Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.. Ένα όμορφο ξένοιαστο και ξεκούραστο σκ σας εύχομαι.. 

Σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά λόγο φόρτου εργασίας και πολύ κούραση (ένα παραπάνω τώρα με την εγκυμοσύνη όλη μέρα νυστάζω) δεν πρόλαβα να σας γράψω... 

Σας φιλώ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 7/7/2020 at 6:16 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Και ναι.... Άλλος ένας άτυχος μήνας. Γιατί να είναι τυχερός άλλωστε ; Κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα. Απλά κάποιος μας παίζει σαν μαριονέτες. Μας βάζει τρικλοποδιές, μας δείχνει με το δάχτυλο και γελάει με τον πόνο μας. 

Έχω από τις 2, σταγόνες με ροζ καφέ στο σκουπισμα μόνο. Και ελαφρές κράμπες στην κοιλιά. Μια μέρα νωρίτερα.... Δλδ πόσο κυρία; Βαρέθηκα. Κουράστηκα. 

 

στις On 7/7/2020 at 6:53 ΜΜ, ο/η A&O είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ αδιαθέτησα 😥 Σκέτη απογοήτευση πάλι... δεν αντέχω πια. Με τρώει κάθε φορά ένα γιατί...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά ξεκίνησα δουλειά κ δεν έχω πολύ χρόνο! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας απλά τώρα βρήκα χρόνο κ μπήκα! 

Κορίτσια μου πόσο σας νιώθω! Κ εγώ για άλλη μια φορά απογοητεύτηκα! Άλλος ένας μήνας χαμένος κ για μένα! Δεν είστε μόνες είμαστε πολλές οι κοπέλες π καθημερινά παλεύουμε για αυτό το θαύμα! Για ένα άπιαστο όνειρο όπως το χαρακτηρίζω εγώ! Βλέπω παντού φίλες γνωστές να φέρνουν στον κόσμο το μωράκι τους κ εγώ εδώ κ 10 μήνες προσπαθώ με τον άντρα μ δίχως αποτέλεσμα! Πόσο άδικο! Ένα ανεξηγητο γιατί κάθε μήνα κ μια σκέψη αν άραγε θα καταφέρω κ εγώ ποτέ να ζήσω αυτό το θαύμα!

Αυτό το μήνα που είπα πραγματικά κουράστηκα κ δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο προσπαθώντας δίχως αποτέλεσμα σκέφτηκα το ενδεχόμενο σπερματεγχυσης ή εξωσωματικής. Βέβαια όλες θα μου πείτε ότι είναι η τελευταία λύση αλλά βρε κορίτσια με αυτόν τον τρόπο υπάρχουν κάποιες πιθανότητες επιτυχίας έτσι δεν είναι? Βέβαια δε ξέρω η όλη διαδικασία πόσο χρόνο χρειάζεται αλλά αν είναι να γλιτώσω ακόμα 10 μήνες άκαρπης προσπαθείας δεν είναι μία λύση κ αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά ξεκίνησα δουλειά κ δεν έχω πολύ χρόνο! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας απλά τώρα βρήκα χρόνο κ μπήκα! 

Κορίτσια μου πόσο σας νιώθω! Κ εγώ για άλλη μια φορά απογοητεύτηκα! Άλλος ένας μήνας χαμένος κ για μένα! Δεν είστε μόνες είμαστε πολλές οι κοπέλες π καθημερινά παλεύουμε για αυτό το θαύμα! Για ένα άπιαστο όνειρο όπως το χαρακτηρίζω εγώ! Βλέπω παντού φίλες γνωστές να φέρνουν στον κόσμο το μωράκι τους κ εγώ εδώ κ 10 μήνες προσπαθώ με τον άντρα μ δίχως αποτέλεσμα! Πόσο άδικο! Ένα ανεξηγητο γιατί κάθε μήνα κ μια σκέψη αν άραγε θα καταφέρω κ εγώ ποτέ να ζήσω αυτό το θαύμα!

