαν πολύ αχνά τεστ, ειδικά αυτά της hometest έβγαιναν ακόμα πιο αχνά! περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σίγουρα είναι απόλυτα λογικό να έχεις τέτοιες απορίες αλλά νομίζω ότι δεν έχει να κάνει το μέγεθος της μήτρας με το ποσό μικροκαμωμενη είσαι.. Θέλω να πω ότι εγώ που είμαι ψηλή δεν νομίζω ότι έχω ποιο μεγάλη μήτρα... Οποτε μην αγχώνεσαι είμαι σίγουρη ότι τα παιδάκια σου έχουν τον χώρο που χρειάζονται... Άλλωστε για όλα φροντίζει η φυση

Χίλια ευχαριστώ είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη και αγχώνομαι με διαφορά θέματα έχεις δικαίου η φύση για όλα προνοεί .Και πάλι ευχαριστώ πολύ με ηρεμήσατε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μ.καλη εβδομάδα να έχουμε . Τελείωσε η αδειουλα μ κ γύρισα για δουλεια μεσα σε 2 βδομαδες βαρυνω κ αλλο ομολογω κ ευτυχως τ βλέπουν κ οι συνάδελφοι μ κ με προσέχουν.  @JohannaMak Καλα αποτε σ ευχομαι κοπελα μμ μην απογοητεύεσαι τοσο εύκολα. Εφόσον την ειδες τη γραμμή αυτο μετραει.δεν εισαιι τρελη κ μένα άχνη ήταν με μια μέρα καθυστέρηση θυμαμαι  κ τώρα ειμαι 25 εβδομάδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μ.καλη εβδομάδα να έχουμε . Τελείωσε η αδειουλα μ κ γύρισα για δουλεια μεσα σε 2 βδομαδες βαρυνω κ αλλο ομολογω κ ευτυχως τ βλέπουν κ οι συνάδελφοι μ κ με προσέχουν.  @JohannaMak Καλα αποτε σ ευχομαι κοπελα μμ μην απογοητεύεσαι τοσο εύκολα. Εφόσον την ειδες τη γραμμή αυτο μετραει.δεν εισαιι τρελη κ μένα άχνη ήταν με μια μέρα καθυστέρηση θυμαμαι  κ τώρα ειμαι 25 εβδομάδων.

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες... φοβάμαι ότι απλά δεν θα ανεβαίνει όπως πρέπει η ορμόνη αυτή..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες... φοβάμαι ότι απλά δεν θα ανεβαίνει όπως πρέπει η ορμόνη αυτή..  

Κορίτσι μου να μη σκέφτεσαι αρνητικά! Τη χοριακή να δεις. Αν είναι θετική είσαι έγκυος και θα πάνε όλα καλά! Η αχνή γραμμή δεν παίζει ρόλο, ίσα ίσα αν υπάρχει δεύτερη γραμμή έστω και αχνή σημαίνει ότι κάτι καλό ξεκινάει!! Περιμένουμε τ αποτελέσματα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μ.καλη εβδομάδα να έχουμε . Τελείωσε η αδειουλα μ κ γύρισα για δουλεια μεσα σε 2 βδομαδες βαρυνω κ αλλο ομολογω κ ευτυχως τ βλέπουν κ οι συνάδελφοι μ κ με προσέχουν.  @JohannaMak Καλα αποτε σ ευχομαι κοπελα μμ μην απογοητεύεσαι τοσο εύκολα. Εφόσον την ειδες τη γραμμή αυτο μετραει.δεν εισαιι τρελη κ μένα άχνη ήταν με μια μέρα καθυστέρηση θυμαμαι  κ τώρα ειμαι 25 εβδομάδων.

Καλησπέραα καλή εβδομάδα!! Χαχαα έτσι καλά κάνουν να σε προσέχουν 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες... φοβάμαι ότι απλά δεν θα ανεβαίνει όπως πρέπει η ορμόνη αυτή..  

