Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!😊 Να έχουμε μια υπέροχη Κυριακή!

Εμείς σκεφτόμαστε να την περάσουμε στην θάλασσα σήμερα! Κάνει τρομερή ζεστή! Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Λοιπόν εγώ δεν κάνω κανονική θερμομετρηση απλά μετράω θερμοκρασία από την ωορυξια και μετά και αυτό χωρίς πρόγραμμα και μάλιστα αφού έχω σηκωθεί από το κρεβάτι και πάντα πριν την περίοδο πέφτει.. Ενώ λοιπόν η θερμοκρασία μου κυμαίνονταν από 36.5-36.7 εχθές το πρωί έπεσε στο 36.1 και είπα ότι έπεσε επειδή τη Δευτέρα περιμένω την ακατανομαστη.. Σήμερα όμως είναι πάλι στο 36.5...Μπορειτε να βγάλετε εσείς άκρη;; είναι λογικό τώρα αυτό;; 

Εγώ γενικά lacistaki μου δεν βγάζω άκρη με την θερμοκρασία! Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια ποτέ συστηματικά για να καταλάβω κάτι! Μερικές φορές όμως που την μέτρησα για κάνα 2-3 ημέρες ήταν ότι να 'ναι. Για αυτό επιμένω στην στάση μου ότι αν δεν έχω καθυστέρηση δεν βασιζομαι σε τίποτα!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ  👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kalina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

ioannastr:08/3

Maroulita? :07/07

diana8:17/3

Lacostaki:13/07

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04                                                     

Iwant a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2

Ευάγγελοςτ:24/07

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

PAPA EVA:10/06

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

Elisa91:16/04

Basoula2:17/07

ntinaki83:19/07

A&O:07/07

Marina22:15/07

Kostef:?

Αντρεα:31/07

Αννι:02/07

Νicol:06/07

Ntinaki_08:30/06     

Κορίτσι μου με βάζεις 1/8; 

Ποδαρικο στον μήνα θα κάνω η άτιμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Λοιπόν εγώ δεν κάνω κανονική θερμομετρηση απλά μετράω θερμοκρασία από την ωορυξια και μετά και αυτό χωρίς πρόγραμμα και μάλιστα αφού έχω σηκωθεί από το κρεβάτι και πάντα πριν την περίοδο πέφτει.. Ενώ λοιπόν η θερμοκρασία μου κυμαίνονταν από 36.5-36.7 εχθές το πρωί έπεσε στο 36.1 και είπα ότι έπεσε επειδή τη Δευτέρα περιμένω την ακατανομαστη.. Σήμερα όμως είναι πάλι στο 36.5...Μπορειτε να βγάλετε εσείς άκρη;; είναι λογικό τώρα αυτό;; 

Καλημέρα λακοστάκι! Ούτε εγώ έβγαζα άκρη με την θερμοκρασία όπως η @Ευάγγελοςτ , οπότε δεν πολυασχολήθηκα με αυτό...συμφωνώ κι εγώ ότι η πιο αξιόπιστη μέθοδος μέτρησης είναι η καθυστέρηση...ένα μήνα που είχα μια επαφή κοντά κάπως στην ωορρηξία, μετά είχα όλα τα συμπτώματα και δεν ήμουν έγκυος. Τον επόμενο μήνα λέω τέλος δε θα δω συμπτώματα ούτε θα το’χω στο μυαλό μου μόνο καθυστέρηση, τότε είχα επαφές στις γόνιμες το έβγαλα απ’το μυαλό μου και μετά είχα όντως καθυστέρηση. Και το τεστάκι το έκανα με 3 μέρες καθυστέρηση πιο πριν περίμενα ακόμη την περίοδο και δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να’μαι έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες γιατί πνίγομαι στη δουλειά!! @Lacostaki μου εύχομαι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστά! Έχεις καθυστέρηση; Από συμπτώματα πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα που έχει περάσει αποβολή, πόσο καιρό κράτησε το αίμα;; 

Λίγο παραπάνω από την περίοδο..γύρω στις 6 ημέρες δλδ..πώς είσαι;;έκανες ξανά χοριακη να δεις ότι έπεσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα που έχει περάσει αποβολή, πόσο καιρό κράτησε το αίμα;; 

Στην βιοχημικη που είχα κορίτσι μου κανονικά σαν περίοδος.. 6 μέρες.. Αλλά με πολύ πόνο και πολύ αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Λίγο παραπάνω από την περίοδο..γύρω στις 6 ημέρες δλδ..πώς είσαι;;έκανες ξανά χοριακη να δεις ότι έπεσε; 

Έχω αίμα ακόμα.. Βέβαια τις πρώτες μέρες δεν είχα ροή... Από την Πέμπτη ξεκίνησε η ροή με πόνο. Τώρα έχω να πονέσω από το Σάββατο απλά έχω ακόμα αίμα. Όχι συνεχόμενο. Δεν έχω κάνει χοριακή γτ μου είχε πει ο γιατρός να κάνω όταν τελειώσει το αίμα. Όμως θα τον πάρω σήμερα τηλ να με καθοδηγήσει. 