Αυτό το μήνα που είπα πραγματικά κουράστηκα κ δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο προσπαθώντας δίχως αποτέλεσμα σκέφτηκα το ενδεχόμενο σπερματεγχυσης ή εξωσωματικής. Βέβαια όλες θα μου πείτε ότι είναι η τελευταία λύση αλλά βρε κορίτσια με αυτόν τον τρόπο υπάρχουν κάποιες πιθανότητες επιτυχίας έτσι δεν είναι? Βέβαια δε ξέρω η όλη διαδικασία πόσο χρόνο χρειάζεται αλλά αν είναι να γλιτώσω ακόμα 10 μήνες άκαρπης προσπαθείας δεν είναι μία λύση κ αυτό?

Ο γιατρός τι προτείνει? Πάντως τα ποσοστά σπερματεγχυσης κ κανόνι νίκης σύλληψης είναι ίδια!!!!. Μόνο της εξωσωματικής διαφέρουν. Είναι πολύ παραπάνω. Αλλά δε νομίζω πως χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία αυτή. Μήπως χρειάζεται υπέρηχο συστηματικό κάθε μήνα? Για ωορρηξία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Κολποσκοπηση εκανε γιατι ειχα περσινο τεστ παπ με ηπια φλεγμονη και  δεν μ εδωσαν καποια αγωγη... και ειχα ανησυχησει η αληθεια ειναι  !!! Τοτε ημουνα σε αλλο γιατρο !!! Και αλλαξα γιατρο τωρα κ τα εκανε ολα ... υπερηχο κολπικο... τεστ παπ ... καλλιεργειες.. κολποσκοπηση ολα !! Αυτο που ηθελα να ρωτησω μπορει να υπαρχει κατι στο τεστ παπ που να μη εδειξε η κολποσκοπηση???

επισης δεν εχω κανει το εμβολιο του τραχηλου ισως γιαυτο να την εκανε προληπτικα :) 
 

Ntianaki μου είσαι πολύ μικρή! Νόμιζα ότι ήσουν μεγαλύτερη! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνεις μανούλα κορίτσι μου! Έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου! 

Μήπως τα κάνει λίγο ανάποδα ο γιατρός; Ας μας πούνε και τα κορίτσια αν γνωρίζουν αλλά εγώ ξέρω ότι κολποσκόπηση κάνουν αν βρεθεί κάτι στο τεστ Παπ. Επίσης διάβασα ότι σου έδωσε κολπική κρέμα. Βγήκαν τα αποτελέσματα σου;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ο γιατρός τι προτείνει? Πάντως τα ποσοστά σπερματεγχυσης κ κανόνι νίκης σύλληψης είναι ίδια!!!!. Μόνο της εξωσωματικής διαφέρουν. Είναι πολύ παραπάνω. Αλλά δε νομίζω πως χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία αυτή. Μήπως χρειάζεται υπέρηχο συστηματικό κάθε μήνα? Για ωορρηξία? 

Είμαι σε μια φάση που πραγματικά θέλω κάποιος να μ πει "φταίει αυτό που δεν μένεις εγκυος" ! Με σκοτώνει το ότι δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.. έχω κάνει τα πάντα εκτός σαλπιγγογραφια κ περα απο ενα αρμονικό πρόβλημα το οποιο διορθωσα δεν υπαρψει τιποτα αλλο! Το πρωτο σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ηταν καλο απλα η κινητικότητα ήταν ελάχιστα χαμηλή όμως δεν το λαβαμε υπόψιν μας γιατί ίσως επηρεάστηκε από άλλους παράγοντες.. αυτή τη βδομάδα θα πάει σε ουρολογο να ξανά κάνει εξετάσεις κ εγώ θα επισκεφτώ έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο- εξωσωματικο για να τον ρωτήσω γενικά τι άλλο μπορεί να γίνει ή να σκεφτώ το ενδεχόμενο εξωσωματικής για να επιταχυνθεί η διαδικασία.. Ο γυναικολόγος λέει ότι είμαι πολύ μικρή για να σκέφτομαι την εξωσωματική..