Να σκέφτεσαι παντα θετικα σε παρακαλώ.  Όλα καλα θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα....
Χρειάζομαι τη θετική σας σκέψη... Και τις πολύτιμες ευχές ...
Είμαι στην 30η μέρα του κυκλου. Τους τελευταίους μήνες είχα κύκλο 30-33 ημέρες.
Αυτό το μήνα είχα επαφές 15η και 18η μέρα. Την 15η είχα πολλά καλά υγρά. 17η και 18η έκανα τεστ ωορρηξίας (τα τελευταία μου) και δεν ήταν κατακόκκινα καμία από τις 2 μέρες.
Εδώ και 10 μέρες έχω ζαλάδες, στιγμιαίες, επίσης έχει γίνει πολύ ευαίσθητη η όσφρηση μου την τελευταία εβδομάδα πχ ένα νυχτολούλουδο που έχουμε στην αυλή αυτές τις μέρες με ενοχλεί, ένα αφρόλουτρο που λάτρευα αυτές τις μέρες με ανακατεύει. Και τα τελευταία βράδια νιώθω τα χέρια και τα πόδια μου πρισμένα όπως και το στήθος, χωρίς να με ενοχλεί όμως... Ακόμα και την κοιλιά μου νιώθω πρισμένη.
Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι από την απότομη ζέστη που μας έπιασε.
Νιώθω αισιόδοξη γιατί όλα αυτά τους προηγούμενους μήνες δεν μου είχαν συμβεί.
Λέω να κρατηθώ μέχρι την Πέμπτη  ελπίζοντας ότι μέχρι τότε δεν θα έχει έρθει.... 
(το τελευταίο μου τεστ εγκυμοσύνης το έκανα η χαζή Σαββάτο μεσημέρι και ενώ είχα καταναλώσει πολύ νερό, δεν το λαμβάνω καν υπόψη μου, ήθελα απλά να φύγει από το συρταρι μου!!!) 
Οπότε για τις επόμενες μέρες θέλω να φωνάζετε μαζί μου λαλαλαλαλαλαλαλ! Θα τρελαθώ από την αγωνία! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα....
Χρειάζομαι τη θετική σας σκέψη... Και τις πολύτιμες ευχές ...
Είμαι στην 30η μέρα του κυκλου. Τους τελευταίους μήνες είχα κύκλο 30-33 ημέρες.
Αυτό το μήνα είχα επαφές 15η και 18η μέρα. Την 15η είχα πολλά καλά υγρά. 17η και 18η έκανα τεστ ωορρηξίας (τα τελευταία μου) και δεν ήταν κατακόκκινα καμία από τις 2 μέρες.
Εδώ και 10 μέρες έχω ζαλάδες, στιγμιαίες, επίσης έχει γίνει πολύ ευαίσθητη η όσφρηση μου την τελευταία εβδομάδα πχ ένα νυχτολούλουδο που έχουμε στην αυλή αυτές τις μέρες με ενοχλεί, ένα αφρόλουτρο που λάτρευα αυτές τις μέρες με ανακατεύει. Και τα τελευταία βράδια νιώθω τα χέρια και τα πόδια μου πρισμένα όπως και το στήθος, χωρίς να με ενοχλεί όμως... Ακόμα και την κοιλιά μου νιώθω πρισμένη.
Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι από την απότομη ζέστη που μας έπιασε.
Νιώθω αισιόδοξη γιατί όλα αυτά τους προηγούμενους μήνες δεν μου είχαν συμβεί.
Λέω να κρατηθώ μέχρι την Πέμπτη  ελπίζοντας ότι μέχρι τότε δεν θα έχει έρθει.... 
(το τελευταίο μου τεστ εγκυμοσύνης το έκανα η χαζή Σαββάτο μεσημέρι και ενώ είχα καταναλώσει πολύ νερό, δεν το λαμβάνω καν υπόψη μου, ήθελα απλά να φύγει από το συρταρι μου!!!) 
Οπότε για τις επόμενες μέρες θέλω να φωνάζετε μαζί μου λαλαλαλαλαλαλαλ! Θα τρελαθώ από την αγωνία! 
 

Αχ κανε υπομονη μη τ κανεος πολυ νωρις. Κ σ εύχομαι ένα υπέροχο θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

@Clairy. κοριτσι μ τι κανεις... εκανες αλλη χοριακη?

Σήμερα έκανα περιμένω το αποτέλεσμα. Από την Παρασκευή μέχρι χθες είχα αιματακι σαν να πάει να έρθει η περίοδος σήμερα ενώ το πρωί δεν είχα τώρα αυξήθηκε αρκετά. Εκεί που φοβόμουν να μην δω αίμα τώρα παρακαλάω να έρθει να αποφύγω την αποξεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σήμερα έκανα περιμένω το αποτέλεσμα. Από την Παρασκευή μέχρι χθες είχα αιματακι σαν να πάει να έρθει η περίοδος σήμερα ενώ το πρωί δεν είχα τώρα αυξήθηκε αρκετά. Εκεί που φοβόμουν να μην δω αίμα τώρα παρακαλάω να έρθει να αποφύγω την αποξεση.. 

Κατάλαβα... ολα καλα Θα πανε κοπελα μ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κατάλαβα... ολα καλα Θα πανε κοπελα μ. 

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️ έλεγα πως όταν τελειώσει όλο αυτό δε θέλω να προσπαθήσω αυτόν τον μήνα. Αλλά νομίζω άλλαξα γνώμη πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αχ κανε υπομονη μη τ κανεος πολυ νωρις. Κ σ εύχομαι ένα υπέροχο θετικό 

Σε ευχαριστώ... 
Στείλε μου μπεμπεδόσκονη....
Σε 3 εβδομάδες κλείνουν 2 χρόνια από τότε που έχασα το πρώτο μου παιδί...
Δύσκολος μήνας... Γι'αυτό κρέμομαι από τα πάντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ πάλι έχω βγάλει άσπρες τρίχες απ’τα 22-23 😄 βλέπει ο άντρας μου καμιά φορά μερικές και μου τις βγάζει του λέω να μην το κάνει γιατί θα βγουν παραπάνω δε με ακούει 😄😄😄

Από τα 22; Τόσο μικρή; Αυτό το έχω ακούσει κι εγώ ότι αν τις βγάλεις βγαίνουν περισσότερες! Ο δικός μου έχει άσπρες τρίχες από τα 30. Αν ισχύει αυτό μόλις μου ήρθε μια ιδέα!😏 Αν με απατήσει θα τον εκδικειθω βγάζοντας του τις τρίχες μια μια! Να δω ύστερα ποια θα τον κοιτάξει με άσπρο κεφάλι!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️ έλεγα πως όταν τελειώσει όλο αυτό δε θέλω να προσπαθήσω αυτόν τον μήνα. Αλλά νομίζω άλλαξα γνώμη πάλι. 

Κάνε αυτό π θεωρεις εσυ καλυτερο  για τη σωματικη και την ψυχική σ υγεια κοπελα σκεψου το καλα κ αποφάσισε δικο σου σώμα δικές σου αποφάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...