@Kardoula1991 στη βιοχημικη και μένα ήταν σαν περίοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες γιατί πνίγομαι στη δουλειά!! @Lacostaki μου εύχομαι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστά! Έχεις καθυστέρηση; Από συμπτώματα πως είσαι?

Όχι δεν έχω καθυστέρηση σήμερα την περιμένω την κυρία έχουν αρχίσει ήδη τα καφε και οι πόνοι οπότε αν όχι μέχρι το βράδυ αύριο θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα που έχει περάσει αποβολή, πόσο καιρό κράτησε το αίμα;; 

Και στις 2 νομίζω 10 μέρες περίπου οι τελευταίες μέρες είχα μόνο ίχνη. Στην πρώτη αποβολή όμως που ήμουν μεγαλύτερη εβδομάδα και οι πρώτες 3ερες ήταν στο νοσοκομείο με χάπια την πρώτη μέρα το αίμα έτρεχε σαν να άνοιξες βρύση. Η δεύτερη αποβολή ήταν σαν βαριά περίοδος με πολύ αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι δεν έχω καθυστέρηση σήμερα την περιμένω την κυρία έχουν αρχίσει ήδη τα καφε και οι πόνοι οπότε αν όχι μέχρι το βράδυ αύριο θα ερθει

 😔 Μακάρι να κάνεις λάθος κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Έχω αίμα ακόμα.. Βέβαια τις πρώτες μέρες δεν είχα ροή... Από την Πέμπτη ξεκίνησε η ροή με πόνο. Τώρα έχω να πονέσω από το Σάββατο απλά έχω ακόμα αίμα. Όχι συνεχόμενο. Δεν έχω κάνει χοριακή γτ μου είχε πει ο γιατρός να κάνω όταν τελειώσει το αίμα. Όμως θα τον πάρω σήμερα τηλ να με καθοδηγήσει. 

@Kardoula1991 στη βιοχημικη και μένα ήταν σαν περίοδο.. 

Κοίτα κ εμένα στις βιοχημικές ήταν έτσι, σαν μια βαριά περίοδο..στην παλλινδρομη που έκανα αποξεση είχα λίγο γιατί με καθάρισε ο γιατρός! Απλά εκεί άργησε να μου έρθει η επόμενη..νομίζω είναι λογικό που έχεις ακόμη γιατί το αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός.. ελπίζω να τελειώνεις σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα που έχει περάσει αποβολή, πόσο καιρό κράτησε το αίμα;; 

εγώ που έχω περάσει μια βιοχημικη είχα για 8 μέρες αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι σε όλες να βρεθείτε διπλές ή και τρίπλες why not :) εγώ γέννησα ένα αγοράκι και αύριο θα γίνουμε 4 μηνών με ΤΗΝ Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας :) για κάποιο λόγο όμως εχω κάτι παράξενες αναγούλες, κούραση, αρκετά πηχτα ασπρα κολπικά υγρά, νευράκια αρκετά, έχει φορές που δεν θέλω γλυκά ενώ και στην εγκυμοσύνη μου και γενικά είμαι του γλυκού και χθες σαν μυρίστηκα την φακι δεν την ήθελα αν και δεν είμαι φίλη της.... Πωωω κορίτσια δεν ξέρω αν περιμένω κι άλλο τόσο σύντομα (μακάρι φυσικά να έρχετε) απλα επειδή οι πρώτες 3 πρώτες περιοδοι είπε ο ιατρός είναι ακανονιστες δεν ξέρω πότε θα περιμένω... Λέτε να είναι απλά συμπτώματα περιόδου? Διότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτε συμπτώματα ούτε καταλάβαινα πως ήμουν έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι σε όλες να βρεθείτε διπλές ή και τρίπλες why not :) εγώ γέννησα ένα αγοράκι και αύριο θα γίνουμε 4 μηνών με ΤΗΝ Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας :) για κάποιο λόγο όμως εχω κάτι παράξενες αναγούλες, κούραση, αρκετά πηχτα ασπρα κολπικά υγρά, νευράκια αρκετά, έχει φορές που δεν θέλω γλυκά ενώ και στην εγκυμοσύνη μου και γενικά είμαι του γλυκού και χθες σαν μυρίστηκα την φακι δεν την ήθελα αν και δεν είμαι φίλη της.... Πωωω κορίτσια δεν ξέρω αν περιμένω κι άλλο τόσο σύντομα (μακάρι φυσικά να έρχετε) απλα επειδή οι πρώτες 3 πρώτες περιοδοι είπε ο ιατρός είναι ακανονιστες δεν ξέρω πότε θα περιμένω... Λέτε να είναι απλά συμπτώματα περιόδου? Διότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτε συμπτώματα ούτε καταλάβαινα πως ήμουν έγκυος 