δεν χρειάζομαι υπέρηχο για την ωορρηξία διότι την καταλαβαίνω κάθε μήνα απλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω που αλλού να απευθυνθώ, δεν δέχομαι πια "το αγχος φταιει" ή το "απλα δεν ετυχε" μετά από 10 μήνες εντατικής προσπάθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ntianaki μου είσαι πολύ μικρή! Νόμιζα ότι ήσουν μεγαλύτερη! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνεις μανούλα κορίτσι μου! Έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου! 

Μήπως τα κάνει λίγο ανάποδα ο γιατρός; Ας μας πούνε και τα κορίτσια αν γνωρίζουν αλλά εγώ ξέρω ότι κολποσκόπηση κάνουν αν βρεθεί κάτι στο τεστ Παπ. Επίσης διάβασα ότι σου έδωσε κολπική κρέμα. Βγήκαν τα αποτελέσματα σου;🥰

@Ntianaki__o8Εκτός ότι συμφωνώ με τον Ευάγγελο στο ότι είσαι μικρή και έχεις πολύ χρόνο, θα προτείνω επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι λίγο σαν κ εμένα κ όσο περνάνε οι μήνες αγχώνεσαι, να κάνεις προληπτικά μια σαλπιγγογραφια σε λίγο καιρό. Εγώ μόλις έκανα έμεινα έγκυος την πρώτη φορά το μήνα της σαλπιγγογραφιας. Είτε βοήθησε με τη διαστολή που έκανε το υγρό είτε απλά ξεαγχωθηκα ότι δεν έχω κάτι. Κανείς δε ξέρει τι έγινε κ έμεινα έγκυος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Είμαι σε μια φάση που πραγματικά θέλω κάποιος να μ πει "φταίει αυτό που δεν μένεις εγκυος" ! Με σκοτώνει το ότι δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.. έχω κάνει τα πάντα εκτός σαλπιγγογραφια κ περα απο ενα αρμονικό πρόβλημα το οποιο διορθωσα δεν υπαρψει τιποτα αλλο! Το πρωτο σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ηταν καλο απλα η κινητικότητα ήταν ελάχιστα χαμηλή όμως δεν το λαβαμε υπόψιν μας γιατί ίσως επηρεάστηκε από άλλους παράγοντες.. αυτή τη βδομάδα θα πάει σε ουρολογο να ξανά κάνει εξετάσεις κ εγώ θα επισκεφτώ έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο- εξωσωματικο για να τον ρωτήσω γενικά τι άλλο μπορεί να γίνει ή να σκεφτώ το ενδεχόμενο εξωσωματικής για να επιταχυνθεί η διαδικασία.. Ο γυναικολόγος λέει ότι είμαι πολύ μικρή για να σκέφτομαι την εξωσωματική..

δεν χρειάζομαι υπέρηχο για την ωορρηξία διότι την καταλαβαίνω κάθε μήνα απλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω που αλλού να απευθυνθώ, δεν δέχομαι πια "το αγχος φταιει" ή το "απλα δεν ετυχε" μετά από 10 μήνες εντατικής προσπάθειας.

Πιστεύω κορίτσι μου αν δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια δεν μπορείς να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα για εσένα. Οι ορμονικές δεν αρκούν μόνο για να πούμε ότι όλα είναι οκ και φταίει μόνο το άγχος. Η σαλπιγγογραφια μας δείχνει τις σάλπιγγες ωοθήκες μήτρα. Έτσι κ αλλιώς για να σκεφτείς να προχωρήσεις σε εξωσωματική νομίζω θα πρέπει να έχεις κάνει πρώτα σαλπιγγογραφια για την επιτροπή. 

Όπως έγραψα πιο πάνω στο ντιανακι αν διαβάσεις στη δική μου περίπτωση η σαλπιγγογραφια βοήθησε και έμεινα έγκυος. Έκανα υπερηχοσαλπιγγογραφια που δεν έχει ακτινοβολία γίνεται με υπέρηχο και δεν έχασα κανένα κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2020 at 3:08 ΜΜ, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Σας εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τόσο γούρικος όσο ήταν ο Ιούνιος.