Καλημέρα κορίτσι. Κ εγώ έτσι ήμουν τον περασμένο μήνα αλλά δεν ήμουν έγκυος. Ήταν ωορρηξία!!!!!. Με τα ίδια συμπτώματα.. Θηλάζεις? Σου έχει έρθει περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εύχομαι σε όλες να βρεθείτε διπλές ή και τρίπλες why not :) εγώ γέννησα ένα αγοράκι και αύριο θα γίνουμε 4 μηνών με ΤΗΝ Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας :) για κάποιο λόγο όμως εχω κάτι παράξενες αναγούλες, κούραση, αρκετά πηχτα ασπρα κολπικά υγρά, νευράκια αρκετά, έχει φορές που δεν θέλω γλυκά ενώ και στην εγκυμοσύνη μου και γενικά είμαι του γλυκού και χθες σαν μυρίστηκα την φακι δεν την ήθελα αν και δεν είμαι φίλη της.... Πωωω κορίτσια δεν ξέρω αν περιμένω κι άλλο τόσο σύντομα (μακάρι φυσικά να έρχετε) απλα επειδή οι πρώτες 3 πρώτες περιοδοι είπε ο ιατρός είναι ακανονιστες δεν ξέρω πότε θα περιμένω... Λέτε να είναι απλά συμπτώματα περιόδου? Διότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτε συμπτώματα ούτε καταλάβαινα πως ήμουν έγκυος 

Καλημέρα Ειρήνη να σου ζήσει το αγοράκι σου!! Δεν ξέρεις καθόλου πότε στο περίπου περιμένεις περίοδο; Πόσος καιρός έχει περάσει από την τελευταία; Και τι κύκλο έκανες την τελευταία φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!εγω μάλλον αδιαθετησα 5 μερες νωρίτερα γιατί περιμενα στις 19 αλλα τωρα πηγα στο μπανιο κ είδα στο σκούπισμα ροζ σταγονες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Κ εγώ έτσι ήμουν τον περασμένο μήνα αλλά δεν ήμουν έγκυος. Ήταν ωορρηξία!!!!!. Με τα ίδια συμπτώματα.. Θηλάζεις? Σου έχει έρθει περίοδος? 

Όχι έχει πολλές μερες που δεν θηλάζω.... Ναι μου έχει έρθει περίοδος κανονικά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Ειρήνη να σου ζήσει το αγοράκι σου!! Δεν ξέρεις καθόλου πότε στο περίπου περιμένεις περίοδο; Πόσος καιρός έχει περάσει από την τελευταία; Και τι κύκλο έκανες την τελευταία φορά;

Ευχαριστώ πολύ :) ο ιατρός μου είπε πως τωρα θα είναι ακανόνιστα.. Σκέψου αδιαθετησα και δεν το κατάλαβα απλά είχα αίμα στο εσώρουχο και πήγε για 8 ημέρες... Έτσι μου είπε πως οι πρώτες φορές θα πηγαίνουν αρκετές μέρες.... Τον Ιούνιο είχα την τελευταία μου περίοδο... Πριν την κύηση είχα 28 μέρες κύκλο.... Τώρα δεν μπορώ να ξέρω διότι δεν ρυθμίστηκε ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

@Starrr

@Princess28

Ο ιατρός μου είπε πως τεστ μπορώ να κάνω 25/7

Μήπως έχεις ωορρηξία τώρα; Θέλεις άλλο παιδάκι τώρα; Αν ναι, τότε συνέχισε να έχεις επαφές προς το παρόν και κάνε τεστάκι στις 25 που σου είπε ο γιατρός! Και καλά αποτελέσματα εύχομαι, λένε ότι μετά τη γέννα η γυναίκα είναι πολύ γόνιμη..!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...