Σας στελνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη..

Εμείς είχαμε Δευτερα υπέρηχο και είδαμε δύο σάκους. Ο ένας δυστυχώς μαλλον δεν θα αναπτυχθεί γιατί ειναι μικρούλης. Αλλα από το άλλο μωράκι μου ακούσαμε καρδούλα 139παλμούς. Δεν έχω νοιώσει πιο μαγικά στη ζωή μου από τη στιγμή που άκουσα του χτύπους του μωρού μου. Εχω πάλι υπερηχο την Δευτερα και ευχομαι να ξανα ακουσω καρδουλα και ολα να πανε καλά.

Σας εύχομαι σε όλες όπως τα κατάφερα εγώ μετά από 2 χρόνια απογοήτευσης και ταλαιπωρίας  που πέρασα τελευταία για να τα καταφέρω ,να τα καταφέρετε όλες σας σύντομα!❤️

ωωω κοριτσακι μου γλυκό, τι ευχαρίστηση έκπληξη!!!με το καλό κοριτσάκι μου!!!Πόσο χάρηκα δεν λέγεται!!!Είσαι από τις παλιές κ το αξίζεις!!!να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ntianaki μου είσαι πολύ μικρή! Νόμιζα ότι ήσουν μεγαλύτερη! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνεις μανούλα κορίτσι μου! Έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου! 

Μήπως τα κάνει λίγο ανάποδα ο γιατρός; Ας μας πούνε και τα κορίτσια αν γνωρίζουν αλλά εγώ ξέρω ότι κολποσκόπηση κάνουν αν βρεθεί κάτι στο τεστ Παπ. Επίσης διάβασα ότι σου έδωσε κολπική κρέμα. Βγήκαν τα αποτελέσματα σου;🥰

Ειχα κολπικα υγρα πολλα και μου εδωσε κρεμα κολπικη !!! Οσο για την κολποσκοπηση ισως τ εκανε γιατι δε εχω κανει το εμβολιο του τραχηλου και ειχε περσι ηπια φλεγμονη κ δε μ εδωσαν αγωγη ( ημουνα σε αλλο γιατρο τοτε )  ισως ηθελε να δει αν ολα είναι καλα !!! Ναι μου εγραψε και σαλπιγογγραφια οποτε θα την κανω και αυτη σε λιγο καιρο!!!

απλα ηθελα εγω να κανω ενα τσεκ απ γενικο :)  Τα αποτελεσματα θα βγουν τ εβδομαδα που μας ερχεται μακαρι να ειναι καλα ολα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

@Ntianaki__o8Εκτός ότι συμφωνώ με τον Ευάγγελο στο ότι είσαι μικρή και έχεις πολύ χρόνο, θα προτείνω επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι λίγο σαν κ εμένα κ όσο περνάνε οι μήνες αγχώνεσαι, να κάνεις προληπτικά μια σαλπιγγογραφια σε λίγο καιρό. Εγώ μόλις έκανα έμεινα έγκυος την πρώτη φορά το μήνα της σαλπιγγογραφιας. Είτε βοήθησε με τη διαστολή που έκανε το υγρό είτε απλά ξεαγχωθηκα ότι δεν έχω κάτι. Κανείς δε ξέρει τι έγινε κ έμεινα έγκυος. 

 

Ναι θα την κανω μου ειπε και ο γυναικολογος πως ειναι νωρις ακομα προσπαθουμε 6 μηνες !!! Παιρνω συμπληρωμα διατροφης και σε 3 μηνες θα ξανα παω !!! 
απλα θελω να τα τσεκαρω ολα και να ηρεμησω ετσι σκεφτομαι μηπως εχω αυτο μηπως εχω εκεινο... :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε; Έχουν ήδη αρχίσει να εξανεμιζονται οι ελπίδες κι αυτού του μήνα... Εκτός από τη θερμοκρασία που ήταν ποιο χαμηλή σήμερα το πρωί έχουν αρχίσει και οι ενοχλήσεις στη μέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε; Έχουν ήδη αρχίσει να εξανεμιζονται οι ελπίδες κι αυτού του μήνα... Εκτός από τη θερμοκρασία που ήταν ποιο χαμηλή σήμερα το πρωί έχουν αρχίσει και οι ενοχλήσεις στη μέση 

Καλημέραααα.   Μέχρι να δεις αίμα να μην χάνεις τις ελπίδες σου.. Έχουμε πει τα ίδια ακριβώς νιώθουμε στην περίοδο και στην εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!καλο σαββατοκυριακο να έχουμε!!μετα απο μια εβδομαδα πολυ κουραστική με πολλη δουλεια περιμενω να σχολασω  κ να ξεκουραστώ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Είμαι σε μια φάση που πραγματικά θέλω κάποιος να μ πει "φταίει αυτό που δεν μένεις εγκυος" ! Με σκοτώνει το ότι δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.. έχω κάνει τα πάντα εκτός σαλπιγγογραφια κ περα απο ενα αρμονικό πρόβλημα το οποιο διορθωσα δεν υπαρψει τιποτα αλλο! Το πρωτο σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ηταν καλο απλα η κινητικότητα ήταν ελάχιστα χαμηλή όμως δεν το λαβαμε υπόψιν μας γιατί ίσως επηρεάστηκε από άλλους παράγοντες.. αυτή τη βδομάδα θα πάει σε ουρολογο να ξανά κάνει εξετάσεις κ εγώ θα επισκεφτώ έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο- εξωσωματικο για να τον ρωτήσω γενικά τι άλλο μπορεί να γίνει ή να σκεφτώ το ενδεχόμενο εξωσωματικής για να επιταχυνθεί η διαδικασία.. Ο γυναικολόγος λέει ότι είμαι πολύ μικρή για να σκέφτομαι την εξωσωματική..

δεν χρειάζομαι υπέρηχο για την ωορρηξία διότι την καταλαβαίνω κάθε μήνα απλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω που αλλού να απευθυνθώ, δεν δέχομαι πια "το αγχος φταιει" ή το "απλα δεν ετυχε" μετά από 10 μήνες εντατικής προσπάθειας.

Μήπως όμως δεν έρχεται σε τέτοια χιλιοστά κ δεν μπορεί να γονιμοποιεί το ωάριο?. Μήπως να το παρακολουθήσετε κι αυτό για κάνα κύκλο? Γιατί κ εγώ άλλο υπολόγιζα κ άλλα ήταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ο γιατρός τι προτείνει? Πάντως τα ποσοστά σπερματεγχυσης κ κανόνι νίκης σύλληψης είναι ίδια!!!!. Μόνο της εξωσωματικής διαφέρουν. Είναι πολύ παραπάνω. Αλλά δε νομίζω πως χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία αυτή. Μήπως χρειάζεται υπέρηχο συστηματικό κάθε μήνα? Για ωορρηξία? 

Δεν είναι ακριβώς τα ίδια τα ποσοστά σπερματέγχυσης και κανονικής σύλληψης απλά δεν είναι πολύ υψηλά όπως της εξωσωματικής. Αν όμως ηλικία και εξετάσεις είναι προς το υπέρ μας τότε οι γιατροί την προτείνουνε γιατί οι πιθανότητες είναι υπέρ μας. Όπως και να έχει ένα στάδιο το προσπερνάει το σπέρμα με τη σπερματέγχυση και με το γεγονός ότι κάνεις και παρακολούθηση του κύκλου σου τότε ας δούμε με αισιοδοξία αυτό το βήμα. Εμένα φίλες μου περάσανε 2 χρόνια για να μου πει ο γιατρός και ο άντρας μου ότι προχωράμε έτσι και τώρα περιμένω το Σεπτέμβρη πως και πως 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Ναι θα την κανω μου ειπε και ο γυναικολογος πως ειναι νωρις ακομα προσπαθουμε 6 μηνες !!! Παιρνω συμπληρωμα διατροφης και σε 3 μηνες θα ξανα παω !!! 
απλα θελω να τα τσεκαρω ολα και να ηρεμησω ετσι σκεφτομαι μηπως εχω αυτο μηπως εχω εκεινο... :) 

Κορίτσι σαλπιγγογραφία κάνουμε μετά τον 1ο χρόνο προσπαθειών. Είναι λάθος που αγχώνεσαι τόσο νωρίς... απόλαυσε τον άνθρωπό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Είμαι σε μια φάση που πραγματικά θέλω κάποιος να μ πει "φταίει αυτό που δεν μένεις εγκυος" ! Με σκοτώνει το ότι δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται.. έχω κάνει τα πάντα εκτός σαλπιγγογραφια κ περα απο ενα αρμονικό πρόβλημα το οποιο διορθωσα δεν υπαρψει τιποτα αλλο! Το πρωτο σπερμοδιαγραμμα τ αντρα μ ηταν καλο απλα η κινητικότητα ήταν ελάχιστα χαμηλή όμως δεν το λαβαμε υπόψιν μας γιατί ίσως επηρεάστηκε από άλλους παράγοντες.. αυτή τη βδομάδα θα πάει σε ουρολογο να ξανά κάνει εξετάσεις κ εγώ θα επισκεφτώ έναν εξειδικευμένο γυναικολόγο- εξωσωματικο για να τον ρωτήσω γενικά τι άλλο μπορεί να γίνει ή να σκεφτώ το ενδεχόμενο εξωσωματικής για να επιταχυνθεί η διαδικασία.. Ο γυναικολόγος λέει ότι είμαι πολύ μικρή για να σκέφτομαι την εξωσωματική..

δεν χρειάζομαι υπέρηχο για την ωορρηξία διότι την καταλαβαίνω κάθε μήνα απλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω που αλλού να απευθυνθώ, δεν δέχομαι πια "το αγχος φταιει" ή το "απλα δεν ετυχε" μετά από 10 μήνες εντατικής προσπάθειας.

καλησπέρα κορίτσι μου εγώ το 2ο παιδάκι μου το έπιασα στον 1, 5 χρόνο ελεύθερων προσπαθειών...μετά τον χρόνο κάναμε εξετάσεις όπου εγώ ήμουν οκ απλά είχα χαμηλή βιταμίνη ντε και δεν μπορούσα να ρυθμίσω τον θυροειδη μου που έχω αυτοανοσο επί 1 χρόνο, ξερυθμιζοταν...είχα άγχος κ έκανα κ την σαλπιγγογραφια. τον ίδια μήνα που την έκανα τον ίδιο μήνα έμεινα κ έγκυος...γενικά βοηθάει ,δεν είχα πρόβλημα αλλά είδα ότι βγήκαν πηγματα, σαν να ξεβουλωσε που λέμε...ξέρεις μπορεί καμία φορά με τις περιόδους να μένει κάτι γι'αυτό...το άλλο που θα σε βοηθήσει είναι να μην έχεις άγχος, το ξέρω αλλά τελικά αυτό είναι το παν,και πριν τελειώσει η επαφή να μείνεις ξαπλωμένη κ να βάλεις από κάτω από τον ποπο σου ένα μαξιλάρι, βοηθάει να βρουν το δρόμο τους καλύτερα τα σπερματοζωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε! Κ εμενα πλησιαζει η καταραμενη κ εχω αρχισει κ απογοητευομαι, αλλα δεν ξερω γιατι..και στεναχωριεμαι παραλληλα..Αυριο ειναι η 23η μερα κ συνηθως καθε μηνα την 23η μερα μου ερχονται καφε υγρα κ την 26η αδιαθετω..αν ξερατε, ποσο παρακαλαω την Παναγια να μην δω αυριο αυτα τα καφε υγρα; 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η A&O είπε:

Δεν είναι ακριβώς τα ίδια τα ποσοστά σπερματέγχυσης και κανονικής σύλληψης απλά δεν είναι πολύ υψηλά όπως της εξωσωματικής. Αν όμως ηλικία και εξετάσεις είναι προς το υπέρ μας τότε οι γιατροί την προτείνουνε γιατί οι πιθανότητες είναι υπέρ μας. Όπως και να έχει ένα στάδιο το προσπερνάει το σπέρμα με τη σπερματέγχυση και με το γεγονός ότι κάνεις και παρακολούθηση του κύκλου σου τότε ας δούμε με αισιοδοξία αυτό το βήμα. Εμένα φίλες μου περάσανε 2 χρόνια για να μου πει ο γιατρός και ο άντρας μου ότι προχωράμε έτσι και τώρα περιμένω το Σεπτέμβρη πως και πως 😄

Εγώ έκανα μόνο παρακολούθηση του κύκλου στους έξι μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. 

Να έχετε όλες ένα υπέροχο σκ❤️

Εύχομαι ολες όσες δεν περιμένετε αυτές τις μέρες να μην έρθει η κυρία.. Μην απογοήτευστε από τώρα.. Όσο δεν βλέπετε αίμα είναι λα τέλεια και όπως είπε και η @Clairy. Τα συμπτώματα είναι ίδια με τις εγκυμοσύνης.. Οπότε πίστη και όλα καλά θα πάνε❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό σκ κορίτσια..

@misofeggaro θέλω απλά να σου στείλω μια αγκαλιά.. αυτό μόνο..

Αδιαθετησα κ γω, εννοείται.. πέρασα 2 μέρες με μια ψυχολογία στα πατώματα.. anyway.. προχωράμε..για όλους έχει ο Θεός.. ελπίζω δηλαδή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ έκανα μόνο παρακολούθηση του κύκλου στους έξι μήνες. 

Συμφωνώ φίλη μου .. κ πολύ καλά έκανες!!! Ναι μεν να μην αγχωνόμαστε αλλά το να περάσει ένας  χρόνος εγώ δε το έκανα κ δε το μετανιώνω!!!όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα κ ας μην υπάρχει κάποιο θέμα. Εγώ ψαχτηκα κ είχα ενδομητριωση.. ε αν το άφηνα κ άλλο αντί να έκανα εξωσωματικη τώρα θα έκανα λαμπαροσκοπιση ακόμα για την ενδομητριωση.. 

Επίσης σχετικά με την σπερματεγχυση που είδα ότι έγραψες Παραπάνω εγώ το είχα προτείνει κ στους δύο γιατρούς που με παρακολουθούσαν κ κανείς δε Μ πε κάντο! Ναι μεν πολλές κοπέλες έχουν μείνει εγγυουλες έτσι αλλά είναι πολύ χαμηλά τα ποσοστά επιτυχίας ποσο μάλλον να υπάρχει θέμα με το σπερμα η όπως εγώ ενδομητριωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!! Λοιπόν εγώ δεν κάνω κανονική θερμομετρηση απλά μετράω θερμοκρασία από την ωορυξια και μετά και αυτό χωρίς πρόγραμμα και μάλιστα αφού έχω σηκωθεί από το κρεβάτι και πάντα πριν την περίοδο πέφτει.. Ενώ λοιπόν η θερμοκρασία μου κυμαίνονταν από 36.5-36.7 εχθές το πρωί έπεσε στο 36.1 και είπα ότι έπεσε επειδή τη Δευτέρα περιμένω την ακατανομαστη.. Σήμερα όμως είναι πάλι στο 36.5...Μπορειτε να βγάλετε εσείς άκρη;; είναι λογικό τώρα αυτό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ  👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kalina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

ioannastr:08/3

Maroulita? :01/08

diana8:17/3

Lacostaki:13/07

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04                                                     

Iwant a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2

Ευάγγελοςτ:24/07

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

PAPA EVA:10/06

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

Elisa91:16/04

Basoula2:17/07

ntinaki83:19/07

A&O:07/07

Marina22:15/07

Kostef:?

Αντρεα:31/07

Αννι:02/07

Νicol:06/07

Ntinaki_08:30/06     

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...